Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Jó öreg parallel ata133... :D Én még midíg 100-al nyomulok, azt se régóta.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#2) Panther válasza .:ADAM:. (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Az úgyis tök ugyanaz. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) Hun'reeth válasza .:ADAM:. (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Még nem is igazán gyorsabb a SATA. Szvsz még nem éri meg.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#4) Tapsi


Tapsi
addikt

Remélem ezek nem olyan selejtek,mint a többi Maxtor.

(#5) Hun'reeth válasza Panther (#2) üzenetére


Hun'reeth
őstag

OFF
Panther !!! Egészen megváltoztál! :DDD
ON

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#6) Panther válasza Hun'reeth (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

OFF
Hja. De még ma helyreáll a rend :) Tovább itt: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=7470[/L]
ON

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) fzr1000


fzr1000
tag

februarban volt egy cikk a LaCie 500GB-os lemezerol... eddig azt hittem, hogy az 500 tobb mint a 300... :U

(#8) Tal2


Tal2
tag

Nem tudom, hogy mi történt a Maxtorral, de mióta felvásárolta a Quantumot, azóta sok rosszat hallani róla. Nekem egy, a fúzió előtti gyártású 7200-es fordulatú 20GB vincsim van. Nagyon halk, jó gyors, és soha sem volt vele baj. Pedig már nem tegnap volt a felvásárlás. Sokaknak van ez a ROMULUS hibája? Nem tudom, hogy jó emlékszem-e, de úgy rémlik, hogy sok Maxtorosnak szenderült örök adatvadászmezőkre, miközben a vinyója ROMULUS partíciónévre változtatta önmagát búcsúzóul.

Üdv:
Tal

(#9) Gaius válasza Tal2 (#8) üzenetére


Gaius
tag

Hát én nem tudom, de nekem eddig mindig Maxtor vinyóim voltak és vannak. Azazhogy bocs, Quantum. Van belőle egy 80 Mb-os, egy 1 GB-os, egy 20 GB-os és egy 60-as (most veszek egy 120-ast...) Mindegyik megy, semmi baja nincs egyiknek sem. Sem Romulus, sem Remus, sem semmi. Gyorsak, halkak, királyok.

Vannak hibás darabok mindenben, szerintem ezek felfújt dolgok. Olyan téma soha nincs, hogy megy xy alkatrészem. Ergó mindig mindennek nagyobb feneket kerítenek, ha elromlik....

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#10) Fiery


Fiery
veterán

Nagy varazslo ez a Maxtor. Ebbol a MaxLine II szeriabol nem reg me'g 250 es 320 (nem 300!) GB-os verziok voltak a ceg weblapjan, valamint volt beloluk PATA-133 es SATA-150 verzio is. Az uj doksik (PDF datasheet) viszont mar csak PATA-133 250 es 300 GB modellekrol szolnak. Tobb mint fura szamomra.

Akit erdekel a tema behatobban, nyomjon egy emailt es elkuldom a regi datasheetet. Jo lenne megtudni, mi okozta a hirtelen ''kapacitas korlatozast''.


Fiery

(#11) Fiery válasza Gaius (#9) üzenetére


Fiery
veterán

Nekem is sok Maxtor vinyom volt (van is me'g 2 db), de miutan nekialltak DMA hibakat generalni Win2000 es WinXP alatt is, inkabb lecsereltem oket Seagate Barracuda V es Barracuda 7200.7 peldanyokra. Azota furcsamod a vinyo idle zajszintje nem bantja a fulemet -- a 7200 RPM folyadekcsapagyas Seagate sokkal halkabb, mint a Maxtor 5400 RPM hagyomanyos. Nem mondom, hogy a Maxtor vinyok sz*rok, elkepzelheto, hogy csak en voltam peches es/vagy az uj modellekkel mar nincsenek ilyen problemak.


Fiery

(#12) Fiery


Fiery
veterán

Raadasul ahogy nezem, ez a MaxLine II nem is folyadekcsapagyas... Franko, hajra Maxtor, elore az innovacioval! :(


Fiery

(#13) HiperG válasza Fiery (#12) üzenetére


HiperG
addikt

Ha 5400 rpm szvsz nincs is szükség rá

(#14) Fiery válasza HiperG (#13) üzenetére


Fiery
veterán

Sajat tapasztalatom viszont az, hogy az 5400 RPM hagyomanyos Maxtornal lenyegesen halkabb a 7200 RPM folyadekcsapagyas Seagate. Ez azert jelent valamit :)


Fiery

(#15) anulu válasza Fiery (#11) üzenetére


anulu
félisten

Nem flame-nek szánom, de: haverom Maxtor vinyója (60 GB/5400rpm) egyik napról a másikra halt meg, minden előjel nélkül... :( Cirka 58GB-t akart kiírni róla.
A Seagate-hez pedig annyit, hogy volt egy gázos sorozat, az pedig Medalist névre hallgatott. Ebből kifogtam egy, még az átlagosnál is hülyébb példányt. Akkor elment a kedvem a cégtől, és előttem nagyon bizonyítaniuk kéne, hogy még egyszer elkezdjek foglalkozni velük. Az is igaz, hogy az utóbbi cirka fél évben elég sok jót is hallottam róluk. Ami birizgálja a fejem, az pedig a SATA Seagate vinyók. Tud valaki valamit mondani róluk? Lehet valahol SATA kártyát venni? Ugyanis az NF7-emen nincs... :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Fiery válasza anulu (#15) üzenetére


Fiery
veterán

Maxtor: reszvetem :( Nekem mar lassan masfel eve dolgodik az egyik Maxtorom, de me'g mindig huzza...

Seagate Medalist: ismeros, bar a Medalist szerianak csak a korai darabjai voltak gazosak.

SATA: nem eri meg jelenleg, semmivel sem gyorsabb (de legalabb jo draga), es sok helyutt szivnak is veluk az alaplapi es kartyas SATA vezerlochipek miatt. Inkabb vegyel sima ATA100/133 vinyot es -- ha szukseged van ra -- hengeres PATA kabelt.


Fiery

(#17) Uncool Ben válasza Fiery (#16) üzenetére


Uncool Ben
tag

Nem csak a gyorsaságról és a vékony kábelről van szó. Azért az elég korrekt, hogy nem kell őket jumperelni, és a gép kikapcsolása nélkül lehúzhatod és visszadughatod a SATA eszközöket.

(#18) robekri válasza fzr1000 (#7) üzenetére


robekri
addikt

Jól emlékszel:[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=2150[/L]

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#19) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nekem most csak maxtoraim vannak, jók ezek, egy 15 és egy 40 gs (mind2 5400, 1.512kbcache 2. 2048kbcache).

De az 100 hogy a köv. vinyóm nem lesz az, kétszer lehet szerencséje az embernek, de harmadszorra... :)

Másrészt: ki vesz ennyiért vinyót? Ennél még talán az is olcsóbb ha kisebb vinyókból vásárolja össze az ember a kívánt kapacitást... és a sebesség sem lesz botrányos.

(#20) marcee


marcee
addikt

Azért egy 5400-es 300 gigás vinyót megtölteni nem félperc lehet.

\m/

(#21) marcee válasza Fiery (#10) üzenetére


marcee
addikt

Gondolom volt vele baj rendesen.
Esetleg a badsector-ok letiltásával lett 300 a 320-ból. (a xarabbakból meg 250)
Szerintem már az is utal valamire, hogy 5400-es.

\m/

(#22) _Volkovy_ válasza marcee (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én egy 80-ast február óta töltögetek és 2 hete lett tele :) Lassan utána kéne nézni valami 120-asnak..Vagy ennek a 300-asnak?:)

(#23) marcee válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


marcee
addikt

Én itt arra gondoltam, hogy kb. 1,5 éve vettünk egy cimbinek 60gigás 7200es ibm-et és pont aznapra volt megbeszélve egy találkozó régnemlátott haverral filmcsereberére (házi videó rulz) néhány óra alatt úgy megtöltöttük, hogy hazaérvén nem fért rá oprendszer.

De most is nap mint nap küzdök a gonddal, hogy a 40gigás 4200-es vinyó, amit mobilnak használok olyan rohadt lassú, hogy elunom az életem. (plussz közben az egész gépet leterheli). Namost, ha most szenvedek az alkalmankénti 20-30 giga másolástól, akkor ez a 300-as sem lesz leányálom.

\m/

(#24) anulu válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


anulu
félisten

Nekem van egy 30-as, egy 120-as, és egy 80-as vinyóm. Mind3 Western Digital. Ez így össz 210GB. Ebből cirka még 130-at kéne kiírnom. Múlt héten megvettem a DVD-RW-m, még aznap kiírtam 30GB-ot. Még lenne miket... Gondolkozom ezen a 300-ason a 80-as helyett. Ugyanis ezen tartom az ISO file-okat, mp3-akat, tehát konkrétan semmi olyat, amihez veszett gyors vinyó kell. De jó, ha nagy :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Érdekesség: WinME, SiS 735 egybe nortsouthbridge, mutiól' meg minden, és tetülassan másol 5400 es vinyóról 5400esre.

Ugyanez WinXP alatt mint a villám. Ki érti ezt?
Ja, mindkét helyen DMA meg amit akartok. Ráadásul XP alatt kevesebb ram volt szabadon a garázdálkodáshoz.

(#26) marcee válasza JulWCZar (#25) üzenetére


marcee
addikt

Én azért olyan nagyon nem vagyok meglepve. Jó kis rendszer az az xp.
Van neki az az ''írási gyorsítótárazás'' varázslat is, meg mittudom én, kérem kapcsolja ki...

\m/

(#27) Den válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Den
veterán

szvsz inkább két ''kicsit'' (80GB) vegyél mint egy nagyot.

www.simson4t.hu

(#28) _Volkovy_ válasza Den (#27) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mintha ezt már én is írtam volna valahova :)

(#29) _Volkovy_ válasza anulu (#24) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na ezaz.Nekem is valami böszmenagy vinyó kellene,vagy sok böszmenagy..:DD

(#30) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Én félek ezektől a nagy vinyóktól.Fogja magát nem megy oszt 120 giga filmet lehúzhatok a vécén..Kicsit ijesztő gondolat(bár nekem személy szerint még nem volt semmilyen vinyóval gondom,volt már WD-m-kettő is-,IBM-em,Maxtorom).Milyen legyen a következő?Ki kéne próbálni a Seagate-et :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.