Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Fantasztikus, de mire is jó ez???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) Uncool Ben válasza Kriza (#1) üzenetére


Uncool Ben
tag

Benne van a cikkben, fogadásból készült.

(#3) Zoz


Zoz
őstag

Hol lehet letölteni? :)

(#4) bcs


bcs
aktív tag

miért tif-et használtak? jóhogy nagy lett.

(#5) csiga997 válasza Kriza (#1) üzenetére


csiga997
őstag

be lehet vele kerülni a hírekbe pl.

(#6) Sancho


Sancho
csendes tag

Nézzétek meg a képet egy kicsit jobban. A kép közepétől jobbra van egy út. Annak a közepén van egy sárga busz. Közelítsetek rá a hátuljára. Eléggé vicces. Itt valamit nem sikerült eltalálni a skacoknak.

Sancho

[Szerkesztve]

Csak az alma;)

(#7) tomcs válasza bcs (#4) üzenetére


tomcs
őstag

nem tif-et hasznalnak.
sima tomoritetlen bitkepet tudtommal.
osszesen 1db kep tarolasara nem vmi ertelmes dolog tomoritett formatumot irni, legyen az veszteseges vagy anelkuli :) azt meg nem hiszem hogy ekkora felbontasu kepek hamarosan hetkoznapi hasznalatba kerulnenek :)

viszont megneztem ilyen flash-nezoken keresztul, tok jol le le7 olvasni pl autok rendszamat az intezethez kozeli parkolokban. no meg a szelein szepen latszik hogy meggorbitettek 1 picit a teret :)

(#8) DAni198 válasza Sancho (#6) üzenetére


DAni198
csendes tag

Mivel az összes képet több mint egy óráig tartott felvenni, így közben megváltozhat pl az autók helyzete. Tényleg vicces dolgok jönnek így létre.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#9) kretenallat válasza bcs (#4) üzenetére


kretenallat
senior tag

elolvastad te a cikket? nem tif, hanem uj formatum. a tif csak egy pelda h az eddigi formatumok mennyire kicsik ehhez

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#10) corm


corm
senior tag

Én sem tudom megnézni, lehet hogy leszedték az oldalt?

Y N W A

(#11) Tersius


Tersius
tag

Jo dolog az ilyen panoramas, nekem is van egy szep nagy, ugyan az nem 2,5 giga, csak kb 350Megapixel, de tiffben 1.3 gigabyte :)

hogy miert jo ez? Miert ne? :)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#12) fene_vad válasza Sancho (#6) üzenetére


fene_vad
senior tag

hehe telleg , az osszeillesztes nem sikerult a legjobban:)))

(#13) joghurt


joghurt
addikt

Nem tudom, nekem a kanyonos (az eddigi rekorder, 1 Gpixellel) sokkal jobban tetszett. Mármint mint kép, és mint fotó. Itt legfeljebb az jó poén, hogy a kép közepén a parkolóban álló autók rendszámát még épp el lehet olvasni, de a városi jólevegő miatt úgyis ködbe (?) vesznek a távolabbi részek.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) L3zl13 válasza joghurt (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Erre nem tudsz linket?

Aki hülye, haljon meg!

(#15) joghurt válasza L3zl13 (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Hehe, az eredeti cikkben is így fogalmaznak: ''A szépnek és jól komponáltnak nem nevezhető képet...'' :)

A kanyon:
Bővebben: link

A tej élet, erő, egészség.

(#16) Xmas


Xmas
tag

Jé! Azért kellett 2.5Gpixelhez új formátum, mert a TIFF csak 4Gpixelt képes kezelni... Érdekes érv...

(#17) Elrood


Elrood
őstag

Szerintem az amcsi hadsereg a kémműholdjaikkal már rég sokkal nagyobb felbontásra képesek:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#18) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Az, hogy egy kép mentésnél TIF-e, avagy sem, tökre nem számít. Nem attól lesz nagy, hogy TIF-
be mentik-e. Mellesleg a TIF ugyanúgy kezeli a JPEG tömörítési eljárást. Én mondjuk csak azt
nem értem, hogy mire jó. Azon kívül, hogy jól kiszúrják a korpát a hajamból egy m?hold
segítségével. Az óriásplakátok is csak A3-ban készülnek (300dpi-vel), aztán a filmet nagyítják fel.
Pedig azoknál nagyobb alkalmazása egy képnek ritka.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#19) eziskamu válasza Xmas (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

NEM a 4 gigapixelt, hanem a 4 gigabytesnél nagyobb fájlméretet nem komálja.

(#20) joghurt válasza p a s s e r (#18) üzenetére


joghurt
addikt

A #15-ös hozzászólásomba írt linket olvasd el (már ha tudsz angolul). Az ugyan a konkrétan kanyonosról szól, de ott a csávó jól leírja, hogy miért, és hogy mi a különbség egy óriásplakát és egy ilyen kép között.

Ja, és műholdak felbontása ettől teljesen független téma. Ha egy ilyen óriáskép egy apró részletét megnézed, azt akár te is csinálhattad volna a fényképezőgépeddel. Az egész képet is csinálhattad volna te, nyilván kisebb felbontásban. A kettő együtt a kunszt.

[Szerkesztve]

A tej élet, erő, egészség.

(#21) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Akkor viszont úgy gondolom, nem ez az elsô ilyen hatalmas kép, maximum digitális formátumban.
Kár, hogy az eddigieket nem scannelték be...http://prohardver.hu/pics/smileys/smile.gif

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#22) I_Am


I_Am
veterán

Bővebben: link azért ez a terapixel sem csúnya. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.