Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PostMan


PostMan
csendes tag

Anno a Soyo-ból vált ki a Soltek. Úgy '95-96 körül...
Biztosan lesz mérnökáramlás ismét...

megszűnt user: PostMan

(#2) Grunya


Grunya
aktív tag

Szegény Integra... :( Béke poraira.

(#3) simonzé


simonzé
addikt

A nevét ismerem, de soha nem találkoztam Soyo alaplappal. Azért kár érte...

I don't fit in. I fit out.

(#4) Yaye válasza simonzé (#3) üzenetére


Yaye
őstag

Pedig nem volt rossz nevű gyártó, emlékeim szerint.

(#5) Obi-1


Obi-1
őstag

Már azt hittem, kimentek a divatból a böszme nagy toronyházak. ;]

Sosem volt Soyo lapom, jó név volt (ezért is nem volt nekem, ECS és Asrock szintjén lábadzó csórinak),

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) kexx


kexx
csendes tag

de az uj nev tuti nyero!

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#7) pilóta válasza Grunya (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

És velem most mi lesz? :O :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) L3zl13 válasza pilóta (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

RIP ;]

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Loha


Loha
veterán

A SOYO tipikus példája annak, hogy hiába gyárt kiváló alaplapokat egy cég ha nem megfelelő a marketingstratégia akkor hiába minden...
Hasonlóan jó márka volt mint az ASUS régen, de az ASUS ráált a tömegtermelésre, a SOYO meg megmarad a nagyon igényes alaplapok gyártásánál, de úgy látszik erre nincs igény, főleg nálunk nem... :(

Magyarországon azért nem ismert a márka, mert a magyarországi disztributor egy balfék bagázs, akik leszarják a kedves ügyfeleket :(

(#10) Raymond


Raymond
félisten

Egy kis kiegeszites a cikkhez:
''This report needs some clarification. We've been here before with Soyo Computer, the Taiwanese manufacturing firm, which is now a separate entity from the motherboard distributor, the Soyo Group, headquartered in Ontario. It's quite possible that Soyo Computer's decision to stop making motherboards may not be the end of Soyo-branded motherboards selling through Soyo Group. We'll have to wait and see about that.''

Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) Sick Boy


Sick Boy
őstag

hát én sajnálom, anno sok tesztgyőztes Soyo lap volt az informazikai magazinokban (PCW, CP, CHIP) és nagyon jókat írtak róluk! PCW-ék különösen szerették ezeket a lapokat :)

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#12) karib válasza Loha (#9) üzenetére


karib
addikt

Nagyon jól fogalmaztál.

Jó márka (volt) a Soyo, kár értük.

Department of Redundancy Department

(#13) Amigo78


Amigo78
senior tag

hmm szerintem jo minöségüek votak a deszkák de nem olcsok ja nforcet nem szerelt össze és sztem ez volt a hiba..:)

(#14) Amigo78 válasza Loha (#9) üzenetére


Amigo78
senior tag

Azért az asus még mindig nem szar nem ugy msi, abit

(#15) Kriza


Kriza
őstag

Kár értük! :( De ilyen az élet...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#16) Draki válasza Amigo78 (#14) üzenetére


Draki
aktív tag

Szerinted az MSI sz@r? Főleg alaplap téren??
Csak mert jelenleg minőségileg erősen No.1 gyanús az MSI... és nem csak szerintem. :) Inkább az Asus gyengélkedik mostanában, de ez szubjektív dolog (Mondjuk egyre többen vagyunk ezen a szubjektív véleményen, ha érted mire célzok... -X széria forevö :C )

Abitban egyébként egyetértünk. :)

[Szerkesztve]

(#17) anulu válasza Amigo78 (#14) üzenetére


anulu
félisten

akkor ezt a labdát egy inverzzel visszalőném most neked... :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) anulu


anulu
félisten

sajnálom, hogy nem lesz már több SOYO deszka. régebben heves nyálcsorgások közepette vettem szemügyre a tesztjeiket. az volt a legnagyobb baj velük, hogy pl a KT333-as Dragon full extrás alaplapjuk ~50e pénz volt, 2000 környékén. most is sok, de akkor mégtöbb volt

R.I.P.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Tuib


Tuib
aktív tag

Pedig jó lapokat csinált. Nekem egy ilyen van: Bővebben: link, és nagyon szeretem, egy ideig biztos nem lesz más, nincs rá igény...

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#20) Grunya válasza Tuib (#19) üzenetére


Grunya
aktív tag

Gondolom nem keveset kajtattál utána, mire beszerezted... Én itt alföldön 50 km-es körzetben tutira nem láttam Soyo lapokat. Nem sajnáltad rá a pénzt?

(#21) Loha válasza Amigo78 (#14) üzenetére


Loha
veterán

Én nem azt mondtam, hogy az ASUS szar, csak régen sokkal igényesebb cuccaik voltak! Persze ez árban is meglátszott, ha jól emlékszen sokezer forintos árkülönbség volt egy asus lap és vmi kevésbé ismert lap ára között.
Az ASUS minden videókártyája régen egyedi nyákra épült és nagyon egyedi kialakítású volt. Ez ment egészen a GF3-ig aztán azóta ők is ugyan azokat a referenciakártyákat gyártják mint a többi nagy cég, persze sokkal kedvezőbbek lettek az áraik is is...

SOYO meg megmaradt a drági minőségi cuccok gyártásánál.
Én egy KT880-as SOYO lapot szerettem volna beszerezni, mert nagyon impozáns volt a többi gyártó legolcsóbb kategóriába pozicionált KT880-as termékeivel szemben és több tesztben is agyondicsérték, de sajnos magyarországon lehetetlenségnek bizonyult megvásárolni... :(

(#22) Tuib válasza Grunya (#20) üzenetére


Tuib
aktív tag

Ennek a lapnak érdekesen alakult a sorsa: asszem a magyar disztrib felszámolta a kereskedést a SOYOval, és kiárusította a lapokat. Egy haverom szólt pár hónapja, hogy kell-e van rá kb fél órám.. de az enyém lett, 10+Fa áron... :D

Örültem, mert teli van olyan dologgal, amihez a réginél K7S5A külön kártya kellett volna. (USB2, PATA raid, Digit kimenet hangkartya...) Most már csak procit, meg memót kell venni hozzá :))

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#23) anulu válasza Tuib (#22) üzenetére


anulu
félisten

ennyiért ajándék...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) Grunya válasza Tuib (#22) üzenetére


Grunya
aktív tag

Hát annyi pénzért tényleg nem volt sok... :) Gratulálok hozzá, jó vétel volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.