Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ciao


ciao
senior tag

az Z-CLV-ról tudom mi, de mi az P a P-CAV-ban?

[Szerkesztve]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#2) PPeter


PPeter
addikt

P-CAV: Partial Constant Angular Velocity. ami azt jelenti, hogy a fordulatszám az írás elején állandó, amig a növekvő kerületi sebességnek köszönhetően az írás el nem éri a maxiumot, tehát kezdettől fogva emelkedik, majd a maximumot elérve az írási sebességet ezen a szinten tartja az író, a fordulatszám folyamatos csökkentésével.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Christoph


Christoph
aktív tag

Azért a 16x -os írás mellé már igazán járna a 8mb cache....

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#4) arpeen2 válasza Christoph (#3) üzenetére


arpeen2
senior tag

Sztem nem lenne számottevő különbség. (8MB vagy 2MB) Még a vinyóknál sem egyértelmű hogy mennyit javít a teljesítményen. 52x CD íróknál is 2MB van...

(#5) Christoph válasza arpeen2 (#4) üzenetére


Christoph
aktív tag

Hidd el, számít. Itt azért lenne nagyon fontos, mert 16x -os írás esetén már hatalmas az adatátvitel, nagyon terheli a rendszert is, szerintem igenis itt számít...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#6) arpeen2 válasza Christoph (#5) üzenetére


arpeen2
senior tag

Nem győztél meg :)

(#7) Christoph válasza arpeen2 (#6) üzenetére


Christoph
aktív tag

Gondolj bele, 20 mb/sec -es átvitel folyamatosan, még a 8mb-s cache is elég kevésnek tünik...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#8) arpeen2 válasza Christoph (#7) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ha a vinyó bírja küldeni az adatot még sztem 1 MB is elég lenne. Nero eleve több 10MB-t felpufferol.

(#9) ciao válasza PPeter (#2) üzenetére


ciao
senior tag

thenx ma is tanultam valamit :DD

[Szerkesztve]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#10) Christoph válasza arpeen2 (#8) üzenetére


Christoph
aktív tag

Ha a winyó meg minden bírja, akkor meg egyáltalán minek a cache, vagy nem????

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#11) PPeter


PPeter
addikt

Az optikai lemezekre kerülő adat kiírásakor az adatok fizikai jelrendszere merőben másképp néz ki, mint a forrásadat, amiből dolgozik az író. Az írás során olyan formátumba kell kódolni a kapott digitális információt, hogy az nagy sebességgel dekódolható legyen a későbbiekben. Tehát a lemezre kiírt adatok abszolút nem olyan formában és nem teljesen olyan sorrendben kerülnek kódolásra a beégetett jelekkel, mint ahogy a logikai szektorokat kezeljük az írás előtt, vagy a visszaolvasást követően - az egymást követő logikai adatok, szekrotok tartalma egy bizonyos rendszer szerint egy széles tartomány, ív mentén össze van keverve, hogy a fizikai sérülések kevésbé tudjanak tönkretenni egy komplett szektort, tehát inkább sok szektornak okozznak - még javítható - sérülést. stb. (elég bonyolt a kódolás). Ezért van szükség a belső pufferre: az író nem ugyanazt a bináris jelsort vési fel 0 és 1 jelek képében, amit megkap a géptől, hanem igen sok dolga van még a kiírandó adattal. Minél nagyobb a puffer, annál biztosabb, hogy a meg-megszakadó, igan nagy tempújú adatátvitel ellenére mindig van mit feldolgoznia és írnia. Szerintem is optimálisabb lenne egy 8 vagy 16 MB-os cache a mai 12x-es és 16x-os DVD-írókba.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) arpeen2 válasza PPeter (#11) üzenetére


arpeen2
senior tag

Akkor erre miért nem gondolnak ezek a hatalmas cégek ? Sokba kerülne az a + 6 MB ? Netán a vevő nem tudná megfizetni? Nem birom elképzelni hogy ekkora cégek mint a Pioneer, az LG és sok sok más hasonló márka ezzel nelenne tisztába . Nem vágom.. :F

(#13) L3zl13 válasza arpeen2 (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egy dollár többlet is számít előállítási kölségben. Főleg mostanában, hogy így leesett az írók ára. Nem hiszem, hogy túl nagy haszonkulcs van az írókon jelenleg.

AZ hogy 2 vagy 8 MB cache van az íróban pedig max annyit jelent, hogy 8x írásnál 0,25 vagy 1 másodpercig nem ürül ki a puffer... Szóval a nagyobb gondoktól az sem véd meg. Ha meg mégis kiürül, akkor ott a burn proof...

Aki hülye, haljon meg!

(#14) arpeen2 válasza L3zl13 (#13) üzenetére


arpeen2
senior tag

Megmarnám magam ha egy multinak 1 dollárba kerülne 6 MB :)

(#15) twollah


twollah
nagyúr

A Samsung igazan valtoztathatna mar egy kicsit a dizajnjan.

(#16) Balage76


Balage76
senior tag

Amúgy mi a véleményetek a Samsung író(k)ról? A 8x-es már jóideje kapható, van valakinek tapasztalata? (Nekem spec ilyenem van, és elégedett vagyok vele...)

[Szerkesztve]

(#17) erdoke válasza arpeen2 (#12) üzenetére


erdoke
titán

Ami igazán érdekes, az maga tény, hogy a 2 MB cache mellett a Samsung a világ legnagyobb memóriachip gyártója... Nála olcsóbban egyik DVD-író gyártó se jut hozzá. Ráadásul azok a RAM chipek, amiket a különféle tárolóeszközökön használnak, már eléggé elavultak más felhasználásra, ezért akár Burundiban is fillérekért gyárthatóak egy leselejtezett gépsoron.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.