Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

Ennyi erővel tiszteletbeli részvényes is lehetnék.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) Dilikutya válasza anaqer (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tetszik a jedi-kard dizájn?:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) Neck válasza anaqer (#1) üzenetére


Neck
veterán

Jaja.

Mellesleg a Nokiának a modellszámozása is teljesen áttekinthetetlen lassan.

Nem 40 új készülék kell.
Elég 10, mind1ik kategóriába olyan amit abba a kategóriába kell. Jelen állás szerint a legtöbb Nokia-ban nem sok adatkomm. lehetőség van, szar a kijező, a kamera méginkább, csúnya, és emellett még drága is.
Tisztelet a kivételnek.
Ráadásul mondom van annyi féle, hogy már a Nokiánál dolgozók se tudják nyomon követni a számozást.
Ez a 4szám design már egyszerűen túlnőtte magát. Újítani,egyszerűsíteni kéne...

Ezért jött fel rá a Samsung, a Sony Ericcson, meg a Motorola.

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4) Dilikutya válasza Neck (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én a Siemens dizájnjával sem vagyok igazán kibékülve, őszintén szólva, de ezeknél a fjúcsörnokiáknál még az is jobb. Az Ericsson legalább igyekszik szolid, elegeáns készülékeket piacra dobni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem sem. Egy időben elkövette ezt a Nokia, aztán összekapta magát. Megint kezdi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Dilikutya válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én még igazából a 3650-est sem tudtam nekik megbocsátani, ezeket az újakat már nem is tudom, hogy hivják :) Bár meglep, hogy már a nagyon trendi embereknek sem kell annyira ez a vacak :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Dilikutya válasza Kalandor (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Találó megfogalmazás. Akár a cikk címe is lehetett volna :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Agostino


Agostino
addikt

Valszeg izlésficamban szenvedek, de nagyon tetszenek az új telóik, ez meg a cikkben egy igazi gyöngyszem szerintem :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#10) granpa_matis


granpa_matis
aktív tag

Szvsz meg ultimate-ek az uj Nokia telefonok,a cikkben szereplo 7280 meg inkabb noi telefon, a celkozonsegenek biztos tetszik.

Lehet venni 6230-at(nekem nagyon bevallt), vagy ha van penz akkor 9500-t is,azok konszolidaltabbak.

Nekem pont, ha a Samsung szetcsusztatom mindenutt villogos telefonjai nem jonnek be...szerintem.:D

[Szerkesztve]

(#11) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Ez a hír is bizonyíték arra, hogy minél tovább fújnak egy lufit annál biztosabb, hogy a végén kidurran... :C

A nokia gumicsizmával kezdte az ipart, aztán elkezdett elektronikát is gyártani, majd elkészítette az első telefonjait.
Amit az elején készített az még tükrözte a minőséget és a gondos tervezést.
De most amikor azon megy a harc, hogy ki dob több modellt a piacra akkor törvényszerű hogy a termelés a gagyigyártás felé tendál...

És hiába ők a piacvezetők egy trendi felfújt lufiért nem fogok 30-40% al többet fizetni mint a konkurrencia hasonló modelljeiért.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#12) rocket


rocket
nagyúr

En nem vagyok reszvenyes, de nekem se tetszenek, semmi szepet nem tudnak kitalalni az elmult honapokban, mikozben a tobbi gyartonal sorba jonnek a szep telefonok, nem vigyaznak a samsung megelozi oket a kulso savban :)
Kivancsi leszek a 40 uj modellre, tudnak e valami ujat kitalalni.


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) Yutani


Yutani
nagyúr

Szerintem már jó ideje nincs szép és használható mobiltelefonja a Nokliának. Talán a 6100 volt az utolsó ilyen, de az már régi.

#tarcsad

(#14) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Én is nézegettem a nokia telókat nekem csak a 3120 as tetszett:F....a többi nem igazán, úgyhogy vettem motorolát,(ugyanolyat mint ami nemrég volt nekem)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15) adalbert1


adalbert1
veterán

Végre rájöttek! Jó lenne, ha a Nokia a divatkütyük helyett megint elkezdene telefonokat gyártani. Az utóbbi 1-1,5 évben alig jött ki normális modelljük.

(#16) Vangelis válasza adalbert1 (#15) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Némelyik még divat kütyünek is csúny, de nem baj a komolyabb gyártók majd jól beellőzik:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17) faster


faster
nagyúr

Nem értem, hogy a Nokia miért nem képes egyszerű és ízléses, inkább arányos, mint sem designos telefont produkálni, mint pl. a Samsung. A Samsung telóknak, főleg a szétnyithatóknak halál egyszerű vonalvezetésük van, mondhatni semmi csicsa. Ezek a Nokiák meg formátlanok, bonyolult designjuk van, mégsem tetszenek.

[Szerkesztve]

(#18) Yutani válasza Vangelis (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az 3210 akart lenni, nem? Na azóta nem találok igazán szép Nokiát. Az még most is megvan, csak nem használom. :DDD

#tarcsad

(#19) csiga997 válasza Vangelis (#16) üzenetére


csiga997
őstag

Jó is lesz, ha beelőzik, akkor majd lehet azokat fikázni a nokia helyett.
Hiába, mindenki a bajnokot akarja legyőzni.

(#20) faster válasza csiga997 (#19) üzenetére


faster
nagyúr

Ja értem, a Nokia szép telefonokat csinál, csak mi vagyunk irigyek. :U

(#21) csiga997 válasza faster (#20) üzenetére


csiga997
őstag

Nem kell irigykedni. Ha más gyártó terméke jobban tetszik, akkor vedd meg azt.

(#22) faster válasza csiga997 (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Én nem irigykedem, nekem tényleg nem tetszenek, és mivel a hír arról szól, hogy a részvényeseknek sem, ezért hadd legyen már szabad a véleményemet beírnom
Azért ha már a részvényesek is beszólogatnak a design miatt, ott azért lehet valami. Egyébként nem szabad kritizálni a Nokia telefonokat?

[Szerkesztve]

(#23) granpa_matis válasza faster (#17) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Szvsz pont a Samsungok a izlestelenek, altalaban ezustszinu, szetnyithato, nemelyik modellnel a ledekkel sem sporolnak. (legutobbi csucsmodell kiveve).

Lehet a 15 eveseknek bejon a dizsibe villogni vele, de en inkabb elovennem a szekreny melyerol a 7110-est.:DDD

(#24) adalbert1 válasza Vangelis (#16) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, az kellene, hogy tényleg komoly verseny legyen, és inkább teknikai tudásban, mint kinézetben.Mi, vagyis a vevők csak nyernénk rajta.

(#25) faster válasza granpa_matis (#23) üzenetére


faster
nagyúr

Én szeretem a szétnyitható telefonokat, nekem bejönnek a Samsungok. A Nokiák meg azoknak jönnek be, akiknek nincs szépérzékük.

(#26) zLegolas


zLegolas
őstag

Nekem meg inkább az a gondom, hogy miután megvetted derül ki, hogy mekkora kaki az egész... nekem pl. egy régi Samsung van, tetszetős, szimpi. Aztán otthon derül ki, hogy 6-8 színben tudom villogtatni a LED-jét, ugrál benne a kenguru meg vigyorog a tigris, a WAP gombja a legjobban elérhető helyen van, tehát bicajozás közben már az első héten lemerült a Dominó-m, mert bekapcsolt a zsebemben és egyből ment a NET-re a marhája. Bezzeg ha ki van kapcsolva, akkor ébreszteni nem tud a szerencsétlen. A párom Sony-ja meg olyan, hogy gyakorlatilag BÁRMIT akarsz vele csinálmi, nem úszod meg 4-5 gombnyomás nélül, szal nehézkes. Sajna ezek csak használat közben derülnek ki.

Az ilyesmit kéne visszavinni és a fejükhöz vágni, mindaddíg, amíg nem találsz egy kósert. Vagy persze ismertet venni, ami ugye nem nagyon megy...




Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#27) faster válasza zLegolas (#26) üzenetére


faster
nagyúr

A menürendszer a Nokiáknak a legjobb, szvsz nem is azt kritizálják/juk, meg nem is a régi telóit (nekem a 6110-es tetszett a legjobban), hanem az új telefonjainak a formáját.

(#28) granpa_matis válasza faster (#25) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Nem flamenek szantam (a diszkos peldanal oda akartam szerkeszteni, h nem rad vonatkozik, csak pont kifagyott a netem es lejart a limit:DDD )

Nokia nekem azert jon be mert egyszeru(6230).

(#29) Vangelis válasza Yutani (#18) üzenetére


Vangelis
nagyúr

[kép]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30) granpa_matis válasza Vangelis (#29) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Kesz.... ;]
Ezt hol talaltad?
De egyszeru ez is csak a Garfield background-ot hanyagolhattak volna.

[Szerkesztve]

(#31) Intelligencs

Volt már jópár telefonom, de a idáig a Nokiák voltak a leginkább kezes bárányok. Kár, hogy a mostaniak mind olyan rútak! 6310-esem van, ezt addig nem is cserélem le, amíg lesz valami normális bluetooth-os terméke a Nokiának.

Amúgy meg, a részvényesek biztos nem szóltak volna be, ha a Nokia jó irányba lőne ezekkel a design tervekkel. De nem lő, sőt piacot veszít, és ebben valóban nagy szerepet játszik az, hogy agyament design-okat találnak ki a tervezők.

Nem volt kihajtható telefonja, és nem is csináltak sokáig: hát nem lenyúlta ezt a piacot a Motorola és a Samsung? Száz szónak is egy a vége: összekaphatná magát végre a cég, és gyárthatna már valami normális telcsit, nem csak ezeket az uborkakonzerv fílinget árasztó szardíniásdobozokat.

The Amiga, Born a Champion

(#32) sbazsi válasza faster (#25) üzenetére


sbazsi
veterán

''A Nokiák meg azoknak jönnek be, akiknek nincs szépérzékük.''

Ez egy nagyon építő hozzászólás volt, nagyon sokat tanultunk belőle.
Amolyan ''én vagyok az okos, mindenki rajtam kívül egy s**gfej'' :C:C

:(

(#33) faster válasza sbazsi (#32) üzenetére


faster
nagyúr

Olvasd el, hogy mire írtam válaszképpen.

[Szerkesztve]

(#34) sbazsi


sbazsi
veterán

Szóval izlések és pofonok.

A cikkben szereplő teló spec nekem sem tetszik, sőt, van 1-2 telója a nokiának, ami nem tetszik. Ellenben a menürendszere nagyon ott van. Vagy csak mexoktam az évek folyamán? :D

(#35) Vangelis válasza granpa_matis (#30) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Most garfield vagy nem ..de nekem tetszik csak azért nem vettem mert 4000szinű a kijelzője.....amúgy nem csúnya.

Jah és csak 20k az ára:DDD

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#36) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Én a 6230-cal ugy érzem, mintha visszamentem volna 1998-ba, ugyanis akkor volt legutobb olyan telefonom, ami pont reggeltöl estig ment el egy feltöltéssel (2110).
Ennek a formája speciel nem rossz, de nem birom, hogy este 8 után csak egy nehezéket cipelek magammal...
A 6310i-nek 10%os a hibaarányuk...
A 6230 kb az 5. SW után lett némileg használhato (3/4 év).
A kinézetröl csak annyit, hogy vegyen 3650 sztájl telefont, akinek az tetszik, és van akkora zsebe, illetve nem egy ideges tipus, és tud várni 3-4 percet, hogy bebootoljon a telo. Tehát a Nokia (aki egyébként kábelgyártással kezdte, majd autogumi, csizma stb...) mára csunya, megbizhatatlan és használhatatlan. De még el tud bujni a neve mögé, mert egykor jokat csinált, és ezért veszik a ''régiek''.

...mint az közismert...

(#37) Athos07


Athos07
senior tag

Hát, eddig nem mondtam magam Nokia-fannak, ezután sem fogom, de mellettetek tuti annak tűnnék.

Én úgy vagyok vele, hogy mit zavartassam magam a finnek összes 100számra megjelenő újdonságával, ha le tudom max. 10-re szűkíteni azon modellek számát, ami tényleg érdekel, és megfontolnám a megvásárlását. Máshol is találkoztam ezzel a hozzáállással, hogy ha csinál 10-20 randaságot a finn, akkor már az össze finn sz@r. Más miért nem találja meg azt az 1-2 visszafogott, jól eltalált példányt, ami tetszhet is neki, esetleg a tesztekben és a tulajdonosok véleményezéseiben is dícsérve van?

Szóval én örülök, hogy kihozták az olyanokat, mint a 6630, 6681/80, 6230, 6230i, a többi meg le van xarva.

A Samsung meg abból a szempontból jól belerondíthatott az anti-nokiások lelkébe, hogy az idei inváziója után senki nem szólhat be a finneknek, hogy túl sok a (szinte ugyanazt tudó) modell.

Mellesleg a Samsungok között is van 2-3, ami igencsak szép, és időtálló lett (E700), de pl. a monoblock-ok között szégyenteljes a dizájnjuk (alíg van ilyen) - csak az ide-oda csúsztatható, tekerhető, hajtogatható telefonokat nyomják.

Eddig én úgy tudtam, hogy a Nokia fakitermeléssel kezdte.:))

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#38) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

akinek telefon kell , az vegyen telefont... mára már mindenki elfelejtette a telefon igazi funkcióját: telefonálni , elérhetőnek lenni , és bizonyos helyzetekben max az sms.
egy telefon ilyen.
akinek csicsa , villogó, meg ''húdeszépszinesikonokvannakaképernyőőőőőőn!'' annak nem telefon kell , hanem valami játék.én telefonálásra egy 6210est használok , egész életében 1 szer fagyott le , és már 2,5 éves.se,mi baja , az akksija 1hétig birja , ha átlagosan használom , készenléti idő több mint 20nap!
ez egy telefon.





(#39) Kriza


Kriza
őstag

A cikkben látható telcsi tényleg gáz. (meg vele egyidőben sok hasonló gáz cucc jött a Nokiától) Igazából azt sem tudom elképzelni, hogy a gombok hogy vannak rajta, meg mekkora kijelzője lehet, de nem is nagyon érdekel.
Szerintem nem minden Nokia csúnya. Igazából az a gáz, hogy a tudásukat NAGYON meg kell fizetni. A 6170 például szerintem nagyon szép, csak sajnos nincsen benne Bluetooth.
Kezelését nem tudom, mert soha nem volt Nokiám, és nem is nagyon akarok ilyen márkát, de az biztos, hogy a régi jó Panasonic GD52-m még mindig meglenne, és lehet, hogy még mindig azt használnám, ha valamire való akku lett volna benne. De hát minden telefonnak van gyenge pontja...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#41) Jim Tonic válasza Kalandor (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

6230, nem? Amúgy tökéletesen egyetértek. Részemről a 6310 után csak 6600, 6610, 6230, 6100. Ennyi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) tildy válasza Athos07 (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Samsung telók nagy része buta. Se bluetooth se infra se semmi.
Dizájnosak de buták...És én inkább vettem egy féltégla 3660ast ráadásul mostanában 5 napig bírja az akksija:D (tudniillik csak hivnak rajta.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) csiga997 válasza Kriza (#39) üzenetére


csiga997
őstag

Nincs is viccesebb annál, mint amikor halmazatilag hímek lefikáznak egy női telefont... Ez kb. olyan, mint azon lamentálni, hogy mekkora baromság is a melltartó; a pántja folyton bevág, nehéz hátul összekapcsozni, meg egyáltalán, folyton cikiznek vele a haverok a gymben.
:(

(#45) atuci


atuci
senior tag

Hát ez tényleg nem jön be nekem.

Most egy 6100-m van, én ált csak telefonálok vele, max 5 sms/hó, 4 naponta feltöltöm, és még tetszik is a dizájnja :)
Szívem szerint egy 9500 tudású nokiát vennék 6230 vagy 6310i köntösben.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#46) tildy válasza .-Cs0SzA-. (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is így gondoltam, egészen addig, amíg rá nem jöttem, hogy egy telefonon lehet emailezni, msezni, ircezni, szerverre belépni és így tovabb:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) faster válasza csiga997 (#44) üzenetére


faster
nagyúr

Az, hogy női telefon, attól azért még lehetne szép...ez nem mentség.

(#48) csiga997 válasza faster (#47) üzenetére


csiga997
őstag

Miért ne lenne az? Azért, mert neked nem tetszik??

(#49) faster válasza csiga997 (#48) üzenetére


faster
nagyúr

Ennek a vitának semmi értelme, azon is vitatkozhatnánk, hogy a káposztafőzelék finom-e. Ha azt mondom, ronda, nyilván azt jelenti, hogy _nekem_ nem tetszik, de azt hittem, nem kell magyarázkodnom, mert ez nyilvánvaló. És attól, hogy női telefon... hát akkor sem tetszik. Ezen az alapon, akkor a nők se kritizálják a többi telefont, egyszerűen csak nem nekik készült.
Egyébként te sem írtad azt, hogy neked bejön, csak azt kritizálod, hogy mi hogy merünk kritizálunk egy telefont. Meg a részvényesek.

[Szerkesztve]

(#50) csiga997 válasza faster (#49) üzenetére


csiga997
őstag

Nekem tetszik, az más kérdés, hogy nem vennék magamnak ilyet, mint ahogy pl. melltartót sem.
A részvényesek pedig jobban tennék, ha nem foglalnának ilyen kérdésben állást. Ha nem tetszik nekik a vállalatuk termékportfoliója, akkor cseréljék le az igazgatóságot, hozzanak olyan embereket, akik majd - szerintük - jól csinálják. Gondolom pl. a microsoftnál se a közgyűlés dönti el, hogy hogy hívják a vindózban a file menüt vagy milyen legyen a default háttérkép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.