Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Óh, de jó, ha nekem hasznos a drm, akkor kell, legyen, ha nekem nem jó, akkor pokolba vele. Forog ám a köpönyeg, rendesen...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) azbest válasza bambano (#1) üzenetére


azbest
félisten

Amíg a kiadók nem tudnak elszakadni attól hogy fizikai hordózó módjára bánjanak az elektronikus tartalommal addig nem lesz semmi változás :(((
Vagy csináljanak egy olyan szabványt amit mindenki használ... és nem ms drm licensz fizetős módon, hanem nyilt szabványt amit bárki szabadon beépíthet a programjába, eszközébe...
Úgy dereng hogy az elektronikus aláírás is nyilt, mégsem lehet könnyen kijátszani... valami hasonlót miért nem tudnak csinálni (kiadók nem értenek hozzá, 50 évvel le vanak maradva és mindig beszopatják őket a másolásvédelem készítői és a tanácsadóik... nekik jó pénz ez)

Az meg hogy online zenebolt köpönyegforgató azért tulzás...
nekik is egyszerűbb lenne ha nem kellene másolásvédelemmel bajlódni... de most vagy drm vagy nincs üzlet...

(#3) bambano válasza azbest (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szokás szerint az a baj, hogy az online zeneletöltéstől a kiadók ebben a formában feleslegessé válnak. Most néhány nagy kiadómogul kaszálja a súlyos milliárdokat abból, hogy rátették a kezüket a terjesztési láncra. Sok zenész panaszkodik, hogy a cd eladásokból gyakorlatilag semmiféle értelmes pénzt nem kapnak, mert a kiadó reklám, szervezési és egyéb költségekre hivatkozva lenyúlja a teljes pénzt, a zenészek meg a koncertekből élnek. Ha bármelyik egyszerű online webshopban meg tudod venni a zenét, akkor a sony meg a bmg meg az emi mehet a levesbe. Ez fáj nekik nagyon. Ha a zenésznek a cd jelenlegi állapot szerint gyakorlatilag arra jó, hogy koncertet reklámoz, akkor a zenésznek akár az is buli, ha nem szerződik a kiadókkal, hanem felteszi a zenéjét a webre (úgyse kapott volna érte pénzt) és akkor sokszor annyian mennek el a koncertjére.

A köpönyegforgatást nem a zeneboltokra értettem, hanem pl. az apple-re meg a politikusokra.

A közös nyílt szabvánnyal meg az lesz a baj, hogy minden marhaságot bele fognak erőszakolni:) Az ismert szólás szerint: a teve olyan ló, amelyet bizottság tervezett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Raymond


Raymond
félisten

''A Musicload négy vásárlója közül három már panaszkodott a digitális jogkezelés létezése miatt,...''

:)) nagyon jo megfogalmazasa a 75%-nak amirol az eredeti beszedben szo volt :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) MichaelSD válasza Raymond (#4) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ismétlés a tudás anyja... :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#6) Gregorius válasza azbest (#2) üzenetére


Gregorius
őstag

és nem ms drm licensz fizetős módon, hanem nyilt szabványt amit bárki szabadon beépíthet a programjába, eszközébe...
Úgy dereng hogy az elektronikus aláírás is nyilt, mégsem lehet könnyen kijátszani... valami hasonlót miért nem tudnak csinálni (kiadók nem értenek hozzá, 50 évvel le vanak maradva és mindig beszopatják őket a másolásvédelem készítői és a tanácsadóik... nekik jó pénz ez)
Az elektronikus aláírás nem gátolja meg azt, hogy
- illetéktelenül belepillants az aláírt dokumentumba
- eltávolítsd róla az aláírást/titkosítást
- duplikáld a dokumentumot.
Még ha titkosított dokumentumokat is nézünk, az is csak azért működik, mert a résztvevő felek (a ''jogosultak'') érdekeltek a titok megtartásában.
A baj az, hogy a felhasználó a DRM-es anyagoknál nem érdekelt ezekben, a kikényszerítésük pedig valahol az elvi képtelenség határát súrolja (Nagy Testvér, stb). Egy adott, tisztán elektronikus DRM implementációnak technikailag csak úgy van esélye hosszabb távon túlélni, ha a fogyasztó számára nem hozzáférhető az az eljárás, amivel a jogosult használat során a dekódolás történik. De még ennek a titokban tartásával is csak azt az időt tudják kitolni valamennyire, ameddig a feltörés tart, mert ugye akármennyire titkos az algoritmus, azt vissza lehet fejteni, vagy el lehet lopni cégtől, vagy gagyi tervezés esetén akár meg is kerülhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.