Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcee


marcee
addikt

Ha tényleg csak egy lábon állna a google, akkor nem lennének hadban a Microsoft-tal szerintem.

Nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza, de remélem, hogy a google alkalmazottbarát munkamódszere az eredményesebb, mert biza én is szívesebben dolgozok ilyen légkörben.

\m/

(#2) moma válasza marcee (#1) üzenetére


moma
őstag

Hát ha a vista fejlesztési idő vs eredmény mérlegét nézzük, akkor lehet nem az MS felé dől a mérleg :P Persze csak kicsit hosszabb távon dől majd el, hogy a google az alkalmazottak boldogság indexe mellett hatékony is tud e maradni. Mindenesere azért nem lenne meglepő ha a válasz igen lenne, pl jó régen is amikor a fizikai munkások munkaidejét először kezdték csökkeneteni, furcsa mód azt tapasztalták, hogy nem csökkent párhuzamosan az össz termelékenységük, és sorolhatók tovább a munkakörülmények eltérő megszervezésének pozitív hozadákai. Mindenesetre, ha most esetleg nem is jönne be nekik, akkor sem megmosolyogni valónak találnám az ilyen irányba való kísérletezést és kockázat vállalást, hanem tiszteletre méltónak. szép lenne ha ez tartósan működne nekik :)

we all deserve a bit of luck.

(#3) moonman


moonman
titán

engem például rohadtul irritál, amikor gizike behozza a kölykét és az ordítva rohangál a folyosón én pedig közben épp dolgoznék... :U
a kampány az kampány, majd meglássuk mi lesz.

ja egyébként ne már megint nyomorult Vistát hozzuk fel, az utóbbi fél évben kb 50 új terméket adtak ki, megy a dömping ezerrel, csak kicsit más az üzleti stratégia.

(#5) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

''kétségeit fejezte ki a Google cégfilozófiáját illetően (mely szerint például külön munkaidő biztosításával minden alkalmazottat arra serkentenek, hogy a saját ötletein dolgozzon)''

hm, például orkut?

Még emlékszem, hogy mennyire közönyös volt a Microsoft a webbel szemben... Néhány 10 év és a PC a netről bootol, csak webes felületű szöveg, kép miegyéb szerkesztőket használunk majd, az anyagainkat valami tárhelyre mentjük.

egyéb állatfajták

(#6) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Már sok helyen írták, hogy Gates tudta vezetni az MSt, Ballmer a sem szakmailag, sem mint személyiség nem az igazi. Ez van, mondjuk nekem is sokkal szimpatikusabb a Google.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#7) moonman válasza MichaelSD (#6) üzenetére


moonman
titán

hát nekem egyáltalán nem szimpatikus a Google. kvázi rám van kényszerítve, hogy használjam, mert a többi kereső a közelében sincs eredményességüket illetően, viszont szép lassan minden létező információt megtudnak az emberről, mit keres, mikor keres, honnan keres, milyen helyek érdeklik (google maps/earth), kikkel tartja a kapcsolatot (gmail), miről beszélgetnek (adsense)... és sorolhatnám. tehát a szememben inkább ők a ''nagy testvér'', mint a Microsoft, akinek a Windows havonta elküld egy sütit, hogy igen, jogtiszta rendszert update-elek.

(#8) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Hehe, savanyú a szőlő...

(#9) MichaelSD válasza moonman (#7) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hmmm.

A Google meg lehet kerülni, meta keresökkel, ahol a Google találatok is benne vannak.

lassan minden létező információt megtudnak az emberről,
? A MSot nem érdekil az én információm, és ők csak altruista jó indulatból csinálják a tök ugyanolyan szolgáltatásokat, mint a google. És nem szeretnék a Google első helyét elfoglalni. és hozzájutni hasonló információhoz, mert ők nem csinálnak ilyet.

De:
mit keres, mikor keres, honnan keres, - search.msn.com
milyen helyek érdeklik (google maps/earth) - MSN Virtual Earth
kikkel tartja a kapcsolatot (gmail) - Hotmail, Messenger
miről beszélgetnek (adsense) - Adcenter
és úgye ott a Windows, amiről nem tudni mi van és lesz egy update után benne...

Maradjunk annyiba, hogy legjobb esetben sem különbek egymásnál.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#10) Rover623 válasza moonman (#7) üzenetére


Rover623
félisten

hát nekem egyáltalán nem szimpatikus a Microsoft. kvázi rám van kényszerítve, hogy használjam, mert a többi operációs rendszer, irodai alkalmazás, stb. a közelében sincs eredményességüket, kezelhetőségüket, támogatásukat illetően...:P

P.S.:
Te nem húzol hasznot véletlenül a mikrofosból...?
Gondolom majd ha a gugliból is profitálni fox, megváltozik az attitűdöd...:C


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#11) dabadab


dabadab
titán

Ha en Google nagyfejes lennek, eltoprengenek azon, hogy a kov. eloadasomat a monkeyboy videoval nyissam. :)

DRM is theft

(#12) dajkopali válasza dabadab (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

ha esetleg valaki nem ismerné :) [link]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) (Kolombusz) válasza MichaelSD (#9) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A google miben jó még?
Az egyedüli normális szolgáltatásuk a kereső.

(#14) moonman válasza MichaelSD (#9) üzenetére


moonman
titán

nem összehasonlításnak szántam, de ha már összehasonlítunk, nézzük már meg a google kereső és a konkurrens keresők piaci részesedéseit.

természetesen a Microsoft (és a Yahoo! és az AOL és a Lycos és az Amazon és az eBay és a ...) is megpróbál minél több használható információt beszerezni, csupán arra kívántam rávilágítani, naív kijelentésnek tartom, hogy ''a google szimpatikus, a microsoft nemszimpatikus''.

ja most akkor kérdezed, vagy mondod, hogy profitálok belőle?

[Szerkesztve]

(#15) dabadab válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


dabadab
titán

Az MS meg gyakorlatilag a Windows + Office parosbol el.
Meg nekem ugy remlik, hogy a Google AdSense sem elhanyagolhato szolgaltatas, meg persze a maps, meg a gmail.

DRM is theft

(#16) (Kolombusz) válasza dabadab (#15) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ugyanigy az MS-nek is megvannak ezen szolgáltatásai.
Az MSN portál maga pedig egy sokkal változatosabb, sokszinű portál, amilyen a ''letisztult'' oldalairól hires googlenek nincs.

(#17) kamikaze boci válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Például You Tube, orkut, analytics, gmail? (nem sorolom, lehetne)

A másik, sokkal fontosabb. A Google megosztja a reklámbevételeket a felhasználókkal, ahogy senki más, és ezért nem lehet eléggé becsülni őket. Köszönjük meg nekik a Firefoxot, Joomla!-t és társaikat.

moonman
Ha veszek egy PC-s játékot, vagy telepíteni akarom az APEH marhaságait, nincs más választásom, vagy Windows használok, vagy nem játszom/nem adózok. Azért a Googlenél nincs ilyen kényszer.

egyéb állatfajták

(#18) MichaelSD válasza moonman (#14) üzenetére


MichaelSD
őstag

nem összehasonlításnak szántam, de ha már összehasonlítunk, nézzük már meg a google kereső és a konkurrens keresők piaci részesedéseit.

És nézzük meg a MS Office és OS részesedését és ugyanott vagyunk.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#19) moonman válasza kamikaze boci (#17) üzenetére


moonman
titán

kösszépen. igaz, egyiket se használom :)

(#20) moonman válasza MichaelSD (#18) üzenetére


moonman
titán

mindenáron flémelni akarsz, vagy csak nem érted, amit leírtam?

(#21) D4rkm4n válasza dajkopali (#12) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem egy ilyen produkció nem kicsit ásta alá az amúgysem fényes Microsoft imázst.

Úgy vélem, hogy a Google - mivel ingyenes szolgáltatásokat készít - sokkal hasznosabb, mint a Microsoft. Továbbá hülyeségnek tartom, hogy egy óriásvállalat nekiálljon ''fikázni'' egy másikat.

Ahogy már elhangzott: savanyú a szőlő.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#22) (Kolombusz) válasza D4rkm4n (#21) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Te milyen oprendszert használsz?

(#23) moonman válasza D4rkm4n (#21) üzenetére


moonman
titán

a Live Messenger, Live Search, Live Maps, ésatöbbi mióta fizetős? az imázzsal pedig szerintem nincs semmi baj, az hogy az IT-bulvársajtó folyamatos hadjáratot rendez ellenük, az más tészta.

(#24) moma válasza moonman (#3) üzenetére


moma
őstag

Most azt is mondod, hogy úgy általában nem szimpatikus a googe foglalkoztatás politikája?
A vista azért nem annyira rossz példa szerintem: a premier termékük, amibe beleraktak hosszú éveket, egy nagy rakat munkaórát és az eddigi kritikák alapján a vége csak egy halk pukkanás lett. Ami persze nem rossz, de...

we all deserve a bit of luck.

(#25) (Kolombusz) válasza moma (#24) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Kipróbáltad a Vistát? Van személyes tapsztalatod, vagy az érveidet mások szavára támasztod?

(#26) moma válasza (Kolombusz) (#25) üzenetére


moma
őstag

Pontosan oda írtam, hogy az eddigi kritikák alapján, amiből viszont olvastam néhányat.

Egyébként kérdezted lejjebb, hogy miben jobb még a google: pl abban amiről ez a cikk is szól ;) és eleve humánusabbnak tűnnek az eddigiek alapján (persze fiatalok még, ez még változhat).

we all deserve a bit of luck.

(#27) moma válasza moonman (#7) üzenetére


moma
őstag

Szerintem a google dominanciája és az Win dominanciája nem ugyan az. Az, hogy azért vagy kvázi ''rákényszerítve'' mert azt tartod a legjobbnak (de használhatnál mást), és az amikor nem ezt tartod a legjobbnak, és nem is önmagért kell használnod, hanem egyszerűen azért mert a piac annyira irreálisan fel van borulva, hogy más szoftvereket sokszor nem írnak meg csak erre, ég és föld. Az első valójában nem is nevezhető kényszernek, max annyira amennyire az is kényszer, hogy a jobb csajhoz mész oda. A második pedig az abszurdítás teteje: hiába tartod őt a jobb csajnak mégis minden undorodat legyőzve a másikhoz kell odamenned és vele tenni a dolgod.
Mégegyszer: nekem úgy tűnik pont akkor van baj, amikor nem azért nyer aki nyert, mert ő legjobb, hanem valami külsődleges okokból. És pont ez az a szitu persze, amikor egyúttal a fogyasztó és a társadalom veszít.

we all deserve a bit of luck.

(#29) MichaelSD válasza moonman (#23) üzenetére


MichaelSD
őstag

A Google alap szolgáltatásai (Google Chat, Google search, Google Maps....) sem fizetősek.

Miért mi a baj a Google imázsával? Az hogy az Microsoft folyamatos hadjáratot rendez ellene (és minden ami nem MS), az más tészta.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#30) FTeR


FTeR
addikt

''(mely szerint például külön munkaidő biztosításával minden alkalmazottat arra serkentenek, hogy a saját ötletein dolgozzon), ''

ilyen mintha lenne ms-nél is. vmi olyan, h heti x órából y-t saját dolgával foglalkozhat.

''(itt a család-, gyermek- és állatbarát munkahelyi körülmények biztosítására gondolt), ''

biztos nem arra gondolt, h google-nek saját ovodája van. (nem úgy kell elképzelni, h ott rohangál a gyerek az irodában)

van vmi link a telejes szövegre? sztem hangyányít félre van értelmezve amit mondott. (nem akarok alaptalanul rosszindulatú lenni és aztmondani, h ki lett forgatva)



ezek a google szolgáltatások, amit sorolgattok, mind technológiailag, mind finanszirozásilag a keresésre épül. előbbinél, az adatbázis alapú gyors információ feldolgozás és szelektálás. utóbbinál, meg, h mindent a google ads-ból pénzelnek.
ezt akárhogy is nézzük 1 láb.

[Szerkesztve]

(#31) dajkopali válasza FTeR (#30) üzenetére


dajkopali
addikt

az egyik:
[link]
''They do a lot of cute things,'' Ballmer said, to huge laughs from the business students.

''We do a lot of cute things too,'' he said. ''We have a robotics effort. Ballmer ugyanezen szavait idézik máshol is.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) FTeR válasza dajkopali (#31) üzenetére


FTeR
addikt

azon a linken nme a beszéd van.
mindegy, úgysem lenne időm most elolvasni az egészet.
gondolom balmer nagy általánosságban beszélt a google dolgairól. a cikkben viszont magyarázatként (értelmezésként) 1-2 -egyébként pozitív- megoldás van kiemelve.

ms-nél is van a dolgozóknál ''játszótér'', erre mondtam, h biztos nem erre gondolt.

(#33) moonman válasza moma (#27) üzenetére


moonman
titán

szerintem meg pontosan ugyanaz, mert hiába szeretném használni a számomra sokkal szimpatikusabb Live Search-öt, ha egyszer nem (mindig) hoz nekem megfelelő eredményeket, így fanyalogva ugyan, de a Google van alapértelmezettre állítva.

egyébként a Windows-t tartom a piacon a legjobbnak, szóval ezzel nincs gondom :)

(#34) moonman válasza MichaelSD (#29) üzenetére


moonman
titán

te most tényleg ilyen hüje vagy?

(#35) moonman válasza moma (#24) üzenetére


moonman
titán

a Google foglalkoztatáspolitikája őszintén szólva hidegen hagy, én személyes tapasztalatot íram. meglehetősen idegesítő, amikor szaros 5 évesek trappolnak a folyosón, miközben nyakig vagy a tartományvezérlő konfigurálásában - munkaidőben.

gondolom a Microsoftnál sem áll ostorral senki a hátuk mögött, amit a Channel 9 videókból láttam, az elég családias hangulatra és környezetre utal.

(#36) MichaelSD válasza moonman (#34) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem, csak Te nem tudod sokasszorra mások véleményt elfogadni. Azért szeretünk! :D

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#37) moonman válasza MichaelSD (#36) üzenetére


moonman
titán

no, akkor játsszuk vissza:

''a Google - mivel ingyenes szolgáltatásokat készít - sokkal hasznosabb, mint a Microsoft''

''a Live Messenger, Live Search, Live Maps, ésatöbbi mióta fizetős?''

teccikérteni?

(#38) MichaelSD válasza moonman (#37) üzenetére


MichaelSD
őstag

És a ''Live Messenger, Live Search, Live Maps, ésatöbbi mióta fizetős'' a MS termékei amelyek az üzletpolitikájuk gerincét alkotják. Kétlem, hogy D4rkm4n erre gondolt, de én biztos hogy nem.

Erre mondtam feljebb, hogy nézzük meg a MS más piaci részesedését, de neked nem tetszett.

hmm?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#39) moma válasza moonman (#33) üzenetére


moma
őstag

Késésben vagyok, és most hirtelen nem tudok szemléletesebb példát találni mint a csajos, de elég erős az érzésem, hogy menni fog :D Mindenesetre, ha objektíve szerintem nincs is különbség, azért örülök, hogy te így éled meg, mert gondolom most már van egy csomó empátiád a winhez láncolt, de elvágyódó egyének iránt :DDD

a munkakörök: csak azért kérdeztem, hgoy legalább abban legyen konszenzus, ami szinte tuti, hogy jó (más kérdés hogy sikeres e). Mondjuk ha az ms-nél ugyan ez van akkor nem tom miről szólhatott az előadás amiről a cikk szól.

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#41) MichaelSD válasza Kalandor (#40) üzenetére


MichaelSD
őstag

Igen, erre gondoltam, köszönöm.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#42) Blaise


Blaise
veterán

Live Messengert és egyéb MS nyalánkságokat csak Windows alól tudom használni, ergo rá vagyok kényszerítve, hogy megvegyem.

Google cuccok bármely más oprendszeren működnek :U

(#44) (Kolombusz) válasza Blaise (#42) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Senki nem kényszerit semmire.
Ha mégis Windowst használsz, akkor csak nem lehet olyan gonosz az a Microsoft, hogy szart árul pénzért... :U
Ha meg szerinted igen, akkor ne használd, vannak alternativák.

(#45) rii válasza (Kolombusz) (#44) üzenetére


rii
nagyúr

nincsenek alternatívák.

csak annyit mondok: photoshop, indesign.
maya ugyan van, de a kiegélszítők lehet már nincsenek meg.
3dmax nincs, és még hosszú a sor.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46) Blaise válasza (Kolombusz) (#44) üzenetére


Blaise
veterán

Hát pl Apeh bevallást Linux alól nem tudok kitölteni ---> Venni kell egy XP-t :U

Egyátalán nem mondtam, hogy szart árul, 100%-os alternatívák nincsenek, és a különféle alternatívák terjedését a legtöbb gyártó és hivatal korlátozza....

Nem akarok windows/linux/mac flame-et szítani

(#47) (Kolombusz) válasza Blaise (#46) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

a különféle alternatívák terjedését a legtöbb gyártó és hivatal korlátozza....

Nem akarok windows/linux/mac flame-et szítani


Ebben egyetértünk. :)

(#48) rii válasza Blaise (#46) üzenetére


rii
nagyúr

nem korlátozzák, csak a 22-es csapdájában vergődik minden OS, ami nem windows, de PC-re írták (BeOS, OS/2, Linux)

a gond, a programellátottság hiánya.
akkor lenne létjogosultsága a home userek közt más OSnek is, ha a főbb programok megjelennének rá.

de ezeket a programokat meg éppen azért nem írják meg, mert kevesen használják az adott, nem-windows-OS-t.

az igaz, hogy ha lépne, az Adobe, Corel, Autodesk stb, akkor _talán_ még többen használnák a nem-windows-OS-eket. De ez ingoványos terület, rengeteg munkét igényelne. És talán ki tudja, még ha nem is lenne sok munka portolni bozonyos programokat, nem lehet tudni, nem szándékos-e a prortolás visszafogása, vagy nem külső ráhatás eredménye.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49) kamikaze boci válasza FTeR (#30) üzenetére


kamikaze boci
őstag

''utóbbinál, meg, h mindent a google ads-ból pénzelnek.
ezt akárhogy is nézzük 1 láb.''
Amíg a Google megosztja azt a pénzt, amit ráadásul nem is a felhasználóktól szed be, addig szerintem tök mindegy, hogy 1 vagy több láb. Örüljünk, hogy így tesz, és olvassunk Ph!-t, amit szintén részben a G finanszíroz.

Meg örüljünk a Windowsnak, hogy megteremtette az infrastruktúrát ezekhez a szolgáltatásokhoz.

Kár szembe állítani a két céget, egyszerűen más korszak/model. Ami nem azt jelenti, hogy a Microsoft ülni fog és nézni, ahogy a Google a befolyása alatt tartja a hálót. Megint csak azt tudom írni, amit korábban, emlékezzetek, mennyire elutasító volt az MS a webbel szemben a 2000-es évek elején.

egyéb állatfajták

(#50) #95590400 válasza moonman (#34) üzenetére


#95590400
törölt tag

és ezt az itteni postjaid tükrében pont te kérdezed... pffff.
ms droid-e vagy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.