Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] A LiteOn kihozta a 48/12/48x íróját (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) duke


duke
aktív tag

''az írók nem tudnak végig a megjelölt maximális sebességgel írni)''

Kiveve a Yamaha uj 44 szeres iroja,ami a lemez ejeletol a vegeig 44 szeres sebeseggel ir.

(#2) Vertic


Vertic
aktív tag

>>kevés ''extra'' (audiofeljavítás, gravírozás, stb. nincs).<<

Most már elvárás a gravírozás is, hogy valaki már megcsinálta? :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

48x író... Hudejó... Csak nem értem mi értelme van? 16x-nál gyorsabban írni egy írtózatos baromság, ugyanis a gyorsabban felvitt adat rövidebb élettartamot is jelent. Ennyit nem ér meg az a -2 perc... Tiszta állatság, akinek nincs 5 perce hogy megírjon egy CD-t, annak tényleg komoly problémái lehetnek...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) Vertic válasza Agyzuzo (#3) üzenetére


Vertic
aktív tag

Van benne valami. Az már biztos nagyüzemben nyomja, vegyen CD nyomót, ehhe.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#5) Vertic válasza Vertic (#4) üzenetére


Vertic
aktív tag

Vagy öntőt, vagy hogy a rákba csinálják nagyüzemben.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#6) Dozer válasza duke (#1) üzenetére


Dozer
tag

Tevedsz. Mivel CAV modban ir (CAV=allando szogsebesseg), csak a lemez vegen eri el a maximalis sebesseget.

(#7) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Ha jól tudom, a régi bakelit lemezeket hipózzák ki, majd méretre vágják, és egy kis angyal szivárványport hint bele, amit lehet is látni, ha fénybe tartod.Csak azt nem tudom mi lesz, ha elfogynak a bakelitok? Kazetta alkú cd-k lesznek?!

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#8) twollah


twollah
nagyúr

Lassan már ott fogunk tartani, hogy a CDírás gyorsabban fog menni mint a CD olvasás. :)
A másik nagy kérdés, hogy a nyers CDk nem fognak a 48xos írás közben szétrobbani?

Ha valakinek szétrobbant akkor nyisson már róla egy topicot, és csináljon róla videót is, lehetőleg a robbanásról. :D

(#9) Zéé


Zéé
csendes tag

''Egyben valószínűleg egyeznek majd mind: a helikopterszerű hang.''

Nem feltétlen értek egyet ezzel. Nekem egy LiteOn LTR-12101B (12×10×32) írom van, és egyáltalán nincs ''helikopterszerű hang''-ja. Még olvasásnál sincs, pedig ott gyorsabban pörgeti a lemezt.
Persze könnyen elképzelhető, hogy a gyorsabb modellek már felszállási engedélyt kérnek.

(#10) rog válasza Zéé (#9) üzenetére


rog
addikt

off:
kaptam egy nevjegykartya-cdt a napokban.
beleraktam egy 50x-es btc-be. (kulonben sem egy halk kutytu). azt hittem szejjelszal az egesz gep.
nem zorogott, vagy ilyesmi. visittot mint egy malac amit vagnak :)))
cool. probaljatok ki egyszer. :DD

(#11) karib válasza Zéé (#9) üzenetére


karib
addikt

Egy 48-as meghajtó azért lényegesen különbözik egy 12-estől :) Sajnos már a Teac 40x-ese is hangos lett, így nincsenek illúzióim a többivel szemben sem :(

Department of Redundancy Department

(#14) hi válasza Zéé (#9) üzenetére


hi
tag

Uberelem, nekem LTR24102B van es annak sincs helikopter szeru hangja. Nem mondom lehet a Lite-ont dicserni, mert olcso cdirokat gyart, lehet szidni, mert csak 2mb bufferje van, stb, DE nekem miota megvan azota mindenfele cd JOL irt meg, es egyet se RONTOTT el.

(#15) nap


nap
addikt

Most sirjak, vagy nevessek ?
Mindenki szammanias? Vagy a regi autoskartyak kerultek elo? Csakis a leggyorsabb a legjobb?
Mindegy, milyen aron? Nem baj, ha megsuketulunk? Nem baj, ha szetrobban ?
Miert is irtak tobb CD lassito programot ? :)

Amugy a kornyekbeli boltokban max 16x irhato cd-ket latni...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) Satan-Claus válasza nap (#15) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ha felrobban az biztosan fáj, de legalább a rokonok szétperelhetik a gyártót, és a halálom miatti kártérítésen rongyosra kaszálhatják magukat.Apunak végre meglesz a Ferrari,a barátnőm meg anyámmal közösen utazhat Hawaii-ra nyaralni.És ha esetleg túl gyorsan seggére vernének a dohánynak, vesznek a nagymuttinak egy új 85-szörös ***** írót...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#17) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ha jól van összerakva egy CD akkor nincs hangja. Ismét a Mitsumi írómra kell hivatkozzak, csodás kis kütyü. 48x olvas és 24x ír, SEMMI hangja. De tényleg. 4-5 másodpercig lehet hallani ahogy felpörgeti a CD-t, aztán elcsöndesedik. Ugyanez igaz a 16/48-as Toshiba DVD olvasómra is. Nem az ASUS, Plextor és Pioneer olvasókból kell kiindulni. Na azoktól tényleg meg lehet őrülni... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) utax


utax
aktív tag

nem az a lényeg, hogy milyen gyors, hanem hogy milyen játékos ;)

Use the force, Dude !

(#19) rog válasza Agyzuzo (#17) üzenetére


rog
addikt

de az enyebb jobb! be-be-be!
(ricoh 20x10x40)
ja és kerek az eject-gombja

(#20) McJames


McJames
senior tag

Mi a fenének 48×-os író, amikor a 12×-es is kb. 8 perc alatt végez, és nem valószínű, hogy egy átlag júzer egy héten annyi lemezt ír, hogy 4-5 perc/lemez számítana.
Írható-olvasható meghajtónak használni is hülyeség, mert 6-700 MB ma baromi kevés, ráadásul egy igazi HDD-hez képest nagyon lassú is.
És tényleg nem lehet kapni hozzá lemezt. És tényleg baromi hangos.

Ergo, max. csak azér', hogy a gyártó elmondhassa, neki is van már, vagy az elkövetkező 30 másodpercben az ő terméke (volt :D) a leggyorsabb...
Azért arra kíváncsi lennék, hogy az írás hibaszázaléka milyen egy 12×-es Plextorhoz vagy Teac-hoz képest. :(

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#21) Agyzuzo válasza McJames (#20) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Azért arra kíváncsi lennék, hogy az írás hibaszázaléka milyen egy 12×-es Plextorhoz vagy Teac-hoz képest''

Nem csak ez a baj a túl gyorsan írott CD-kkel, hanem az is, hogy gyakorlatilag egy éven belül iszonyatosan leromlik az olvashatóságuk. Egy 32x írott CD 2 év múlva szinte olvashatatlan lesz. Nem ér ennyit az a 2-3 perc...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22) Den válasza Agyzuzo (#21) üzenetére


Den
veterán

öööö, volt már két éve 32x-es író?

www.simson4t.hu

(#23) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Den, abból indultam ki, hogy haver 24x írt CD-i már most, fél év elteltével is elég szarul olvashatók, pedig jobb minőségű TDK mindegyik... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#24) rog válasza Agyzuzo (#23) üzenetére


rog
addikt

nekem a 4x-esen írt tdk-im semmisultek meg maguktol
ööö 2,5 év alatt

(#25) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nézd, a gyorsabb írás miatt a jel sokkal gyengébb minőségben kerül a CD-re. Ezért sokkal hamarabb megpusztul mint a lassan írt CD-k. Még van egy kb. 6 éves 1x írt Traxdata-m, ami a mai napig is tökéletesen olvasható, pedig elég karcos...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#26) Den válasza Agyzuzo (#25) üzenetére


Den
veterán

Ok, azt tudtam hogy az írott cd pusztul (másik topicba írtam is) csak nem gondoltam hogy ennyire. Lehet hogy az évtized botránya van kibontakozóban? Ha ez álltalános jelenség, akkor a gyártókat nyugaton kegyetlenül be fogják perelni.

www.simson4t.hu

(#27) turho


turho
őstag

Ja igaz, régen legalább az illúzió megvolt hogy ha vigyázunk a korongra akkor szinte ''örök'' amit felírunk. Emlékszem amikor istenkáromlás volt ha valaki 4-szeresen írt audiót. Lehet hogy javult az írók technológiája, de az olvasók is jobban olvasnak mint néhány éve. A nyersanyag /lemez/ meg úgy tűnik nem követi a trendet. Fogyasztói társadalom-betegségben szenved ez az egész.
Már amit felírkálunk mostanában, az is egyre kevesebbet ér /zenék, játékok, adatok/. ki a fenefog 10 év múlva emlékezni az MTV 20-as toplistájára?
Mondjuk az se lenne jobb, ha még mindig csak 200k ftért lehetne 2-4szeres írókat venni, sötétzöld hordozós első generációs nyers lemezekkel.
Emlékszem anno egy Sony modellsorozatban az egyik típus azért volt 55000 ft-al drágább, mert ellentétben a többiekkel 2.5-szeresen ís tudott írni 2-szeresen kívül. És akkor még nem kellett a clonecd sem, majdnem olcsóbb volt megvenni az eredetit...

(#28) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Ugylaccik:D:D:D:D:D

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#29) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Egyebkent, en ha zenet irok az 1*esen, a tobbit 4*esen...Edig meg egy lemez se ment szet, es van irom mar eleg regota...2-3eves lemezek is tok jol mennek

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#30) Den válasza turho (#27) üzenetére


Den
veterán

Viszont egy vállalkozás aki cd-re archivál, nagyon be fog pipulni mikor egy év múlva semmi ne jön le a lemezről.

www.simson4t.hu

(#31) twollah


twollah
nagyúr

Szerintem a nyers CD anyagát is fejlesztik, csak az nem annyira látványos mint egy CDíró vagy olvasó.
Gondolom a nyers CD gyártók folyamatosan ellenőrzik a CDik minőségét, csak úgy hasra ütve nem adnak ki egy új típust.

(#32) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Azoknak valszin van annyi eszük hogy kiváló minőségű alapanyagra, több példányban mentik le az adatot és a lehető leglassabban. Fateromék a cégnél a mai napig 1x írnak... (És megvan nekik minden több vinyón és DAT kazettán is)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#33) McJames válasza twollah (#31) üzenetére


McJames
senior tag

Emlékszem 2-4 évvel ezelőtt, ha megláttam egy kékes, vagy zöldes árnyalatú, áttetsző CD-t akkor nagy ívben elfordultam/elszaladtam. Mellesleg a legrégebbi sz.gépes CD-im (nyomott: 1995-ös, írott 1996-os vagy 1997-es, ha jól tévedek) még simán olvashatók. Arra sajnos nem mernék mérget venni, hogy a mostaniak is bírnak ennyit.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#34) turho


turho
őstag

Hát igen erről vanszó, a 40-szeres írás csak pillanatnyi előny ahhoz a kárhoz képest ami származhat belőle. Nem is ez a gond, hiszen van akinek nem számít ha a 2 éves cd-je kuka lesz, hanem inkább az hogy mindenki kénytelen egy idő után felvenni ezt a kesztyűt, már lassan 24-szeres alatt nem adnak írót a boltokban, egyre kevesebb írót lehet könnyedén rávenni /van amit egyáltalán nem/ az 1-4-szeres írásra. Tényleg fejlesztették a lemezeket is, csak talán nem arányosan, nem is olyan egyszerű olyan hordozót találni ami 1-32 sebességig egyformán stabil. A leggyorsabb lemezek egy része a régi 4-szeres írókkal néha túl ís éghet, ami ugyanúgy bizonytalanabb olvasással jár. Nincs is még egy ilyen média amit ennyi sebességvariációban és módon lehet írni. Egy 80 perces cd-t meg lehet írni 82 perc és 4 perc alatt is. Ha ugyanolyan jó lenne, ugyan ki sz*rakodna 82 percig. És ugye sokunk szereti ha az általa írt lemez minden fellelhető olvasón fut /hugi samsung bazári discmanje, thomson minihifi, panasonic asztali dvd, nagyi goldstar music centere, apám ősrégi hordozható magnócdrádiója stb/. És még az újraírható lemez is ott van hogy ne legyen egyszerű. Van már max 4-szeres meg ugye max. 10-szeres. Író meg 1-től max 12-szeresig. Mondjuk eleve behatárolt a használhatósága, de már van dilemma körülötte jócskán.
www.cdgrab.hu egy nagyon jó oldal.

(#35) karib


karib
addikt

Én is ezért sajnálom, hogy nem az RW oldalát nyomják a dolognak, pedig ott tényleg lenne értelme a nagyobb sebességeknek - egy fokig, 24x felett ott is túlhaladott lesz a kérdés.

Az írási sebesség nagy ökörség, de hát ezzel lehet eladni a cuccokat :(

Nálam a csendesség, hibajavítás, RW sebesség, egyéb feature-ök számítanak, a max írási sebesség hidegen hagy.

Department of Redundancy Department

(#36) hi


hi
tag

Az igazsag valahol a ket veglet kozott van, legalabbis szerintem. Mert nehezen hiheto, hogy a ne fejlodtek volna a cdirok es irhato/ujrairhato lemezek az adatbiztonsag szempontjabol is. Viszont az is meggondolando, hogy a sokak altal kedvelt, rendkivul olcso irhato cd-k mennyit tartalmaznak mindebbol. Viszont: ha egy keszulek kepes hozni azt a lezererosseget, amellyel rovid ido alatt bele tudja egetni azt a bizonyos pit-et a cd anyagaba, es a cd anyaga kepes ilyen rovid ido alatt normalisan reagalni erre, akkor szerintem nem lesz baj. (persze, HA minden jol mukodik) Szerintem az elkovetkezo tiz evben meg nem kell ilyen botranytol tartani, addig meg ugyis lesz valami, amire ramegy az egesz cd gyujtemenyunk :))

(#37) guest


guest
veterán

sajna a 40x teac tényleg hangos, a 40x LG ami kicsit csendesebb a mezőnyben, .. de a lite-on-t tényleg megilleti a babér, mert a semmiből küzdötték magukat fel gyakorlatilag világszerte népszerű és MÁR megbízható gyártóvá, .. pár éve csak plextorral írtam, most használtam 2db lite-on 24x-t soha nem volt baj sz írással, pedig 16x lemezre is ment szép számmal (ACER) mellesleg azért jönnek ki a gyorsabb írók, mert fejlődik a piac, ergo a minőség is, ..semmi baj a 24x-32x írt lemezekkel, ez már rég tévhit, hogy csak 1x meg 4x lehet jól írni, ilyet csak az mond aki még nem írt eleget gyors íróval.

prohardver vendég

(#38) guest


guest
veterán

persze a semmi gond nem a 100Ft-os lemezekre vonatkozik :))

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] A LiteOn kihozta a 48/12/48x íróját (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.