Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Az a 70000 óra nem túl bizalomgerjesztő. Tudom, hogy az majdnem 8 év napi 24 órás használat mellett, de régebben mintha 300000 órákat adtak volna meg. Persze azok sem bírtak ki 300000 órát, szóval ezek sem bírnak 70000 órát, ezt kb 5-8-al osztva jön ki inkább a valódi idő. (elvégre nem úgy tesztelik ezt, hogy egy meghajtót használnak 8 évig, hanem bekapcsolnak 1000 meghajtót, és ha 70 óra után csak egy hal meg, akkor az átlagos élettartam 70000 óra - sajnos ez a vinyóknál is így van).

(#2) Tompo válasza Male (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Régen nem is lehetett kapni írót 20e körül, ennyiért nem igazán lehet várni hosszú élettartamot, emléxem az első 4x2x6-os yamahám kp 80e körül volt :))
Aki sokat ír vele annak valszeg gyorsan megtérül, aki otthon ír vele az nem ír olyan sokat.

(#3) bagarja


bagarja
csendes tag

Most akarok gepet fejleszteni, s egy 48X-os Lite On irot neztem ki. Mennek ezek Linux alatt is? Probalta mar vki?

(#4) hi


hi
tag

Hajra, Lite-on ! Szep, legalabis papiron az 52x iras meg 24x ujrairas, de en ezidaig meg nem fogatma a kezemben 24x ujrairhato cd-t. Amire ugyanis ezek elterjednenek megjelenik remelem a HD-burn, es olcson fogunk nagyobb kapacitasu cdket irogatni.

(#5) sh4d0w válasza bagarja (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Általában linux alatt tudnak dolgozni az ATAPI csatolófelületű CD-írók, de ha telepítéskor a linux nem ismeri fel, hogy CD-íróval van dolga, kénytelen leszel kernelt fordítani SCSI-támogatással. Linux alatt minden CD-író a SCSI-emulátoron keresztül dolgozik, emiatt van szükség a SCSI-támogatásra. Anno nekem a Mandrake 7.2 már telepítéskor felismerte, hogy egy LG CD-író lapul a gépben és eleve olyan kernelt rakott fel, amihez nem kellett hozzányúlnom. Ha komolyan érdekel a dolog, van egy CD-writing-HOWTO, mindenképpen olvasd el, de már lefordították magyarra is, a linuxmania-ról, vagy a linuxforum-ról elérhető.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) marcee válasza Tompo (#2) üzenetére


marcee
addikt

''Aki sokat ír vele annak valszeg gyorsan megtérül, aki otthon ír vele az nem ír olyan sokat.''

Mindkettőt csuklóból cáfolom: aki otthon ír vele, sokat az gyorsan tönkremegy!

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.