Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] A jövő az XGI szemével (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zsiba


Zsiba
senior tag

2007-re piacvezető??? Hmmm... akkor ahhoz nagyon ütős és olcsó kártyákat kell gyártani :)

''One Ring to rule them all...''

(#2) rudi


rudi
nagyúr

Hehehe! Azek már 2007ben tervezgetnek:D Megáll az eszem hogyan lehet egy ITben dolgozó cég ennyire naiv :D Szerintem aki egy kicsit is tájékozott az csak röhög az ilyen nyilatkozatféléken. Ez lassan kezd olyan lenni mint a bitbyos volt:D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) hunluigi


hunluigi
senior tag

Na ez a cikk már legalább tartalmaz némi használható infót... :t

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#4) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Fölleg hogy ijen elöre látóak hogy már todni fogják hogy miként alakul a piac 2007 ben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) ebx


ebx
aktív tag

Van mellény... Méghogy piacvezető...
De ha legalább 10 százalék lesz a tortaszeletük, akkor is jó eredmény.

Ez olyan, mint ha egy kezdő boxoló fogadkozna, hogy ha 4 évig kemémyen edz, akkor ő lesz a legjobb.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#6) WN31RD


WN31RD
addikt

Én a ''Technology Breakthrough''-n nevettem jó nagyot. Csinálnak valami olyat, ami kicsit eltér az eddig dolgoktól, és már rögtön ''breakthrough''-ról beszélnek. Röhejes. Minden új videókártya generáció tartalmaz legalább 5 ''technology breakthrough''-t... De jó, hogy ilyen gyorsan fejlődik a technológia... :D
Persze ez nem XGI specifikus dolog.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) Marczi


Marczi
csendes tag

Ez a piacvezető-dolog elég érdekes. Ugyanis az egyik felmérés szerint jelenleg a legtöbb graf. chipet az Intel adja el. A chipekbe ugyanis beletartozik az összes alaplapi chipkészletbe integrált megoldás is. Tulajdonképpen, ha a SIS chipsetekbe XGI grafikus mag lesz integrálva, már nem is olyan hihetetlen a dolog. Másrészt, mondjuk '97-ben ki gondolta volna, hogy 2000-ben az Nvidia gyakorlatilag egyeduralkodó lesz a nem-integrált piacon?

(#8) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Elsőre kicsit úgy éreztem, hogy túl optimisták, mert nagyképűnek nem nevezhetőek. Felállítottak egy jövőképet, melyet el akarnak érni, és ha mindent meg tesznek ennek érdekében, akkor csak mi járunk jól. Nagyon kellene már az Ati vs Nvidia versenybe egy nevető harmadik....

(#9) Brekk


Brekk
addikt

LOL!! :DD

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#10) anulu


anulu
félisten

Hogyha a Voliari V8 Duo (vagyhogyhívják) épagyú árban lesz (~bevezető ár max br 80e), akkor érdekelni fog, nagyon is!!! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

én aszondom várjuk ki a végét,
oszt meglássuk mi lesz!
(habár a vak is ezt mondta...)

-= No way back from Here =-

(#12) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Áááá, srácok:

Kizárt dolog, hogy komolyan gondolják azt a piacvezetősdit. Pontosan tudják, hogy lehetetlen. Ennek ellenére, direkt írták így, ugyanis segíti felépíteni a brandjüket. OK, senki sem hiszi el, hogy piacvezetők lennének, de csak megfordul a fejében, hogy ''akkor azért annyira rossz cég nem lehet, biztos jók azok a Volari kártyák, ha ilyesmit terveznek''. No, ez a lényege.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) beeboy


beeboy
addikt

HÁ MOST MÉ' , MERTEK NAGYOT ÁLMODNI ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) pilóta válasza rudi (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem meg az a cég naiv, aki nem gondolkodik előre 4-5-6 évet.
Ez maximum egy vegyesboltról képzelhető el, de még az is 1-2 évre előre kell, hogy gondolkodjon. Egy világcégnek kell lennie stratégiájának, különben vége.
Mit gondolsz az ATI, Nvidia, Asus vagy a Shell, Nokia, Coca-cola stb. stb. stb. cég hány évre gondolkodik előre?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Marketing volt az a megjegyzés és a jelenre szól, mondom én :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) WN31RD válasza Parci (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem is.

(Sajnálatos egyébként, hogy a hazugságokat, nyilvánvalóan képtelen vagy látványosan ''naív'' állításokat marketingnek nevezve rögtön szalonképessé is válnak ezek. :()

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) rudi válasza pilóta (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Persze hogy a cég előregondolkodik de nem tud piaci pozíciót megtippelni 3-4 évre előre. Ha ilyet tudna akkor inkább tőzsdézzen :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) HiperG


HiperG
addikt

LOL...micsoda magabiztosság...
Én szemeimben épp az ATi tör előre...míg az nVidia épp tartja az irányát lefelé...

(#19) Parci válasza WN31RD (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, de ez már messzire vezet... most fejeztem be a közgázt, ismerem a módszereket. A fogyasztói társadalom szvsz öngyilkos dolog hosszútávon, de ez meg még messzebbre vezet. Addig egyet tehetünk: megtanulunk olvasni a sorok között, és nem hagyjuk hülyíteni magunkat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Den válasza rudi (#2) üzenetére


Den
veterán

Ez egyelőre célkitűzés. És végülis az nvidia mennyi idő alatt lett piacvezető?

www.simson4t.hu

(#21) Keitaro


Keitaro
addikt

DeltaChromeooooooooot. A Deferred renderingje szvsz kicsit nagyobb szó mint itt bármi amit felsoroltak. Persze a Deltának is van két hátránya. De azért jó lenne ha már megjelenne :)
Egyébként is... 3 szereplős piac? Legyen 5!

(#22) MaUser válasza Keitaro (#21) üzenetére


MaUser
addikt

Matroxot:O!

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#23) Keitaro válasza MaUser (#22) üzenetére


Keitaro
addikt

Igazad van. Így viszont legyen 6 :)

(#24) gericooper


gericooper
aktív tag

olyan kis túlértékelt jelentéktelen marketing ízű grafikonok.

ennek ellenére várom a kártyát.
fetűnő volt mondjuk a tegnapi riportban h a faszi nem közölte hány tranyót pumpátak a chipbe. (szerintem túl keveset ahhoz h a legkirályabb kártyák közé tartozzon, de a jelenlegi átlagot bizti eléri.)

(#25) Keitaro válasza gericooper (#24) üzenetére


Keitaro
addikt

Érdekes, hogy mindenki arra, gondol, hogy több tranyó = jobb kártya.
Pedig ez messze nem így van. Én pl becsülöm azokat a megoldásokat, ahol kevesebb tranyóból megoldják ugyanazt.

(#26) Yutani


Yutani
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy a SiS301 TV-chipet átveszi (a nevéből következtetve) egy-az-egyben az XGI XV301 Video Bridge néven. Mondjuk szép kimenetet produkál a chip, a Xabre kártyákon is ez van, csak ott az a baj, hogy nem tud megjeleníteni DVD-t a kimeneten. Bár lehet, azóta ez is megváltozott.

#tarcsad

(#27) gericooper válasza Keitaro (#25) üzenetére


gericooper
aktív tag

én is becsülöm a nem pusztán megahertz vagy tarnyó alapú teljesítmány értékelést (asszem ezért van amd-m)
de számítási szempontból ez az alap, mint egy hétköznapi autónál a motorjának a köbcentije
:))

(#28) Yutani válasza gericooper (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mosolygok...

Adott a Honda 1.6 V-TEC 16V motorja, ami gyárilag 160 lóerő. És emellett hány olyan 2.0 liter vagy afölötti motor van, ami meg sem közelíti a 160 lóerőt. Szóval, ennyit a számítási szempontról. Persze elméletileg a nagyobb motor erősebb, de ha a kisebb motor jó technikával van kiegészítve-megalkotva, a nagyobb motoron lazán túltehet.

Magyarán, a kisebb tranyószámú kártya lehet jobb a nagyobb bonyolultságúnál megfelelő technikai körítéssel.

#tarcsad

(#29) Jano


Jano
senior tag

''Gondolj egy merészet, és tedd rá életed!'' Kőrösi Csoma Sándor

A tudás érték!!!

(#30) Goose-T válasza Yutani (#28) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát igen... de mennyi annak a nyomatéka? Milyen fordulatszámon adja le? Ezek is számítanak! Ugyanúgy a videokártyáknál is!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31) Den válasza Goose-T (#30) üzenetére


Den
veterán

szerintem meg nem. Mert pl a mai videokártyák rengeteget számolnal fölöslegese, tehát a hatékonyság növelésével is lehet a teljesítményt növelni.

www.simson4t.hu

(#32) Keitaro válasza Den (#31) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen. Ezért érdekel annyira egy új PowerVR chip vagy a DeltaChrome. Anno láthattuk, hogy a Kyro-k sima SD rammal, és nem egy hú de magad órajellel, miket tudtak véghez vinni. Ugyanez DX9-ben érdekes lehet

(#33) Goose-T válasza Den (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem a videokártyák hatékonyságának ilyen szintü elemzéséhez mindannyiunknak jobban kéne érteni hozzá. Ezért inkább nem írok hülyeségeket. Gondoljatok bele: ha benéz ide egy szakértô ember, hülyére röhögi magát. Yutani párhuzamot vont a motorokkal, én ezen a szinten hoztam fel ellenérvet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34) Yutani válasza Goose-T (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na jah... mennyivel pörög a hűtőventillátor, az tényleg számít! :)

Viccet félretéve, ha kisebb alkatrész-számmal oldják meg (esetünkben tranyószámmal) ugyanazt a feladatot, akkor kevésbé bonyolult eszközt kapunk, illetve kisebb fogyasztásút.

Viszont ennek van egy hátránya is, amit a Xabre kártyáknál láttunk: a teljes (DX8.x) kompatibilitáshoz egyes feladatokat szoftveres (CPU-ra bízott, driveren keresztül megoldott) módon valósít meg az eszköz. Tehát ekkor a rendszer teljesítménye nagyon CPU-függő lesz.

Tulképpen ez a megoldás akkor lehet jó, ha a konkurencia fölöslegesen használ nagyobb számú alkatrészt (rossz, nem hatékony tervezés-megvalósítás miatt), így egy okosan, hatékonyan felépített architektúra kevesebb alkatrészből hozza ugyanazt a teljesítményt, mint a másik.

Ez a megállapítás inkább az nVidiára állna a jelenlegi helyzetben, tehát az XGI most sebességben utolérheti a jelenlegi második helyezettet.

#tarcsad

(#35) Keitaro válasza Yutani (#34) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://www.savagegamers.hu/main_v41.php?lg=hu&mode=cikk&c=hw&id=24&p=6[/L]

Mint láthatod a Deferred renderingel kevesebb tranzisztorral el lehet érni ugyanazt, vagy nagyobb teljesítményt. A lényeg, hogy ha összehasonlítasz egy kártyát amiben mondjuk semmi overdraw szűrés nincs (ma azért ilyen már nincs), akkor pl egy 3x-es overdrawnál az a kártya 3x annyit számol mint egy deferred renderinges. Rém sok számítás pocsékba megy. Viszont egy deferred renderinges így megengedheti, hogy kevesebb TMU-t pakoljanak bele, mert ilyen eseteknél akkor is nyújtja amit kell, de kisebb tranzisztorszámmal. De ez mind ott le van írva, nem akarom bogozgatni, ha már Tessier megtette :)
Egyébként ajánlom az egész cikket, mert nagyon jó!

(#36) Den válasza Goose-T (#33) üzenetére


Den
veterán

Na ja én sem értek hozzá, viszont több helyen olvastam ezt hogy nem látszó dolgokast is számol a kártya, és évek óta próbálkoznak ennek a csökkentésével. Hogy mennyit swzámítana ennek a tökéletes megoldása arra jó példa a nemrég kirobbant botrány amikor az nv úgy ''optimalizált'' 3dmarkra hogy csak a látszó részeket számolta a kártya, és így ért el magasabb pontszámot (mielőtt valaki beleköt, nem nv fikázás miatt mondom)

És persze a szakértő jót röhögne, mint bármilyen szakértő, laikus műkedvelők eszmecseréjén.

www.simson4t.hu

(#37) ebx


ebx
aktív tag

''És persze a szakértő jót röhögne, mint bármilyen szakértő, laikus műkedvelők eszmecseréjén''

Hát még a marketinges :D

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#38) Yutani válasza Den (#36) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha ezt a technikát sikerülne általánosan megvalósítani, ugrásszerű teljesítménynövekedést látnánk, azt hiszem.

#tarcsad

(#39) ebx


ebx
aktív tag

Amúgy kevés (< 5) szereplős piac esetén elég nagyok a ''profit-rések'', így elvileg be lehet furakodni...

Egy jó marketing szöveg: hol a kakukktoyás: ''A tavaly óta megdupláztuk a piaci részesedésünket 1 százalékról 2 százalékra. Ha ezt a ritmust tartjuk, 5 éven belül piacvezetők leszünk'' :DDD

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#40) Yutani válasza Keitaro (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, ez jó példa az alkatrészcsökkentésre.

#tarcsad

(#41) ebx válasza Yutani (#38) üzenetére


ebx
aktív tag

Lásd ''köd eltüntetése'' Nvidiáéknál. Hiába na, ködös időben rosszabbul lát az ember...

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#42) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Jónak tűnnek ezek az új kártyák. A Volari Dual5 ultra (vagy mi a neve) 4000-res pontszáma nem rossz. Lehet hogy beruházok egy ilyenre és eladom a 9600 pro-mat. Majd meglátjuk mi sül ki belőle. Hajrá XGI!!!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#43) Yutani válasza MUŁĐER (#42) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos jó döntés lenne lecserélni? :)

#tarcsad

(#44) csudri


csudri
őstag

Nem tudja valaki, hogy lesz-e XGI részvénykibocsátás? Lehet, hogy érdemes lesz venni? :DD

(#45) Male válasza ebx (#41) üzenetére


Male
nagyúr

A köd eltuntetése némelyik játékban nekem jól jött...

Amúgy az XGI szerintem egy módon lehet piacvezető 2007-re: ha lenne egy csomó pénze, és felvásárolná az nVidiát vagy az ATI-t, esetleg ha az integrált piacon is piacvezető akar lenni, akkor az Intel-t :))

Másik esély: viszonylag jól sikerült kártyák gyakorlatilag ingyen, persze ilyenkor jönne a büntetővám (lásd Hynix)

(#46) twollah


twollah
nagyúr

Beleneztek a varazsgombbe, es azt mondtak.
- Fiuk 2007re piacvezetok leszunk!

Erre a marketingesek megcsinaltak a grafikont.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] A jövő az XGI szemével (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.