Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

De gonoszak ezek a gyártók. Miért nem viszik ezt a jó kis chipszetet? :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) g4dg3t válasza engusz (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

En is nagyon kivancsi lennek mar mit tud a kicsike IRL :)

(#3) HiperG


HiperG
addikt

[L]http://www.abit-usa.com/products/mb/techspec.php?categories=1&model=151[/L]

''Supports VIA New technology Quad Band Memory 533 (QBM) with 8.5GB/s bandwidth'' hmmm

(#4) Goose-T válasza HiperG (#3) üzenetére


Goose-T
veterán

Röhej, parasztvakítás. Ennek a sávszélességnek a fele sem megy át az Athlonok FSB-jén.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) Erasmus válasza HiperG (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

Ez egy régi speckóleírás lesz, attól tartok. Szerintem a VIA már letett a QBM-ről. A KT880 specikói között sem szerepel már a funkció.

üdv,

(#6) faster


faster
nagyúr

Akkor lenne ez a csipszet igazán jó, ha a VT8239-el jött volna ki.

(#7) HiperG válasza Goose-T (#4) üzenetére


HiperG
addikt

Csak megjegyeztem..

(#8) DcsabaS válasza engusz (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A címnek ugye semmi köze a valósághoz, hiszen a továbbiakból kiderül, hogy a jelek szerint ''Többek között az ABIT, az Acorp, az ASRock, az ASUS, a Chaintech, a DFI, az Epox, a Gigabyte, a Jetway, az MSI, a Soltek és a Soyo'' is ráharapott.

Az sem feltétlenül igaz, hogy ''az új északi híd egyetlen újdonsága a kétcsatornás DDR400 memóriavezérlő'', ugyanis a VIA hivatalos híradása szerint:
([L]http://www.via.com.tw/en/Digital%20Library/PR040212KT800.jsp[/L])

''The VIA DualStream64 dual channel DDR400 memory controller achieves impressive memory bandwidths of up to 6,400 MB/s by harnessing intuitive technologies such as an enhanced data prefetch protocol, improved memory branch prediction with a larger on-chip branch table, and tighter read/write turn-around for improved clock timings. ''

Szóval bár nem világos, hogy mihez viszonyították a KT880-at, de ha a KT600-hoz, akkor a KT880 még 1-csatornás üzemmódban is némileg gyorsabb lehet a KT600-nál, bizonyos optimalizációk révén.

(#9) HiperG válasza Goose-T (#4) üzenetére


HiperG
addikt

Amugy csak az a gond, hogy nincs fix pci/agp különben égbe kéne húzni az FSB-t...

(#10) Goose-T válasza DcsabaS (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

Fenntartom a #4-beli állításomat...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) DcsabaS válasza Erasmus (#5) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A VT8239 nem jelenik meg, helyette viszont jön a VT8251, még jobb paraméterekkel (pl. integrált gigabites LAN).

''Röhej, parasztvakítás. Ennek a sávszélességnek a fele sem megy át az Athlonok FSB-jén.''
A KT880 mellett tényleg, viszont ha majd jön az integrált grafikát is tartalmazó verzió (KM880), ott lenne értelme. (Persze csak akkor, ha lehet elég olcsón venni QBM modulokat.)

(#12) HiperG


HiperG
addikt

Monnyuk érdekelne, hogy a QBM ramok milyen időzítésekkel mennek..

Ugye DDR2 elég szar 4-4-4-12... és ez még a márkás Corsair akkor milesz az otvaros naname ramokkal?

[Szerkesztve]

(#13) DcsabaS válasza Goose-T (#10) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Jól teszed, hiszen lényegében igaz (:).

(#14) Kriza


Kriza
őstag

Akkor ez azt jelenti, hogy hazánkban majd nyár elején lehet kapni??? :F Akkor meg már minek???

Ja... mi az a ''homePNA-vezérő''? Vagy buta vagyok??? :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) Erasmus válasza Kriza (#14) üzenetére


Erasmus
őstag

hát igen, erre utalt a cím is. nem egészen értem, miért kötözködik DcsabaS. :F

home pna: [L]http://www.homepna.org/[/L]

üdv,

(#16) HiperG


HiperG
addikt

[L]http://www.viaarena.com/?PageID=395[/L] <- Egy teszt a VIA honlapján...

(#17) Goose-T válasza HiperG (#16) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez elég tré...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) intelfan


intelfan
aktív tag

Nyomathatnának már valami tesztet hogy mit tud egy Nforce2 chipsethez képest.
Ha csak a memóriasávszélt sikerült megnövelniük akkor nem sok jóra számíthatunk. :))

A gagyerák VT8237 southbridge-et pedig ideje lenne lecserélniük, életemben nem szívtam még ennyit a hangrecsegéssel, hangeldobással, pci latency patch-ekkel mint ennél a sz@rnál.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#19) DcsabaS válasza Erasmus (#15) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A cím nem arra utal, hogy a jelek szerint meglehetősen későn jelennek meg a piacon a KT880-as alaplapok, hanem hogy ''A gyártók nem harapnak a KT880-ra.'' Ez 2 különböző dolog. (Megmagyarázzam?!?)

******
Kedves (#18) intelfan!

Írod:
''A gagyerák VT8237 southbridge-et pedig ideje lenne lecserélniük, életemben nem szívtam még ennyit a hangrecsegéssel, hangeldobással, pci latency patch-ekkel mint ennél a sz@rnál.''

Úgy sejtem, fogalmad sincs, miről beszélsz! A VT8237-es déli híd a VIA jelenlegi legjobbja, és az nForce2-es/nForce3-as chipsetekkel szemben is a fő erősségük. (De az Intel déli hídjaival is felveszi a versenyt.)

Amit állítasz, az a VT8233-as déli hídra volt igaz (bizonyos hardver környezetben), és kis mértékben (nagyon ritka helyzetekben) a VT8235-re. A VT8237-tel csak annak lehet baja, aki egyszerűen dem tud driver-eket helyesen installálni.

(#20) engusz válasza DcsabaS (#19) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem is két különböző dolog. Félreérthető a cím.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) intelfan válasza DcsabaS (#19) üzenetére


intelfan
aktív tag

Pontosan tudom miről beszélek, mégis honnan veszed azt hogy nem tudok megkülönböztetni két chipsetet?

Adott egy konfig(proci, tuner, hangkártya stb.) ami tökéletesen működött egy KT133A chipsetes alaplapban.
Ezt upgradeltem eddig 2 különböző tipusú abit majd epox KT600-as alaplapra VT8237 southbridge-el és recseg össze vissza sehogy sem sikerült a problémát megoldani.

Miért működik ugyanez a konfig átpakolva egy Nforce2-be miért működik tökéletesen a régi via lappal?

A VT8237 távol áll attól hogy akár csak jónak nevezzem, sehol egy PCI lock,a SATA vezérlő letilt a magasabb PCI frekvenciákon erre jön még ez a recsegés + hangeldobás mizéria nem is mondok róla semmit.........

''VT8237-tel csak annak lehet baja, aki egyszerűen dem tud driver-eket helyesen installálni.''
Na akkor mond el nekem pontosan milyen drivert tegyek fel?

-SBLive és SB128-al próbáltam, windowsos, drivercd-s, 3 fajta küönböző kiadású netes driverrel
-slotcsere megvolt direkt nem irq-t osztó pci slotban van
-tuning levéve
-szabvány cpu órajel és->pci freki
-több fajta hyperion driver kipróbálva
-pci latency patch kipróbálva
-Nem használt irq-k a biosban letiltva. Lan, hang stb.
-mem. fesz emelve hogy stabilabb legyen
-oprendszer reinstall több oprendszert próbáltam párhuzamosan xp-t és 9X-et is.

Nehéz lesz nekem elmagyaráznod hogy nem recseg a VT8237-es délihíd ami előtt ülök amikor ezzel szívok 2 hónapja.

Egyedül az integrált SATA és a hozzá megvett nagy SATA vinyó miatt nem cseréltem még le a lapot nforce2-re.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#22) intelfan


intelfan
aktív tag

Tényleg nincs már integrált sata vezérlős Nforce2 alaplap?
A SIS-nek van valami értelmes megoldása integrált sata vezérlővel AMD XP alá?

Most olvastam egy ECS SiS755 chipsetes AMD 64 lap tesztet ami sebességben picit gyorsabb mint a via megoldása és integrált SATA vezérlő van rajta.
Lehet hogy AMD64-hez már messzire elkerülöm a via-t, ha tényleg jó lesz ez a SIS lap.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#23) Erasmus válasza DcsabaS (#19) üzenetére


Erasmus
őstag

Nem győztél meg. Csak a teljes kontextusban kellene értelmezned a címet, ahelyett, hogy a szavakon lovagolsz.

üdv,

(#24) eddie303 válasza intelfan (#22) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem inkább nVidia fele kellene lovagolni, SiS nem tudom mennyire lett jó a nem-integrált megoldásokban, magyarán egy rendesebb alaplapon, ahol nincs on-board video stb. régebben elég gyengén muzsikált, bár mostanában ha minden mini-PC-be azt raknak, annyira rossz nem lehet...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#25) DcsabaS válasza intelfan (#21) üzenetére


DcsabaS
senior tag

1.) Ha valaki SBLive és SB128 kártyákkal kísérletezik, az eleve kétes, ugyanis azoknak sem a PCI, sem a P'n'P kezelése nem jó. Erre a VIA chipset-ek kényesebbek mint az nVIDIA-k, így ha valamiért feltétlenül használnod kell ezeket a hangkártyákat, akkor eleve nem értem, miért nem nForce-ban (vagy nevedhez híven) valamilyen Intel alaplapban gondolkoztál?

2.) Az ABIT alaplapok köztudomásúan problémásak a SoftMenu III miatt. Jó a teljesítményük, de adott esetben sok boot-olási és driver problémával lehet küszködni. Pláne veszélyes SBLive és SB128 kártyákkal kombinálni. (Az Epox-ról nincsenek tapasztalataim.)

3.) Bár a KT600-ban nincs PCI/AGP frekvencia lock, de komoly munkánál a tuning nem tényező (ahogyan irodai alkalmazásoknál sem), így ennek alapján hulladéknak minősíteni valamit torz gondolkodásra vall. (Ha pedig valaki kimondottan tuningolni akar, miért nem olyan alaplapot vesz magának?)

4.) Miért nem az ASUS A7V600-zal kísérletezel (Áfás 18 eFt alatt vehető!), amelyiknek még egy gigabites hálózati vezérlője is van (5+1-es hang mellett), és teljesen stabil, és nem recseg, meg hasonlók?

*********
Kedves (#23) Erasmus!

A cím nemcsak egy szó volt, hanem egy teljes mondat, egy komplett állítás, és történetesen HAZUGSÁG.


(#26) intelfan válasza DcsabaS (#25) üzenetére


intelfan
aktív tag

Vicces dolgokat írsz. :DD

Ha a többi nforce és az előző kiadású abit via alaplapom tökéletesen működött ezekkel a hangkártyákkal amelyeket egyébként nagyobb példányszámban adtak el mint bármilyen más hangkártyát akkor ez meg miért nem megy.

Érdekes hogy az előző hozzászólásban még azt emlegetted hogy nem tudok normálisan drivereket telepíteni most pedig hardveres problémákról beszélsz.

Írod hogy az abit lapok problémásak, persze meg az Epox is problémás meg az összes gyártó........

Komoly munkáról írsz a pci lock-al kapcsolatban, én meg azt mondom hogy komoly chipsetben legyen lock.

''Miért nem az ASUS A7V600-zal kísérletezel ''
Ezen nevettem a legjobban, ez az utolsó alaplap amit megvennék, ismert hibája hogy ritkán ugyan de befagy az egér és a billentyűzet is amit csak reset-el lehet később orvosolni szal. nálam ez az alaplap komoly munkára alkalmatlan.
Ha csak egyszer is megszívom és emiatt nem tudok elmenteni valamit az is elég, egy komoly alaplap ne csináljon ilyen effekteket.

Összegezve továbbra is az a vélemélnyem hogy gagyi, nem tudtál meggyőzni. :DD

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#27) DcsabaS válasza intelfan (#26) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Ha a többi nforce és az előző kiadású abit via alaplapom tökéletesen működött ezekkel a hangkártyákkal amelyeket egyébként nagyobb példányszámban adtak el mint bármilyen más hangkártyát akkor ez meg miért nem megy.''

A többi alaplapodon sem ment tökéletesen, csak legfeljebb tünetmentes volt a rendszer. Hogy egy mélyben lappangó inkompatibilitás mikor vezet tünetekre, azt elméletileg nagyon nehéz megjósolni, éppen ezért nem tanácsos úgy összerakni egy rendszert, hogy az eleve tartalmazzon ilyen potenciálisan össze nem férő elemeket.

''Érdekes hogy az előző hozzászólásban még azt emlegetted hogy nem tudok normálisan drivereket telepíteni most pedig hardveres problémákról beszélsz.''
Mert az előző üzenetedben még nem írtad, hogy balfék módra VIA+ABIT+SB Live kombinációval kísérletezel, amikor koztudomású, hogy a VIA+SB Live, és az ABIT+SB Live kombinációk külön-külön is veszélyesek. Ilyet még csak nem is feltételeztem.

''Írod hogy az abit lapok problémásak, persze meg az Epox is problémás meg az összes gyártó........''
Ne csúsztass! Ezt az ABIT-ről írtam. (Az Epoxról csak azt, hogy azzal nincs közvetlen tapasztalatom.)

''Komoly munkáról írsz a pci lock-al kapcsolatban, én meg azt mondom hogy komoly chipsetben legyen lock.''
Miért?

''ismert hibája hogy ritkán ugyan de befagy az egér és a billentyűzet is amit csak reset-el lehet később orvosolni ''
Az újabb alaplapjaim szinte kivétel nélkül mind ilyenek, a munkatársaim és barátaim körében is igen népszerű, de az általad említett tünettel még senki sem találkozott. (Persze, itt megint előjön az a kérdés, hogy nem specifikáltad eléggé a helyzetet. Mi ugyanis mind optikai és USB-s egereket használunk, ezért azt nem tudom most megmondani, hogy PS2-essel nem léphet-e fel ilyen hiba. Az USB helyes kezeléséhez természetesen vannak patchek (pl. 240075), amiket installálni kell, ha az ember stabil működést akar.)

(#28) intelfan válasza DcsabaS (#27) üzenetére


intelfan
aktív tag

''Mert az előző üzenetedben még nem írtad, hogy balfék módra VIA+ABIT+SB Live kombinációval kísérletezel, amikor koztudomású, hogy a VIA+SB Live, és az ABIT+SB Live kombinációk külön-külön is veszélyesek. Ilyet még csak nem is feltételeztem.''

Egyszerűen hülyeség amit az abit-al kapcsolatban írsz, 1,5 évig használtam Abit KT133A alaplapot SBlive-al és tökéletesen működött, a tünetmentes duma csak félremagyarázás.
Miért erre cseréltem? Azért mert az előző via konfig tökéletesen működött, és csak a via-ban volt integrált SATA.
Ahogy később kiderült a rendszer ugyanúgy recsegett Epox lappal is mint az Abit-al tehát a via chipset a gagyi, ebbe a témába csak próbálod belekeverni az Abit-ot.

Kompatibilitás gondok:
-Ati 9600XT-t vehetek a KT600-as lapba?
-Vagy vegyek új hangkártyát az alaplap miatt?
-Vagy a prohardver KT600 tesztjében is írták hogy memória feszemeléssel kellett stabilizálni az alaplapot mert alap mem. beállításokkal nem volt stabil. :O

Összegezve a via chipkészlet gagyi, nehogy már az alaplaphoz kelljen válogatva megvennem utólag a már meglévő hw elemeket amelyek egy Nforce2-ben tökéletesen működnek.
Akárhogy is próbálod védeni fényezni a Via KT600+VT8237 chipkészletét gagyik mind kompatibilitás mind sebesség szempontjából.
Egy előnyük van az integrált SATA vezérlő több nem nagyon van.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#29) Polesz válasza intelfan (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Ez bizony nem a VIA hibája amit írsz, mert Linux alatt megnézed és láss csodát az SB Live! tökéletesen szól. Talán egy hekkelt driver megoldja a problémádat. Haverom szintén ezzel küzdött amikor egy Asus KT600-as lapja lett. Egyszerűen nem hitte el, hogy ennyit szopik a kártyával. Amikor felrakta a linuxot és meghallotta a kártya hangját, akkor sírva fakadt, hogy milyen szépen is szólhat a kártya. Azóta azt hiszem megoldotta, ha érdekel megkérdezem.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#30) Polesz válasza intelfan (#28) üzenetére


Polesz
addikt

Nforce2-ben tökéletesen működő hardverek??? Van egy pár ami bizony elfekszik rajta :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#31) Polesz válasza DcsabaS (#27) üzenetére


Polesz
addikt

PS/2 és KT600 köszöni jól vannak. Egyszer sem fagytam le vele :DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#32) Keitaro válasza Polesz (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Egyetértek. Annyit szívtam NF2-kkel a dzsunka nV driverek miatt, hogy az nem emberi. meg nagyon jó, hogy 8 hónapot kellett anno várni egy új hivatalos driverre, ha meg próbálgattad a bétákat akkor lehet, hogy repült egy két dolgod...
Mindegy... Itthon még mindig KT266A-m van és köszöni jól van :))

(#33) intelfan


intelfan
aktív tag

De nekem meg az nforce2 az amibe átpakoltam kipróbálás miatt az összes cuccot és pröccre működött minden.

Az ismerősöd is a via chipset inkompatibilitása miatt szívott az Nforce2-őn tökmindegy hogy melyik drivert teszi fel működik.
Hiába próbálják rákenni hogy az SBlive nem teljesen kompatibilis nem szabványos PCI kártya, ha a többi gyártó meg tudta oldani ezt a problémát akkor a via-nak is meg kellettt volna oldania. SBlive-ból azért gondolom hogy eladtak pár darabot, eleget ahhoz hogy foglalkozzanak vele.

Érdekelne a driver ha tudsz valamilyen linket hozzá. :)

Engem meg a via elfelejthet ezután, engem nem érdekelnek a hw inkompatibilitásai meg hogy ezért nem megy meg azért az amit bele akarok tenni az alaplapba.
Ha most nem sikerül megoldani a gondot a hackelt live driver-el, akkor vagy SIS vagy Nforce alaplapot veszek majd Athlon 64-hez.

Az Nforce2-vel egy haverom sem szívta meg jól működnek driverbirizgálások nélkül is.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#34) intelfan válasza Keitaro (#32) üzenetére


intelfan
aktív tag

Azt nem tudom mit szívtál, haver valami 2.0 Nforce drivert tett fel még 2002 Decemberben azóta azzal használja és nincs semmi gond.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#35) Polesz válasza intelfan (#34) üzenetére


Polesz
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=nforce&show=AND&ssep=%20&sid=[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21092&arc=f[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30442&arc=f[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30119&arc=f[/L]

Van tovább is mondjam még? ;] Még hogy hibátlan... hahahaha

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#36) bdav


bdav
őstag

csak jelzésszinten, saját tapasztalatokat irok, EPOX 8KRA2I (KT600) lappal kapcsolatban.
- pci lock nincs, nem is hiányzik annyira, 200 fsb megy, ennyi nekem elég, nem érdekel, hogy nf2 lappal mehetne 20mhz-vel gyorsabban, a különbséget ugysem érezném.
- SBlive! (aida szerint player verzio, ha ebböl volt ilyen egyáltalán) jól működik, recsegni nem recseg (kicsit zug, de nem tudom hogy ez normális-e vagy nem).
- mem: régebbi modulom egy 512-es Samsung volt, simán vitte amit akartam tőle (idözitéseket annyira nem birizgáltam, cl2.5 volt tuti, és 400mhz). Most balga modon raktam bele egy sulineten vett dzsunka 512/400 modult, na ennek kellett feszt emelni, de azt kétlem, hogy a lap hibája lenne :)
- atomstabil :)
- plussz megvan az összes előnye, amit már leírtak; bár a nagy részét ezeknek sem használom, hosszabb távon jól jöhet pl. az integrált S-ATA vezérlő.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#37) intelfan válasza Polesz (#35) üzenetére


intelfan
aktív tag

Nekem a via-hoz kellenének a driverek.

Mind az nforce2 mind a via saját tapasztalatom ezért senki nem fogja bebizonyítani nekem az ellenkezőjét.
Biztosan tudok én is linkelgetni a Via-ról egy rakat topicot, de én itt inkább a gagyerák via chipkészletes lapomra szeretnék megoldást találni hogy menjen vele a live-om.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#38) Polesz válasza intelfan (#37) üzenetére


Polesz
addikt

Nem a VIA-hoz kell a peccs hanem ahhoz a kib@szott hányadék sblive! kártyához amihez egy normális drivert nem írt még a creative. A kxproject jobbat csinál nála és nem is ők gyártják. Az, hogy neked a via-s lapoddal jött elő ez nem a via-t hanem a creative-t minősíti.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#39) intelfan válasza Polesz (#38) üzenetére


intelfan
aktív tag

De nforce meg a régebbi via alaplapomhoz sem kellett semmilyen extra hackelt driver érted.
Az Sblive-okat már nem fogják utólag áttervezni és engem nem érdekel hogy melyik gyártó tervezte el a cuccot, hanem az érdekel hogy menjen jól.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#40) Bass


Bass
addikt

Nemtom mi bajotok a kt600-al nálam egyáltalán nem recseg a hang sőt meglepöen szépen szól (soltek lap)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.