Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Én nem örülnék neki az biztos.
A két ilyen nagy cég egyesülése csak a versenyhelyzetet csökkentené.

Aki hülye, haljon meg!

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ja, nem kéne ezt meglépni - monopólium a mi szempontunkból NAGYON nem jó...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) Dassler válasza bolondember (#2) üzenetére


Dassler
őstag

Miután megvettem a Giga meg az MSI részvények legalább 25%-át, úgy már izgatna a dolog :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#4) Scream007


Scream007
őstag

Tényleg nem volna jó, mert eggyel kevesebb cég lenne.De amugy érthetetlen lenne a 2 nagy cég döntése mindkettő jó piaci poziciban van, termékeik keresettek Európa szerte és a szállítással sincsenek gondjaik, 2 menő cég, érthetetlen lenne ez a döntés.

Amugy monopól helyzet ez esetben sem jönne létre.....most ide kéne jönnie az alaplap/vga gyártók sorának de szerintem mindenki tudja melyik cégek akik számítanak ezen a 2 piaci szegmensen. ;)

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#5) rudi


rudi
nagyúr

Szerintem pár éven belül egyesülni lesznek kénytelenek, pláne, hogy nem áll tőlük távol az ötlet. A komponensbiznisz egyre jobban haldoklik, a notebookok térnyerésével szépen csökkennek az alaplap és VGA eladások. Ilyen szempontból az MSI áll jobban, de a GB általában olcsóbb. Egy hasonló páros, mint a Asus (csúcs) és Asrock (value) elképzelhető MSI/GB kombóval. Most az ECS is azon fáradozik, hogy az eddigi value neve mellé csúcsnevet is kiépítsen. Relatíve kicsi ez a piac, amin mozgolódnak, ez max 2-3 nagyobb gyártót bír el (mint ahogyan a CPU-piac is).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) cortez25


cortez25
aktív tag

Hát nem tudom...nem örülnék neki én se....

pláne ki tudja milyen néven hoznák létre?

Vagy eltünne mindkettő, vagy maradna és jönne egy harmadik név ami alapján mindkét hálózat terjesztene, de a baj csak az akkor viszont saját konkurensei lennének egymásnak...

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#7) L3zl13 válasza rudi (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''A komponensbiznisz egyre jobban haldoklik, a notebookok térnyerésével szépen csökkennek az alaplap és VGA eladások.''
A notikban is van alaplap, és ráadásul mindkét cég jelen van a noti piacon is... Tehát nem tudom ez mennyire érinti őket...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) rudi válasza L3zl13 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy dolog jelen lenni a nitopiacon és egy másik gyártani is :) Ráadásként az MSI és GB sincs (egyelőre) annak a helyzetnek a magaslatán, bár a törekvések meg vannak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rocket


rocket
nagyúr

Nem lennek meglepve hamarosan valosag lenne a hirbol, ez a jovo (mar a jelen is egy ideje) , nagyobb keliberu cegek is raszorulnak a fuziora, tulsagosan sokan akarnak szeletet a tortabol, a szamitastechnikaban belul is, persze a versenyhivataloknak azert van beleszolasuk ezekbe, ott meg akadhatnak gondok.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#10) X@b3e


X@b3e
addikt

Nekünk nem lenne jó, halandókank, az tuti

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#11) nn687


nn687
tag

Az autópiac persze elbír többszáz gyártót is, nemértem én ezt...

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#12) Dassler válasza nn687 (#11) üzenetére


Dassler
őstag

Már az sem, ott is mennyi összeborulás van, talán 2-3 önálló gyártó jut így hirtelen eszembe(BMW, Toyota, Honda), a többi mind kooperatív...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#13) Muton


Muton
addikt

sterinen a dolgok mrn igy múködne :U k

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14) rudi válasza nn687 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Elbír? Akkor miért fuzionál minden gyártó, miért használanak közös platformokat, miért kínlódik évek óta a Fiat, miért húzta le a rolót a Rover? Tudtommal, jelenleg a Honda az egyetlen gyártó, ami teljesen önálló az autóiparban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Minél több névvel képviselik magukat, annál nagyobb az esély az eladásra. Ha meg két cég összeáll együtt fejlesztenek, felezik az árakat. Ez csak nekünk rossz. Lassan nem lesz mit tesztelni, mert mind ugyanaz lesz...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#16) bolondember válasza rudi (#14) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

na azért a Rovernek kellett az, h az angol munkás szakszervezetek a 80as években tönkreverjék a céget, illetve a szar minőség...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17) nn687 válasza rudi (#14) üzenetére


nn687
tag

Na jó, ezt csak példának hoztam fel, de egy autókiállításon ''kicsit'' több gyártó van mint egy cebiten, Toyota, Mazda, Honda, Volkswagen AG, General Motors Corporation, DaimlerChrysler AG, PSA Peugeot Citroën, Renault, BMW AG, Fiat, Ford Motor Company, Porsche, Kia Motors Company, Suzuki Motor Corporation... hirtelen ennyi jut eszembe, több mint ATI, Nvidia, Intel, AMD, és akkor nem márkákról hanem cégekről beszéltem, és csak autógyártókról, nem komponensgyártókról, de most komolyan, csak gumikat vagy felniket többen gyártanak mint informatikai cuccokat, pedig azért manapság szerintem több számítástechnikai eszköz fogy mint jármű, és talán ide kisebb cégek is könnyebben betörhetnének.

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.