Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Hát ha ugyanaz lesz, mint a VHS-Betamax dolognál, akkor a HD-DVD fog nyerni. Valahogy nekem is ez aszimpatikusabb.

(#2) Jim Tonic válasza Male (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor belebukott a Sony (JVC-vel szemben), én most is hasonlót remélek. Nem értem, miért kellene még1 új meghajtó a számítógépekbe, ami mellett a régit szükséges megtartani. Megint új lejátszó a nappalikba, amivel nem olvashatók a régi DVD-k.
Remélem a Sony azért akar Toshiba írásvédelmet használni, mert féltve érzi a Blu-ray-t.
:(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) faster válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


faster
nagyúr

Remélem a Sony azért akar Toshiba írásvédelmet használni, mert féltve érzi a Blu-ray-t.

Gyakorlatilag lefizetné a Toshibát, hogy ne foglalkozzon a HD-DVD-vel. Adna egy garantált szeletet a Bluray piacból, cserébe...

(#4) Gregorius válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


Gregorius
őstag

Lehet, hogy én tudom rosszul, de nem új meghajtó, hanem új gyártósor kell a BR lemezekhez, mert nagyon más a lemez felépítése. Már mutattak be BR-hibrid meghajtó-prototípusokat, a lejátszással nincs gond.

(#5) Jim Tonic válasza faster (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, én is így érzem. Ha van esze a Toshibának, elég nagy támogatással a háta mögött, akkor végigviszi a dolgot, és mégtöbbet kaszálhat. A DVD Forum támogatása nem éppen elhanyagolható, dehát a Sonynak oda is juthat elég pénze... :o

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Male válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Maga a gyártás is lényegesen egyszerűbb, tehát pl a lemezgyáraknak is jobban megéri a HD-DVD-re való átállás (minimális plusz költség, magas eladási ár vs. nagy plusz költség, magas eladási ár). Meg ha a Toshibát ''megveszi magának'' a Sony, még akkor is ottvan a NEC, aminek azért elég jelentős befolyása van az optikai meghajtóknál (pl DVD írók vezérlőchipje -> nem is tudom, hogy gyárt e valaki más is ilyet).

(#7) Jim Tonic válasza Gregorius (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha az a lemez annyira más (én is így tudom), nyílván a meghajtó előállítása is nagyobb feladat. Márcsak a méretbeli különbségeket figyelembe véve is. Ez pedig nem tesz jót a lejátszók árára nézve, és akkor a nyersanagról nem is beszéltem.
Nem tudom, miért jó a Sonynak ez. Mindig mást akar. Betamax, Memory Stick, Blu-ray, stb. Mindig kitalál valamit, amit megpróbál a világra erőltetni, hogy nagyon nyerjen. Behalok, amikor a Sony BookPC-in csak memory stick olvasó van. Mintha minden egyéb eszközben azt használnák.
Egyébként a Sonynak jelentősen leesett a forgalma mióta nem tud olyan kifogástalan termékeket előállítani, mint évekkel ezelőtt. Ezzel is nagyot bukhat, talán ezért próbál előre menekülni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) Male válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


Male
nagyúr

A felsorolásodba még beleraknám a MD-et, meg az Atrac3 formátumot. Meg azthiszem a Digital8-at is ő nyomta a DV-vel szemben, bár ebben nem vagyok teljesen biztos.

(#9) Jim Tonic válasza Male (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jah, persze. A mini Disc. Másik kedvenc.:D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Gregorius válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


Gregorius
őstag

A méretbeli különbség tudtommal a vastagságra meg az egyes rétegek szerkezetére korlátozódik. Ebben a HD-DVD majdnem megegyezik a DVD-vel (persze sűrűbbek a sávok), a BR meg teljesen más.

Sony BookPC-in csak memory stick olvasó van. Mintha minden egyéb eszközben azt használnák.
Háát, ha Japánban azt használják, akkor nem is olyan nagy túlzás, hogy mindenki azt használja :)

(#11) Jim Tonic válasza Gregorius (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért japán nem akkora ország. A nagy részén az SD(MMC) és a CF a befutó. A Sony is használhatná nyugodtan. De valahogy ez ellenkezne a büszkeségükkel. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Gregorius válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem nagy, de sokan laknak benne :) És láttál te már olyan japót, akinek nem lógott egyszerre három fényképezőgép a vállán?

[Szerkesztve]

(#13) erdoke válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


erdoke
titán

A lejátszók közöt nincs lényeges eltérés, már ami az előállítási költséget jelenti. A BR meghajtók is kompatibilisek felülről a CD-vel és a DVD-vel.
Ahogy már korábban elhangzott, nagyobb szabású fejlesztést igényelnek a lemezgyártóktól. Ez mondjuk a dzsunka írható lemezek ellen hat, de az árat is nyomja fölfelé. Persze itt is csak idő kérdése a 100 Ft-os (akkoriban majd 0,5 Eurós) 50 GB-os írható lemez. :D

A legjobb aláírás a héten

(#14) ebx válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


ebx
aktív tag

elvük: ha bejön, akkor iszonyatosan sokat söpör be, ha nem. hát...

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.