Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] A3N/L noteszcsalád az Asustól (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lidi


Lidi
aktív tag

nem értettem, de már leesett......

[Szerkesztve]

(#2) polika válasza Lidi (#1) üzenetére


polika
senior tag

nem értem mit nem értettél és még mindig nem esett le...

(#3) djyangce


djyangce
tag

Pár héttel ezelőtt elkezdtem gondolkodni, hogy veszek magamnak egy hasonló kategóriájú szerkezetet. És elkezdtem nézni az árakat. Mivel időközben néztem német TV-t is, gondoltam megnézem a külföldi ajánlatokat.
Tapasztalat. A legrosszabb esetben is annyiba kerül Németországban áfástul egy laptop, mint itthon áfa nélkül. Arról nem is beszélve, hogy általában 3 év nemzetközi helyszíni garancia jár hozzájuk, gondolom nálunk 1 év, vidd be magad és szenved vele című garancia helyett. (Ezek az összehasonlítások Dell Inspiron 510m és IBM R51 esetén végeztem, 1,7 ill. 1,5 GHz Pentium M, 512MB RAM, 40GB HDD és CDRW-DVD combo, 1400x1050-es kijelző esetén)
A leghúzósabb különbség egy nagyobb Dell Inspiron esetén mutatkozott. Egy itthon 600e+Áfa-s gépet a német Dell oldalon áfástul ki lehetett hozni kb. 480e Ft-nak megfelelő Euróból. (az éppen akciós ingyen nyomtatóról nem is beszélve)

Csak azt nem értem, hogy elvileg ugyanabba a vámzónába tartozunk (de mondjuk németországból is vámmentesen be lehet hozni), akkor az árkülönbözet hol marad? A kiskereskedelem nyeli le??

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#4) consono válasza djyangce (#3) üzenetére


consono
nagyúr

Csak annyit tennék hozzá ehhez, hogy itthon egyelőre az IBM-en kívül senkinél nem tudsz nemzetközi garanciát érvényesíteni... Próbáltuk. Persze május óta lehet, hogy kicsit jobb a helyzet, de az év elején még ez allt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#5) Ludovicus válasza consono (#4) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Ma érdeklődtem Toshiba ügyben és elfogadják a 2 éves nk-i garanciát.

(#6) consono válasza Ludovicus (#5) üzenetére


consono
nagyúr

Na, ez egy jó hír! Végre valami előrelépés!

"In God we trust. All others must bring data"

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

Szép noti :)

(#8) twollah


twollah
nagyúr

Olcso, es egesz jol nez ki.

(#9) engusz válasza twollah (#8) üzenetére


engusz
veterán

Igen, a 999 ojró nekem is tetszik. Lehet érdemes lenne elgondolkoznom egy ilyen olcsóbb darabon. Már milliószor jól jött volna.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) Belvaros válasza consono (#6) üzenetére


Belvaros
tag

Személyesen ismerem a Toshiba egyik magyarországi forgalmazójának ügyvezetőjét és többször vásároltam ügyfeleknek notebook-okat. Nyugodj meg, hogy Toshibáéknál a nemzetközi garancia már két évvel ezelőtt is teljesen nemzetközi volt :P.

(#11) consono válasza Belvaros (#10) üzenetére


consono
nagyúr

Ennek ellenére a kollégám külföldről akart gépet venni az év elején és mindenkit végighívogatott, hogy kinél tudja érvényesíteni a garit és egyedül az IBM adott egyértelműen pozitív választ...

"In God we trust. All others must bring data"

(#12) Belvaros válasza consono (#11) üzenetére


Belvaros
tag

Eszerint vagy nem hívta fel a Toshibát, vagy a magyar TechnoTrade legkevesebb két éve a saját maga kontójára vállalja be a világgar.-t. Ez utóbbit azonban érthető okokból elég valószínűtlennek tartom... :U

(#13) consono válasza Belvaros (#12) üzenetére


consono
nagyúr

Passz. Lehet, hogy Toshiba nem volt a célkészülékek között...

"In God we trust. All others must bring data"

(#14) Belvaros válasza consono (#13) üzenetére


Belvaros
tag

:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  [Re:] A3N/L noteszcsalád az Asustól (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.