Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zfarkas


zfarkas
senior tag

Nem tudom hány 700 megás CD-re kellene archíválnom a 36 gigás /home partíciót? :(

Raw Dark Pure

(#2) Trak


Trak
addikt

Ez egy utolsó bőr lehúzása a CD író technológiáról...

Miért nem jó a cégeknek az eddigi utolsó Plextor modell?:)
(Nem a Premium, hanem az azelötti)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) fanatic


fanatic
aktív tag

12.000 Ft-os CD író, mint olcsó eszköz???

Ne nézzen az ember DVD filmeket munkadőben??? A USER úgyis divx-et néz!!!???

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#4) Flashback


Flashback
addikt

65 dollár egy CD íróért? :Y Még ha Plextor is! A cégek álltalában költséghatékonyan dolgoznak. Legalábbis MO-n. :D Inkább DVD-írót vesznek, és nem adnak telepítési jogot a dvd playerhez...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) Digital


Digital
addikt

Röviden.:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#6) Renwick válasza Flashback (#4) üzenetére


Renwick
őstag

A Plextor ez esetben saját magához képest igenis olcsó. :)
A magyar piac pedig továbbra sem mérvadó...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) strike-force


strike-force
őstag

megnézném melyik az a költséghatékonyságra törekedő cég, aki 65 dollárért cd-írót, és nem dvd-írót fog venni.
ezt, meg hogy

''azoknál a költségekre érzékeny cégeknél jelenthet vonzó alternatívát, amelyeknél adatmentés során nem merül fel igény a DVD által nyújtott kapacitásra, illetve el kívánják kerülni, hogy az alkalmazottak munkaidőben DVD-filmeket nézzenek.''

szertintem maga a cikk írója sem gondolta komolyan, sem az állítást, sem az indoklását,mert gigaLOL!

[Szerkesztve]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) Sanya


Sanya
nagyúr

ennyiért szinte dvd írót kapok..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Ennyi penzert mar igazan adhatna hozza a Plextor egy teljes verzioju CDiro programot.
Talan ezzel is lehetne novelni a vasarlasi kedvet.

(#10) velizare válasza Flashback (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

egyes használt yamahákért többet is adnak, euróban...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) Digital


Digital
addikt

Költségcsökkentés????
Az ember vesz egy jobb dvd lemezt 300 forintért,és erre ráírhat 4,7gb-ot Ugyanezt az adatmennyiséget felírni cd-re kell legalább 6db korong,egy jobb cd kb 100-150 forint tehát ez legjobb esetben is 600 forintba fájna a cégnek!
A rencccergazdi meg minek van a cégnél,ha nem tudja letiltani a dvd néző progit:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#12) #57764352


#57764352
törölt tag

12000 Ft.
Ennyiért már majdnem egy DVD-Írót (DL) lehet kapni. Sztem a cégek inkább azt vesznek, ha gondolnak a jövőre.
Gates is azt mondta, hogy 640Kb elég lesz.
És most mennyi az elég?

(#13) strike-force válasza #57764352 (#12) üzenetére


strike-force
őstag

nemcsakhogy majdnem, hanem tényleg. mivel ez először az amcsiknál fog kijönni.
Liteon Bővebben: link
Toshiba
Bővebben: link
Samsung
Bővebben: link
ja és NEC
Bővebben: link

mind 65 dollár alatt...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#14) #57764352 válasza strike-force (#13) üzenetére


#57764352
törölt tag

DETTO :))

(#15) pabadam


pabadam
aktív tag

Én aszittem, hogy a Plextor belga és nem japán.

"...I'll never stop looking..."

(#16) Male válasza Digital (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Ha annyit kell menteni naponta, ami simán elfér egy CD-n, akkor van értelme. OK, hogy DVD-re rá tudna menteni mondjuk 6 napit is, viszont ha tönkremegy, akkor egy heti melót kell esetleg pótolni, míg ha a CD megy tönkre, akkor csak 1 napit. Ráadásul írható CD-kből a 100Ft-os kategória is egész megbízható, míg DVD-ből a 150-200 Ft-osak nem igazán (most a legális forrásokra gondolok, tudom van Verbatim DVD 200-ért is, de a cégeknek azért többnyire számla is kell).

(#17) faster válasza Male (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Szerény véleményem szerint ez igencsak kis piac lehet ez. A Yamaha CRW-F1 írója sem terjedt el, pedig jó volt, de későn jött.

[Szerkesztve]

(#18) strike-force válasza Male (#16) üzenetére


strike-force
őstag

kötözködés on

szinte bárhol lehet kapni - na jó,minimális utánjárással - max 600ft-ért zárjegyes dvd-t (-r,-rw,+r,+rw (metro,mm)) méghozzá nem a gagyi eresztésből, hanem Primedisc, Emtec, Verbatim, TDK, stb. a cd akkoris olyan 120-180 körül van. még akkoris jobban megéri a dvd.... :D

kötözködés off

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#19) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

vállalatnál azért tényleg ''nehezen'' jön össze 4,7 Gb adat főleg excel és word doksikból.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#20) faster válasza agrarfiatal (#19) üzenetére


faster
nagyúr

Könnyedén összejön az, főként, ha a levelezést is menteni akarják.

(#21) Biaggio válasza faster (#20) üzenetére


Biaggio
őstag

Azért ezzel vitatkoznék. Nemrég ment el két munkatársunk, kb. két évig voltak a cégnél és a levelezésüket, dokumentumaikat archiválták egy CD-re, ami max. félig van megírva. Multicég, kiterjedt levelezéssel, stb. :)
Ami sok helyet foglal, a PPT prezentációk;)

(#22) Male válasza strike-force (#18) üzenetére


Male
nagyúr

600 vs 120-180 Ft, ha biztonsági okokból minden nap kell menteni, de csak kevés adatot, akkor elég egyértelmű, hogy inkább a CD. Persze írhatnák több menetben a DVD-t, amivel kb ugyanott lennének, és a DVD íróval is lehet CD-t írni. Szóval azért nagyon nem akarom védeni őket, viszont az valószínű, hogy a fejlesztési költség kb abbol ált, hogy mi legyen az új dobozon... ennyi viszont valószínüleg bőven megtérül.

(#23) Pepszi válasza agrarfiatal (#19) üzenetére


Pepszi
tag

hát nálunk pont XL-ből jön össze a nagyja, és ezeket naponta mentik, ha esetleg megsérül bármelyik állapotot vissza lehessen tölteni.
nem is tudom pontosan mire mentenek, de bizti nem dvd-re mert az is pici lenne

(#24) F1DO


F1DO
senior tag

Hmm..
Érdekes kérdés, annyit tudok hozzátenni hogy évente 4Gb-nyi e-mail jön össze a munkahelyemen dolgozók gépén.. excel, vagy word doksikból pedig kb 1,5-2 Gb / összesen. Ez szerintem erősen cégfüggő kérdés. (Mondjuk nálunk a túlnyomó többségben lévő lányok-nőcik előszeretettel kapcsolnak 4-5 képet, vagy animációt szinte bármelyik belső e-mailhez..) :))

[Szerkesztve]

(#25) Digital válasza Male (#16) üzenetére


Digital
addikt

Ha így nézed akkor lehetne menteni 1,44-re is nem?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#26) erdoke válasza Renwick (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ha $-ban nézzük, enniért kapsz kint jó minőségű DVD-írót is. AKkor meg miról beszélünk? A lemez se drágább lényegesen, és még ott a 4 GB-os kapacitás lehetősége, ha mégis szükség lenne rá.

A legjobb aláírás a héten

(#27) erdoke válasza Male (#22) üzenetére


erdoke
titán

Már 250 Ft-ért kapsz jó minőségű DVD lemezt boltban számlával. Rendelhetsz is külföldről, a számla ugyanúg elszámolható, Uniós számla elég egszerűen.

A legjobb aláírás a héten

(#28) erdoke válasza pabadam (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ezt miből gondoltad? :D
''Shinano Kenshi Co., Ltd., 1918'' :C

A legjobb aláírás a héten

(#29) Intelligencs válasza Biaggio (#21) üzenetére

Hát, nem tudom. Másfél éve dolgozom a mostani munkahelyemen, mindenesetre az Outlook fájlomat már ketté kellett darabolni archiváláskor, h ráférjen 2 CD-re...

The Amiga, Born a Champion

(#30) erdoke válasza erdoke (#26) üzenetére


erdoke
titán

NU Tech márkanéven 62 $ egy Retail(!) BenQ DW1620 író kint, amiből 20 $-t jóváírnak eg következő vásárláskor.
Ennyit a szuper CD-író ajánlatról.

A legjobb aláírás a héten

(#31) PPeter


PPeter
addikt

Szerintem van létjogosultsága. Ha a meghajtó jól szabályozható sebességű (tehát nem fogja felrobbantani a különböző speciális alakú, névjegykártya stb. CD-ket), jó minőségben ír lassan és gyorsan egyaránt, jól kezeli a gagyi lemezeket is, akkor jobban megéri ilyet venni egy olyan cégnek, ahol egy CD-t is alig megtöltő marketinganyagokat írnak ki rendszeresen. Ha meg ráadásul kitűnően olvas, grabbel és ír Audio CD-t (ez nem mondható el minden DVD-íróról), márpedig a Plextorok ebben nagyon jók, akkor nem kérdés, hogy megéri. Ha a Yamaha CRW-F1 forgalomban lenne, még mindig vennék mint a cukrot, a két működő példányomért - egyenként - 20ezernél is többet kínáltak már olyanok, akik tudják értékelni a minőségi CD-írást. Persze nem tudhatjuk, hogy mit tud majd ez az új Plextor. Nekem van két darab Plextor Premium íróm, de őszintén aggódom, hogy mi lesz, ha elkoptatom őket. Archiválásra meg ugyanúgy megfelelhet, mint a DVD - ez csupán a menteni kívánt anyag mennyiségétől és szervezésétől függ, professzionális célokra ugyanúgy kevés lehet, mint a DVD.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#32) velizare válasza PPeter (#31) üzenetére


velizare
nagyúr

van két crw-f1ed?! áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#33) PPeter válasza velizare (#32) üzenetére


PPeter
addikt

Bizoooooony :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) AceTom válasza PPeter (#33) üzenetére


AceTom
aktív tag

Miért annyira nagy szám ez a meghajtó? Már régebben is hallottam ezt. (Vajon kitől, és melyik újságban.. ;) )
Annyira jó minőségben ír? Ez miben nyilvánul meg?

(#35) velizare válasza PPeter (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

no, én most láttam egyet (külső, bontatlan, usb2.0) az ebayen. félrerakom rá a fizumat. most vagy soha! :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36) Neck


Neck
veterán

Vicc :D Sose szerettem a Plextort, az ára miatt. Ha nagyon körülnéz(ett) az ember, mindig talál(t) egy olyan márkát, ami olyan, vagy azonos minőségű a Plexxel, és olcsóbb sokkal.

Na mind1,

Rókabőr 4ever :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37) fokukac válasza Neck (#36) üzenetére


fokukac
nagyúr

de az nem plextor... ;)
nem szidni a plextort, nem véletlenül van hírneve...!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#38) PapaMaci válasza fokukac (#37) üzenetére


PapaMaci
őstag

És melyik jobb? CRW-F1 vs premium?

...mint az közismert...

(#39) velizare válasza AceTom (#34) üzenetére


velizare
nagyúr

itt egy link róla a gyártó oldaláról:
Bővebben: link
itt a ph!-n is volt róla egy teszt, de azóta elég sokat dobtak a meghajtó firmware-jén:
Bővebben: link

ami a rossz benne az az, hogy pár éve a yamaha beszüntette az összes cd-írójának gyártását. itthon szinte lehetetlen hozzájutni, akinek ilyenje van, az nem adja el, vagy ha igen, megérdemli, ebayen egy ilyen külső usb 2.0ás meghajtó nem ritkán 150 euró felett cserél gazdát. úgy reklámozzák, mint a ''másoládvédelemölő''. hogy ebből mi igaz, és csak az audio cd-s másolásvédelemre igaz, vagy egy starforce-os iso-t is fel tud-e írni, azt nem tudom. (szerintem csak audio).

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#40) AceTom válasza velizare (#39) üzenetére


AceTom
aktív tag

Nem is tudtam, hogy ezt a hologramos matricás írást megcsinálták... wow :)

(#41) nimfas


nimfas
addikt

Hi!

Nekem sokkal jobb megoldásom lenne a dologra.... oké, hogy a dvd lemezek egy része sem megbízható... de KÖNYÖRGÖM, minek találták ki a DVD-RAM lemezt???

Mert ha jól sejtem, pont ilyen alkalmakra, azaz adatmentésre!!!!!
Többszor is lehet rá menteni, továbbá 1000x biztonságosabb, mint egy +-R-es vagy egy RW DVD lemez.

Üdv.
Nimfas :)

(#42) fokukac válasza nimfas (#41) üzenetére


fokukac
nagyúr

könyörögjél...

1. a DVD-RAM csak akkor igazán biztonságos, ha tokban, cartidge-ban van.
ha nincs, akkor sérülékeny, ergo nincs nagyobb adatbiztonság

2. mutass egy olyan elérhető árú írót, amely képes cartidge-os DVD-RAM lemezt írni! :U
csak, mert én még nem láttam.
szvsz ez csak professzionális felhasználók számára elérhetó, igen borsos összegért.


(De majd mindjárt jön PPeter, és megmondja a szakértői véleményt... ;))

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43) PPeter válasza fokukac (#42) üzenetére


PPeter
addikt

Japánban nem olyan drága a cartridge-os lemezeket is megevő PC-s RAM drive, Matsushita(Panasonic)nak van olyan, de hát arrafelé a DVD-RAM sokkal jobban elterjedt, mint mifelénk.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#44) fokukac válasza PPeter (#43) üzenetére


fokukac
nagyúr

aha, jobban elterjedt... ;)

csak arrafelé 30 ezer € az egy főre eső GDP, nálunk meg ugye 7500... :U

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45) Biaggio válasza F1DO (#24) üzenetére


Biaggio
őstag

fejenként 4 Gb??? továbbra sem értem, még aktív levelezés és munka mellett sem, miért nem elég a CD :F sebaj, a floppyt már eltemettük :)

(#46) PapaMaci válasza Biaggio (#45) üzenetére


PapaMaci
őstag

Dehogy temettük! XP-t még mindig nem tudok telepiteni nélküle!

...mint az közismert...

(#47) velizare válasza AceTom (#40) üzenetére


velizare
nagyúr

matricás? ez nem matricázik. úgy hoz létre gapeket a felületen, hogy az képnek/akárminek látszódjon. ha egyszer rávéste, onnan már nem fogod levakarni. ja, és azon a részen (az egész sávon!) adatot sem tudsz tárolni. de jópofa. azt mondjuk nem tudom, hogy egy rw-nél vissza tudja-é olvasztani a layert, hogy újra az egész lemezfelületet fel lehessen használni, de majd kipróbálom.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#48) PPeter válasza velizare (#47) üzenetére


PPeter
addikt

RW lemezen nem is vehető igénybe ez a szolgáltatása.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#49) velizare válasza PPeter (#48) üzenetére


velizare
nagyúr

oh... kár... :( de legalább már ezt is tudom. köszke

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#50) twinsun válasza PPeter (#48) üzenetére


twinsun
csendes tag

Üdv!

Nekem is van egy CRW F1-esem. ;)

Azt szeretném tőled kérdezni, hogy végeztek-e valaha (valakik) méréseket audio-CD írásminőségével kapcsolatosan Audio Master Quality módban írt lemezeken; összehasonlítva az 1x-es, 4x-es és 8x-os sebességű írás minőségét?

Érdemes-e szerinted 1x-esen írogatni, vagy mehet 8-osan?

Be tudja-e állítani az író 52x-esen írható lemez esetén a lézer energiáját pl. 1x-es írás esetén, hogy jó minőségű legyen a végeredmény? Vagy inkább 8x-osan írjak ilyen anyagra? ;]

Köszi!

Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra. (Weöres Sándor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.