Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McPie


McPie
tag

Az SDIO (StandarD Input/Output) funkció arra jó, hogy a PDA-kban speciális bővítőkártyákat is lehessen használni. Pl. GPS modul, LAN, WiFi, stb. bővítőkártyákat, amelyek szabványos CF, SD, MMC... foglalatba csatlakoznak. Kár, hogy kell még pár év, mire e köré a proci köré PDA-t építenek...

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#2) Obi-1


Obi-1
őstag

Nem vagyok bennfentes, de láttam hírdetést HP Ipaq Samsung procival. Egyrészt lepődtem, hogy az Ipaq tényleg HP név alatt fut már, másrészt a Samasamasung proci miatt.

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) Den válasza McPie (#1) üzenetére


Den
veterán

szvsz z sdio a secure digital slotoknak az a fajtája ami memóriakártyákon kívül i/o eszközöket is tud fogadni.

www.simson4t.hu

(#4) Den


Den
veterán

eben a prociban a nagy durranás az usb vezérlő. Ía mai pda-k egyik huányossága hogy nem lehet usb-s eszközöket kapcsolni hozzájuk.

www.simson4t.hu

(#5) erdoke


erdoke
titán

Hát itt az lenne a hír, hogy pillanatnyilag ez a legnagyobb órajelen menő PDA proci, tehát nem Intel. Plusz amit Den is mondott, az integrált fícsörök.
Valsz pünkösdi a királyság, Intel az ősszel hoz ki új szériát, ami leváltja a jelenlegi 300-400 MHz-es procikat, és a madarak GHz-ről csiripelnek...

A legjobb aláírás a héten

(#6) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Király kis csip ez szerintem... USB processzorba integrálva :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) Den válasza erdoke (#5) üzenetére


Den
veterán

Hát nem biztos hogy pünkösdi királyság lesz, még ha az intel ki is hoz gyorsabb procit.

A pda-nál nincs teljesítmény éhség. Amire egy palmtop használható arra még a 400-as x-scale is sok. Eleve a kijelző felbontása ppc-nél 320x240, palmoknál 320x320 16 bit szín mélységgel, tehát a grafika, mmultimédia nem ró tul nagy terhet a procira, 3d-s alkalmazások nincsennek, adatbázisok méretének is határt szab a pc-hez képest kevés és lassú ram, nagy méretű háttértár nincs, max a flash kártyák.Tehát a teljesítménynövekedésből a júzernek semmi előnye nem származik. elleben hátránya igen. A pda egyik lefontosabb paramétere az üzemidő, ennek nagyon nagy jelentősége van. hiába a villámgyors proci ha nap közben tölteni kell az akkut.

Nem véletlen hogy a sony relatíve alacsony órajelü procikat használ a pda-iban, azon az áron is hogy külön mp3 lejátszó csipet kell beépíteni.

Szóval jöhetnek a gigaherzek, a pda világában ennek nincs olyan vonzereje mint a pc-knél.

(most egyébként egy olyan pda-ról írok, amiben 33mhz-es proci és 8 mega ram van)

www.simson4t.hu

(#8) erdoke válasza Den (#7) üzenetére


erdoke
titán

Sok embert nem érdekel, hogy szüksége van-e arra a teljesítményre. Tudod, a MHz-ek bűvölete.
Egyébként teljesen igazad van, a 300-533 kategória még elég a PDA-kba. Amúgy is: subnotebook rulez.

A legjobb aláírás a héten

(#9) arty válasza erdoke (#5) üzenetére


arty
veterán

nekem volt az compaq s ipaq is, 206mhz ARM-al, és van most egy HP54xx 400mhz intellel. Semmivel sem gyorsabb, kivéve pl. mpeg lejátszást ahol még lassabb is! 3D cuccos sem fut rajta semmivel sem gyorsabban! Intel ittis marketingel uralja a piacot... mhz=király :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) erdoke válasza arty (#9) üzenetére


erdoke
titán

Végülis a lényeg az, melyiket hányan veszik meg, mekkora lé folyik be belőle, mennyi marad haszonnak. Komolyabb cégeknél még a vevő elégedettsége is szóba jön. A többi lótúró.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Den válasza erdoke (#8) üzenetére


Den
veterán

Pda felhasználók azért más kategória, többségük munkaeszköznek veszi, és nagyon megnézi az ár érték arányt, és itt az értéken nem a fícsörök számát értem hanem hogy mennyire van hasznára a gép.

www.simson4t.hu

(#12) Den válasza erdoke (#10) üzenetére


Den
veterán

igen és a palm őrzi piacvezető helyét, pedig a hardverek paramétereit tekintve a leggyengébb gépeket gyártja, viszont használhatóság szempontjűából még mindig etalon. Sokan váltanak vissza több száz mhz-es ppc-ről a ''lassabb'' palmokra.

de pont pár napja volt a hír hogy a sony is saját csipet fejleszt ami asszem csak 200 mhz-es lesz.

www.simson4t.hu

(#13) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem nagyon tetszene egy mobil ilyen procival, amin linux fut :)

42

(#14) erdoke válasza Den (#12) üzenetére


erdoke
titán

Igazából én tuti nem veszek PDA-t, van vagy 2 éve egy Palm IIIc-m, a cég adta munkához, de nem sok mindenre használom. Inkább nyúlok a laptophoz, ha komolyabb feladatot kell csinálni, a határidőket, kontaktokat pedig elbírja a telefonom. Ahogy erősödnek a telefonok, és vékonyodnak a subnotik, egyre inkább ezt a párost favorizálom a mobil munkavégzésre.

A legjobb aláírás a héten

(#15) erdoke válasza erdoke (#14) üzenetére


erdoke
titán

Persze más árkategória a kettő, és egyenlőre nincs is subnotim, de ha nem a pénz lenne az elsődleges (pl. k..va fontos ember lennék egy komoly cégnél), egyértelműen erre voksolnék.

A legjobb aláírás a héten

(#16) arty


arty
veterán

nekem is cég adta, wince/pocketpc oprencer egy rosszpoén :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.