Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

kiváncsi lennék hogy ez a vám csak a memóriamodulokra vonatkozik vagy a chipekre is? mert akkor az is megszivja aki ilyenekből épitkezik, pl a nem kevés videókártyagyártó is....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) Peet


Peet
senior tag

Ez aztán a bunkóság!

Itt várom nagy lelkesen, hogy lemenjen a számtech cuccok ára, erre, ha netán van egy gyártó aki lassan elfogadható áron kínálna már valamit akkor azt megvámolják.

Köszönöm szépen!

:(

Azt se értem, hogy az el nem adható termékeket (pl: tej) miért öntik ki, miért dobják ki, miért semmisítik meg!!!!!!!

Komolyan mondom, nem normálisak az emberek!!!!!

(#3) launcser


launcser
senior tag

ja ez nagy hülyeség
de még hozzánk 1 ideig vám nélkül jön
majd feketén visszük nyugatabbra..
eu-nak ez is egy hátránya
szavazást ha most tartanánk tuti kevesebben szavaznának igennel, főleg a hynix hazai disztribútora (ilyen ugysincs :) )
de végülis az is igaz hogy ha olcsón adják..
de mi ugyse gyártunk memót nekünk mind1, csak akik az eu-ban ramot gyártanak (nemtom, valaki biztos)
tehát ez nekünk rossz
bele kell szolni hogy héló, mi nem szabunk ki vámot ha belépünk akkorse

tütüü

(#4) Den


Den
veterán

Azért ha elolvassátok a hírt abból kiderül mi az oka az intézkedésnek, és az is hogy az usa még keményeben fog fellépni, szóval kár ilyen eu fikázást csinálni a dologból. A dömpingárat sehol nem díjjazzák. Felhasználónak is csak rövidtávon jó, mert miután a nyomott ár miatt több cég kiszáll az iparágból, a maradék olyan árat diktál amit akar. Emlékezetek mi volt 2 éve a memória piacon.

www.simson4t.hu

(#5) launcser válasza Den (#4) üzenetére


launcser
senior tag

akkor földrengés volt azt azért :)
vagy nem?
vagy az már 3 éve volt
amúgy afrika vagy ázsia mértnem lép fel vámokkal?
a vám okés lenne de ilyen rohatt nagy mértékű szerintem már túlzás

tütüü

(#6) Den válasza launcser (#5) üzenetére


Den
veterán

Nem akkor egy árháború volt, irreálisan alacsony, előállítási költség alatti áron, aztán sorban száltak ki a cégek a memóriagyártásból. Majd hip hop fölmentek az árak drasztikusan.

www.simson4t.hu

(#7) launcser válasza Den (#6) üzenetére


launcser
senior tag

ez a baj ha sok gyártó van
ha 2 lenne, mint procipiacon (jó most 2-re egyszerűsítettem)
akkor nemtom mi lenne :)
na de szerintem akkor is nagy a vám
hynix ramot nemsokat fogunk venni egy idő után..

tütüü

(#8) T-boy


T-boy
csendes tag

Na most tippelje meg valaki, hogy ez hogyan befolyásolja a magyarországi árakat. Mert ugye még nem vagyunk EU tagok, de ha a Hynix hosszú távon gondolkodik, akkor nem számol MO-gal. Egyébként meg ez sem számít, ide úgy is az OEM memóriák szivárognak be, azok meg valahogy a Távol-Keletről lopakodnak. Szóval akkor most vegyek vagy ne vegyek memóriát?
Egyébként nem tudja valaki véletlenül, hogy mennyi hozzászólás kell, hogy feljebb lépjek az újonc kategóriából? TUTI jó ez a játék, mint hajdan az ELIT-ben, csak ezt interneten játszom. ;)

''Az én nevem Forrest Gump, és úgy szólítanak, hogy Forrest Gump.''

(#9) Hardzsi


Hardzsi
tag

Szerintem jövő májusig gyorsan lépő élelmes magyarok nagy Hynix-businesst nyomhatnak (csempészés EU országokba, stb.).
Mondjuk végfelhasználóként örülnék a nyomott áraknak, de az ''áronalulnyomjuk, haddögöjjön a konkurencia'' politikáját én sem látnám szívesen, gondoljatok az Electro World nyitási kedvezményekre, amit később úgyis beépítenek a termékek árába, vagy hogy a nagy áruházláncok milyen agresszív-etikátlan felvásárlási árakkal és szerződési feltételekkel dolgozak, ami persze mind a beszállítókat, mind az egész kiskerhálózatot tönkrevágja.

És mondjuk itt van az Nvidia és az ATI etikátlan politikája, amikor ugyanazt a chipet eladják 1-2 funkció szoftveres letiltásával/engedélyezésével különféle kártyáknak: igaz ebből most véletlenül én is profitáltam, de ilyenkor a drágább kártyát megvevőkkel fizettetik ki az olcsóbbakon elveszített hasznot, ami megintcsak etikátlan.

A piaci versenynek szvsz nem erről kellene szólnia.

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#10) Hory


Hory
aktív tag

Nem az volt a baj (vagy nem csak), hogy dompingarakon kinalta a ramokat, hanem az, hogy mikor a dompingarak miatt csodbe ment, segitsegert folyamodott a del-koreai kormanyhoz, amely egy jokora tamogatasban reszesitette (megszuno munkahelyek, stb... miatt). Na EZ az, ami utkozik az osszes letezo kereskedelmi egyezmennyel, es ennek okan vetettek ki -jogosan es esszeruen- a buntetovamot. Egy olyan cegre, akinek a piac szabalyai szerint mar nem szabadna leteznie...

(#11) Agyasima


Agyasima
senior tag

A megoldás 1szerű!

A csatlakozás előtt röviddel jól fel kell tankolni a vámmentes Hynixekből, és közvetlen utána már oda viszed ahova akarod az unión belül. Te leszel a legolcsóbb, és még a haszon ssem lesz kicsi!

Az ötlet az enyém várom a befektetőket, felezünk! :P

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.