Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mikor kihangosítva marad a lehallgató készülék. Előfordul a legjobbakkal is. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Mr.Silkó válasza .LnB (#1) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ennyi. 1 gombnyomás, és ki-be kapcsolható az extra lehallgató funkció. ;] A gyíkemberek a Google-nél is jelen vannak! :DDD

(#3) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Tudnam ertekelni, ha csak kifejezett engedellyel kommunikalna online a kis gorcs, es addig el tudna offline is uzemelgetni. Emlekeztetokhoz, ebresztofunkciohoz, lampak kapcsolgatasahoz nem kell internet...

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4) mizoli


mizoli
addikt

Hát persze, hogy véletlen. ;]
Ki gondolna bármi mást pont a Google-ről?

A frissítéssel majd megoldják, hogy ne lehessen olyan egyszerűen észrevenni a kémkedést. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) Tigerclaw válasza Cathulhu (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Túl nagy elvárásaid vannak. :(((

Szerintem lassan ideje lesz olyan "smart" routerekre áttérni, amiken open source firmware van és a tűzfala jelzi, monitorozza, sőt megakadályozza a nem engedélyezett kommunikációt.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) mizoli válasza Cathulhu (#3) üzenetére


mizoli
addikt

Ja. Ez a felhasználó érdeke.
A Google-é meg a folyamatos adatgyűjtés.

(#7) Matada2.3


Matada2.3
veterán

It's not a bug, it's a feature. ;]

Finn the human

(#8) atike


atike
nagyúr

"A tévesen kalibrált szenzor miatt a Google Home Mini olyankor is aktiválódott, amikor erre senki nem kérte, és ezzel együtt minden interakciót rögzített, ami a környezetében történt"

Micsoda véletlen... :)

(#9) tomboy0013


tomboy0013
veterán

"..a keresőóriásnak nem volt szándékában megsérteni a privát szférát."

Ilyen nem túl legális úton valóban nem, ők legálisan jobban szeretik minden másodpercben figyelni az embert :D

(#10) xedos válasza Cathulhu (#3) üzenetére


xedos
addikt

Támogatnám az ötleted, de nem lehet...
A kütyüben a mikrofon továbbítja a hangod a szerverre, és a szerver dekódolja, hogy mit akarsz :-(
Szóval net nélkül semmit sem ér. Kell fejleszteni egy olyan cuccot, ami 10-50 parancsot megértene kapásból...

(#11) Cathulhu válasza xedos (#10) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mukodik az offline is, meg telefonra is letoltheto bizonyos nyelveken. Meg mar 20 eve is voltak ilyen hang es parancsfelismero APIk, szorakoztam is veluk anno, szoval technikai akadalya nincs. Kellene valami rendes opensource personal assistant projekt... Tudom, csinaljam meg :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) Novver


Novver
senior tag

Skynet testvér mindent lát.
Néha tényleg aggaszt ez a fene nagy konnektivitás. Tényleg eljön lassan az idő, hogy ha okos otthont akarsz, akkor kb. minden eszközöd megfigyel majd téged és a szexuális életeden fog csámcsogni az NSA/TEK monitorosa aki közben popcornt zabál...

Life is a game... The game is my life!

(#13) oromisu válasza Novver (#12) üzenetére


oromisu
csendes tag

Tegnap számoltam pont meg, hogy 33 eszközöm van egymással kapcsolatban otthon, ami lényegében mindent tud rólam és egymásról :D (PC, tablet, telefonok, TV, PS4, kapcsolók, konnektorok, mozgás detektorok, IP kamera, nyílászáró érzékelők és még sorolhatnám :D)

(#14) atike válasza oromisu (#13) üzenetére


atike
nagyúr

Okoskonnektorod és kapcsolód van? :) Szerintem esélyes, hogy a mozgásdetektorok és a nyitásérzékelők is "buták"...

(#15) oromisu


oromisu
csendes tag

De amire a Google home-ot használom otthon, annak 99%-hoz kell internet... Egyedül az ébresztőnek nem lenne fontos, de hát akkor hogy tudnám távolról lekapcsolni az ébresztőt, ha elutazom és elfelejtettem a Hey Google, delete all of my alarms parancsot?

Megsúgom, hogy a villanykapcsoláshoz is van netre szükség, mert vagy IFTTT-n megy keresztül, vagy a Google szerverén, vagy a raspberry Pi-men, mindegy hogy milyen megoldásról van szó. Különben nem tudnám ugyanazokat a parancsokat kiadni az órámról vagy a telefonomról. A net kell... Bár én is most szembesültem, hogy a Google Home telefonos alkalmazás activity menüpontjában visszamenőleg az összes hangparancsomat vissza tudom hallgatni felvételről, hogy mit mondtam neki. Az valóban kicsit durva, de hát így finomodik a rendszer a parancsaim megértésére és persze fontos, hogy meg tudja hangminták alapján különböztetni, hogy én vagy a párom szól-e hozzá. Mert ugyebár más válaszokat kap Ő, mint én, ha személy spacifikus kérdés van, pl. naptárra vagy repjegyre vonatkozó.

(#16) oromisu válasza atike (#14) üzenetére


oromisu
csendes tag

A villanykapcsolókat és a konnektorokat is tudom a Google Home-al vezérelni. A mozgásdetektor pl. este éjszakai fényt kapcsol a konyhában 22h-6h-ig, de ha elmegyünk otthonról és a telefonok leszakadnak a wifi-ről, azonnal riasztó üzemmódba váltanak, ilyenkor már a riasztót indítja mozgás érzékelése esetén. A nyílászáró érzékelők is részt vesznek ilyenkor a riasztó rendszerben, de ha hazaérünk, akkor a villany felkapcsol az előszobában, persze csak ha adott napon átléptük a napnyugta pontos időpontját a lakás GEO pozíciója szerinti helyen. Ilyenkor a nyílászáró érzékelők a légtisztítót kapcsolják ki-be azok nyitott-zárt pozíciójuknak megfelelően. Hidd el, okosak mind :D
Ja és minden mozzanatról Google Spreedsheet-be bekerül egy sor, hogy mikor mi történt és telefonon is értesítést kapok a riasztásról :D Még a légkondi ki-be kapcsolását is dokumentálja, mikor, hány fok volt, amikor bekapcsoltam vagy épp kikapcsoltam, stb...

[ Szerkesztve ]

(#17) atike válasza oromisu (#16) üzenetére


atike
nagyúr

Én kérek elnézést. :R

Simán azt hittem, hogy "csak" van egy riasztórendszer is a lakásban / házban... :)

Ellenben ha tényleg ilyen jól összerakott rendszered van arról szerintem többen is szívesen olvasnánk... Azaz írhatnál róla egy cikket vagy valamit. :)

(#18) oromisu válasza atike (#17) üzenetére


oromisu
csendes tag

Hát, elég komplex, el is kezdtem egy honlapot csinálni, csak nem sok időm van rá. Kevés még rajta az anyag és azóta már kb. 10-szer akkora a cucc :)

De akit érdekel (reklám) :) www.okgugli.hu

A kapcsolók: video
Az egyik dugaj: video
LED fénysor: video
Egy vicces kocka egyik funkciója: video

Akit érdekel, iratkozzon fel a youtube csatornára, amina videók vannak, aztán ha lesz kis időm, úgyis készítek pár komplexebb videót, tutorial-t, bemutatót, meg írok is róluk az okgugli.hu -ra.

Na, bocsi a reklámszagú kommentért :D

[ Szerkesztve ]

(#19) atike válasza oromisu (#18) üzenetére


atike
nagyúr

Én kértem a "reklámot" és köszi is, részemről átnézem amiket linkeltél... :)

(#20) RaveForce válasza oromisu (#16) üzenetére


RaveForce
veterán

Magyarorszagon jarunk? 😮

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#21) xedos válasza oromisu (#18) üzenetére


xedos
addikt

Nekem tűnik csak lassúnak a rendszer? Kimondod, hogy kapcsolja fel a lámpát és hoszú másodpercek telnek el. ?

(#22) Mr. Sword válasza oromisu (#18) üzenetére


Mr. Sword
tag

Nekem a Xiaomi-tól a color bulb van otthon. Nem tudod esetleg, hogy a is lehet így vezérelni hangparancsokkal? Előre is köszi!

(#23) Lacok


Lacok
őstag

Teljesen autodidakta módon képezte magát. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) somogyib


somogyib
őstag

Mire öntudatára ébredt volna, lekapcsolták. Így hiába várjuk a mesterséges inellgencia korát. :)

(#25) kefearman


kefearman
tag

Sziasztok most vettem egy home minit eddig Alexa volt otthon de ez jobban tetszik. Azonban a broadlink rm3 minit nem tudom össze hozni vele. A tvt szeretném irányítani vele. Tudtok segíteni? Köszi üdv Laci

(#26) Fecogame


Fecogame
veterán

Megnyílt a Google Home topik.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.