Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

És azt hogy a búbánatba oldották meg, hogy LCD-nek valós egymilliós kontrasztja legyen? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Acélfarkas válasza pilóta (#1) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ugyanez szúrt szemet nekem is. Dinamikus lesz az valszeg.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) zetor2000


zetor2000
senior tag

Biztos profi a cucc, de 10M ért szvsz drága.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) rii


rii
nagyúr

súlyban crt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5) Tian66


Tian66
senior tag

Hát ezt viszik majd mint a cukrot! Jó hogy nem milliárdos kontrasztja van az LCD nek. Na mindegy. Legalább az ára rendben van.
Ja, nem!
😂

(#6) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Végre egy dizájn ami tetszik. Kéne :)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) Tin


Tin
veterán

felraknak egy FHD videót a 4K monitorról... rendes marketingesből már nem volt a piacon?

(#8) Loha válasza pilóta (#1) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem a Panasonic új, több rétegű IPS paneljét használják, ami tényleg tud ennyit, trükközés nélkül:
Panasonic Develops Industry's First IPS Liquid Crystal Panel with Contrast Ratio of over 1,000,000:1

[ Szerkesztve ]

(#9) Don77 válasza zetor2000 (#3) üzenetére


Don77
tag

Igen! 8-nál többet nem adnék érte! :DDD

(#10) buvartacsko


buvartacsko
addikt

mielőtt hozzászólást irtok olvassatok már el legalább az első sort: “A tartalomszolgáltatóknak, stúdióknak szánt”

EZ NEM EGY KONZUMER TERMÉK

[ Szerkesztve ]

(#11) rii válasza buvartacsko (#10) üzenetére


rii
nagyúr

attól még arconb.ssza az embert az ára

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12) Feketelaszlo válasza Tin (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Csak én nem látom az összefüggést a termékspecifikáció és a róla készült sajtóanyag között?

(#8) Loha : Pontosan, ugyanaz a panel van benne mint az EIZO CG-3145-ben. Annak létezik egy olcsóbb testvére is hasonló LCD technológiával, de földhözragadtabb árral és képességekkel.

(#13) Partz válasza Acélfarkas (#2) üzenetére


Partz
senior tag

Egy 10 milliós stúdió monitorról révén szó, szerintem statikus kontrasztól beszélünk. Vannak ilyen szabadalmak lcd technológiára. Ne feledjük egy valódi rgb oled modell utódjának szánják.

https://m.prohardver.hu/hir/panasonic_giga_kontraszt.html

A cikkhez kis kiegészítés. A BVM-X300 is hozta az 1000-1100 nites csúcs fényt, viszont teljes képen az ABL ezt az értéket 170 körül limitálta.

(#14) Tidus válasza pilóta (#1) üzenetére


Tidus
addikt

hát azért kerül annyiba, mert ez már magas.
Nem csak neked, nekem is.

(#15) #65675776 válasza rii (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Visszahozza hamar.

(#16) buvartacsko válasza #65675776 (#15) üzenetére


buvartacsko
addikt

a többség - tisztelet a kivételnek - itt a következő fizetés napig lát előre csak. sajnos tovább nem.

(#17) Tian66 válasza buvartacsko (#16) üzenetére


Tian66
senior tag

Elolvastam. Stúdió ide stúdió oda , ez igencsak túlárazott termék. Vannak alternatívák fele/harmad áron. Ez így túlzás. Szerintem.

(#18) Ijk


Ijk
nagyúr

Jó lenne valami konzumer cucc is végre, ami tud legalább 1:20.000 kontrasztot és kiváló betekintési szogeket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) Tin válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


Tin
veterán

el akarsz adni egy méregdrága prémium terméket, ami ráadásul 4K, de egy közepes minőségű FHD videót raksz fel róla a yt-ra. nekem ez eléggé failnek tűnik...

(#20) snecy20


snecy20
veterán

Tyű, ez a dizájn! Back to 1994!

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21) Ijk válasza snecy20 (#20) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez nem dekorációs eszköz amit a külsővel marketingelnek, hanem a funkcióra van kihegyezve, ami ugye furcsának hat manapság. Valószínűleg komoly hűtést igényel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22) Feketelaszlo válasza Tin (#19) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ez nem prémium termék, ez munkaeszköz.
Prémium = célközönség a sznobok
Munkaeszköz = célközönség főleg az ipar
Ezt a logikát követve egy 20 megapixeles fényképezőgépet csak óriás felbontású bannereken lehetne reklámozni? Jelenleg nincs olyan webes videoszolgáltatás, amely akár csak a töredékét is képes lenne visszaadni egy nyers 4K HDR anyagnak - a YouTube tömörítési eljárása pedig pláne nem erre lett kitalálva. De a vásárlókör nem is ez alapján dönt. A videó célja, hogy minden nagyobb szakportál tegye ki a hírei közé, hogy megérkezett a termék és a híre eljusson a közönséghez, semmi egyéb célt nem szolgál, amihez kéne a 4K.

[ Szerkesztve ]

(#23) adamssss válasza Ijk (#18) üzenetére


adamssss
veterán

Volt/van. Anno ugy hivtak h plazma ma ugy hogy oled ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

tularazott vacak szarr ,, akarcsak az osszes iPhone' ! ! ;] ;] ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#25) rajd


rajd
tag

Nekem már van ilyen, kettő is. Az egyiket egy hullámos papagájért cseréltem, a másik egy Kinder tojásban volt.

(#26) Astroboy


Astroboy
őstag

A mai tartalomszolgáltatók értékelhetetlenül alacsony színvonalú és minőségű adásaihoz érzésem szerint bőven elég lenne egy madaras-teszkós mezei 720p LCD is. ;]

(#27) rii válasza buvartacsko (#16) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Ha távolabbra láttam másoknál, azt azért tehettem, mert óriások vállán álltam. .... " - Isaac Newton

(#19) Tin:
akit egy ilyen monitor érdekel, az a specifikációk és az ár ismerete után vakon is megveszi mert a technikai oldal fontos neki ... nemcsak hogy a yt videó nem érdekli, de még az sem, hogy hogy néz az ki amit kiszed a dobozból ... ez termelési eszköz ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28) sultansmith


sultansmith
senior tag

Oh my god, ez a design true oldschool, valahogy rákívántam, nem venném meg, de az ötlet nagyon nagy!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#29) #72042496 válasza sultansmith (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az elődje is így nézett ki. Célszerszám. :)

(#30) rii válasza #65675776 (#15) üzenetére


rii
nagyúr

szép lehet ahova az 5 millás monitor nem elég, hanem 10 millát adnak egy monitorért, mert ezzel annyival minőségibb munkáát tudnak elvállalni .-)

ahol valamelyik középvezető egy ilyet vesz, vagy egy ilyen vételét előterjeszti a felsővezetésnek .-)

ez egy olyan szint amire semmi rálátásom nincs, hova kellhet ...
( grafikus vagyok )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31) snecy20 válasza rii (#30) üzenetére


snecy20
veterán

Én sem gondolom hogy bármi indokolná ezt az árat.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#32) Dr.FantastiK válasza snecy20 (#31) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

>> dehogynem , a Marhakat joool Le Kell Fejni' ! ! ! ;] ;] :C :C :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#33) Tin válasza Feketelaszlo (#22) üzenetére


Tin
veterán

te úgy gondolod, én meg így. és de, ez prémium termék, magas áron. a yt 4K minősége éppen elég lett volna, hogy ne egy kockásodott, félig éles videót nézzen a vevő, aki ennyit fizet.

(#34) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Affene, tudtam, hogy rossz lóra tettem a samu U32H850-nel, pedig csak "egy kis" aprópénzt kellett volna még rádobni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Monitor? Fix talppal?

(#36) Feketelaszlo válasza rii (#30) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Egy konkurens termék oktatóvideója - ebből talán ki lehet találni, hogy hova veszik ezeket (itt főleg a kamera képét mutogatja rajta a technikus, de szerintem utómunkára gyakrabban használják). Nyilván senki nem szólóban vásárolja a monitort, hanem a kamerával, szoftverrel és többi kacattal együtt. Sok cég nem is saját felhasználásra szerzi be őket, hanem bérbe adja a filmes kellékeket vagy egész stúdiókat - az ő ügyfeleik nem úgy gondolkoznak, hogy 5 vagy 10 millió a mastering monitor, hanem hogy mondjuk 100.000$ áron egy fullHD forgatási nap jön ki, 120.000 $/nap áron meg már 4K HDR anyagot lehet gyártani, amely árkülönbség már megfontolandó (fogalmam sincs, mennyire pontosak ezek a számok, de az eszközpark még mindig a kisebb költsége a filmgyártásnak).

[ Szerkesztve ]

(#37) #16939776 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

30 Kg-os, megnézem ahogy félkézzel magadra fordítod...
Bródkasztiában ezeket szerszámmal beállítható konzolra vagy falba építik be, külön-külön megvásárolható kiegészítőkkel, a fix talp jár hozzá "ingyen".

(#38) rii válasza Feketelaszlo (#36) üzenetére


rii
nagyúr

.-O
durva ... minden tekintetben .-)

köszönöm! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39) tecsu válasza #65675776 (#15) üzenetére


tecsu
addikt

Az attól függ. Nem minden cégnek van óriási nyeresége. Állítólag - azt rebesgetik, bár meglehet, alaptalan mendemonda -, volt már cég, amely még tönkre is ment. :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) tecsu válasza Tian66 (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Sajnos valódi alternatíva nincs. A Sony ebben a kategóriában kvázi ipari szabvánnyá lett.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) tecsu válasza snecy20 (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Én szívesen venném ezt a dizájnt konzumer termékeken is. Inkább nézném ezt a keretet naponta, mint valami fröccsöntött, vagy szálrahúzott/lakkozott, minimál csodát.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) tecsu válasza Tin (#33) üzenetére


tecsu
addikt

Az tökmindegy. Egy 4K YouTube videó sem tudná prezentálni a monitor képességeit, nem is a videóval akarják eladni. Csak azt a hírt kell terjeszteniük, hogy elkészült az utódmodell, le lehet tölteni az adott pdf-eket és meg lehet rendelni, kb. ennyi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

"Nem OLED, hanem..." -> Tényleg csak ezért klikk-eltem a cikkre, hogy kiderüljön, mert amúgy a címben is simán elfért volna (click bait). De akkor már érdekelt volna az is, hogy milyen típusú panel van benne.

Amúgy meg azért van egy tanulságos adat, hogy spéci tükröződés mentes réteget kapott (mint "profi" termék), amíg a monitor és a noti kijelző gyártók továbbra sem akarják elfelejteni a fényes kijelzőket (amit sose fogok megérteni, hogy egyáltalán milyen ötletből született)...

(#45) #06658560 válasza Tian66 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sorolnád az olyan alternatívákat?

(#46) buvartacsko válasza #06658560 (#45) üzenetére


buvartacsko
addikt

az alternatívákat sose lehet megtudni ilyen helyzetben, vagy ha igen akkor kiderül h fele annyit se tud. :)

(#47) arn


arn
félisten

ez miert ilyen brutal vastag es nehez? vmi boszme hattervilagitas kell hozza?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) tecsu válasza arn (#47) üzenetére


tecsu
addikt

Valójában CRT, csak nem akarják nagydobra verni. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) Zanik válasza Loha (#8) üzenetére


Zanik
addikt

Aham. Így már érthető. Egy plusz új speciális cella réteggel el tudják érni a 0.001 cd/nm feketét. Úgy már lehetséges ez a kontraszt.
Nekem a dizájnnal és az árral sincs gondom. Ha a filmiparban erre van kereslet, akkor erre van kereslet.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50) SunMount3r válasza Zanik (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Legközelebb szóljanak azért a soron következő (és a legutóbbi 2) Star Wars filmen dolgozó videósoknak is, hogy vannak már ilyen szintű kütyük is, nem csak a 10 éves TN paneles monitorok, hogy legközelebb ne tolják ennyire túl a brightness-t az utómunkánál. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.