Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem hülyeség. Ez tipikusan az a kérdéskör amikor érthető a szándék, de a megoldás rossz.

Én is úgy gondolom, hogy nem igazán fair marketing stratégia gyűjthető játékkal csábítani a gyerekeket egy tök más termék megvételére, DE ezt nem erőből kéne az államnak elnyomni, hanem a szülőknek kéne megtanulni hogyan kell a gyereknek nemet mondani. Számomra ebből is látszik, hogy az állam nem kezeli felnőttként a polgárait, ami hosszú távon nagyon rosszat tesz a társadalomnak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) Ellia


Ellia
addikt

Az utóbbi időben ami a kinder tojásban volt az egy nagy... Pár év alatt olyan minőség romláson ment át véleményem szerint, hogy nem szívesen venném meg a gyerekem(imnek), ha lennének. Pedig nekem egy jó nagy cipős doboznyi el van téve iszonyat jópofa figurákkal :) Gondolom Németországban is hasonló a helyzet.

Happy meal-ről nem igazán tudok nyilatkozni, keveset kaptam, de akkor is inkább plüss figura volt benne, amivel az égadta világon semmi gond nem volt.

(#4) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Abszolút hülyeség.

(#5) 66zio


66zio
aktív tag

+1

(#6) MattM


MattM
tag

Tudod, finom a kinder tojás, csak nehéz lenyelni a sárgáját :K

(#7) Armahun válasza MattM (#6) üzenetére


Armahun
addikt

Rá kell írni, hogy 18 éven felülieknek és hogy emberi fogyasztásra alkalmatlan.

Aztán mindenki azt csinál vele amit akar.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) cuebler


cuebler
senior tag

három lurkó apjaként helyeslem :C
a két nagy már kinőtte, de sokszor csak azért vettünk meg szir-sz*r édességeket, mert valami játék vagy figura volt mellé. aztán elolvastam, mi minden van a "csokiban" és inkább ment a kukába, szerencsére megengedhetem magamnak, hogy megválogassam, mit eszek és iszok meg.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valaki nagyon ráér a törvényhozók között...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Armahun


Armahun
addikt

És amikor a játék maga az étel? [link]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11) Hieronymus válasza Ellia (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem a plüss vagy a műanyag figura minőségéből indultak ki a törvényhozók.

Inkább abból, hogy a játékért kérik az édességet és ennivalót, nem azért mert éhesek. Persze minden gyerek, mindig éhes az édességre, de kevesebbel is beéri, ha nem gyűjti a figurákat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) Ellia válasza Hieronymus (#11) üzenetére


Ellia
addikt

Miután leírtam leesett, hogy nem pont erről van szó, de végül is amit írtam az is egy nézőpont :)

(#14) Hieronymus válasza #20749568 (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Csipsz adó? :D

Általában a fogyasztóvédőktől indulnak el, az ehhez hasonló kezdeményezések.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) cuebler válasza Hieronymus (#14) üzenetére


cuebler
senior tag

mekkora kamuduma az is... mi alapján döntik el, hogy melyik étel/ital egészséges és melyik nem, amikor némely élelmiszerről tizenöt-húsz év múltán derül csak ki, hogy nem is annyira egészségtelen.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#17) #56573440


#56573440
törölt tag

Pont a hét végén ittunk cimborákkal, az egyiknek két kis lurkója van.
Kiköttette a kábelt a lakásból, volt is nagy sírás hogy a mesecsatornák ugrottak, de mondta a srác, hogy konkrétan ez volt az elsődleges oka...

Mesélte milyen szintű reklámokat tolnak le az egészen piciknek szánt csatornán is, botrány mi haszontalan szirszart akartak kisírni a lurkók ezért. Pont egy nagyon érzékeny csoport, nagyon fogékony, és persze rohadt makacs jellemzően, szerintem simán gusztustalan ahogy megszólítják őket sokszor ezekkel a termékekkel.

A kindertojás pl nekem nem fáj, a mekis történet se, mert halálosan fölöslegesnek tartom a gyereket ilyen helyekre vinni, a kinder meg tényleg sokat esett minőségben. Amikor én voltam fiatal még nem csak össze kellett rakni, de matricázni is kellett, el lehetett vele szüttyögni egy jó fél órát. Most meg egy figura, felteszed a polcra anyu meg törli róla a port. Az én lurkóim meg ezerszáz hogy nem néznek majd tv-n mesecsatornákat...

Egyébként meg boldog az a társadalom, ahol már csak ezeket a dolgokat kell finomhangolni ;]

(#18) alkatraz3000 válasza #56573440 (#17) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

én is felnőttem a jetix , meg minimax állandó lesésével. mégsem nyekeregtem sok dologért, amiért igen, azt meg nem kaptam meg :D viszont legalább sok jó mesét ismerek.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#19) #56573440 válasza alkatraz3000 (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hát ezzel kapcsolatban meg én úgy vagyok, hogy 30 éves vagyok most, amikor én voltam fiatal annyira, akkor ment a ne ébreszd fel a papát meg a mamát, estimese, magyar népmesék. És kb slussz. Meg mellé a klasszik frédi és béni pl.

Ehhez képest 8 évvel később hugom már a született kémek és társain szórakozott, amik egy igen jelentős minőségi esést jelentettek, mind mondandóban, mind stílusban. Ez pedig a mai napig ezen az úton halad, ismerős is mondta, hogy olyan szellemi mélypontokat érnek el a mai mesék amik már-már botrány kategóriák.

(#20) nemlehet válasza #56573440 (#19) üzenetére


nemlehet
őstag

Vannak jó mesék ma is, csak túl kell lépni azon, hogy "Régen minden jobb volt" meg venni a fáradtságot és utána nézni. Pl az állati küldetés elég jó, egy csomó dologra tanítja a gyerekeket. A magyar népmesék sem annyira gyerekbarátak ha túl lépsz azon elfogultságon, hogy csak jó lehet....

Szerintem ez a szülők felelőssége, én soha nem kaptam semmit amiért hisztiztem, hiába néztem mesecsatornát. Elég barbár megoldás egy szülő részéről, ha ezt a problémakört csak a kábel lemondásával tudja orvosolni. Kád vízzel a gyereket is....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) #56573440 válasza nemlehet (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nálam 10 éve nincs kábel, és a gyerek miatt nem is lesz. Én olvasni fogok neki. ;)

(#22) cuebler válasza nemlehet (#20) üzenetére


cuebler
senior tag

+1 meg "like". nálunk most is van kábel, mégsem hisztizik a gyerek semmiért. mondjuk, csak a nick jr nevű csatornát figyeli a legkisebb családtag, ott pedig nincsenek efféle aljas reklámok :R

(#21) blackrulz: helyes a feltételezésem, hogy még nincs gyermek? csak mert előtte én is ilyen véleményen voltam, három gyereken túl kicsit azért engedtem belőle :B az eredmény két és fél kocka :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#23) #56573440 válasza cuebler (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jelen tudásom szerint még nincs, de dolgozunk a történeten :D

Igazából kettőnél mi tuti megállunk ha nem jön be egy hármasiker, minket úgy neveltek, hogy minden este fix olvasás volt, én is szeretek, asszony meg eleve imád is olvasni, azon túl pedig inkább játszok, homokozok, legózok, stb a gyerekkel mint beteszem a tv elé :D

Nem azt mondom hogy nem lesz olyan, mert tuti lesz, viszont akkor meg ott a plex, és azt néz amit engedek neki rajta. Szerintem semmivel se lesz kevesebb, ha nem éppen a Hanna Montana legújabb klónját bámulja, hanem bármi más értelmes mesét:D

(#24) totron válasza nemlehet (#20) üzenetére


totron
addikt

Legkiválóbb passzív nevelőközeg a tévé, a finom kis állandó háttérezdüléseket is ugyanúgy magába szívja, építi a gyerek, mint felnőtt fejjel főfolyamnak gondolt ingereket, tehát valahol nagyon is jó döntés a kikötés. A tipikus "jószülő" effektus is népszerű persze, mikor minden romlott és sátántól való, amihez disztingválni, odalépni, megfigyelni, besegíteni, megmagyarázni, szemléltetni, tanítani, beszélgetni róla kellene. A szülő attól szülő, hogy nem kiszervez, hanem önként cselekszik, nevel. Kifele mutogatás és károgás helyett. A többi csak repordukálódott lusta ösztönlény, amit tovább is ad (éljen). Vannak vállalhatatlan tv-tartalmak, sajnos ez a több, de vannak nézhető csatornák, hasznosak. Igen, nem orrunk elé tolva, igen nem a legolcsóbb csomagban.

(#25) Cheesy


Cheesy
őstag

Tudatosan társíttatták az egyébként is mindenre fogékonyabb gyerekek elméjében a Mekit a játékkal. Mindig is gusztustalan módszernek tartottam. Kis meglepetés játék, odakint csúszda, bármit csak a gyerek a jó élményeket fűzze össze magában a Megdöglesszel. És már mehet is a pici pociba a cukros, zsíros cuccok tömkelege. Hát még akik oda szerveztek szülinapokat...
Félreértés ne essék, ha eszembe jut a hamburgerük, krumplijuk, flurryjuk íze, kellemes emlék, de évente max 1x - 2x eszek ott. Mert k.drágának számít. Az őshazájában meg a csövesek is ezt eszik, mert annyira olcsónak számít.

www.vakbelmutet.hu

(#26) #56573440 válasza Cheesy (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

És egyébként az őshazában pont most indult el a leejtőn, mert nem sok embert hoz már izgalomba, a konkurenciák pedig szépen nőnek. Volt is egy kellemes cikk róla nemrég valahol.

Én ilyen szinten szerencsés vagyok, a kóla és a meki relém is kiégett, előbbi ovis koromban egy szülinapi bulin benyelt kb 2 litertől, utóbbi egy 10 napos kínai út után, amikor 10 napig vagy hal volt vagy meki. Reggeli ebéd vacsora... Azóta valahogy nem kívánom :D

(#27) t72killer válasza #56573440 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Át kell állítani a srácokat egy előre konfigolt youtube playlistre, böngészőre meg adblock, a marketingosztálynak meg csókolom a női ágú felmenőit;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) #56573440 válasza t72killer (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

Plexen megoldhato hogy csak a saját mappait lássa, meg a yt is ha akarom :)

Nem akarok én mindent vas szigorral kezelni, de legalább az elején meg akarom teremteni a látszatát hogy én is befolyással vagyok rá. :D

(#29) t72killer válasza #56573440 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

No meg van szemét, amitől magunkat is óvjuk (reklámok). Ezekre egy <5éves kicsinek sincs semmi szüksége.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Hieronymus válasza #56573440 (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"a gyerek miatt nem is lesz"

Helyes nem is kell kábel tévé. Bár a gyerekek szocializálódásának része a gyerek sorozatok ismerete, de ezt pótolni lehet reklámmentes helyről. Például a prime video teljesen reklám mentes és teljes mértékben szabályozhatod a tartalmat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Sőt mi több, én magamtól a mesekbol tanultam meg olvasni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.