Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) G-Guts


G-Guts
aktív tag

De mi van, ha a környékbeli orvosok összebeszéltek és ki akarnak téged nyírni? :D

(#2) Hieronymus válasza G-Guts (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miért tennének ilyet?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) potyautas válasza Hieronymus (#2) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mert nem szeretik az olyan beteget, aki minden orvosban hibát talál. Egyébként nekem is le kellene lépnem a háziorvosomtól, mert négy éve a jogsi érvényesítéshez szükséges vizsgálat kifizetését elfelejtettem, annyit beszélgettünk egyéb dolgokról. Nehogy legközelebb eszébe jusson!

(#4) Hieronymus válasza potyautas (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK.
De nekem nem gyógyszer felíró betanított munkásra van szükségem.
Van egy tünetem, aminek a kezelését nem lehet szakkönyvben egyszerűen fellapozni.

Amikor először mentem hozzá, volt egy egyszerű gondom. Arra nem sikerült megoldást találni. Helyette kaptam egy teljes egészségi állapot ellenérzést. (Akkor ez nem volt nagy gond, külső beavatkozás nélkül is javult az állapotom.)

Legalább szakmunkás szintű orvosra van szükségem. Aki képes meghatározni a tinnitus lehetséges okait és el tud küldeni a megfelelő szakvizsgálatokra. Ezek eredményei alapján képes megállapítani a hatékony terápiát.
Ráadásul nem évek alatt, mert gyorsan megszokja az agy, ezt az állapot. Után már nem marad abba a fülzúgás, az életem végéig.
Nem gondolnám, hogy ez lehetetlen küldetés.

A szomszédom egy nyugdíjas hölgy. Nagyon rendes, időnként szoktunk egymás apró gondjain segíteni.
Tavasszal valami influenzás betegség után, vissza maradt szövődmény. Krákogott, köpködött, ..
Összetalálkoztunk amikor az orvostól jött és átvettem a receptjét.
Az első patikában, ahol kedvezményt kapok, elvette a receptet a hölgy, a receptet és hátrament. Visszajött és elmondta, a központban ezt ki tudják kever, de hosszú idő.
A második patikában röhögőgörcsöt kapott a patikusnő, a receptet olvasása közben. Miután megmutatta a kolléganőjének, az is. Az állapota javulása után, megmondta melyik patikába menjek.
A harmadik helyen nem volt röhögés, egyszerűen hozták a kész keveréket.

Tegye fel a kezét az, aki ehhez az orvoshoz szívesen menne betegként.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) greenity válasza Hieronymus (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

A gyógyszeresdi nem feltétlenül az orvos hibája.

Másrészt: ha el akarsz menni menj, de nem kell belőle ilyen cirkuszt csinálni. Első körben én biztos hogy nem mennék másik településre, hanem kipróbálnám az újakat. De ez az én véleményem.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) Hieronymus válasza greenity (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom, te tudod, egy jó orvos mennyit ér.
A betegség kezdeti szakaszában felállított korrekt diagnózis és a hozzá tartozó terápia sokkal könnyebbé és egyszerűbbé teszi a beteg életét.
Ráadásul akkor, amikor időben behatárolt a gyógyítás sikere, nem akarok felesleges köröket futni.

Ezért megpróbálom elkerülni a
repeat
terápia:=rnd(x)
until (beteg=tünetmentes xor beteg=Exitus)
jellegű ciklust.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) greenity válasza Hieronymus (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt megértem, én sem az első háziorvosom által lettem beküldve az immunra. De pl esetleg rákérdezhetnél az újaknál, hogy ők mit szólnak ehhez....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) Hieronymus válasza greenity (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mihez, mit szólnak?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) greenity válasza Hieronymus (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Ehhez a problémához, értenek-e hozzá stb

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Hieronymus válasza greenity (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen, ezzel kezdtem.
Elmentem személyesen és előadtam a gondomat.
Van a közelükben O-F-G orvos is, ebből a szempontból sem rossz választás. Nem közvetlenül a fülemmel van baj, de visszaküldhetnek további vizsgálatra.

Első körben gyorsan végig kellene zavarni engem a leggyakoribb kiváltó okok ellenőrzéséhez.
Ez nem olyan eszeveszett feladat, amitől meg kellene rettennie egy orvosnak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) greenity válasza Hieronymus (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezt aláírom.

Mondjuk én hétfőn elmentem az orvosomhoz, hogy hát szédülök... aztán lesápadt megvizsgált és levette a 2x25 mg coryol vérnyomáscsökkentőmet.... mert a 3 havi spinning megtette hatását.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) total90


total90
veterán

Kb. nincs haziorvosom, ha bajom van irany a korhaz vagy egeszseghaz, ami kozel van. Ha valami ott nem kezelheto bajom van, akkor ajanlast kerek es oda megyek. Meg elek :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.