Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza ricsi99 (#97) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

milyen reális igény van arra, hogy észrevegyem a motorját, amikor itthon ülök a panelben a gépem előtt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) fererencz89 válasza ricsi99 (#99) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

+ Somatom

Elfogultak vagytok. Ilyen alapon villogjon, hangoskodjon mindenki, aki közlekedik. Még a gyalogos is. Egyébként nem csak motorra, autóra is értem. Meg a hangos zenére, stb.

Figyelmetlenül közlekedni és letolni az útról a motorost még nagyobb tahóság.
Ez nem tahóság, hanem figyelmetlenség. Szándékosan csinálni már tahóság, sőt...

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#103) Somatom válasza fererencz89 (#102) üzenetére


Somatom
veterán

Én elfogult? 100 ezer Km. fölött vezetek évente. Ebben van roller, bicikli, motor, személyautó és kamion. Nem hiszem, hogy elfogult lennék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#104) ricsi99 válasza bambano (#101) üzenetére


ricsi99
addikt

Semmi.
Panelben azt is tudi ,hogy a szomszéd mit főz.
Nagyon jól megértem a helyzeted ,én is laktam panelban.
Engem is zavart a zaj így leköltöztem vidékre... nem verhetem agyon az összes szomszédot a panel-ben... ők is élni akarnak..az meg zajjal jár.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#105) ricsi99 válasza fererencz89 (#102) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet elfogult vagyok.. viszont én is sokat vezetek.
Addig azzal nincs semmi bajom amíg bárki bárhogy közlekedik, az sem érdekel ,hogy ismeri e a kreszt vagy csak letolt 2 litykó pálinkát.... az érdekel kizálag ,hogy amikor a közelemben van ne veszélyeztessen ,csak azért mert menő...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#106) fererencz89 válasza ricsi99 (#104) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Vidéki vagyok. :)
Az a baj a hangosan közlekedővel, hogy nem csak akkor hangos, amikor veszélyben lehet. Vidéken is, belvárosban a sétáló gyerekek mellett is, akik a fülüket is befogják, mert szó szerint sérti őket az a zaj. Vagy éjszaka, amikor senki nincs az úton, de más aludna...

Mindamellett megértem a problémáitokat, csak a megoldás nem jó, sőt, sok emberre nézve káros.

Nem szotkam hibázni.

(#107) Somatom válasza fererencz89 (#106) üzenetére


Somatom
veterán

Szerinted mi lenne a jó megoldás?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#108) bambano válasza ricsi99 (#104) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy rendes autó hangját már akkor se nagyon hallod, ha előtte állsz. például az én autóm hangját se.
ehhez képest a légvonalban többszáz méterre levő úton vigéckedők hangját hallani. tehát nem a panellel van baj.
egy mentsége van a motorosoknak: ebben a kategóriában autósból is van tahó bőven.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#109) ricsi99 válasza fererencz89 (#106) üzenetére


ricsi99
addikt

Nincs tökéletes megoldás.
Mint írtam szerintem is vannak tahók ,mind1 mit vezetnek.
Ha szomszédaiknak megfelel ám legyen..
Itt födút van... leszórták építési törmelékkel meg némi sóderral... népek felbuzdultak és 50-el tolták a gépeket rajta... por meg röpül mint állat ugyi...
Megoldottam a kérdést... amikor elvágtatott valaki ,akkor utánna mentem és szóltam neki ,hogy röpül a por mindenhol... legyen szíves ezt figyelembe venni... ha mégsem akkor pár haverral előtte fogunk gyorsulási versenyeket rendezni és megnézzük ,hogyan tetszik neki ha 1-2 cm por lesz minden nap a nyitott ablakok mellett a lakásába... azóta sépen megy mindenki... por így is van de mégse az hogy nem látok át az utca másik oldalára...
Arra akartam utalni ,hogy tessék összefogni és többen szólni arra helyben rend legyen... ha meg nem hat akkor a helyi rendőrőrsön szólni ,hogy milyen jó is lenne ha arra is trafiznának néha... a rend buzgó őreit meg sütivel traktálni ha mégis arra tévednének.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#110) Somatom válasza ricsi99 (#109) üzenetére


Somatom
veterán

Ez mit változtatna azon, hogy a figyelmetlen autós nem veszi észre a halkan közlekedő motorost? Tán utána kéne menni és szólni neki?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111) bkercso válasza Somatom (#107) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sokakat egyszerűen nem érdekel a többi - talán mert húsbavágó élményük, hogy ők sem érdekelnek senkit. Ezen emberek nagy száma az, ami igazán ijesztő.

Panelben van a szemközti házban valaki, aki hajnali 5-kor indul minden nap a Harley-val, és kb. 5 percig járatja, mielőtt elmegy vele. Nem halk... Pár hét alatt megszokod és már nem ébreszt fel. Addigra pedig a klíma is elkészül és becsukhatod az ablakot éjjelre.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#112) Somatom válasza bkercso (#111) üzenetére


Somatom
veterán

Ez is egy lehetőség. A hűtős kamionokon az ágytól 50 cm -re jár a hűtő dízel kompresszora. Nem mindíg, hanem kikapcsol, aztán önindító, majd dízel hang. Azt mondják a hűtős kollégák, hogy símán meg lehet szokni, a fülük teljesen ignorálja azt a zajt és tudnak mellette aludni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#113) fererencz89 válasza Somatom (#107) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Normálisan élni és közlekedni.

Szerintem, aki motorra ül, majd nagy forgalomban halad, az legyen tudatában, hogy ezzel ő maga teszi ki veszélynek magát. Az ő döntése.

Persze ettől még figyelni kell a motorosra.

Nem szotkam hibázni.

(#114) Somatom válasza fererencz89 (#113) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen veszélynek? Hát a Kresz nem védi meg?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115) fererencz89 válasza Somatom (#114) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nem akarod megérteni.

Nem szotkam hibázni.

(#116) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem olvastam végig mind a 100+ hsz-t így csak ideböffentem a véleményem.
A macska elszalad. Bizonyítsd be, hogy ott volt és azért fékeztél...
Kamera kell minden kocsiba és a motorosok bukójára is. Nagyban megkönnyíti a bizonyítást.
Ennyike, szerintem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#117) Hieronymus válasza stickermajom (#74) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Továbbra sem értem. Akkor most neked ment?"

Nem jött nekem. le tudott lassulni időben.

(#78) PDA_FAN: "e mááár.... A történet nem erről szólt. Bátorkodtam rangsorolni, és a macska életét alacsonyabb szintre tenni, mint az emberéletet."

De a jogszabályok nem működhetnek így. Azon szituációban mindig azonos cselekvést kell kell megkövetelni. Ha nem így lenne, a legfelsőbb bíróságig menne minden ügy.

(#83) ricsi99: "A relatív gyorshajtásból van a legtöbb baleset."

Ez a magyar gumicsont. Minden baleset konkrét okra vezethető vissza, csak egyszerűbb elintézni a relatív gyorshajtással. Sőt minden baleset vissza vezethető a relatív gyorshajtásra. A lassabban vezetsz, akkor nem alakul ki a baleset helyzet. Később érsz oda.

(#105) ricsi99: "Addig azzal nincs semmi bajom amíg bárki bárhogy közlekedik, az sem érdekel ,hogy ismeri e a kreszt vagy csak letolt 2 litykó pálinkát.... az érdekel kizálag ,hogy amikor a közelemben van ne veszélyeztessen ,csak azért mert menő... "

Az a baj, hogy sokan fel sem ismerik a veszély helyzetet. Még azt sem, hogy saját maguk felelősek érte.
Nem tartják meg a biztonságos követési távolságot. Azt gondolják, hogy az előtte haladónak kell erről gondoskodniuk. Az európai közlekedési törvények egységesek a biztonságos követési távolság megkövetelésében. A németek az autópályákon rendszeresen tartanak fotoshootings akciókat. Az esemény emlékére ajándék utalványokat küldenek az érintetteknek. Mennyi pénzt fizessenek be az rendőrség aktuális kasszájába.
Az tudni kell, hogy a német autópálya balesetek jelentős többsége a pályák városi vagy város közeli szakaszain, torlódásban, 30 km/h sebesség alatt következik be. Az autó előtt haladó jármű hirtelen fékezése okán. És nem a követési távolság meg nem tartása és a figyelem lankadása okán. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#118) Somatom válasza fererencz89 (#115) üzenetére


Somatom
veterán

Mert nincs rajta rágnivaló. A jogszabály csak leírt szöveg, nem véd meg sem a gázoló autóstól, sem a hangos motorostól sem a hátulról palacsintává lapító betonkeverőtől.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.