Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

2 szabályszegést láttam
balesetveszélyes helyzet még nem volt, de hát a közlekedés maga egy balesetveszélyes helyzet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hogyne, én veszem fel saját magam. Ez a KRESZ professzor is olyan dolgokon lovagol, hogy vicc vagy még nem látott engem. Csak mert arra kóricál ahol én is. Ne akadjunk már ezeken fenn. Csepp a tengerben.

(#3) Hieronymus válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szerinted ez OK?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) ivana válasza Hieronymus (#3) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egyértelműen egy barom, a másik nem vészes szvsz tök indokolatlan itt a záróvonal lehet benézte, de ez nem tudom mit keresett a másik sávban.

(#5) Kisgépkezelő válasza Hieronymus (#3) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Egyértelmű közúti veszélyeztetés. Én olyan fél évet adnék két évre felfüggesztve, ha jó szívű vagyok. Ha rossz, akkor 3 hónap letöltendőt. Azt hittem, hogy németlakta területen ennél jobb a közlekedési morál. Mondjuk számomra ésszel felfoghatatlan, hogy egy üzletekkel, bevásárlóközpontokkal szegélyezett útszakaszon miért tiltják konzekvensen a balra kanyarodást.

(#6) Klaus Duran válasza Hieronymus (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Minimum ólom járna az ilyennek.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) Hieronymus válasza Kisgépkezelő (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A tiltásnak egyszerű oka van.
Itt egy autópálya és két település találkozik, megfűszerezve bevásárló utcával.
Feltorlódnak a járművek. A balra kanyarodás tiltása mellett is 30 perc, egy irányban áthaladni ezen az útszakaszon csúcsforgalomban. Ha valaki beáll balra kanyarodni, ahogyan a fekete motorháztetős autó megtette, megakasztja a mögötte haladókat.
(Első körben egyszerű záróvonalt festettek fel, aztán duplázták a szélességét.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) bambano válasza Dluinet (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg hármat. két záróvonal átlépést meg egy forgalom akadályozást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Kolondrum válasza Hieronymus (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem ok lehetett volna máshogyis is intézni, nem ilyen brm módjára.

[ Szerkesztve ]

(#10) Syl


Syl
nagyúr

A jobbkéz-szabály arra felétek nem divat? Mert én nem látok elsőbbségadás kötelező vagy stoptáblát ott ahol te fordulnál ki.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) potyautas válasza Syl (#10) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Itt szó nincs a jobbkéz-szabályról. Parkolóból hajt ki az útra.

(#12) Syl válasza potyautas (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálunk pl. ha a Tesco parkolójából jössz ki, ott a fordított háromszög.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) Hieronymus válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mit lehetett volna elintézni?

Nem volt koccanás, mindenki ment a saját útján tovább.

(#6) Klaus Duran: Az is egy megoldás. A túlnépesedés problémáját is elrendezed néhány nap alatt, ha kiterjeszted minden szabálytalanságra.

(#10) Syl: Nincs táblákkal túlszabályozva a közlekedés. Van néhány hely, ahol nem egyértelmű az elsőbbség értelmezése. Bár itt egyértelműen elsőbbsége van a közúton haladónak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) Stanlee válasza Syl (#10) üzenetére


Stanlee
őstag

Van itt jobbkezszabalyos hely boven Nemetorszagban, csak nem tudjak hasznalni a nemetek, meg szerintem senki se, mert nem egyertelmu a kitablazottsag. Pl. vannak lako-piheno ovezetek, persze tabla nelkul, ahol jobbkezszabaly van ervenyben. Rendes 50 km/h-s utcak es csak onnan lehet tudni, hogy jobbkezszabaly van ervenyben, hogy a keresztezodesben semelyik utszakasznak nincs elsobbsegadas kotelezo vagy stop tablaja. Szoval nezni kell minden keresztezodesben, hogy van-e tabla a betorkolo utcanak is, mert hipp-hopp lehet, hogy 2 utcaval arrebb mar minden a normalis kerekvagas szerint ki van tablazva. Persze aki ott lakik, annak egyertelmu, hogy mi a helyzet, de egy vadidegennek kevesbe. A volt munkahelyem kornyeke egy ipari parkban ugyanilyen volt, mindenhol normalis tablazottsag, csak a hozzank vezeto keresztezodes az egyetlen kitablazatlan egyenrangu utkeresztezodes. Az egyik kollegat egy teherauto itt utotte el, a ceges auto gazdasagi totalkarral, a manus meg 1 het korhazi tartozkodassal meguszta. Persze azota sincs tablazva a keresztezodes.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15) Kolondrum válasza Hieronymus (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mondjuk tovább megy és megfordul.

(#16) potyautas válasza Stanlee (#14) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Volt egy esetem a szomszéd faluban. Amelyik úton én haladtam, szinte végigfut az egész falun, a jobbos bekötő utak végig vannak táblázva. Viszont az egyiket kidöntötték, így az onnét kikanyarodó rendszám nélküli cross-motornak lett volna elsőbbsége. Csupán annyi történt, hogy a baleset elkerüléséért meg kellett állnia annyira, hogy még a lábát is le kellett tennie. Anyázott is rendesen amikor megelőzött. Neki volt igaza. Figyelni kell!

[ Szerkesztve ]

(#17) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Pedig azt hittem a németek ennél sokkal korrektebben vezetnek.

A fehér Skoda rapidos záróvona átlépés, balra kanyarodás (tilos), szembe a forgalommal
Németben szerintem ilyenért azért keményen büntetnek...vagy nem?

itthon agyonverték volna és teljesen jogosan.

A 2. Saab kombis az is megér egy misét. Záróvonal átlépés.

ráadásul a rövidke utca minkét végén körforgalom. Totál érthetetlen mire fel kellett szabálytalankodni.

Valszeg mivel az egyik oda tartott a másik meg onnét jött ki...annál az áruháznál a dilinyósok vásárolnak.

Egy biztos, nem sok szar kocsit látni.
Mit dolgozol kint?

(#18) Hieronymus válasza angyalpc2 (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A németek nem korrekten közlekednek, hanem együttműködően, legalább is bajor területen. Szövetségi országonként eltérőek a szokások.
Folyamatosan gyakorolják a toleranciát és megpróbálnak kiszámíthatóan viselkedni.
(Néha túlzottan is udvariasak, ami nem jó.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) Kolondrum válasza Hieronymus (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na ez az ami itt nincs, direkt még oda-oda húz miegymás.

(#20) Avicularia


Avicularia
veterán

Ezek szerint németben engedik a kamerázást. Itt svédben tiltott.

(#21) Kolondrum válasza Avicularia (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

Még a fejkamerát is motoron? Durva! Meglepő, számomra.
pl

[ Szerkesztve ]

(#22) Klaus Duran válasza Avicularia (#20) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Miért?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#23) Avicularia


Avicularia
veterán

Minden kamerázás tiltott, engedélyt kell rá kérni, de nem kapsz. Múltkor olvastam, hogy egy busztársaságnak sem engedték meg, akik az új sofőrök tanulásához akarták kérni az engedélyt, de nem kapták meg.
Ez ugyanaz mint a drónok. azt is 120 méter magasságig és 500 méter távolságra engedélyezik, ha látod. Ha képernyőn keresztül nézed merre repülsz akkor felszállási engedélyt kell kérni. Sőt ha pénzt keresel a drónozással, akkor minden esetben engedélyt kell kérni.
Az ok, a szokásos adatok védelme.
de az nem zavarja a svédeket, ha tudod valakinek a személyi számát, akkor beírod egy weboldalba és kidobja hogy hol lakik. pld. Vagy egy rendszámról egy sms küldésével ki tudod deríteni, hogy ki a tulaj és hol lakik.
De ne kamerázzál vagy drónozzál, mert azzal sérted mások magánszféráját :U
Sajnos angol cikket nem találok [link]

[ Szerkesztve ]

(#24) Kolondrum válasza Avicularia (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem rögzíthetem a motoros élményeimet? Van baj!

(#25) ivana válasza Avicularia (#23) üzenetére


ivana
Ármester

Ez mekkora gyökérség már :C Még az oroszoknál a legértelmesebb a szabályozás ahol egyenesen kötelező.

(#26) Avicularia válasza Kolondrum (#24) üzenetére


Avicularia
veterán

Legálisan nem.

(#27) Hieronymus válasza Kolondrum (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gondolom nem írok újdonságot.
A közlekedésben csak az általános társadalmi állapotok tükröződnek vissza. A (közös) érdek illetve felismerésével gondok vannak. Még az írásomhoz tartozó hozzászólásokban is meg van nyoma ennek.

Más:
Németországban megtűrt a kamera használat. Az idén jött ki egy állásfoglalás, miszerint a bíróság figyelembe veheti a felvételt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) Kolondrum válasza Avicularia (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mai eset ahol amúgy nem vittem a kamerát. Kérdem én akkor ki volt a szem? Szentmihályira zöld nekünk, a kisbusz elindul előttem, de a kamion átment vélhetően a piroson aki nekünk merőlegesen donget, a kisbuszt elkapta miközben ment ki, leszakította az elejét arrébb rántotta, kifolyt belőlevalami. A kamion nem állt meg elindult az M3 felé. A kisbuszos biztosan beverte a fejét mert megrángatta. Kis állás után üldözni kezdi, dudál neki ki ki előzgeti, de az kiment az M3_ra. Én ezt végig követtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.