Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) btz


btz
addikt

Nekem megfázásra felírt mindenféle alergia gyógyszert az orvosom, csak antibiotikumot nem. Aztán elmentem egy másikhoz aki felírta az antibiotikumot és érdekes mód egy hét alatt kisöpört, de előtte feleslegesen krehácsoltam hetekig.
Nem hiszem, hogy megakar ölni, szimplán nem ért a munkájához, sajnos ez nem egyedi jelenség.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#2) petipetya


petipetya
nagyúr

Azt hiszem meg akart ölni az orvosom

Ezzel a címmel simán elmehetsz az Index-hez "újságírónak".

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3) total90


total90
veterán

A bejegyzésed olvasva az épp itt levő ismerőstől (ápoló) megkérdeztem pár dolgot... hogy belehalt kb az egész dobozzal be kellene szedni. Ha napi dupla adagot szedsz be, max be leszel kicsit állva 😝

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) Klaus Duran válasza total90 (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Akkor tudom már mit kérek az orvosomtól. Úgy is magas a vérnyomásom. Na meg a munkahelyi agyfaszra is kéne valami. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) juliabrilke válasza petipetya (#2) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem, akkor ez lenne a címe:

Katasztrófa! Sose fogod kitalálni hogyan akart megölni az orvosom! Sokkoló történet!!

(#6) ncc1701 válasza juliabrilke (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

A brutális szót kihagytad. :)

Én akkor megyek dokihoz, ha visznek. Igaz, nincs is semmi bajom. :) Törött végtaggal, sebbel elboldogulnak, de ha vmi komolyabb van, akkor jön a tüneti kezelés, pedig az okot illene megszűntetni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Hieronymus válasza juliabrilke (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A "Sose fogod kitalálni" a Kiskegyed szintű, hívószó. :D

Más.

Nem merem kipróbálni a beállást. A szabadságolások miatt elég sokat vagyok úton.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Syl válasza ncc1701 (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

>Én akkor megyek dokihoz, ha visznek.

+1 :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Freiherr válasza Hieronymus (#7) üzenetére


Freiherr
őstag

Azt ne úgy képzeld el, hogy nyálcsorgató zombiként fogsz mászkálni, max kisebb belassulás agyban, álmosság stb.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#10) Vangelis


Vangelis
nagyúr

nekem 2 éve zúg a fülem :D

magas a pulzusom és a vérnyomásom.. de lexarom..

A gyógyszer többet ártana.....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#11) Blackmirror


Blackmirror
senior tag

Igen, mindegyik el akar tenni láb alól .
Ez is a gyíkemberek miatt van ;] :DDD

Tetszik a cím egyébként.

iPhone X@R, iPad Pro

(#12) kemotox válasza Syl (#8) üzenetére


kemotox
addikt

Én hét éve nem voltam dokinál.. Azelőtt is csak igazolás miatt jártam mindig a gyerekdokihoz :D Aztán mióta 18 lettem és nem kell igazolás, mivel nincs suli, nem is voltam soha orvosnál. Azt sem tudom, hogy néz ki a dokim .D

(#13) Narxis válasza kemotox (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Remélem megtarthatom ezt a jó szokásom. :D

(#14) 00KID: De van. ;)

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#14) Freiherr


Freiherr
őstag

Nincs egészséges ember, csak akit nem vizsgáltak ki alaposan.:)

XXX

(#15) kemotox válasza Narxis (#13) üzenetére


kemotox
addikt

Ha ez nem csak a lustaság miatt van, hanem azért, mert egészségesek vagyunk, akkor úgy legyen! :D

(#16) Hieronymus válasza Freiherr (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A zombiként viselkedés még rendben lenne.
De városban 60-70 közötti tempóban közlekedve, nagyjából 3 autó tolok egymásra, az agyam belassulása okán, az már nem kóser.

PS: Van néhány idős szomszédom. Szerintem már zombik, csak még nem agresszívek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egyszer kötött rá a háziorvos egy vérnyomásmérőre, mindketten néztünk a kiadott 185/120-as értékre, én már kínomban nevettem, megegyeztünk abban, hogy mérjük újra, a 140/85-ös érték már szimpatikusabb volt. Annyira nem stresszelem magam, ha netán magasabb valamivel magasabb az érték az elvártnál (egyébként a fenti érték is rekord volt), az egész család érrendszeri rendelkenességekben szenved vagy halt bele.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) Eastman


Eastman
őstag

Megértelek, de így erős ez a cím. Alacsony fordulaton magas vérnyomás korrektebb lenne.

Annak ellenére, hogy sokszor eszembe jut a legális drogdíler kifejezés. Meg az orvoslátogató, mega jutalék. De a gugel óta ott is kevesebb babér terem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) kenwood


kenwood
veterán

Korzeti orvosbol meg annyira nem jellemzo a maganpraxis,de szakorvosbol en mar csak maganrendelesre jarok.
Brutalis varakozasi idok,ossze-vissza behivott paciensek, nulla odafigyeles.
A szakorvosi rendelo egyszeru vagohid.
Remelem, sose kerulok olyan helyzetbe,hogy ne tudjam megfizetni a privat orvost,mert ott is el kezdem megirni a vegrendeletemet.
Annyira jo erzes aikor az orvos,az asszisztens azert van ott, hogy a te problemadat megoldja,nem pedig azt nezik, hogy hany strigula utan erik a volumen korlatot.
Meg amikor ok kerdezik,hogy mindent megertettel ?
Nem harapjak le a fejedet az elso keresztkerdesnel ...

Egyebkent aki arra buszke, hogy 10 eve nem volt orvosnal,jo ha tudja,hogy sok olyan betegseg van,ami az elso par honapban egy rovid kezelessel gyogyithato,kesobb mar biztosan maradando karosodasok,vagy halal a kovetkezmenye.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20) Narxis válasza kenwood (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Csak úgy orvoshoz elmenni semmi értelme, ha nem tudsz problémát mondani akkor nem fog elküldeni sehova. Vérnyomást, vércukrot én is tudok itthon mérni. Maszek fogorvoshoz szoktam járni ellenőrzésre, annak látom értelmét.

Thanos was right.

(#21) kenwood válasza Narxis (#20) üzenetére


kenwood
veterán

Azert ennel tobb mindent lehetne nehany evente ellenorizni,de itthon kirohognek,ha panasz nelkul mesz az orvoshoz.

En mar (sajnos) azon is meglepodtem, hogy a ceges eves munkaalkalmassagi vizsgalat nem vernyomas+ olvasd le a tablat cimu egyperces aktus volt,hanem vercukrot neztek,meg valami kardiologiai vizsgalat.

Szerintem az a lenne a normalis,hogy az eü hozzajarulas savosan csokken attol fuggoen,hogy milyen surun jarsz el tudoszuresre,teljes verkepre stb ...

Ezzel szemben itthon pont az ellenkezoje megy.
A reumatologian 2 het munka,ket het zsebhoki van, mert a politikusok maximalizaltak az egy honapban ellathato (nem haldoklo) betegek szamat.
Ilyen 3 honap a varakozasi ido,mikozben a honap feleben pang a rendelo.
Az emberek meg otthon fekszenek munka helyett,mert ugy faj ,hogy az agybol nem tud kijonni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#22) Narxis válasza kenwood (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen pontosan, nem küld el a háziorvos bár ha jóban vagy vele lehet kitalál valami kamu indokot. Aminek én látom értelmét az egy teljes vérkép mondjuk 5-6 évente. De ez se úgy megy sajnos, hogy bemegyek a háziorvoshoz, hogy adjon beutalót mert ellenőrizni szeretném, hogy minden rendben. Pedig hajlandó lennék kifizetni a 2-3 ezer forintot, hogy magánrendelőbe mehessek ahol időpontra pontosan behívnak és leveszik a vért, így nem kell nyomorogni meg sokat várni ott ahol "ingyen" veszik le. Csak beutaló ugye mindenképp kell mert különben egy teljes vérkép horribilis áron van.

Thanos was right.

(#23) kenwood válasza Narxis (#22) üzenetére


kenwood
veterán

tudoszures es a prosztata vizsgalat is fizetos egy bizonyos eletkor alatt.
Mintha az lenne a cel, hogy minel tobben meghaljanak rakban ...

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) olloczky válasza btz (#1) üzenetére


olloczky
senior tag

Hát épp ez a baj.. még be se mész az orvoshoz már fel van írva egy antibiotikum szedd be, mert attól majd jó lesz.. aztán amikor tényleg kéne akkor meg csodálkoznak, hogy hmm nem hat a gyógyszer mert rezisztens lettél.. Jól írtad: egy hét alatt kisöpört. Erre szokták mondani hogy gyógyszerrel egy hét, gyógyszer nélkül hét nap.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25) updog


updog
senior tag

Fehérköpeny szindróma? ((#17) Mister_X szintén?)

Én nem győzök minden alkalommal magyarázkodni a 160-180/100-120 körüli érték miatt, sokszoros véradó vagyok, minden alkalommal ugye méréssel kezdenek, rögtön mentőt akarnak hívni hozzám, meg örökre eltiltani a véradástól :DDD Direkt emiatt csináltunk kontrollt a háziorvosommal, 120/80 tökéletesen beállva 3 hétig, csak magamnak mérve. Bementem hozzá újra, 170/110 :D

Komolyra fordítva, nyilván ez sem egészséges dolog. Én is próbálom kerülni az orvost, főleg ha vérnyomást is kellene mérni, de 30 évesen már kezdem érezni, hogy másfajta stresszhelyzetekben is fölszalad. Sajnos a családi örökségem az kb. a stresszre + magas vérnyomásra + érelmeszesedésre való hajlam...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26) akom


akom
senior tag

Magas vérnyomásra, fülzúgásra én a következőt szedem: pálinka belsőleg oldat.
Lehet több kiszerelésben, és ízben kapni. Nekem a barackos, és a szilvás jött be eddig.

Ha nagyon rosszul érzed magad akkor meg kell duplázni a dózist. Ha így sem javult a helyzet akkor keresd fel kezelőorvosodat vagy pálinkamesteredet.

(#27) updog válasza akom (#26) üzenetére


updog
senior tag

Az egyetlen homeopátiás szer, amiben hiszek :C

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28) DonElvis válasza Vangelis (#10) üzenetére


DonElvis
tag

Nekem is magas, de leginkább a melóhelyen.

Szó szerint idétzem, hogy mit mondott 5 éve a magas vérnyomásomról a üzemi doktornéni:

"Ha továbbra is magas lesz a vérnyomása, akkor két éven belűl felrobbannak az erei, és meg fog halni"

Ennek öt éve....

Előtte probáltam több fajta vérnyomáscsökkentőt, de azoktól úgy éreztem magamat, mintha szét lennék csúszva. Mintha fojnék le a széken, a mozgáskordinációm meg mindtha meszünt volna. Nem is mertem autót vezetni iylen gyógyszerekkel.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#29) sakic


sakic
csendes tag

Ha a helyesírással is ilyen súlyos gondjaid vannak (amit elvileg tanultál általános iskolában), akkor ne próbálj meg olyan dologhoz érteni, aminek még csak az alapjairól sem tudsz semmit.

If it's too loud you're too old!

(#30) 7 válasza Hieronymus (#16) üzenetére


7
addikt

Miert kozlekedsz varosban 60-70 km/h koruli sebesseggel?

(#31) Hieronymus válasza 7 (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Sok helyen lehet hatvannal menni. A tolerancia nagyjából addig tart, amíg a mutató át nem lépi a hetvenet.
Egy helyen, lejtmenetben az ötvenes táblához tartozó tolerancia 64-ig tart. (Fölöttem már készítenek fényképet és az árát vastagon számolják fel.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) kemotox válasza kenwood (#19) üzenetére


kemotox
addikt

Nekem konkrétan kis megfázásokon kívül nem szokott lenni semmi bajom, ha meg igen az nem sima orvosos, hanem konkrétan a lábammal volt baj, és akkor SZTKba mentem röntgenre meg ilyesmire.
De azért kösz, hogy szóltál, hogy mindjárt meghalok. Egy pontos dátumot kérhetnék doktorúr? ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#33) #02683648 válasza Narxis (#22) üzenetére


#02683648
törölt tag

Mert nem orvoshoz kell menni hanem közvetlenül laborba (magán) ha tudod h milyen vizsgálat kell.
Amelyiket én használom ott a vérvétel kemény 1000 Ft, plusz a kért vizsgálat díja, az egyszerűbb vizsgálatok pár száz Ft-ba kerülnek, automata vérkép pll 290 Ft. Semmilyen beutaló nem kell.
Lásd pl.: [link] [link]

(#34) Syl válasza kemotox (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

[link] ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) Armahun válasza Syl (#34) üzenetére


Armahun
addikt

Ez azzal fenyeget, hogy még 2070-ig fogok élni.
Na még az bna be. :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#36) Syl válasza Armahun (#35) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem már csak 23 évet jósolt :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) #02683648 válasza Armahun (#35) üzenetére


#02683648
törölt tag

LOL, nekem meg 2067-et.

(#38) Mister_X válasza updog (#25) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fehérköpeny szindróma? Azmegmi. Ehető?

Amúgy van pár negatív tapasztalatom az egészségügy terén... A háziorvosom ellenben jófej, bírom őt. Mikor kértem, adott beutalót is teljes vérképre (külföldre utazás miatt kellett), több bajom szerencsére nem volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#39) kemotox válasza Mister_X (#38) üzenetére


kemotox
addikt

Ezt nekem is mondta a doki anno. Annyi, hogy sokan izgulnak a dokinál, félnek kicsit, és felmegy a vérnyomásuk.

(#40) 7 válasza Hieronymus (#31) üzenetére


7
addikt

Az, hogy 64-ig nem buntetnek meg 50-es tablanal, nem azt jelenti, hogy 64 km/h-val kell haladni. A sajat es masok eletere is sokkal veszelyesebb vagy csak azzal, hogy a tolerancia felso hataran autokazol mindenhol, mint amekkora kockazatot jelent pusztan a tiedre nezve ez az egesz felfujt orvosos tema.

[ Szerkesztve ]

(#41) updog válasza kemotox (#39) üzenetére


updog
senior tag

"félnek kicsit" :DDD

Szerencsére születésem óta nem voltam kórházban, és orvosnál is max. megfázással, így a harmadik X-re úgymond elszoktam a dologtól, kb. egy hatéves szintjén rettegek, ha mégis menni kell, ez van :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#42) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez nagyon messze van a "megakart ölni"-től.
Az egyik unokatesómat perforált vakbéllel hazaküldték, hogy "gyomorrontás, pihenjen".
Egy másik ismerősömet agyhártyagyulladással dettó.

Az első esetben azért élte túl, mert anyám diagnosztizálta, a második esetet pedig a mentő vissza vitte, mert kómába esett, aztán a mentős meg képben volt, hogy mi van.

(#43) Cathfaern válasza D1Rect (#42) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor nekem még egész szerencsém volt, engem részleges bokaszalag szakadással küldtek haza úgy, hogy csak zúzódás pár napig pihentesse...

(#44) Hieronymus válasza 7 (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Annyival közlekedem, mint a többi jármű az úton. Gyorsabban nem is tudnék, feltartani viszont nem akarom a forgalmat.

Én viszonylag visszafogottan vezetek. Az elmúlt tíz évben egyszer kellett fizetnem gyorshajtásért. A sógorok villogójába szaladtam bele Salzburg mellett a pályán.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) 7 válasza Hieronymus (#44) üzenetére


7
addikt

Az én szememben ez nem indok. A véleményem változatlan, bár választ már nem érdemel, mert valószínűleg úgyis csak nyújtanánk mint a rétestésztát, és nem jutnánk egyezségre. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Hieronymus válasza 7 (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hagyományos értelemben vett vitának valóban nincs értelme, hiszen nincs is miről meggyőzni a másik felet.

Én elfogadom a maximális biztonságra törekvést, addig a pontig, ameddig nem vagyok jelentős mértékben akadályozva a továbbhaladásban. Aki túlzásba viszi a lassúzást, az úgyis széles ismeretségre tesz szert bizonyos körökben, mert rendszeresen kicsípik a sorból a rendőrök. Gyanús lesz és megállítják. Ivott, be van tépve, járműhiba, ... .

Nem gyűjtök magam mögé torlódást és kiszámítható módon közlekedem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#47) Doze válasza Mister_X (#38) üzenetére


Doze
aktív tag

Az kérlekszépen az mikor valaki stresszel. Bár nekem ez a vérnyomásos téma is kicsit idegesítő, ha én stresszelek akkor van 150 is a vérnyomásom, 90-es pulzus mellett.

Mivel pont 2 hete voltam egy elég komoly alkalmasságin ahol még a se**embe is belenéztek így elmondhatom hogy az orvosok akkor is találnak valamit ha nem kell...

Én pl azért 1 évre kaptam "csak" alkalmasat mert magas a vérnyomásom, a pszichológus meg "zárkózottnak" tart.

Az hogy az üzemorvos 20 percenként jár ki bagózni, mellé merev alkoholista, ráadásul a leszázalékolási botrányba is belekeveredett és mégis praktizál....

Tegye fel a kezét az aki stressz nélkül bírja ezt, és nem tét nélkül ugyanis ő dönti el dolgozhatok e az adott munkakörben, vagy sem.

(#48) Narxis válasza Doze (#47) üzenetére


Narxis
nagyúr

Zárkózott. :D Ez mégis milyen betegség? Megkérdezném ezeket az agyturkászokat.

Thanos was right.

(#49) 8th válasza Vangelis (#10) üzenetére


8th
addikt

Igazad is van. Szard is le. Pont most rövidíted meg az életed hosszú-hosszú hónapokkal, akár évekkel. Jár a taps.

:C

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#50) Egon válasza #02683648 (#37) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem 2062-t ír.
Ha 2-3 alkalommal sportolnék hetente, akkor 2070-ig (azaz több mint 90 éves koromig) elélhetnék... Hmmm...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.