Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Környezetbarát ebben a lépésben már igen, de vajon a hidrogént hogyan állítják elő hozzá?

<-ƘƘ->

(#2) wwenigma válasza Kendek (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A vízbűl veszi ki a zokszigént! :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) julius666 válasza Kendek (#1) üzenetére


julius666
addikt

nyílván magának a hidrogénnek az előállításához csak hagyományos energiaforrásokat tudunk felhasználni, de kiválthatók a dízelgenerátorok, az akkumulátorok és a klímaberendezések - az utolsó 2 kettő (főleg az aksik) eltűnése azért elég jelentősen kíméli a környezetet. :K

[ Szerkesztve ]

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez is valami, lássuk be.

(#5) Nagy Gábor


Nagy Gábor
tag

Ha nem lopnák le, akkor napelemes cellákat is alkalmazhatnának, és ha az energialobbi nem nehezítené meg a telepítést, akkor az arra alkalmas (állandóan szeles...) helyeken szélkerekeket is be lehetne állítani, amelyek folyamatosan töltik a bázisállomások aksijait.

Álom, álom, édes álom... :R :R

dr. Nagy Gábor

(#6) Kendek válasza wwenigma (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Éppen ez az, ahhoz rengeteg elektromos áram kell, eléggé költséges, nem beszélve a környezetszennyezésről. Minek ilyen kerülőket csinálni? Átalakítják az áramot hidrogénné, hogy utána áramot hozzanak létre, tökre értelmes. Vízből meg víz lesz a végére. Hát, nem tom, biztos gazdaságos. :U

julius666: na ebben viszont van némi igazság. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#7) Badman 4ever válasza Kendek (#6) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ha szeles helyeken szélerőművekkel állítják elő a hidrogén előállításához szükséges áramot, akkor környezetbarát is lehet ez az energiaforma. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#8) Nagy Gábor válasza Kendek (#6) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Szia Kendek!

Írod: Minek ilyen kerülőket csinálni? Átalakítják az áramot hidrogénné, hogy utána áramot hozzanak létre, tökre értelmes. Vízből meg víz lesz a végére. Hát, nem tom, biztos gazdaságos.

Először is, nem mindig fúj a szél, és főleg nem egyenletesen. Amikor van szél, és ebből áram, tetszőlegesen lehet hidrogént gyártani. A hidrogén könnyen tárolható, és viszonylag csekély a veszteség, amikor elégetésével újra energiát termelünk. Az égetés üteme ráadásul pontosan követheti a fellépő áramigényt.
Ezzel szemben, ha a szélcsendes időszakokra gondolva akkukban tárolnánk az energiát, mit tapasztalnánk? Ha nem használjuk az aksit, csendben elszivárog a töltése, és a visszaalakítás hatásfoka sem tökéletes. A kihasználható ciklusok száma véges, ráadásul nagyméretű, nehéz aksikat kellene beállítani, amelyek egy sor környezetszennyező anyagot tartalmaznak, amelyeknek megfelelő kezeléséről, elhelyezéséről az aksicserék során gondoskodni kellene.
A fentiek miatt többszörösen is megéri a hidrogéncellás módszer alkalmazása.

Sapienti sat.

dr. Nagy Gábor

(#9) vtechun


vtechun
veterán

a hidrogéncellás telók is jöhetnének már :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.