Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) megarambo


megarambo
tag

No majd meglátjuk!

(#2) .mf


.mf
veterán

Több problémát vet fel, mint amennyit megold. A jobb tükörnélküliek hasonlóan gyorsan fókuszálnak, jobban látnak a sötétben vagy szűk rekesznél, jobban mutatják, milyen lesz az elkészülő kép, EVF-ben tudnak belenagyításos fókusz-segédet, sok infót, hisztogramot, kiégést/bebukást mutatni, stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Fotószem


Fotószem
csendes tag

Rég meg kellett volna szüntetni ezt az indiszkrét, csattogó, berázó, mechanikus szerkezetet, amit a múlt században a parallaxis-korrekcióra találtak ki !
Ma már csak egy rossz és kényes hibalehetőség-halmaz.
Megtartották az objektívpark-átmentésére a digitális korszakba való áttérésnél; na de azóta már feltalálták az elektronikus képátvitelt és annyiféle digitális géphez kifejlesztett objektív-rendszer létezik, hogy már katalógus kell az egyes szabványokhoz.
Nem utolsó sorban nem fagy le a tükör (ami nálam előfordult -28 fokban), nem lassul hidegben, nem párásodik és a foncsorozás sem sérülhet, mivel NINCS.
És furcsa hogy nem tűnik fel sokaknak, hogy videónál egyenesen útban van ??!
Felcsapni, meg szinkronizálni kell, pontatlan rugókkal működik, míg szét nem csapkodja magát.
Azonkívül bunkó módon csattog.
Imádom, mikor filmfelvétel közben a parasztgyerek elkezd belecsattogni valahol mellettem, mert neki is megtetszett a téma, de fogalma sincs a riporter- és fotósetikáról (csak tellett neki egy "tükrösre", meg aszonták neki, hogy az a legprofibb !....)
De vegyük elő a akár nagysebességű felvételeket, a timelapset, stb. : -mennyi is az a 100e körüli élettartam -ami egyébként is csak egy becslés- mondjuk csak mezei 10fps sorozatoknál ???
Bár már az a sebesség is sok a tükrösök legtöbbjének...
Ilyen kínmegoldás-kereséstől, mint amiról a cikk szól, égnek állna a hajam, ha lenne !....

(#4) #65675776


#65675776
törölt tag

Nem lenne egyszerűbb jobban széthúzni az AF pontokat? Pláne amikor mondjuk már a belépő szinten is van vagy 40 belőle.

(#5) -=RelakS=- válasza Fotószem (#3) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg akkor már mehet mindenbe Global Shutter érzékelő, hogy a fura torzulások eltűnjenek a képekről.
Slow motion a tükörről, a redőnyről, és a rolling shutterről

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#6) arn


arn
félisten

Normalis evf kell es kesz...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) general válasza arn (#6) üzenetére


general
addikt

de az még sajna nincs. a legújabb verzió sem hozza azt, amit a tükrös kereső ad (nyilván nem is fogja soha). én nem rajongok az evf-ért, kicsit késik és csúf, de persze látom az előnyeit is. nálam jelenleg ez egál a mérlegen, de maradok a tükrösnél. a csendes mód azért sokat számít.

(#8) arn válasza general (#7) üzenetére


arn
félisten

Persze, egy kep sose lesz olyan, mint a valosag, viszont annyira kicsi lesz az elteres, hogy az esetek 99%ban total mindegy lesz.

De amugyis, az evf a kepszerkeszteshez kell, az expoziciot segiteni, nem gyonyorkodni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) .mf válasza general (#7) üzenetére


.mf
veterán

Az EVF-ek elég sokat fejlődtek az utóbbi pár évben, nem tudom, mikori tapasztalat ez, de szerintem már egy EM1, XT1, A7 EVF-je se volt rossz se felbontásra se késésre, s ezeknek már mind jött ki újabb verziója további reszelgetéssel. Egy A6300 / 6500-nál már minimális a képek közti blackout (talán kevesebb, mint a tükör felcsapódása), azok és az XT2 ha jól emlékszem 100 Hz frissítést tudtak, az új EM1m2 pedig 120-at.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.