Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Tetszik ez a kártya. Még anno iCHILL 780 kártyám volt tőlük .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Astroboy válasza b. (#1) üzenetére


Astroboy
őstag

Nekem is, de még sose volt kompakt hűtésű VGA-m.
Kérdés milyen minőségű rajta az AIO, neked a 780-al mik voltak a tapasztalataid?

(#3) b. válasza Astroboy (#2) üzenetére


b.
félisten

Az nem AIO ,sima léghűtés volt , így sajnos nem tudom ez milyen lehet. Amúgy a nevéhez képest ( sokan lenézik a gyártót ) hibátlanul üzemelt, teljesen a középmezőnyben foglalt helyet hűtésileg és hangilag,de árban olcsó( majdnem a legolcsóbb) volt akkoriban a 780 kártyák között a 3 ventiseknél.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Astroboy válasza b. (#3) üzenetére


Astroboy
őstag

Ja, én balga mivel iChill(téem), azt hittem az is kompakt vót'. :B
Jó kis kártyáik vannak, amúgy először én is fáztam a gyártótól, de lassan 3 éves a 2070-em és hibátlan. Igaz kicsit meleg mert csak 2 ventis, de némi undervolt és egy jobb szellőzésű ház = öröm és bódottá'. :DDD

(#5) Yodafon


Yodafon
senior tag

ilyet lehet am kapni kulon? Mert jobban megerne mint a csillio ft-ba kerulo komplett gpu vizhuto blokk...

I'm gangsta!

(#6) Találtgyerek válasza Yodafon (#5) üzenetére


Találtgyerek
addikt

120-as radiátorral nem lesz megváltva a világ egy 3080-as kártyán. Még ha csak 2x8 pin-el van megtáplálva. Egy komolyabb léghűtéses kártya lehet jobb hőfokokat produkál.
Már a 2080-as kártyáknál is éppen, hogy elég volt a 120-as radiátor.

06-3o/9759I39

(#7) MtHq válasza Találtgyerek (#6) üzenetére


MtHq
tag

3080-nál (és az összes GDDR6X kártyánál) sokkal nagyobb probléma a ramok hőtermelése.
Illetve nem lenne az, ha a kedves gyártók figyelembe vették volna a tervezéskor a ramokat is.

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ennek a hibrid hűtésnek az az előnye, a "sima" 3 ventis hűtéshez képest, ha jól látom, hogy tudnak készíteni ~200mm-es VGA-t is , szemben a sok esetben 300+ mm-es VGA-hoz képest.
Érdekes.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) nexplo válasza MtHq (#7) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos. Meg kéne nézni róla részletes tesztet hogy a ramokra mennyire figyeltek. Zárt házban kevés légkeringetésnél lehetnek meglepetések. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#10) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

3080-tól fölfelé szerintem eleve így kellett volna az összes kártyát kiadni, nem a hőlimitet kitolni. 350-400W már szépen fel tud fűteni egy kissebb házat.

(#11) #72688384


#72688384
törölt tag

280-as, 360-as vagy 420-as aioval szerelt gpuk léteznek?

(#12) PCProfessor válasza #72688384 (#11) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Gyárilag nem tudok olyan kártyáról, viszont biztos van olyan furfangos szaki aki ezt megkísérelte és sikerrel járt.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#13) eldiablo válasza #72688384 (#11) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Egész sok van.
EVGA-nál külön is meg lehet kapni a hybrid kitet.
3080, 3080 Ti, 3090 FTW3

2080TI Kingpin:

ROG STRIX 3080 Ti/RX 6900XT LC:

GIGA 2080S WaterForce

Így fejböl ennyi.

(#14) #72688384 válasza eldiablo (#13) üzenetére


#72688384
törölt tag

köszi. fasza lenne ha gyártanának 360 vagy 420-al is, azoknál már végképp nem lenne semmi határa az overclocknak.

(#15) eldiablo válasza #72688384 (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

3080 Ti FTW3 Hybrid hűtéssel:


Bocs, csak egy havernak küldtem át, bencs közben ilyen screen shotot lövünk csak. :DDD
Szóval a dupla radi sem rossz. Aki többre vágyik, annak meg ott az épített víz.
Nekem mATX házban ez bőven jó. Ha vissza térek ATX/EATX lapokra, akkor majd kap nagy házban külön kört és 480-as fat radit.

[ Szerkesztve ]

(#16) #72688384 válasza eldiablo (#15) üzenetére


#72688384
törölt tag

jóféle.

(#17) PCProfessor válasza #72688384 (#14) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Milyen házakat kéne azokhoz gyártani. xD

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#18) nexplo válasza eldiablo (#15) üzenetére


nexplo
őstag

Ez a gyári vagy az OC biossal van meghajtva? :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) eldiablo válasza nexplo (#18) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem vettem észre jelentős különbséget a két bios között. Jelenleg Nomalra van kapcsolva. Egy dolog dob bencsmárkokon az a Boost Lock.

(#20) nexplo válasza eldiablo (#19) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig a kiadott OC biossal brutál dolgokat lehet művelni. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) eldiablo válasza nexplo (#20) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Kíváncsivá tettél. Van linked hozzá?

(#22) nexplo válasza eldiablo (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos melóhelyen minden IS le van tiltva, de hirtelen ezt találtam: [link]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) eldiablo válasza nexplo (#22) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nagyon köszi, de ez 3080, nekem pedig 3080Ti van. :R
Ezen gyárilag 450W limites mind a két bios, csak a fan profilja más kicsit. Talán később kiadnak erre is 500W vagy nagyobb biost is.
Mondjuk még így is messze van a Galax HoF 1000W-os limitjétől. :DDD

(#24) nexplo válasza eldiablo (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Egy jó kis TI bios nekem is jól jönne. A mostanim kártyám sajnos extrán meg van védve a magas órajelektől ;] Bár hozzáteszem még nem piszkáltam meg. 2 óra teszt után Hot spot max 73.3C, GPU max 65.5 C, Memory Temp max 78.0C léghűtéssel. Legalább nem melegszik. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.