Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Hatalmas szerencse, hogy most jelent meg ez a hír.
Napok óta fúr a kisördög, hogy ideje lenne frissíteni a gépem.
Most inkább elnapolom (elhavalom) ezt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) mghltm


mghltm
addikt

tul jol sikerultek mind a procik, mind a chipkeszletek, igy kenytelenek voltak valahol visszafogni a teljes rendszer teljesitmenyet :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) fatallerror


fatallerror
addikt

na ez a ciki :/

don't tell me what i can't do!

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hajajj mi lesz itt! Mind a fórumban, mind az imprúvált lapkákkal!

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

:Y

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#6) vcsabika


vcsabika
tag

Laptopokat is visszahívják? :F

(#7) Thrawn


Thrawn
félisten

Esnek is a részvényárak...

Kíváncsi leszek az alaplapgyártók reakciójára, mikor tömegével kezdik visszaküldeni garanciában a lapokat a tulajok.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) #40731136


#40731136
törölt tag

Hát ez most nem Leap Ahead, hanem Leap Behind az Inteltől. :DDD

(#9) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Ez hatalmas boci mindenkinek.
Remélem a káröröm trollok elkerülik a totyikot.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#10) proof88


proof88
addikt

Nem akarok hülyeséget kérdezni, de ezeket a chipeket az intel gyártja, vagy csak tervezi?

(#11) Z86 válasza proof88 (#10) üzenetére


Z86
őstag

Az intel gyártja őket.

(#12) JColee válasza proof88 (#10) üzenetére


JColee
őstag

Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni? :W
:DDD

Fiery Ott van a smiley.

Én arra lennék kíváncsi, hogyha nekem lenne egy SB alaplapom, akkor gariba visszavennék, mert hibás rajta a vezérlő?

[ Szerkesztve ]

(#13) Fiery válasza JColee (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Miert lenne hulyeseg? Az nVIDIA chipseteket sem az nVIDIA gyartja.

(#14) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Most akkor visszakérik a prémiumot a melósoktól? :DDD :DDD ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#15) dízelracer


dízelracer
senior tag

Ezzel most csöcsre szaladtak páran.

(#16) Thrawn válasza proof88 (#10) üzenetére


Thrawn
félisten

Mindkettő.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17) Balu77


Balu77
őstag

Na ezzel remélem az árak is mennek lefelé. Most kéne valami amd bulldozer tesztet benyomni remélhetőleg jó ereményekkel és akkor meg is nyugodnék. :DDD

izé

(#18) #19617792 válasza JColee (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

Visszavennék, mert ahogy a hírben közölve van, hibás mindegyik lapka, így az alaplapok is.

Viszont jó kérdés, hogy ezentúl honnan fogjuk tudni, hogy az új lapok már az új vezérlőkkel érkeznek?

[ Szerkesztve ]

(#19) Dilo válasza vcsabika (#6) üzenetére


Dilo
csendes tag

Én is kíváncsi lennék hogy a Sandy Bridge-el szerelt laptopokat is érinti e ez a hiba!? Gondolom igen és akkor várni kell még a vásárlással! :((

Ne tévesszen meg, a bugyuta "nick" nevem! Köszi!

(#20) hfrankee válasza #19617792 (#18) üzenetére


hfrankee
senior tag

Valószínű lesz egy rev 1.1.

(#21) Abu85 válasza Dilo (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze. Termékekről és alaplapokról van szó.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Efbialy válasza Dilo (#19) üzenetére


Efbialy
tag

valamit nagyon elnéztem...

[ Szerkesztve ]

(#23) proof88 válasza JColee (#12) üzenetére


proof88
addikt

nem tudom most ez csak poén kérdés volt-e, mert eleve én is úgy vezettem be a kérdésemet, de arra irányult volna igen, hogy esetleg a más-e a hibás. Végeredményben mindegy, hogy ki a hibás. :D

(#24) Razermazer


Razermazer
őstag

Én is gondolkodtam a Sandy Bridge beszerzésén, de így marad még jó ideig a 1156-os platformom. Húú ez azért egy kicsit cumi, hogy lehet ilyet elkövetni szigorú minőség-ellenőrzés mellett(mert azért gondolom intelnél elég szigorú, bár ki tudja hogy spórolnak, és hol spórolnak)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#25) #19617792 válasza Efbialy (#22) üzenetére


#19617792
törölt tag

A H-k is 6-os széria, ugyanazzal a SATA vezérlővel, a hír szerint benne vannak a körben...

(#26) Csorbi


Csorbi
addikt

Na akkor én most ebbe szépen belefutottam...
Itt az Asus P8P67 Pro-m, benne i2500K, meg RAID5....

(#27) Szlovi válasza #19617792 (#18) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Csak elmélkedek,ill tippelek: Lehet,hogy innentől rev.1.2 vagy rev.2-két tüntetik fel

(#28) szki válasza Thrawn (#7) üzenetére


szki
őstag

Hírre azonnal 3%-ot esett az Intel részvénye.
Túl jó világ volt eddig, hogy a 2010 Q3 és Q4-ben is története során a legjobb pénzügyi eredményt érték el az intelnél. Most ez a kis pénzügyi veszteség belefér. A presztízs veszteség viszont sokkal nagyobb lesz. A konkurencia ezt szépen meglovagolhatja:)
Pont a számítógépek legfontosabb alkatrészét kell majd cserélni. Kár, hogy a laptopoknál is jelentkezik a probléma.
viszont jó hír, hogy akkor most nincsenek lecsúszva időben az AMD új cuccai.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tomcat


Tomcat
őstag

Hát, ez elég kellemetlen lehet azoknak akik Intel-es rendszerben gondolkodtak mostanában fejlesztési lehetőségként. Remélem átgondolják az elképzeléseiket és aszerint cselekednek. :)
Egyébként meg még amúgy is az eljén állunk a Sandy Bridge konzumer piaci szereplésének, szóval olyan sokan eddig még biztosan nem járhattak pórul azok közül akik vettek belőle. Továbbá az is becsülendő hogy az Intel elismeri a hibát és vállalja a következményeit.

Tomcat

(#30) drherby


drherby
csendes tag

AM3 ról szerettem volna SB re váltani.

Jó lesz még egy kis ideig a 4 magos AMD. :C

(#31) warcat


warcat
veterán

[link]
Fenti linken olvasnivaló,számomra elég megnyugtató:

-A 2 Sata 3-al nincs probléma!1 vinyó 1 sdd kombóval semmi gondod nincs.

-"Intel expects that over 3 years of use it would see a failure rate of approximately 5 - 15% depending on usage model"- nem elviselhetetlenül magas, persze ha belefutsz..

-adatvesztés nincs

Cseréről keveset tudni, mert az alaplapgyártók is most kapták a hírt,de áprilisnál hamarabb nem várható-viszont az optimista fejtegetés nekem nagyon bejönne, a z68 is akkor jön, mi lenne, ha arra cserélhetnéd ingyen? Nyammm, bízok az Asusban :)

EA: It's in the crate!

(#32) Boxi88


Boxi88
őstag

Érdekes, elég nagy bakinak számít, de legalább vállalják, és javítják! Nem pedig tagadják, ahogy már nem egy gyártó/cég megtette a hiba kiderülése után...

(#33) D.Orion


D.Orion
veterán

Uuuu bammeg. Nehezen tudtam eddig olyan eseményt elképzelni(egy atomháborút kivéve :D ) ami megfekteti az Intelt, de ez most asszem nagyon fog nekik fájni. Hány tízezer chip-ről lehet szó? Netán százezres nagyságrend? :F

Itt talán nem is az a legnagyobb gond, hogy le kell gyártani újra sok tízezer chip-et, hanem az, hogy a régi már kész alaplapok árát a gyártók be fogják vasalni az Intel-en.

Erősen kétlem, hogy csak úgy ki lehet cserélni a rossz chipet jóra egy már kész alaplapon. Persze cserélhető, mert az a gép ami beültette kis túlzással(na jó nagy túlzással, mert ahhoz egy teljesen más gép kell) ki is tudja venni. Egyáltalán a gyártóknak rendelkezésre áll olyan gép ami több ezer alaplapból kitudja forrasztani a chip-et(közel olyan gyorsasággal ,mint ahogy a beültetés történik)? Vagy majd a kis kínainak kell ezt véghezvinni(ez közel határos a lehetetlennel) szalagmunkában?

(#34) Gyuri27 válasza dízelracer (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak az intelesek. :DDD
Fail :B

Amd - Radeon - Ryzen

(#35) PepeG2530


PepeG2530
csendes tag

Kiráhhh,

lassan 2 hónapja dolgozunk ilyen masinákon (komponens kvalifika), és így akkor most ez egyenlő a nullával...

Hurrá

PepeG

(#36) Gorneck válasza PepeG2530 (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Legalább nem fogtok unatkozni... :)

Gorneck#1239

(#37) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Ennyit arról, hogy túlságosan felgyorsult a fejlesztés és nincs idő rendes tesztelésre, épp hogy előállnak egy új architektúrával már a következőt fejlesztik.... Félelmetes ez a túlhajszolt tempó....

Hajrá AMD :C és a Buldózer.

(#38) PepeG2530 válasza Gorneck (#36) üzenetére


PepeG2530
csendes tag

Eddig is találtam magamnak munkát, ha akartam.

Viszont ez akár megfektetheti a céget is :(
Kivételesen annyira nem vicces...

(#39) Syl


Syl
nagyúr

A probléma a SATA-vezérlőben található, amin egy ideig jól működnek a csatlakoztatott meghajtók, de idővel a teljesítménye fokozatosan csökken, bizonyos időtartam eltelte után jelentősen visszavetve a teljes számítógép sebességét.

Valaki magyarázza el, hogy mitől tud idővel csökkenni a sebesség? Elkopnak a szilícium tranzisztorok? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) Kaeg Lee


Kaeg Lee
csendes tag

Talán nem kellene olyan eszement tempóval fejleszteni és akkor több idő maradna a tesztelésre!

Látom már más is gondolt erre!

[ Szerkesztve ]

(#41) #19617792 válasza Syl (#39) üzenetére


#19617792
törölt tag

Első blöffre firmware bug lehet a SATA vezérlőben.

[ Szerkesztve ]

(#42) proof88


proof88
addikt

Megjött a sok okos, hogy nem kéne orrba-szájba fejleszteni. :D Itt mindenki tudja, mi okozza a hibát. :D Hát persze hogy az "ész nélküli fejlesztés". :U

(#43) D.Orion válasza PepeG2530 (#38) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem egészen értem... Hogy fektetheti meg a céget ez? A gépekkel amiken dolgoztok ilyen chip van. A lassulás mértéke 15% körül várható és nincs adatvesztés. Az Intel ingyen cseréle majd ezeket. Akkor most mégis miért parázol? Áprilisig használjátok a hibás egységet, utána meg majd kicserélik ingyen jóra. Gondolom azért lett ennyire felújítva a géppark, mert a régi már kevés volt, erősen kétlem, hogy ez a lassulás visszavetne titeket a korábbi szintre.

Ui.: Írd le nekem emberi nyelven, hogy mit dolgozol. :D

(#44) rankesz


rankesz
veterán

Annyira minden jel az ellen szólt hogy Sandy Bridge-s konfigot rakjak össze, de figyelmen kívül hagytam...
Egy hete nézegetem a szép színes alaplap és ram dobozokat, mert nem volt sehol az áhított processzor, err mikor már a futárnál van a procim, ez is... :W :W :W

D.Orion, szerintem félrefordítod, a hiba 5-15%-át érintheti a lapoknak, nem 15%ot lassul. De lehet én vagyok a béna...

[ Szerkesztve ]

(#45) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Óccón - bagóért - venni egy hibás lapot + egy PCIE SATA vezérlőt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Malachi


Malachi
addikt

hát, itt az feszített tempójú verseny vége - legalábbis egy időre. senkinek nem árt, ha ezentúl hosszabb ideig tesztelnek egy terméket és úgy dobják piacra. vagy ennyire sokat számít, ki jön ki hamarabb az újításokkal?

nem sajnálom az intelt, de ez most tényleg túrós bukta.

(#47) szki válasza Kaeg Lee (#40) üzenetére


szki
őstag

Az Intelnél ismert a Tic-Tac taktikájuk. Rengeteg pénzük van. 2010-ben minden idők legtöbb profitját termelték. Nem hinném, hogy nem teszteltek eleget. De most bejött ez a baki. Autógyártóknál is gyakran van probléma. Még a legnagyobb gyártó, azaz a Toyota is hív vissza autókat hasonló bakik miatt.

(#48) zazahoho


zazahoho
őstag

gyerek gépet terveztem 2 hét múlva lecserélni,de akkor most kivárok,gondolom le lehet majd csekkolni később,hogy melyik a jó széria,használt piacon :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#49) Thrawn válasza Syl (#39) üzenetére


Thrawn
félisten

Ahogy degradálódik a chipset úgy nő az adatátviteli hibák száma, amit a vezérlő folyamatosan próbál javítani, de ez a sebesség rovására megy (ugyanazon adatot többször is elküldi mire sikeresen meg is érkezik).

EarL 007: Nem firmware hiba, mert az javítható lenne (mint anno az első Phenom prociknál a TLB bug). Ez tervezési hiba.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#50) warcat


warcat
veterán

Gyerekek, 31-es hozzászólás, amandtech link :)

EA: It's in the crate!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.