Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanti


fanti
addikt

Na, már megint jött egy.....tisztára mint az nVidia.

Lehet már nagyon ünnepi a hangulat a drivereseknél, és többet piáznak a kelleténél :)
De próbálom is ki mindjárt.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2) hegegabi80


hegegabi80
addikt

HA ennyi hiba van benne, akkor minek kellett még kiadni? Elhiszem, hogy ünnepek előtt stb....., de ráért volna januárban is. Mindegy teszem is fel a frissítést este, mert nálam is lekezdett rakoncátlankodni.

(#3) solfilo


solfilo
veterán

Az miért lehet amúgy, hogy ha eltávolítom (AMD által javasolt módon) az előző drivert, eltűnik a Ryzen-es energiaséma? Eddig mindig ez történt mindegyik verziónál, most is. Megint telepítenem kellett a chipset drivert.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4) Abu85 válasza solfilo (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert letörlöd a modulokat. Ha nem akarod őket letörölni, akkor indítsd el a telepítőt, úgy hogy ott van még a driver, majd az Install helyett válaszd a Clean Installt. Ez letörli azokat a modulokat, amelyeket frissítesz, de meghagyja azokat, amelyeket nem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) solfilo válasza Abu85 (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, legközelebb így csinálom! :R

solfilo

(#6) Duck663 válasza Abu85 (#4) üzenetére


Duck663
őstag

Nem jó ez így, csomószor van, hogy ha rárakod valami gebasz jön. Kellene valami mentési rendszer, amiből vissza lehet tölteni a korábbi beállításokat. Akár egy lokális mentés, akár valamilyen felhős rendszer, tök mindegy, csak vissza lehessen tölteni. Utóbbiból legalább látnák, ki miket állít be.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) Abu85 válasza Duck663 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Windows 7/8/10 "Roll Back Driver" gomb az eszközkezelőben. Magyarul azt hiszem simán csak "visszaállítás", de erre nem esküszöm meg, a gomb biztos ott van persze.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Jagon


Jagon
tag

Vega 3-hoz mi való? Mert nem túl acélos szegény...
Mondjuk lehet, nem GTA IV-el kéne benchmarkolnom... :DDD

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#9) Duck663 válasza Abu85 (#7) üzenetére


Duck663
őstag

Az a "visszaállítás" gomb az alap beállításra a gyárira dobja vissza, én nem erre gondolok, hanem a saját beállításainkat elmenteni és visszaállítani, pontosabban beállítani mondjuk újra telepítés után, 2 kattintással meglenne. Egyedül a Batman, akarom mondani a Wattman beállítása menthető el. De mostanában Batmant játszik, mert egy-egy pillanatra elsötétül a képernyő, majd vissza, de közben nem jelez semmit. Nem volt visszaállítás. Amúgy is csak a PT van +50%-on, nincs tuning.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) Xelo


Xelo
addikt

a ventit nem állítja le a kártya ezzel a driverrel. ráhúztam az egyel régebbit és megjavult.

(#11) Abu85 válasza Duck663 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A visszaállítás gomb, mindig az előzőleg telepített driverre dobja vissza.
Mivel a beállításokat egy fájl tárolja, így természetesen, ha ezt nem törlöd, akkor megmaradnak. Csak arra kell figyelni, hogy a régi meghajtó kompatibilis legyen vele, ugyanis előre ez garantált, de visszafelé korlátozott. De jellemzően egy főverzión belül a kompatibilitás nem változik. Tehát a 18.40-hez mondjuk telepíthetsz egy másik 18.40-es főverziójú meghajtót, és ha visszaváltasz egy korábbira, akkor az a beállításokat nem bántja. Esetenként a korábbi főverzióval is megoldható ez. Én például 18.20 és 18.40 között váltok, és semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) bozont


bozont
veterán

Known Issues
- Some systems running multiple displays may experience mouse lag when at least one display is enabled but powered off.

Én megvárom amíg ezt javítják, remélem gyorsan. Utána megnézzük milyen.

[ Szerkesztve ]

(#13) burriebonz


burriebonz
tag

Nekem folyton 1603 hibát dob és nem települ. Ez mitől lehet? Amúgy rx480.

(#14) R3nts válasza burriebonz (#13) üzenetére


R3nts
senior tag

Nekem is, a "régi" HD7770-es kártyámnál! ilyenkor leszedem a telepítőt az oldalukról,elindítom,kiadja az ablakot ,hogy az xy driver RÉSZBEN telepítve,fellököm "újra", és rendben van... szvsz 5-6 verzió óta ezt csinálja nálam is az Általad írt error kóddal a végén....köztük vadonatúj,szűzen telepített rendszeren is, úgyhogy tuti AMD f.szság,és nem nálam/nálunk van a gebasz... :W

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#15) burriebonz válasza R3nts (#14) üzenetére


burriebonz
tag

:((( Fura mert a 12.2 meg gond nélkül felment. Na majd ha több kedvem lesz majd még kísérletezek...

(#16) MongolZ válasza R3nts (#14) üzenetére


MongolZ
addikt

7770-nek lassan halottnak a csók szintűek ezek a frissítések.

(#17) Duck663 válasza Abu85 (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Hmmm, most vagy nem ugyanarról beszélünk, vagy nem értem. :D Egy visszaállítás van, ami alatt a shader cache és a grafikus beállítás visszaállítása van, a shader cache törölhető, a grafikus beállítás meg alaphelyzetbe állítható. Verziók közötti váltást én sehol nem látok. Ha 2* állítom vissza akkor sem, eleve rákérdez, hogy tényleg törölni akarom? Azaz töröl. :) Lehet van valahol valami más is azonos néven, de ez döglött ló! :)

Amúgy meg aranyos, hogy a 18.12.2-est frissebbnek tartja, mint a 18.12.3-ast... :) Nagyon készülnek már a karácsonyra...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) Lacccca87 válasza R3nts (#14) üzenetére


Lacccca87
őstag

Valamelyik Visual CC runtime izé vagy minek hivják hiányzik hozzá akkor szokott még ezzel szórakozni asszem.

[ Szerkesztve ]

(#19) Cyberboy42 válasza hegegabi80 (#2) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Képtelenség miden konfigurációban letesztelni az összes szoftveres frissítést.
Nálam pl. egyetlen fentebb említett hiba sem jelent meg. Gondolom ezért is van majdnem minden hiba előtt hogy "esetenként"

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#20) Abu85 válasza Duck663 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eszközkezelőben van. Ez egy Windows funkció. A grafikus hardvert keresd meg és ott a tulajdonságok menüt. Abban van egy ilyen gomb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Yany


Yany
addikt

Nekem a 2018.7.1-eshez képest sokkal(!) lassab a BF1 az idei adrenalinnal. Ugyanazokkal a beállításokkal a korábbi olyan 45-74 között mozgott, most leginkább 25-50 fps. A VGA pörög, amikor kell neki, tehát nem azon múlik. Olyan, mint ha az amúgy is ezerrel kimaxolt CPU-im lennének még szűkebb keresztmetszet az új meghajtóval. Kár. Config: Vega 64 + 2500K@4.3 GHz + 16 GB RAM.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22) Duck663 válasza Abu85 (#20) üzenetére


Duck663
őstag

Megvan! :) De nem aktív! :) Pedig rátelepítettem, nem volt törlés.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#23) R3nts válasza MongolZ (#16) üzenetére


R3nts
senior tag

Nekem FHD BD25/50-ek, és BD remux .mkv-k lejátszásához kell a gép,semmi máshoz,ahhoz tökéletes.Mindazonáltal a 17.7.1 volt az utolsó driver,ami még tökéletesen muzsikált,az összes többi az én szempontjaim szemszögéből kuka. :DD

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#24) Cyberboy42 válasza Yany (#21) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

sajnálom de tévedsz. óriási cpu limitben vagy, törődj bele. vagy ne. de akko éssze fejlessz mer hiába párosítasz vegat egy kőkorszaki procihoz ;] Még nálam is, mint sokunknál a bf 5 proci limitbe fut 8600k-val! persze ilyen 80-100 fps amire lezuhan vega melett, de nehogymár a valamire másra fogd :D több kód több proci/ram teher, de nem optimalizálhatnak egy driver ilyen régi hardverre.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#25) micafighter válasza Yany (#21) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia!

Próbáld ki ezt, hátha segít a proci limiten: [link] Nem feltétlen ezekkel a beállításokkal, de kiindulásnak jó irány lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26) Yany válasza Cyberboy42 (#24) üzenetére


Yany
addikt

Sorry, de elolvastad egyáltalán, amit írtam? Egyrészt a korábbi driver vagy másfélszer gyorsabb, másrészt én is épp a procim limitjéről beszélek. Csupán az a fura, hogy nem ennyire limites a 7-es driverrel, miközben az Adrenalinnal szó szerint behal játék alatt. A CPU bottleneck-kel én is tisztában vagyok, de a különbség oka számomra ismeretlen a két driver között.

@Micafighter: thx a tippet, de nekem egyszerűbbnek tűnik visszatenni az előző drivert, mint variálni az "fsaa" trükközéssel.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27) jockas


jockas
senior tag

"a Radeon Settings vezérlőpult esetenként a korábbi meghajtóverziót jelezte vissza, még akkor is, ha a telepítés az új verzióra sikeres volt"

Ennek megint nekifuthatnak... :DDD

18.12.2 friss rendszerre felrakva. Jött ez a hibajavítás (nagyon örültem neki...VGA drivert is naponta/hetente kell majd ezután frissíteni?!), most 18.12.3-as a szoftververzió...erre fel dobálja az ablakot, hogy új verzió jelent meg a 18.12.2 személyében...hány nap múlva jön a következő driver? :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.