Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X Factor


X Factor
addikt

Legtöbb esetben, nincs is szükség többre, így ez egy igen kedvező árnak tűnik.

Make things work

(#2) TomiLi


TomiLi
addikt

Szenzációs találmány a kitörhető pci slot.... Aki meg elfelejti átvezetni az alaplapi tálcán az EPS 4/8 pin csatit, annak sok sikert hozzá utólag!!! ;]

Bogyóka

(#3) LLKobe válasza TomiLi (#2) üzenetére


LLKobe
veterán

+1

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4) Šolaire


Šolaire
veterán

Tetszetős kuckó,nekem is Micro ATX-es házam van nagyon szeretem. Akinek kevés hely van jó alternatíva.

“Praise The Sun” \[T]/

(#5) LLKobe válasza Šolaire (#4) üzenetére


LLKobe
veterán

A konfigok 98%-ának bőven elég a mATX... Még SLI is simán belefér.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) Killer01


Killer01
őstag

inkább lenne drágább, de minőségibb (gumizott kábelvezetők; normális pci slot pl). Anyagvastagságra is gyanús a domborított oldallapok miatt...plexiről meg szívesen lemondok.

(#7) #19617792 válasza LLKobe (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

csak kicsi a választék az értelmes mATX lapokból (ami nem felsőkategória), illetve kicsi a választék mATX házakból (amik nem csillióba kerülnek)... :( ez is egy erős versenyző lenne, de Maximum CPU Cooler Height 150mm? legtöbb 12-es ventivel dolgozó hűtők 155-165 mm magasak, nehéz lett volna mondjuk 1-1.5 cm-rel szélesebb csinálni? a 3.6 kg pedig aggályos, mennyire fog rezonálni.

(#8) kekegsm válasza TomiLi (#2) üzenetére


kekegsm
őstag

Mi a gond a kitörhető PCI slottal?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#9) Kansas


Kansas
addikt

Hiánypótló? Gyakorlatilag egy Cooler Master N200 koppintás/utánérzés...

(#8) kekegsm: Hogy ha utána kiveszed onnan a kártyát, nem tudod visszatenni a fedlapot a slotra.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#10) Televan74 válasza Kansas (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem volt N200 -om, ennek így ránézésre sokkal jobbnak tűnik az elrendezése. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) AxBattler válasza Kansas (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, pont ezt akartam írni, tök ugyanaz a belseje, csak Corsair-körítéssel (és felárral).
Ami nem baj, jó kis házak ezek, de a no.1 számomra a Silencio 352.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#12) tailor74


tailor74
őstag

Az hogy hiánypótló, kissé túlzás, de összességében jó ház ez. Kíváncsi vagyok mennyibe fog kerülni, mire "magyarosítják" az árát?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#13) Kansas válasza Televan74 (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Ezt fejtsd ki bővebben, légy szíves, nekem most is van N200-am, és nem látom, ez miben lenne jobb elrendezés szempontjából... hátrébb került a HDD keret meg egy kicsit több lyukat vágtak az alaplapi tálcára - egyik se forradalmi szvsz

N200:

Carbide 88R:

Silencio 352:

Három egyforma ház, a Carbide meg a Silencio ikrek is lehetnének, a N200 szellősebb, de épp ezért potenciálisan nem annyira csendes

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) hibavissza


hibavissza
veterán

Ennyire senkit nem zavar a merevlemezek rezonanciája, hogy az olcsó házaktól a legdrágábbakig ugyan azt a filléres és haszontalan rögzítőrendszert használják?

[ Szerkesztve ]

(#15) KAMELOT válasza hibavissza (#14) üzenetére


KAMELOT
titán

Általában ilyen gépekben 1 ssd és 1 hdd van! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nem rossz.Remélhetőleg ne papírból rakják össze,mert a low cost mATX kuckók mind hajlanak,horpadnak,nyeklenek.Nekem most plexis N200-am van,de attól max a 2db 12-es tető ventilátorral és a zárt előlappal tér el.az előbbi faja az utóbbi már kevésbé (számomra).

(#17) Šolaire válasza LLKobe (#5) üzenetére


Šolaire
veterán

Tudom 😊 helyhiányt nem arra értettem😊 nekem kis hely van a gépnek hagyományos ház nem fér el azért választottam Micro ATX-es házat.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#18) Televan74 válasza Kansas (#13) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elnézést, ezek majdnem tényleg egyformák. Másra emlékeztem a N200 -al kapcsolatban. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) Scholes9 válasza X Factor (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha nem lenne meg a HAF-om, akkor beneveznék egy ilyenre :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#20) ghodyl válasza Kansas (#13) üzenetére


ghodyl
tag

Egyetértek veled :) Nekem is CM Silencio 352 van nagyon jó kis kuckó. Kísértetiesen hasonlít ez a ház arra. Gondolom itt már csak a márka szeretet dönt :)

[ Szerkesztve ]

(#21) gergejly


gergejly
aktív tag

Zsír ez a kecó

(#22) Kékes525


Kékes525
félisten

Köszönöm, én maradok a Cooler Master HAF_932_Advanced házamnál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) pdev1811 válasza hibavissza (#14) üzenetére


pdev1811
tag

Nem mert már csak SSD-t használunk

(#24) Borisz76 válasza pdev1811 (#23) üzenetére


Borisz76
veterán

Így igaz.

Gépbe SSD, ( rendszernek, játékoknak ) minden más a NAS-on, merevlemezen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25) Televan74 válasza Borisz76 (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kéne egy 1TB SSD jó árasítva, de min 500GB -s. 128GB -s és 256GB -s már volt,Nagyon kevesek. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) Kansas válasza hibavissza (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem 2 SSD és 2 HDD van az N200-amban, de valamiért az istennek nem akarnak rezonálni... szóval nem, nem zavar.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) DeFranco válasza Kansas (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

2,5-ös HDD, nincs rezonancia, kisebb fogyasztás, lényegesen kisebb hőtermelés, kisebb helyfoglalás, minimális felár.

vettem két 2,5-es 1TB-s hitát, bepattintottam egy 5,25-ös slotba, és ahol a 3,5-ös hdd egy 8-as ventit közvetlenül ráfújatva produkált 40-41 fokot nyáron, ott ezek egymás mellett hűtés nélkül nem mentek 36 fok (peak!) fölé. ez abban a kánikulában pár fokkal haladta meg a szobahőmérsékletet.

rezgés meg értelemszerűen nincs.

(#28) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez teljesen renden van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Kansas válasza DeFranco (#27) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem 2 db 3.5"-ös WD Green van és ők sem rezonálnak, és megfőni sam akarnak, HD Sentinel szerint soha nem jártak 38 fok felett, átlag 33-34 fokon mennek, szóval úgy gondolom kicsit túl van lihegve a kérdés, kicsit analóg módon ahhoz, amikor a HC gamer azon sír hogy a CS csak 150FPS-t tud az új AMD driverrel az előző 152-höz képest...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kár hogy ma már nem divat a kivehető alaplap tálca, nagyon hiányolok egy ilyen (minőségi) modellt, földig érő 5.25" bővítőhelyekkel. Ez pl jó lenne, ha nem befele néző vinyókeretek foglalnák el a helyet (én inkább hotswap rackeket raknék bele).

[ Szerkesztve ]

(#31) Duree


Duree
veterán

Hozták a kötelezőt,nem is vártam mást.Az ára viszont kedvező.Csak így tovább.

duree54

(#32) 4264adam válasza hibavissza (#14) üzenetére


4264adam
veterán

Én az NZXT H2-n csodálkozom, hogy semmi merevlemez rezgéscsillapitó ás a 9kg fém olyan szép mélyen berezonál, hogy a nappaliban hallatszik míg az előző 3k-s Kolink ház nem volt ilyen.

megoldás: két alsó tálca kivétele nagy szivacs be és azon fekszik a HDD, mert egy 30k ársávban lévő hangszigetelt háznál ennyire telik :((( Én meg azt hittem vásárlás előtt jól utána néztem

(#33) guftabi96


guftabi96
addikt

Hát kicsit könnyűnek tűnik.. :U

#KeepFightingMichael

(#34) hibavissza válasza 4264adam (#32) üzenetére


hibavissza
veterán

Én ugyan így jártam. Ott a 30 ezres 10 kilós Fractal Define házam a vnyók meg szivacson csücsülnek a ház aljában. Vicc. Nem lehet olyan házat kapni, amiben ez meg lenne oldva. Szánalom az összes ilyen méregdrága pléh hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#35) 4264adam válasza hibavissza (#34) üzenetére


4264adam
veterán

ha nem SSD van csak a házban nincs értelme a hangszigetelésnek mert csak 15dB alatt hasznos felette mindent mélyít

Én sem találtam semmi használhatót, mondjuk nekem már mindegy is mert két ssd már van később majd az 500as vinyot is váltja 1

Mernokkent én is elvartam volna más szakma beliektol, nem hiszem probléma lenne gumival körbe venni a hdd tokokat mondjuk 1cm el

[ Szerkesztve ]

(#36) hibavissza válasza 4264adam (#35) üzenetére


hibavissza
veterán

Ugyan erre jutottam. Mérnök ember létemre jól beszoptam én is. Parasztvakítás.
Szerk.: nekem kell a hely a fotóknak, videóknak. az ssd még nem alternatíva nálam.

[ Szerkesztve ]

(#37) hibavissza válasza 4264adam (#35) üzenetére


hibavissza
veterán

Csináljunk egy startup-ot. Gyártsunk ilyen házakat :D

(#38) 4264adam válasza hibavissza (#36) üzenetére


4264adam
veterán

Egy sima Iphone féle Bumper tok gumit nyugodtan húzhatnának a HDD keretre van még hely a házban. Nem hangszigetelt házak közül néztél már valamit?

Szerk: SSD: remélem jövőre már lehet kapni 500GB-ot 25k-ért hardverapron vannak 33k-ért Mstata

[ Szerkesztve ]

(#39) hibavissza válasza 4264adam (#38) üzenetére


hibavissza
veterán

Fractal előtt volt egy NZXT Vulcanom. Ott a hdd tartó nem tartott mást (most az tartja a zsanért) így a tartó keretet nem csavarral rögzítettem a ház aljára, hanem ventirögzítő gumi rezgéscsillapító "csavarral". Az jó volt. Csak a ház ventiszabályzója kattogott :/ és a gyári ventik is kukázódtak, de azon kívül állat volt. Szerettem. A leghalkabb házam egy régi, noname, zárt, felsőtápos volt. Annál installáltam 4 darab gumituskót, amivel a felső 5 colos helyekre lehetett 3,5-ös hdd berakni. Az is jó volt, csak idővel a gumi elmállott, felkeményedett.
Most az volt a fő szempont, hogy nagy legyen a ház,mert elegem volt a brékelésből, ha bármihez hozzányúltam....Fractaléknál a zsanér miatt a hdd tartó alá nem tudok gumi "csavart" mókolni, így marad a szivacs. Mondjuk így gyakorlatilag néma. Csak hát 30-ért nem azt vártam volna, hogy kókányolnom kell.

[ Szerkesztve ]

(#40) 4264adam válasza hibavissza (#39) üzenetére


4264adam
veterán

Igen én sem számítottam ekkora mókolásra :( Imádom mikor "Shellkreator" a tesztjeiben megemlíti a ház tömegét és, hogy nem vékony lemezes nem rezonál... hát nem tudom milyen szempontoknak kell nála megfelelni :D

(#41) hibavissza válasza 4264adam (#40) üzenetére


hibavissza
veterán

A vékony lemezes házaknál az oldallap képes berezonálni. A ház és az oldallap közé kell szigetelőszalagot tenni. Ha ez nem elég, egy parafalap felragasztása biztosan megoldja a problémát. Arra kell figyelni, hogy ne legyen sorjás a lemez oszt' jóvan. :DDD

A másik agyrém ezeknél a lehúzós dizájnházaknál az alsó porszűrő. Mindegyiknél hátrafelé tudod kihúzni. Tehát ki kell bontani a házat tisztításhoz.

(#42) #31757056


#31757056
törölt tag

Udv. Van mar ilyenje valakinek? Ha igen azt szeretnem kerdezni, hogy az 5.25-os optikai meghajto hely ajtojat ki lehet venni? Ha ki van szedve, akkor ki lehet tolni a meghajtot a haz elolapi sikjaba? Most egy Zalman T3-mam van de ezzel pont ez a bajom, ha kiveszem a meghajto elol az elolapot akkor is keskenyebb marad a nyilas, igy nem tudom kitolni rajta a meghajtot rendesen.

(#43) kromatika


kromatika
veterán

Maximum CPU Cooler Height 150mm?Na e miatt nem kellene.

Légy jó mind halálig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.