Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Hey Dj.*

Hozzászólások

(#1) rankesz


rankesz
veterán

Köszönöm szépen :R , szinte az egészet láttam magam előtt, el is dőlt, idén sem marad ki ozora...! :D (8. éve nem marad ki...)

(#2) ArchElf


ArchElf
addikt

Na, csaknem a guga?!

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3) aram01


aram01
nagyúr

jó volt így kora reggel :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az a Spigott-os intermezzo! :C :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Így, hogy én is a "popszakmában" dolgoztam egy keveset, kb hasonlóan láttam a két típust...
Én pl. szeretem a zenét/zenéket, stílusokat, de sose mondtam DJ-nek magam, mert mondjuk havonta összeszedtem a legjobb zenéim és mixet készítettem belőle.

Szeretek mixelni, nem pedig tudok: sajnos ezt kéne megérteni a kis feltörekvő egyéneknek...
Mert ők jelenleg a DavidGettizmus áldozatai... pénz siker, ribancok...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) #56573440


#56573440
törölt tag

nálam ez az írás benne van az all time top 3 ban eddig. sírva röhögtem végig, pedig tudom hogy nem vicc :R zseniális

(#7) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Zseniális volt így reggelire... :R :C
Most, hogy tudom, hogy a guga is fesztiválozik, remélem tudok autogrammot kérni tőle... :DD

(#8) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Ez most kellett, köszi! Anno sokat fotóztam fesztiválokon, szóval részben átérzem, főleg, hogy egy ideig DJ-ként is próbálkoztam, amolyan sefülesefarka módjára. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#9) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Maxi.thx :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#10) rankesz válasza guga (#9) üzenetére


rankesz
veterán

' oszt a biciklis hoffmanos kép? :))

(#11) guga válasza rankesz (#10) üzenetére


guga
Közösségépítő

azmiaz? guga szerveren volt? A www.guga.hu-t leoffoltam, már ha arról van szó :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#12) rankesz válasza guga (#11) üzenetére


rankesz
veterán

MInt írtam nem erre gondoltam, hanem a főldön fetrengős alkesz bicajosra... :D

(#13) waverider


waverider
senior tag

:R :R :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#14) twine


twine
addikt

Azért az a Virtual DJ g*ci jó tud lenni megfelelő vezérlővel megtámogatva ;)
Anno 1210-eseken kezdtem én is....és a mai napig egy szerelem az a lemezjátszó....szívdobbanás, ha csak meglátom...
Jó pár év kihagyás,,,, és pár hónapja ismét felkértek dolgozzak egy klubban....na akkor néztem körbe milyen vezérlőket kapni manapság, és hova fejlődött a technika ebben a szakmában... :Y Timecode-os bakelit a szoftverekhez,,meg a f@szom :B :DDD
Első körben az államat kerestem....
Persze nem a fent linkelt controllert vásároltam meg, hanem egy lényegesen olcsóbb kistestvérét,,,de amennyire imádom az MK2-t,,,annyira álom egy ilyen szoftverrel dolgozni...
:R

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics válasza twine (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, elég komoly kontrollereket lehet már kapni szinte bármelyik rendszerhez, és nem a VérPistikéket szolgálják ki ezek legjobban, hanem komolyabb fellépők is már előszeretettel használják.

Pár éve egy vendéglátósoknak szervezett hétfői estén lettem először figyelmes a MixVibes-ra pl. de sok más megoldás létezik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) twine válasza Graphics (#15) üzenetére


twine
addikt

Már az maga egy kisebb csoda, hogy nem a 30 kilós lemezes táskákat kell cipelni
esténként.... :DDD :B
Aztán jön az, hogy nem kell a sebességgel az időt "elütnöm", mert a sync gomb megoldja helyettem... :B Hab a tortán, hogy látom a hanghullámot, így számolni is baromi keveset kell a mixhez,,,nem kell "odafigyelni" a negyedekre, nyolcadokra,,,látom a kiállást stb....max, ha erősen tele van vocal-al...ott azért illik odafigyelni :)
Magyarul tisztán marad a zene élvezete, és lehet adni a "művészkedésnek"...
Persze szigorúan 2 "lemezjátszóval".... :B
A "nagyok" 3-4 lemezjátszós szettjeihez asszem sosem leszek elég, még egy ilyen "intelligens" pulttal sem... :B :O
...hát még amikor azt is bakelittel nyomták :Y :R

(#17) Graphics válasza twine (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A sync gombot kivágnám róla a fenébe... amiatt lett minden második VérDJpistike.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) guga válasza rankesz (#12) üzenetére


guga
Közösségépítő

gugaponthun volt, az meg már nincs, így se jutigörl, se bicajoskép, free tárhelyeket nem kedvelem, van még néhány domain, amihez hozzáférek, de ez most másodlagos :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#19) guga válasza twine (#14) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nincs a virtual dj-vel semmi gond, a fiam is azt használja, mert pont annyit tud, mint egy millás pult és fejleszthető. Kisebb bulikban elmegy laptopról, értő kezekben, nagyobb bulikhoz meg illik bérelni friss technikát.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20) guga


guga
Közösségépítő

Egy kis ízelítő a hétvégi csápolásból :D 700mb

[link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#21) twine válasza Graphics (#17) üzenetére


twine
addikt

Van benne valami :DDD
Én miattuk lettem "vér"DJ :DDD :B
DMC '91
DMC '93
Azt a szettet amivel David Fascher nálunk lépet fel a DMC-n azóta sem találom....
Volt benne egy BLACK BOX - RIDE ON TIME - LOLEATTA HOLLOWAY blokk,,,azt imádtam... :B :DDD
Emlékszem mikor mondtam anyáméknak, úgy "91 környékén, hogy kéne két lemezjátszó,,,darabja 80.000(volt akkor)....Nem kaptam... :DD
Ezért bosszúból apám hifitornyának a tetején "karcolgattam" "Magyarország madárhangjait"...
A Nagy fülemüle volt a legalkalmasabb :DDD :DDD (luscinia megarhynchos,,csak kizárólag ezért tudom a latin nevét) :D
De azért vert a víz, mert ha kettétöröm a tűt, apám is agyonver valszeg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) F34R


F34R
nagyúr

Ableton live + korg kaos pad + midi az irányításhoz :DDD

Psytrance-t bírod ? ;]

(#23) rankesz válasza F34R (#22) üzenetére


rankesz
veterán

Én útálom... (csekk az aláírásom :D Ö

(#24) F34R válasza rankesz (#23) üzenetére


F34R
nagyúr

jah gondolom :DDD egy kettőt én is meghallgattam ;]

(#25) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Fasza lett, egy élmény olvasni!:DDD Megint a jól ismert mondás jut eszembe: "Legnehezebb az, ha tudjuk, hogyan kell valamit jól csinálni és szótlanul végignézzük, ahogy valaki rosszul csinálja..." Azt hiszem itt van rá példa rendesen....;] Mókás munka lehet!:D

[grammarnazi]Ui.: Egy-két helyesírási cuccos van, privátban küldöm!:))[/grammarnazi]

(#26) soulburn


soulburn
tag

sztem magyarországon sok az úgynevezett "dj"...
én jártam 8évet zeneiskolába,2évet zenei konziba+ fejlesztettem magamat... most elmondhatom, hogy 16 éve zenélek... mögöttem van a tinikori rockzenélés... fellépések sokasága, a leggagyibb koncerten 3an voltak a legjobbon meg egy hely tele volt... aztán átálltam az elektrónikus zene írására...sokkal jobban lefoglal... minden féle stílusban igyekszem valami jót alkotni... legyen ez a mai divat minimal vagy legyen ez a 70-80as évek hangázához hasonlo modern nu disco/nufunk vagy akár Dnb vagy Dubstep...

és mindent megteszek, hogy a magam módján hozzájáruljak a mi hazánk szebbétételéhez sajátos módon... mindenkinek más a zene más az ízlése... valaki nagyképű valaki nem hiszi el h elérhet valamit... valakinek van ismerettsége és könnyen eljut valahová ahova én nem fogok ismerettség nélkül... de én hiszem, hogy saját erőből menni fog hogy eljussak 1szer a színpadra és az ott lévő közönség hangulatába beolvadva szebbé tegyem 1 estéjüket...

... szép estét nektek

http://soundcloud.com/getmysoul

(#27) soulburn válasza guga (#19) üzenetére


soulburn
tag

ha már virtual djvel szórakozik valaki akkor legalább próbálja ki a Traktor Pro 2őt és akkor rájön, hogy az mennyivel jobb... szabadabb... ott tényleg lehet saját munkát csinálni és nem csak egymásba keverni a zenéket...

(#28) Sir Riccio válasza soulburn (#27) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ezek adják, gratula!:)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#29) Graphics válasza soulburn (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi a fő stílusirány? remélem a nevedhez hasonlóan soulfull house :R

Én is zenélgetek, de leginkább a pár évvel ezelőtti lazább house ütemek felé fordultam, az újakban már nem lelem örömöm

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) soulburn válasza Graphics (#29) üzenetére


soulburn
tag

...fő stílus irány nincsen... főként a remixekben érzem magam otthon... az acapellákra új hangulatú muzsikát szeretek írni...
a versenyekre különböző stílusokban írom a muzsikákat... dj versenyre igaz a house az irányadó.. de muszáj és kell hogy egy mix azért okosan legyen keverve:D és az sem baj ha ismeri az ember azt amit csinál... ez olyan mint amikor még zenekaroztam... hogy jamelni tudni kell.. lehet 10éve zenél valaki de nem tud jamelni mert nem érzi... a zenét érezni kell:D

(#31) soulburn válasza Sir Riccio (#28) üzenetére


soulburn
tag

:R :R

(#32) guga válasza soulburn (#27) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Valószínűleg a fiamra gondoltál, ő alapvetően komolyzenei pályán van (fuvolás) vagy klasszikus zenének hívják? A dj. próbálkozásai csak hobbi, kipróbált már mindent, FL studióval dolgozik, azzal rakja össze a saját zenéit és nem csak a standard alapanyagból, hanem gyűjti a fájlokat mindenhonnan. Van kb. 500db driver cd-m, rendszeresen legyűjti róla a wav fájlokat :DDD

Valamiért a virtual dj mellett döntött, pedig még olyan extrém dolgokat is kipróbált, mint az ableton :D

Rebirth mond valamit, azt még én is szeretem :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#33) Graphics válasza guga (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebből majd kérnénk ízelítőt :), mert kíváncsi lettem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) guga válasza Graphics (#33) üzenetére


guga
Közösségépítő

[link]

Töltöttem fel egyet :D most csak ezt találtam a gépemen.

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#35) Graphics válasza guga (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nemoké a link a szóköz miatt

Most jó :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) guga válasza Graphics (#35) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hja, nekem is furi volt a sok 20% a linkben.

A szám címe így lemaradt, de victory, bár a zene a lényeg :D nem tudom ki ismeri az FL studiót, van rá mód, hogy hangonként beírd, akár a kottát, nem láttam, hogy csinálta, de ezen a számon 2-3 napot melózott.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#37) Graphics válasza guga (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jaja ismerem a progit, el lehet vele szórakozni , természetesen komoly értelemben :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) F34R válasza guga (#36) üzenetére


F34R
nagyúr

én is ismerem , lehet benne olyat , mondjuk én Cubase-t imádtam régen :P

(#39) guga válasza F34R (#38) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az annyiból jobb, hogy hangszert is lehet rákötni élesben, van itt egy kisebb studio, amit én pakoltam össze, ott azt használják, nekem elég bonyás. Összedugom a kábeleket és nekem ott megáll a tudomány :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#40) soulburn válasza guga (#32) üzenetére


soulburn
tag

Én midi billentyűvel az egérrel, reasonnel és cubase-al dolgozom... a dallamsávokat én írom a dobot én írom... max a dobnál cinloopokat használok néha... oscillatorral nagyon jó kis hangokat lehet kihozni... a bassustól kezdve ,ritmus illetve solohangszerig.:D

remix versenyeken indulok:D bár úgy érzem vhogy csalnak ott a nyertesek...
mert néha olyan zenék kerülnek az 1. helyre ami vagy gagyi vagy más ismert előadó stílusához nagyon hasonló... s szerintem ez nem jó dolog... én úgy érzem sajnátos zenét csinálok... de lehet tévedek:( :R

(#41) F34R válasza soulburn (#40) üzenetére


F34R
nagyúr

reasont azért szokták használni még mellé mert akkor nem kell keresgetni effekt vst és samplert sem mert ezeket tartalmazza, viszont megnől a cpu , mem terhelés.
native instruments kompletet ismered ? egy az egyben ki lehet váltani + sokkal több sample és hangszer van hozzá.

(#42) soulburn válasza F34R (#41) üzenetére


soulburn
tag

Ismerem...csak kéne hozzá egy külön merevlemez:D de amint lesz helyem megszerzem mert elég jó dolog:D
A lények , hogy promótálni kéne magam..de nem tudom hogy csináljam...:\

(#43) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én is próbálkozom a szakmával, bár nagyon nem tartom magam DJ-nek, mivel egyelőre csak a magam szórakoztatására tekergetem a kis kétsávos minikeverőmön a potikat + traktor 2 szoftveres háttérnek. Nem érzem még, hogy elég jó lennék ahhoz, hogy élőben is hibátlanul menjen minden. Bár igaz, nem house-t csavarok, amit szvsz gyerekjáték, hanem dnb-t, ami egy másik világ. Szoktam saját kezűleg is alkotni dnb-t fl studio-val, több-kevesebb sikerrel. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) F34R válasza lezso6 (#43) üzenetére


F34R
nagyúr

hmm hát igen jó ez is bár én dj hidden féle dnb-t szeretem ......

(#42) soulburn

én mikor régen próbálgattam , azt hiszem a 4-es verziónál tartott már akkor 25 giga volt és azóta csak bővült. én leginkább a reaktorra izgultam rá mert abba olyan effektet synth-et csinálhattál amilyet csak akartál.

[link]

innen kezdett el érdekelni a NI Komplete :P

[ Szerkesztve ]

(#45) lezso6 válasza F34R (#44) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez valami szeletelős előadó akar lenni?

Ha már szeletelés, akkor [link] ;] Vagy ha mix, akkor a therapy session 3. :)

Az fl studioban meg ott a harmor, az se utolsó cucc, csak tudni kell használni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) yolan


yolan
őstag

guga színvonal, már csak a részegbiciklis köszönöm szépen kép hiányzik :R

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#47) soulburn válasza lezso6 (#43) üzenetére


soulburn
tag

én nemrég fektetem bele egy Pioneer Ddj Ergoba... minőségi cucc... traktorral vagy seratoval a legjobb... dnbt mixelni jó...:D de amit a legtöbb dj elront az az hogy nagyon egymástól távol álló hangnemű zenét akar összekeverni és egy szar lesz belőle...
igyekezni kell úgy megalkotni a setlistet hogy egymáshoz jól viszonyuló hangnemben legyenek a számok... és ne súrlódjanak... de ezt általában nem tartják be.. még úgymond nevesebbek se... pl H*mv*i Pídzsí.... dehát mégis híres...

(#48) F34R válasza lezso6 (#45) üzenetére


F34R
nagyúr

nem ismered hidden-t ? :Y és eye-d ?

pl ez is fasza tőlük [link]

Ez valami szeletelős előadó akar lenni?

nem szeletelős, ketten alkotják a The Outside Agency-t ami nem gyenge hardcore/dnb crossover :K

(#47) soulburn

Cubase-hez van Ipad controller app is :Y

[ Szerkesztve ]

(#49) lezso6 válasza soulburn (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pio cuccokat nem mertem eddig nézni, mert nagyon van áruk. Én traktor saját kontrol s4-ére gyűjtök, nem tudom mennyivel rossza / jobb mint az általad említett pio, de remélhetőleg nem lehet olyan rossz. :D

Igen, ezzel én hálistennek teljesen tisztába vagyok, hogy félhangokon múlik a dolgok nagy része. Pl itt van ez: [link]. Ez volt az első saját mixem, az elején van jópár elég nagy szarvas hiba időzítés terén, de lusta voltam újrakeverni azóta. Ahol tudtam egyező hangmagasságú számokat kevertem, illetve állítgattam a hangnemeket +-2 félhanggal, ami még szvsz elviselhető. Ja, kb a felénél átgyorsul dnb-be, ami szeletelésből liquidbe torkoll. ;]

(#48) F34R: Nekem annyira nem jön át. :B Viszont noisa, phace, chris-su (kedvenc magyar képviselőnk :D), black sun empire, muffler stb jöhet dögivel, csak ne az új 2009 utáni korszakból, mert innentől 80-90%-ban hallgathatatlanok. :( Pl Noisia történelem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) soulburn válasza lezso6 (#49) üzenetére


soulburn
tag

Háát... igazából csak egy 100assal több az S4 mint az Ergo... de ha egy 100assal többem lett volna hidd el akkor sem veszek S4et... hanem Piot vennék... ez biztos siker:D

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Hey Dj.*
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.