Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Ilyenkor mindig latom magam elott a komoly elemzest...
Felszivnak egy csikot...
- GPU?
- GPU!
- Mennyi most?
- Heccaz!
- Millio?
- Millio.
Felszivnak meg egy csikot...
- Mennyi legyen?
- Tiz?
- Tiz!
- Akko'... Hetezer.
Felszivnak meg egy csikot...
- Mi is volt az elozo szam?
- Heeeet... valami? Asszem.
- Akkor, 2018 meg 7 az mennyi is?
10 perc mely csond utan...
- 2025!
Posztoljad!
- Ebed?
- Ebed!
...
...
Hir:
Hétmilliárd dolláros piaccá nőheti ki magát a GPU a számítási felhőben 2025-re.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) btprg válasza opr (#1) üzenetére


btprg
senior tag

:D :D Ez az igazi művészet, hogy valaki ilyenből meg tud élni.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#3) b. válasza opr (#1) üzenetére


b.
félisten

Azért lehetséges és akár reális tények lehetnek ezek úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) paprobert válasza opr (#1) üzenetére


paprobert
senior tag

:DDD

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#5) Puma K válasza opr (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Ez egy teljesen életszerű beszélgetés valamilyen irodaházban néhány öltönyös között :D

Amúgy qrva jó :C

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) jerry311


jerry311
nagyúr

Aha. Persze.
A felhős gémerek... Értem én, hogy telik az idő és a felhős játék jobb mint volt, csak eddig minden bejelentés alkalmával jobb volt mint előtt és mégsem sikerült áttörést elérnie.
Na mindegy, majd lesz valami.

(#7) tomazin válasza opr (#1) üzenetére


tomazin
veterán

Legalabb megvan a kolto szabadsaga, nem addig kell tekerni a forecastot amig ki nem jon a megrendelt eredmeny.

(#8) Geri Bátyó válasza opr (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem mindig feláll a szőr a hátamon, amikor olyat olvasok, hogy "piaci elemzők szerint". Ez ég nagyobb marhaság szokott lenni, mint az "angol tudósok szerint", pedig arról pontosan lehet tudni, hogy kamu.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Miért nem csak GaaS? A SaaS, PaaS és IaaS már foglaltak, de ez még talán nem.

Amúgy közeli szerverek megléte (kellően alacsony latency) és előnyös előfizetési konstrukciók esetén a casual piacot szerintem simán benyelhetik az erre épülő szolgáltatások.

Nyilván hardcore gaming-hez nem ez lesz az ideális, de nem az teszi ki a felvevőpiac nagyját.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#10) -=MrLF=- válasza opr (#1) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

+1 Ez jó volt :DDD

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) Predatorr


Predatorr
őstag

Értsük úgy, hogy most majd erre hivatkozva emelkedik a VGA-k ára?
Felhős játékot meg csak hülye játszik, bármikor megszüntethetik a hozzáférést, elveszhetnek a mentések, az adataink nincsenek biztonságban, és még fizethetünk is mindezért. Dr, ha bem.játék, us lophatják az adatokat, nem véletlenül erőltetik.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12) Shin Chen


Shin Chen
tag

Ernest Cline már évekkel ezelőtt megjósolta, hogy a felhős alkalmazások elhozzák a virtuális szabadságot. Vagy épp virtuális rabszolgaságot.
Mármint, miért ne lehetne egy kézben tartani a hardvert és a szoftvert is?
Nincs több felesleges pénzkidobás a különféle hardverek optimalizációjára, egy team egy hardver egy szoftver. Az ultimate felállás - vagy nem?
A (l)user meg csak tejel mint a marha.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#13) Z10N


Z10N
veterán

A "minerek" utan jonnek a "clouderek" :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) Predatorr válasza Shin Chen (#12) üzenetére


Predatorr
őstag

Én szeretem a saját kezemben tartani mindkettőt, internet-kapcsolat nélkül.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) NomadND1 válasza opr (#1) üzenetére


NomadND1
senior tag

Ez itthon igy néz ki:

- főnök csináltam egy elemzést a gpu piacra a következő 7 évre.
- kértem ilyet? NEM! Nem azért van fizetve, hogy gondolkodjon...

Másnap:
Nemzetközi elemzők 7 milliárd dolláros...

(#16) opr válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


opr
veterán

Igen, nekem is, mert ez az a tipikus "felelossegmentes jolmegmondo ember" tipus.
Mert mivan, ha bejon? Hat, lattunk mar karon varjut, nameg keszul 300 elemzes, olyan sok opcio nincs, az egyik biztos bejon, es akkor lehet mellet verni meg orulni, mert lesz meg tobb penz csikra.
Mivan, ha nem jon be? Ha esetleg veletlenul valaki rakerdez, ezer dologra lehet fogni, miert nem jott be.

Szoval az van, hogy vannak ezek a "fuggetlen elemzok", de az "elemzes" kimerul abban, hogy a TV taviranyitoban neha lecserelik a 2db AAA-t, a maradek az gyakorlatilag hasrautes. Megneznek par trendet, uhhhh, figyuman, a gugli most raklapszamra fogja venni a GPU-t, es altalaban mindegy milyen fos a projekt, minimum 5-10 evig lelegeztetogepen tartjak meg eroltetik, aztan kesz a hatalmas megmondas. Ha meg nem jon be, haaat, ki nem szarja le, majd lecsereljuk a babakek uveggombot sztripper-tanga-neon-rozsaszinre, ugy hallottam a Jozsinak is bejott. Csinalnak evente 50 ilyen elemzest, elobb utobb, hacsak nincs valami nagy haboru vagy termeszeti katasztrofa, legalabb a fele be fog jonni.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) gabor7th válasza opr (#16) üzenetére


gabor7th
addikt

Igazából, ezek a "elkerülhetetlenül ez lesz a jövő", meg " két év múlva 1000 milliárdos piac lesz majd" szövegek pont azért vannak, hogy azt az érzést keltsék az emberekben, pánikoljanak és ők is lépnek, mert különben lemaradnak, hisz mindenki már meglépi... közben nem. Eleve rengeteg kutatásnál kiderül, hogy mondjuk egy felhős cég fizette, szóval a végeredmény garatált, mindenki majd felhőt akar, hisz ez az egész igazából nem kutatás, hanem egy marketing eszköz, hogy átverjenek.

Nemrég a davosi találkozón durván bevallottak dologkat:

"Az FT tudósítása szerint az informatikai ipar teljesen pr-üzemmódban viszonyult a kérdéshez, a cégek minden erejükkel igyekeztek legyűrni a technológiai ipart érő kritikákat (techlash). "

"A megszólalókat nem nagyon izgatták a jogvédők kifogásai - derül ki a Financial Times (FT) beszámolójából."

"...egyre jobban átlátják ügyfeleik személyes adatait, kevéssé törődve azzal, hogyan korlátozhatják ezzel a piaci versenyt, az emberek magánélethez való jogát, illetve szabadságjogait."

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) btprg válasza gabor7th (#17) üzenetére


btprg
senior tag

Igen, ha úgy feltüzelik az embereket, hogy a hype hatására mindenki birkaként abba az irányba kezd menni (ez az "ez a jövő" duma nagyon hatásos sok embernél), akkor valóban az lesz a jövő. A kevés ellenállót meg bedarálják.
Szerencsére néha arculcsapásban is van része a jövővarázslóknak, de az igazán fontos dolgokban valahogy még mindig nem akarnak tömegek ellenük fordulni... (például a "ne legyen semmid, mindent csak bérelj és fizess mint a hülye életed végéig" is egyre több helyre kezd begyűrűzni)

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ha ez lesz a jövő, akkor én maradok a múltban. :)

(#20) samujózsi


samujózsi
tag

Erről a GPU mizériáról csak nekem jutott eszembe a 287/387 co-procik kora? :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.