Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Nem rossz, de ezek a képernyő felbontások. HD ready. Miért nem tudnak egy Full HD kijelzőt beletenni?

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#2) osztraksajt válasza e00dgy (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

13 colon bevakulnál fullHD felbontás mellett, sokkal jobb natívban használni valamit. A gyereknek egy HP 4330 van ugyanilyen képátlóval és felbontással, és hibátlan. 15,6"-hoz már valóban illene legalább az 1600x900, de ekkora képátlóban még pont elég.

(#3) mghltm válasza e00dgy (#1) üzenetére


mghltm
addikt

szerintem nagyon megdobna az arat egy full hd kijelzo. 500-ert amugy nagyon korrekt gepet adnak fusiek, le a kalappal elottuk! :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) Z86


Z86
őstag

Lassan ideér az új széria. Remélhetőleg a kedvező árban már benne lesz a szokásos 3 év garancia is és akkor ismét megkapják a különösen ajánlott plecsnit :)

(#5) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

"1,9 kilogramm tömegű gép, tehát a könnyebb, hordozhatóbb típusok közé tartozik"

Ezt vajon hogyan érték el? Ha hétköznapi használatra ajánlják, akkor nemcsak a súly kell, hogy szempont legyen, hanem a tartósság is, aminek az egyik alapja egy erős ház/váz! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#6) Ringman


Ringman
nagyúr

Az elöl lévő audio csatlakozókat el kéne felejteni, nekem TP T61-él így van, ágyban elég kényelmetlen.

1366x768 :( akinek kicsi, vegye nagyobbra a betűméretet.

az, hogy nincs csavar a d-sub-hoz, valami újítás, vagy nagyon lemaradtam?

(#7) osztraksajt válasza Ringman (#6) üzenetére


osztraksajt
őstag

Csakhogy a 120-as rengeteg program formázását elrontja még mindig, sokszor nem alternatíva, maradni kell a 96-nál. Persze ez majd évek múltán finomodik, amíg a régi fordító/futtató környezetek lecserélődnek.

(#8) agent_k


agent_k
őstag

140k-ért már rendes notit lehet venni, nem ilyen kisképernyős szutykerájt... :D

(#9) Ringman válasza osztraksajt (#7) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ez így oks, csak opció lehetne az 1600x900 ,felárral nyilván.

mondjuk trackpoint hiányában nem vagyok célközönség, de jelenleg macbook/sony-n kívül - ezek nálam kiestek - nincsen az új gépek között normális felbontású 14.1 col alatt, ami elég szánalmas szerintem.

vagy megint a nagy csúnya kijelzőgyártók állnak e mögött is?

(#10) osztraksajt válasza Ringman (#9) üzenetére


osztraksajt
őstag

Meg a volumengyártás. Hol vannak már a régi jó Thinkpad IPS panelek. :O

(#11) Ringman válasza osztraksajt (#10) üzenetére


Ringman
nagyúr

már várom laptopoknál is a 21:9-es képarányt:

A szlogen már megvan:
True cinema experience

előfutár: Sony Vaio VGN-P11Z/R

(#12) Z86 válasza Ringman (#11) üzenetére


Z86
őstag

Eddig azt hittem ez a 21:9 kimerül a fórumos hülyéskedésben mikor a 16:9-et fikázza a nép, de ezek szerint tényleg elkezdhetünk félni :Y

(#13) Dolby válasza agent_k (#8) üzenetére


Dolby
senior tag

Hogy érted hogy kis képernyős? Én imádom a 13,3mas laptopom, súlyra méretre pont hordozható de még nem túl kicsi. Persze biztos van aki 15 alatt nem vesz semmit, de azok annyival nehezebbek és kevésbé pakolhatóak, hogy akkor meg minek laptop? Amíg öcsém 15,6-os gépét használtam kölcsönben, 3x is meggondoltam hogy magammal vigyem-e.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#14) banhammer


banhammer
veterán

Pofás kis gép.
Nekem tetszik a dizánja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) nuke7


nuke7
veterán

miért ilyen vastag..? ez nem tűnik valami acélosnak ez az akksinak se, vajon meddig megy egy töltéssel..? :F (hamár hurcolni, meg diákoknak is ajánlották :U )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#16) Kortes válasza Dolby (#13) üzenetére


Kortes
csendes tag

2 helyett 2,5 kg nem egy nagy tömeg, a 13,3" nekem is a túl kicsi kategóriába tartozik, szerintem egy ~15"-os is kényelmesen pakolható, szállítható.

(#17) agent_k válasza Dolby (#13) üzenetére


agent_k
őstag

akár igazságod is lehet....
15-ös acerrel kezdtem, aztán 17-es HP, majd most 15-ös Asus. De a 13-ssal még nem tudtam megbarátkozni. Használni kellene, aztán lehet jobb lenne, mint a mostani.
Webáruházat csinálok nem tudom mit látnék rajta...

(#18) e00dgy válasza osztraksajt (#2) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Igaz ezen valóban sok a Full HD, de 15" -osra és általában gondoltam, csak azt nem fejtettem ki :) Egyébként nagyon gép. Barátnőmnek 1 éve szintén Fujitsu-t vettünk. Amit kap szegény laptop, hű.... és meg se kottyan neki.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#19) LGLuke válasza Ringman (#9) üzenetére


LGLuke
őstag

Veszel HP Probookot, vagy még jobb, ha Elitebookot, és egy dokkolót.
Rátolsz egy monitort, egeret, billt. Máris dolgozhatsz vele full HD-ben.
Hordozásnál pedig jó a 13-14".
A felbontása meg így jó, ahogy van, különben a betűk olvashatatlanok lennének, és ha valaki napi 8 órát ül a gép előtt, nem igényli az olvashatatlan, szemrongáló felbontást kis képernyőn.

(#20) Ringman válasza LGLuke (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

A héten volt szerencsém egy hp 6910p-t (16:10 - 1440x900) és egy hp 6450b-t (16:9 1366x768) összevetni egymás mellett, hát szembeötlően kisebb az ugyanolyan átmérőjű 16:9-es képernyő, meg a kép élessége/pixelessége is szemmel láthatóan különböző.
_opció_ nincs az 1000$ vagy € árú 14 col alatti gépeknél, nekem ez a bajom.

hordozásnál tényleg jó a 13-14 colos gép, nekem a 12-es is, nekem a felbontás kicsi, nem a kijelzőn a betű.

Dokkot és is használok, jó is az :K

(#21) Dolby válasza Kortes (#16) üzenetére


Dolby
senior tag

Lehet hogy számszerűen nem sok, nekem soknak tűnik :-D Bár 2 kg-hoz képest a 0,5 is a negyede szóval matematikailag sem kevés :-) Viszont az tény hogy én suliba hordom kb minden nap, és 2-2,5 órás bkv + bent suliban épületek között elég sokat kell cipelni. Ha autóba dobnám be arra a 20 m-re biztos nem tűnne soknak. Vagy ha nem 180 cm és 60 kg lennék :-D
kicsee: Természetes hogy a méret relatív, nekem jegyzetekhez és programozáshoz elég. Ha képeket szerkesztenék, vagy tervezni kéne rajta akkor tuti hogy állandó használatra egy 19-21-es monitor sem lenne elég :-D

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#22) HaZse


HaZse
őstag

13 v colon 1366x768 vagy 15 colon 1366x786 nem mindegy? A felbontás ugyanaz, csak a képátló más.

Jelenleg egy Dell E4310-est használok (Core i5 procival) és bőven elég. Jól hordozható, nem nehéz. Itthon ha akarom akkor a 23 colos Dell 2311H moncsimhoz rákötöm.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#23) alamuszi


alamuszi
senior tag

13"-on bőven elég az 1368*768-as felbontás nem kell több. Itt az 1440*900 is sok lenne, egyszerűen kicsi a képernyő ehhez. Valamint ennyi pénzért ilyen méretben ennél sokkal nagyobb felbontású panel (pl Sony vajo Z 1600*900 13 " -on, vagy Lenovo TP x301 1440*900) jóval többe kerülne, akkor meg nem érné meg eladni 500 euróért. Szóval ez így jó szvsz.

A fujitsu kezd visszatérni a régi nagy híréhez, a régi amilo gyenge minőségnek nyoma sincs. Végre megint jól teljesítenek.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#24) kerelo válasza alamuszi (#23) üzenetére


kerelo
senior tag

+1.Kellemes kis noti jó áron

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#25) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Adatlap fetisiszta! :DD Te külön tegyél bele magadnak egy Full HD kijelzőt! Vagy vegyél Sony VAIO laptopot. Ők mániásan kicsi kijelzőkbe hatalmas felbontású paneleket tesznek.

Jevons paradox

(#26) Aprósólyom válasza Kortes (#16) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Többet kellene cipelni lapit. Ha fél órát a válladon van egy BKV-s utazás folyamán akkor nem mindegy, hogy mondjuk 2,5Kg vagy 3,5Kg van a válladon, hiszen töltővel, iratokkal, kb így aránylik egymáshoz egy 13" és egy 15,6" notesz.

Jevons paradox

(#27) PH-User


PH-User
addikt

Ebben is ratyi Intel graf. Áhh. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#28) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Jó reggelt !
Kérdésem a következő ? a 531 -ben is ugyan olyan a hangminősége mint a 530 -é ( hangszóró , zene hallgatásra + film ,nem a legjobb , ). ??

(#29) Z86 válasza 78zolika (#28) üzenetére


Z86
őstag

Úgy emlékszem a Milyen notit vegyek topicban valaki írta, hogy csak augusztus közepétől lesznek elérhetőek kis hazánkban, szóval szerintem még nincs vele tapasztalat. Ettől függetlenül nem valószínű, hogy alkalmasabb lesz a fenti célokra, mert hát nem igazán multimédiás gépnek szánják.

(#30) Kortes válasza Aprósólyom (#26) üzenetére


Kortes
csendes tag

És ha rendes táskád is van hozzá akkor meg lerakod, és teljesen mindegy, ha te nem szereted lerakni az más. Egyébként nekem 2,5 kg a laptopom 15,6"-al, én sem 3,5 kg-ról beszéltem, az már tényleg nem túl kényelmes.

(#31) Aprósólyom válasza Kortes (#30) üzenetére


Aprósólyom
addikt

2,5Kg (lapi) + töltő + táska saját súlya + jegyzetek, tollak, dossziék, telefon, stb... Hidd el, simán van így 3,5 kiló. Amúgy jó táskám van, akkor sem teszem le, nem azért mert féltem a sérüléstől, hanem mert dzsuvás lesz a tatyó tőle. BKV-t úgy takarítanak, hogy futtában átszalad rajta a takarítónéni... ;]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.