Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) GAI válasza asdf2 (#299) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi!

Készülőben van egy még nagyobb szabású cikk is, de az még odébb van mire kész lesz... jelenleg csak az "anyagbeszerzés" folyik hozzá :DDD

(#302) Zolee.Ha


Zolee.Ha
tag

Nagyon tetszett az írásod, gart hozzá! Jó volt látni azt a sok régi "kacatot" amiért borsos összegeket fizettünk ki anno...akár egy gef2 -ért is :) :R

Üdv: Zoli

(#304) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Eszméletlen szép gyűjtemény, gratula hozzá. :Y :C

gölmétcsül ©

(#305) Weißturul


Weißturul
senior tag

Gratulálok a kártyákhoz! :R

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#306) NeroDante


NeroDante
csendes tag

Hát gratulálok ez nem semmi gyönyörű! :C

Szeretem a tiszta és igazságos üzletet.

(#307) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Gratulálok előre is. Holnapra meg lesz az olvasni valóm :)

(#308) ch003067


ch003067
addikt

Gratula az íráshoz, tényleg elég színvonalas :R

(#309) tesopapa


tesopapa
aktív tag

Köszi a fáradozásod, maximális tiszetelet a melóért. Nagyon jó lett.
Feltörtek az emlékek az akkortájt megjelenő "embertelen" grafikájú játékok (DOOM, Wolf, Duke Nukem.... ) fps-ének megnöveléséért folytatott harcról.
:R

[ Szerkesztve ]

(#310) Crucio


Crucio
aktív tag

Remek írás! Egy 8800 ultra-t én is szeretnék vásárolni, csak úgy poénból, mert amikor megláttam róla a képeket, a teszteket, akkor teljesen elolvadtam :D

(#311) redbull86 válasza Crucio (#310) üzenetére


redbull86
aktív tag

Az egy dolog hogy durva meg jól is néz ki! :)) De teljesítményben is ott van ! :))
Átlagos felhasználásra,.. nem 10000X10000 es felbontáson hanem egy 17-19" os monitoron minden mostani gammához elegendő feltéve ha van elegendő erőforrás hogy ki hajtsa a kártyát!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#312) Baryka007


Baryka007
őstag

Ehhez a gyűjteményhez csak gratulálni tudok ! :D Nem semmi dolog ennyi videó kártyát össze szedni... + ki is fizetni... :) grt

(#313) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Én még újonnan vettem egy tnt2 ultrát, pár hónapja dobtam ki a dobozát, ha előbb olvasom akkor neked adtam volna. Hibátlan állapotban volt minden tartozékkal, lemezekkel együtt... A szemüveg még lehet, hogy megvan ha gondolod körülnézhetek... (100k-s monitort kellett hozzá vennem, hogy használni tudjam de jó fejtájdító volt hosszútávon)

(#314) GAI válasza bongeszo (#313) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

olyan szemüvegem van több is, de azért köszi

(#315) Robert07


Robert07
aktív tag

Esetleg a gyűjteménybe még betehetnéd ezeket a ritkaságokat is, feltéve ha találsz:

Evga gtx275 co-op

Ageia PhysX kártya (ez volt az egyetlen fizikai gyorsító, mivel a céget felvásárolta az Nvidia).

(#316) hakkan


hakkan
tag

Hatalmas gratula a cikkhez és a gyűjteményhez is! Színvonalas és igényes írás. Köszönjük szépen! :)

Amiből befőttet, abból pálinkát is!

(#317) Destructo


Destructo
aktív tag

Up a cikknek ,nagyon minőségi lett ez is! :)

(#318) iejgt4


iejgt4
csendes tag

Fantasztikus munka...köszönöm szépen!!! :C

(#319) Restless19


Restless19
tag

érdekes iromány :C nem tudok róla épitő kritikát írni és még mielőtt nekem esnének fikázni sem szoktam semmit és senkit nekem egy XFX GTX 280 -asom lett most nemrég egy i3-540-essel hajtom nekem mindent visz akadás nélkül a BF-3 mat nem próbáltam meg szerintem az nem is vinnél el maxon de az meg annyira nem érdekel talán a bf legelső részével ha játszottam de nem túlzottan mozgatott meg :))

utólag is köszi a hasznos időtöltést : ) eme cikkel :P

Mentally sick, I'm meant to be rich But I'm the opposite, I pop the 5th and empty the clip No smile and the fucked up grin Profile with the scuffed up timbs Past the point of no return Blast the joint, ignore the burns Lost contact with reality Psychosis who the fuck wanna battle me!

(#320) gerlaip


gerlaip
addikt

Jó volt olvasni az átfogó írást! :C :R
A tőled vett Inno3D FX 5800-am még mindig vígan működik!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#321) epityesz


epityesz
aktív tag

óriási!
van mit olvasgatnom

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#322) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Bizony emlékeszem mennyivel jobb volt a 6800 az előtte lévőhőz képest, utána pedig a 8800.... :R

Utóbbinál érződött, hogy az NV kicsit mintha túl is lőtt a célon: messze meghaladta a korát :R

All Black...

(#323) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Nagyszerű cikk GAI! Ez egy olyan írás volt, amiért még fizetnék is. ;)

...

(#324) GAI válasza Firestormhun (#323) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

köszi! azóta már kijött 2 nagyobb cikkem is a témában, nézd meg azokat is :)

(#325) djculture válasza Stalker-2572 (#322) üzenetére


djculture
félisten

Ja mondjuk elég kemény hogy a 8800-akkal még ma is el lehet játszogatni...

(#326) Xpredator01


Xpredator01
csendes tag

]Sziasztok!
Gratulalok az irashoz,es vegigolvasva eszembe jut eletem elso komolyabb vga-ja, ami egy 7600 gs volt anno.Tudom, hogy szorszalhasogatas, de szivesen olvastam volna sz aktualis sorozatok csucskartyairol, az 5, 6 es 7-rol.Igaz, h a prohardveren fenn van minden, de ebben a cikkben sokkal jobban ossze van foglalva es egyszerubb, kozerthetobb meg a laikusoknak is.
En most ezt a szornyeteget nyuzom:geforce gtx 560 ti 2 Win.Egy kep a kicsikerol:

[ Szerkesztve ]

We ride together.... We die together...bad boys for Life!

(#327) GAI válasza Xpredator01 (#326) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Neked is azt tudom javasolni, hogy olvasd el a legfrissebb cikkemet mert abban benne vannak a frissebb szériák is, ráadásul nem csak a csúcskártyák, hanem az összes modell + az összes ATI is! :)

(#328) djculture válasza GAI (#327) üzenetére


djculture
félisten

Az ati-s dolgokat már átolvastam szép munka. :C De már frissitésre szorul amugy mert az "Egy szinttel lejjebb, az olcsó, ám még nem használhatatlanul gyenge játékos kártyák kategóriájába a 7750 és 7770-es modelleket nevezték, melyek szintén szép számban fogytak. Ennél lassabb kártyák nem készültek a 7000-es szériában." kijelentés már nem állja meg a helyét , egy ideje kapható a 7730 is már...

[ Szerkesztve ]

(#329) GAI válasza djculture (#328) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Márciusban, amikor a cikk elkészült, még nem volt ilyen modell :) Most már nem írom át...

(#330) eclipse92


eclipse92
tag

Nagyon szép gyűjtemény! :R
Nekem anno ASUS 8800GTX 768MB volt.. imádtam azt a kártyát :U

(#331) cyklon


cyklon
csendes tag

Érdekes, hogy a Gef 256 DDR memóriaórajele csak 300 MHz. Ha jól emlékszem, az én 64 megás verzióm 333-ról indult. A Gef SDR 152/199 MHz-en éppen pariban volt az alapórajeles DDR-rel 3DMark 2000-ben.

(#332) redbull86 válasza cyklon (#331) üzenetére


redbull86
aktív tag

márkátol is szokott függeni,. leadtech vagy asus vagy gainward stb,. tuti elirtam őket,..
nekem is volt PL egy GTX 285 ritkaság mert 2gb os verzió de a remek hűtés ellenére,. nem tudom miért de csak a wow ban csíkozott,.. :((

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#333) cyklon válasza redbull86 (#332) üzenetére


cyklon
csendes tag

A Gef. 256-ból nem emlékszem tuningverziókra. Legalábbis a magyar piacon. Egyrészt akkoriban a tuning az ördögtől való dolognak számított, hivatalosan nem támogatták (persze volt tuninglehetőség, de ha használtad, akkor nagyon szúrós szemmel néztek rád a gyártók - stikában meg örültek a jó reklámnak). Másrészt a 6 hónapos termékciklus miatt nem volt idő a gyárban maszatolni: amire kiismerted volna a technológiát, már jött a másik. A TNT2-nél ha több erő kellett, akkor vagy tuningoltál :((( vagy vettél Pro-t esetleg Ultrát :K

[link]

Épp most vettem elő egy régi tesztet a Geforce-ról (1999 november), abban írják, hogy a DDR verziót (300 MHz) már 1999 decemberében elkezdik kiszállítani.
Lehet, hogy később inkább toltak picit a RAM sebességen...

[ Szerkesztve ]

(#334) cyklon


cyklon
csendes tag

ÁRGH.... Nem jó a link :(((

(#335) redbull86 válasza cyklon (#333) üzenetére


redbull86
aktív tag

Nah igen,.. :) Régi szép idők anno én is Riva TNT2 es 32mb os al kezdtem vagy 16 os volt,. már nem tudom,. de volt mx 440 460 as de 4200Ti is ami verte az összeset anno,. :P

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#336) cyklon válasza redbull86 (#335) üzenetére


cyklon
csendes tag

Én egy TNT2 M64-gyel kezdtem, azt tuningoltam, amennyire csak lehetett. Aktív hűtést tettem rá (csak borda volt rajta alapból) ami nem akart megragadni rajta, folyton leesett. Így aztán az egész számítógépházat fordítottam meg, hogy a borda felfelé nézzen :))
Borzasztóan gyenge eredményt produkált a 3dMark 2000-ben. 1354 pont tuningolva egy MVP3C2 alaplapban. Aztán amikor beraktam egy VH6II-be 2XAGP-n egyből 2200 pontot kaptam. 4XAGP-n meg 2400 pontot. Tuning nélkül. Úgyhogy kiderült, hogy 1,5 éven át a semmiért nyúztam szegény kártyát. Aztán egy nagy sóhajjal kivettem és betettem a helyére egy Geforce 256 SD-t. Az meg (ha jól emlékszem) 4800 pontot kapott. Vagyis a 128 bites memória is sokat számított volna.

(#337) redbull86 válasza cyklon (#336) üzenetére


redbull86
aktív tag

Nah igen,. a memória sávszélességet nem szabad lebecsülni :P ugye a gtx 285 nek 512 bites az eléggé ütős,.. ha nem nagyon bírt valamivel volt nyers erő amivel megoldotta,.
igen anno én is sokat kinlódtam az AGP port sima 2-4X vagy 8X asszem az volt a negnagyobb de lehet volt 16 os is,.. erre már nem emlékszem,..
De régi szép idők,.. :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.