Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Joachim21


Joachim21
senior tag

:R Rég kötött le ennyire írás a Logouton! Nagy gratuláció és köszönet érte!

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#202) bteebi


bteebi
veterán

Ez tényleg egy rettentően komoly, alapos írás! Riszpekt! :C :R :R

Nem semmi, milyen sokat fejlődött a technológia az elmúlt 15 évben :). Hihetetlen, hogy a kártyák számítási teljesítménye mennyit fejlődött. Meglepő számok, remek kártyák, és némi nosztalgia :D. Hatalmas köszönet érte még egyszer! :K

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#203) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Én csak annyit mondanék, hogy: Köszönöm! :R

Pedig most ATI-m van. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#204) Genji


Genji
őstag

Nekem is meg kell emelnem a kapom! Minden elismerésem a tied! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#205) dkface


dkface
aktív tag

Gratulálok a teszthez minden elismerésem a tiéd a cikk minőségét és a gyűjtemény nagyságát tekintve is! :R

[ Szerkesztve ]

(#206) zazahoho


zazahoho
őstag

Nagy köszönet :R ,aki ismer tudja az én gépem csak NV.kártyával indul :K riva tnt volt a kezdet,onnantól kezdve az itt felsorolt kártyák majd mindegyike volt már nálam,időutazásban volt részem ,köszönöm :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#207) sagit


sagit
addikt

Csak egy szó jutott eszembe : Respect! :R :R :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#208) VW


VW
aktív tag

GAI: végigolvastam a cikket. gratulálok a fantasztikus írásodhoz,és a hatalmas tudásmennyiséghez. igazi fanatikus vagy :R

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#209) Pikari


Pikari
őstag

Elég jól megkostruált cikk, szerzett egy kellemes órát. Bár ha már ekkora terjedelemre szántad el magadat, igazán belerakhattál volna néhány ATi és 3dfx kártyát is a tesztbe, hogy legyen az azonos generációk között némi összehasonlítási alap. Hiányolom továbbá a mérésekből az OpenGL alapú játékokat és szoftvereket. Megnézhettél volna néhány nem AAA-s mai nagy gépigényű 3d-s gamet és szoftvert is rajtuk. Igaz, hogy ezek a kártyák nem erre vannak szánva, de ez az évtized már nem a robosztus AAA játékok kora, teljesen más jellegű szoftverek és játékok jönnek már, új kor köszöntött be.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#210) bbrain


bbrain
tag

Szép írás, grat!

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#211) Sanchez638


Sanchez638
addikt

köszönöm, kellemes órát szereztél, eme teljes és nagyon jó leírással, nekem személy szerint a gf4 és a gf8 széria a kedvencem(gf 8600gt van most és kb. 4 db gf 4200ti volt 4 év alatt, nem azért mert rosszak lettek hanem nagyobb lett helyettük). gratulálok és irj még több ilyen cikket :R :R :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#212) menalcas


menalcas
őstag

Hatalmas respect az írónak :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#213) Male


Male
nagyúr

Gratulálok én is a cikkhez! ( kicsit sokára, de most értem a végére :D ..ha elolvasni ennyi idő volt, akkor megírni... )

Volt pár régi ismerős, pl a Viper 330... az első komoly VGA-m ilyen volt (pontosabban sima, mert a ZX megjelenése előtt vettem), a V3800 meg pont olyan volt... vagyis van, mert van belőle 3 db (egy sima, egy Ultra, és egy Pro-ként árult, de Ultra chipes :) )

(#214) jobesz


jobesz
tag

nagyon szép írás.

kiváncsi leszek 1x lesz e olyan írás ami az ezeket pontosan megelőző grafikus kártyákat tartalmazza.

cga, ega,elsa és tseng vga,és a sok matrox mga,azért azok is megérték a maguk árát akkoriban, emlékszem az első woodoo kártya előtt is voltak a 3d megjelenítésben történő korabeli jelek a kártyákon,noha ezek csak az első lépések voltak a3 dimenziós megjelenítés alapkövének letételében..

[tseng et 4000]

[még messzebb az időben..]

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#215) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Jól összeszerkesztett irás tetszik ! A ASUS V3800 Ultra Deluxe-t asszem még tőlem vetted pár éve vaterán ( engineering sample :U ?)

(#216) Joci10 válasza Jazoja (#196) üzenetére


Joci10
őstag

Mint ahogy kimaradt a teljes 7950-széria említése is (7950GT, 7950GS), de a 7900GTO is, a 7100GS, a 7200GS, és sok egyéb 7300-as (LE, GS) variáns mellett (és ez csak a 7-es széria volt). Gondolom, nem lehet minden egyes kártyát külön megemlíteni, így a 'mérföldkövek' felsorolása mellett tette le az író a voksát.

(#217) kpal válasza zazahoho (#206) üzenetére


kpal
veterán

NV nélkül nincs élet a földön :)

(#218) Sanchez638 válasza jobesz (#214) üzenetére


Sanchez638
addikt

még messzebb az időben.. ilyen chiphalmazom lehet nekem is van, van nálam egy régi szeritnem 386 vagy régebbi pc és abba :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#219) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Grat az írónak, felkeltette bennem az nV feelinget. :D
Asszem nemsokára megy apróra az 5850. :( :DDD

(#220) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szuper leírás! :R :R
Emlékszem amikor haverom megvette a VOODOO 1-es kártyát. Annó került 100 000ft-be.
Beszarás volt! Abban az időben rengeteg pénz volt kb. annyi mint most 1 milla!!!!

De kifelejtetted a GTX590-et!! Olyat nem veszel?? :U

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#221) adalbert1


adalbert1
veterán

Szép gyűjtemény! Nekem csak TNT, Ti4200, 7600 GST és 210valami fordult meg a gépeimben az elmúlt 12 évben ezekből.

(#222) zsoldi80


zsoldi80
tag

Nagyon komoly írás! :C :C Nekem már csak az Abit Siluro Ti 4200 Otes maradt meg, persze mai napig működik, bár kissé hangos a venti rajt.

[ Szerkesztve ]

(#223) Franklin


Franklin
addikt

Jó lenne tudni a kártyák megjelenéskori árát és hozzá valami viszonyítási alapot, pl. minimálbér, vagy ilyesmi. Érdekes lenne látni, hogy mennyi pénzt is kellett anno fizetni azért, hogy kockákat és pixeleket lásson az ember :-)))

Egyébként szuper cikk, nálam erősen esélyes az év logout írása címre.

(#224) korion válasza GAI (#6) üzenetére


korion
senior tag

KÖSZÖNJÜK! :R
érdekes,részletes!!
még sok ilyen írást :C :C

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#225) Solten


Solten
addikt

Szép munka! :K

Saor Alba

(#226) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

tetszik!

a lila nyák a gef 4xxx-en igenis szépen passzol a bordához, de csak a borda miatt :K

(#227) SLYM


SLYM
veterán

minden tiszteletem a cikkért :R

(#228) GAI válasza Kaiku (#200) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Van kép róla :) Még a saját kártya bemutatása előtt

(#229) GAI válasza Pikari (#209) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

3dfx-el összehasonlítás volt már a régebbi tesztemben :)

(#230) GAI válasza Bull Boss (#215) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem Vaterán vettem...

(#231) GAI válasza Joci10 (#216) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na igen, az újabb szériákban már annyiféle variáns létezett, hogy ha mindet megemlítem, unalmas felsorolás lett volna az egész. A 7950GT lényegében egy 7900GT volt 512 MB RAM-al, a 7900 GTO meg egy visszahívott (selejtes) majd csökkentett RAM órajellel újra kiadott 7900 GTX. A 7100-7200-7300 vonulat meg játékos szemmel nem túl értékelhető fejlesztés :DDD

(#232) GAI válasza KAMELOT (#220) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem kifelejtettem, hanem még "kicsit" drága nekem :)

(#233) GAI válasza zsoldi80 (#222) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na igen, ez se volt egy halk darab :DDD Ugyanez (vagy nagyon hasonló) a venti volt az FX 5800 Ultrán.

(#234) GAI válasza Franklin (#223) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na igen, csak ugye más volt mondjuk 200$ 15 éve mint ma... ezért nem biztos, hogy összehasonlítható lenne. De azt tudom, hogy arányaiban (korabeli árfolyamon számított árában) talán a GF2 Ultra volt a legdrágább kártya mind közül.

(#235) japy


japy
őstag

Grat! Nem semmi írás! :C :C :C

(#236) Dinomano


Dinomano
senior tag

Nagyon színvonalas írás, csak érintőlegesen vagyok otthon VGA témában (is); mégis végigolvastam.. Tanítani is lehetne ebböl az írásból! :C +Nosztalgiának is jó volt... :K
GF2-öm volt anno sokáig (alsó-középkat.-ok késöbb ... 6200..)m :D

/(^_^)____7=--- - - >|

(#237) baleee89


baleee89
aktív tag

grat! :R

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#238) Armor72


Armor72
csendes tag

Brutál az a szekrény, és a lány is hozzá a végén, grat....a játékok grafikai fejlődésének hiánya tényleg látható és elszomorító---integrált VGA (Core i second gen) elég lesz egy kis játékhoz? sajnálnám ha az Nvidia és az AMD becsukná a boltot..talán ha többen megvennék a játékokat...hát ez van..

üdv

(#239) leonejoci2


leonejoci2
tag

Ez igen!Ritka, hogy ilyen összeszedett írást olvas az ember bárhol ezen a fránya neten!
Adnék egy hatalmas piros pontot és egy UP-ot a kollégának!
Csak így tovább! :C

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#240) Fórum tag


Fórum tag
csendes tag

:R Minden elismerésem a részletes íráshoz! :R

Számítógép, laptop, tablet és mobil új és használt, adás-vétel, szerviz.

(#241) stevve


stevve
nagyúr

Nagyon jó cikk, köszi. :C :R Igazi történelmi regény. :D

(#242) Gyalo94 válasza RyanCooper (#1) üzenetére


Gyalo94
tag

Nagyon jó a cikk.:)
Legjobban az alaplap tetszik amin van agp és pci-e is.:)

(#243) adamka16


adamka16
őstag

Azért ez a 295 GTX-en még mindig elképedek... mekkora dög :D

(#244) maross


maross
veterán

well done, orom volt olvasni. kicsit lemaradva, jelenleg a '09-es csucskartya boldog tulajdonosa vagyok :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#245) GAI válasza Gyalo94 (#242) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Tetszik? Eladó :DDD

(#246) arty


arty
veterán

respekt :R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#247) Black-core válasza jobesz (#214) üzenetére


Black-core
aktív tag

Az első képen látható Hercules kártya a GTX 580 annál is 5cm el hosszabb. :Y

(#248) Oti86


Oti86
tag

:C :C :C :C Nagyon - nagyon jó cikk lett gratulálok hozzá, élmény volt olvasni. Főleg az elejét, de ezt csak azért mondom, mert elfogult vagyok a retro VGA-kkal kapcsolatban.
Amúgy meg most októberben lesz 15 éve, hogy megjelent az első 3D-s kártya, (ami tömegesen el is terjedt) a 3Dfx Voodoo1-ese. ((Hátha erről is kapunk egy cikket)) :DDD

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#249) beteg


beteg
őstag

:C :C

Csak futni kell!

(#250) pmheros válasza Gyalo94 (#242) üzenetére


pmheros
senior tag

AsRock azt is meghegesztette,
ki más is csinált volna ilyet ?

nekem mondjuk a inkább az EVGA 8800ultra tetszett. Bennem a 8800 -asok összekapcsolódnak a Crysis -el. Mikor a játék megjelent az akkor 2hetes 7950GT -mel kipróbáltam és azonnal tudtam váltanom kell. Később láttam egy videót amin a Crysis -t 8800GTX -en mutattak be, akkor elhatároztam hogy 8800GTX -et veszek. (Mikor tudomást szereztem az ultráról akkor már arról álmodtam.) Végül is az anyagi lehetőségeim a 8800GT -ig engedtek, azonban azóta is megdobban a szívem egy 8800GTX és Ultra hallatán, pedig több erősebb vga -m is volt azóta. De az én fejemben ez az igazi "izomkártya".

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.