Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Először azt hittem, hogy csak bemutató lesz a kártyákról everest képekkel.
De aztán ledöbbentem, hogy még le is tesztelted őket! :K

Nagyon durva... :R

(#102) Stifler93


Stifler93
tag

Jó cikk lett gratulálok hozzá, és a gyűjteményedhez egyaránt!

Van egy hibás Siluro GF4 Ti4600-as kártyám (semmi külsérelmi nyom nincs rajta), ha érdekel valakit, írjon.

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#103) Sandrew


Sandrew
őstag

Jó kis teszt :R :Y

De anyagilag is elég jól állsz ;]

(#104) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Komoly egy gyűjtemény!
Kíváncsi lennék azért az ATIkra is.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#105) DEJVID


DEJVID
őstag

Tudtam én mindig, hogy a 8800GTX/Ultra minden idők legjobb VGA-ja :R

(#106) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hatalmas grat remek cucc és cikk. :DD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#107) Tuco78


Tuco78
tag

Nem semmi gyűjtemény grat. hozzá meg a cikk is szuper!
Viszont ez az elfogult Nvidia őrület!?
Ez az amit én soha nem értettem,mindig azt vettem ami épp jobb volt!
Pl: Gf2Ti utána már Radeon 9700pro,x800 utána vissza az nv-hez: 6800Gt ezt váltotta a 8800Gt és utána megint Ati:4870x2
Sztem.a teljesitmény számit nem az,hogy ki gyártja az meg pláne elitélendő,hogy az Nvidia az átnevezésekkel többször is becsapta a vásárlóit!!!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#108) MasterDeeJay

Nagyon alapos leírás! Gratulálok a gyűjteményhez!

Fx-ekről mindíg a lassú és melegedő kártyák jutnak eszembe, részben jogosan. Kezdeti Nvidia dx9 nem sikerült valami fényesen. Ismerős gépében Win7-et simán kezeli aero felülettel egy fx5200-as.
Tesztekhez:
Szegény régebbi kártyák ekkora felbontáson jóhogy megdöglenek. (videó ram limit, vagy csak egyszerűen kevés ekkora hatalmas felbontás)
Ti4200-al vittem végig a HL2-t dx8 módban, egy akadás nélkül 1024x768-ba. Szerintem a Geforce3-as szériáin is produkál játszható sebességet. Ahogy írtad kifutott a ramból szegény, amúgy nagyon optimalizált motor. (3dfx.it-n voodoo2-esel is játszottak vele)
Stalker (alap) is játszható mediumon satic light-al (dx7? mód) ti4200-al. A Clear Sky-ból valószínűleg kivették ezt a lehetőséget.
Far Cry döcögősen de játszható szintén ti4200-al (nem full grafon). Ez konkrétan egy Abit OTES 4200-8x volt átírt biossal a 4600-as szintjére felhozva.

6800ultra nagyon jó kari volt (leszámítva a hőtermelését), azzal erős tweakeléssel játszható akár dx9-ben is a Stalker (alap). Fear szintén. COD4-et is játszottam rajta, de a specular mapping megfogja szegényt.
Bioshock (ha jól tudom UT3 motor) is ment a 6800-ason de úgy emlékszem nem volt az igazi, azaz bizonyos részeken beakadt. Nagyon sokáig megvolt ez a kártya, majd egy 8800gt váltotta le.
A fentiekkel nem azt akarom mondani hogy rossz a teszt, csak ha valaki játszani akar ezekkel akkor tudja mire számítson. (retró barton tuning egy moddolt 4200-asal fincsi)

Mégegyszer nagy jó írás!!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#109) banhammer


banhammer
veterán

Nem ártott volna tördelni a szöveget, mert így gondolom sokan (köztük én sem) olvassák el ezt az egybe függő, se eleje se vége szöveghalmazt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#110) GAI válasza Tuco78 (#107) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az NV imádat az én betegségem :DDD Mindenkinek megvan a saját mániája, az enyém ez lett.

(#111) csib41


csib41
aktív tag

97ben is volt 128bit-es kari és még most is van. bámulatos mennyit fejlődik a technika :DDD

(#112) atee


atee
őstag

Nagyon jó cikk. Gratulálok és a gyűjteményhez is!
Nekem is volt néhány szép emlékű kártyám. A kedvenc nálam ELSA Gladiac GeForce2 GTS
volt. Fiatalabbaknak (ezzel egykoron egy kamion elárasztotta a hazai piacot) :)

Esetleg kis táblákat készíthetsz a kártyák alá az évjárat és az akkori áruk feltüntetésével :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#113) GAI válasza MasterDeeJay (#108) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Tudom hogy méltányosabb lett volna a régi kártyákat kisebb felbontással is letesztelni, de akkor meg az újak futottak volna hamarabb processzor limitbe. Ezért választottam inkább olyan beállítást, ami elindul a régieken is és összehasonlítható az eredmény. De tény, hogy ha valaki arra a kérdésre keres választ, hogy melyik játék futtatható még el a régi vasakon is, arra nem ez a cikk fogja megadni a választ...

(#114) GAI válasza banhammer (#109) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom pontosan mire gondolsz, szerintem elég jól tördelve van (oldalakra is, és azon belül témákra is... ne a nyomtatási nézeten olvasd!). Az ennél jobban tördelt szöveget nekem pl már nem kényelmes olvasni, de ez egyéni ízlés kérdése.

(#115) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Jó és részletes írás!
Nekem is van egy MSI GeForce FX 5950 Ultra-m, tény, hogy mai szemmel is remek kártya, mind felépítését, mind tudását tekintve!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#116) Angel1981


Angel1981
veterán

Remek ötlet, remek megvalósítás! :R
Ha lesz szavazás az "év cikke"-ről, én erre fogok voksolni, az szinte biztos! ;)

(#117) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Ok, nekem nvidia riva tnt2 model64 pro-t irt ki a gep. Meg a flatout 1 is indul vele, bar szaggat, mint pek a kelt tesztat. En hulye meg kidobtam. A geforce mx440el meg az s3 trioval egyutt. Az utobbit bantam is, utana szolt haver h kene vmi pci vga az uj szervergepbe.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#118) BlOO


BlOO
csendes tag

Nagyszerű írás! :R
Nosztalgikus, informatív, könnyen emészhető, nem túl részletekbe menő!
Én is szerettem a Voodoo II-esem, a Voodoo III-asom, az MX440 -esem, a GF 6600 GT-m, a GF 7600 GT-m, a GF 9600 GT-m, és legutóbb a HD 4830-am!
Ez a középvonal, de - relatívan véve - egyben ésszerű is! :)

Élveztem a cíkket! :B

NO dissatisfied costumer is ever allowed to leave my business. Always send pm. to me.

(#119) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi, érdekes volt. :R

A Geforce2 volt a legnagyobb sláger sztem, amit más gyártó alig tudott megközelíteni talán a 3DFX V2 és a ATI Radeon 9600 széria volt ilyen jó. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#120) Findzs


Findzs
addikt

azt a mindenségit :Y
nem semmi teszt, gratulálok :K

ilyenkor kicsit elszomorodom, hogy nekem is lehetne egy rakás csúcskártyám az elmúlt 10 sok évből ha nem úgy cserélgettem volna őket, hogy mikor újat vettem a régit mindig eladtam

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#121) acc200


acc200
tag

Besz*rás.. Nagyszerű cikk, 1 élmény volt elolvasni pont infó érettségi után :DD

(#122) Z$ee


Z$ee
csendes tag

Gratulálok!
Nagyon jó cikk!
Szép gyűjtemény!

zsee

(#123) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Nagyon szép írás, de ha jól gondolom valamikor beszerzel egy 590-et is? :DDD

Mit is kéne ide írni?

(#124) szőröscica válasza GAI (#58) üzenetére


szőröscica
addikt

Hello!

Igen, az is igazi ritkaság! De nekem egy ultra extreme a vágyam. :DDD

(#125) GAI válasza KisTopi95 (#123) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát előbb-utóbb biztosan :) De még "kissé" drága ahhoz, hogy a vitrinbe kerüljön...

(#126) RpPRO


RpPRO
őstag

Profi iras. Grat.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#127) acsa77


acsa77
tag

Egy rokonom kiselejtezett irodai gépében 256-ost találtam. Megkíméltem a gépet (és a pénztárcámat), és fillérekből "csúcs"-ra hoztam a többi részét, hogy mai is helytálljon. Elvileg 4GB RAM is belemegy Win7-hez.

A kártya viszont SZŰZ: soha, senki nem játszott még rajta. Nem tudom, miért ezt vették bele anno. :)

(#128) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

és hol van a GTX 590?

ott lépett közbe a pénztárca limit...

windows7sins.org

(#129) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Annak ellenere,hogy ATI parti vagyok egy ideje,nekem is volt nehany peldany a fentiek kozul a gepemben.
Az utolso kepen lathato Nvidia-t szeretnem meg egyszer(ketszer) a kezeimben tudni,letesztelni,majd a sajat vitrinembe tenni. :))
Grat a teszthez. :R

[ Szerkesztve ]

(#130) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egyik barátomnál jó pár kártya megfordult ezek közül. :) A legjobb akkoriban, vagyis a régi időkben ez a kártya volt volt... 4600-as nyákra volt téve a 4200-as GPU. Nagyon jó kis kártya volt...

Én nem vagyok zöld párti, de sok kártyát végignéztem nála ezek közül. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#131) Tuco78 válasza GAI (#110) üzenetére


Tuco78
tag

Ez igaz! :N Nem is normális ember akinek nincs valamilyen hülyéje.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#132) pmheros válasza hackeeeee (#130) üzenetére


pmheros
senior tag

azok a képek amik a 4600 -os nyákját mutatják a weben , azok nem csak elrendezésre, de méretben sem hasonlítanak a linkeden lévőére

nem vagyok tökéletes

(#133) banhammer válasza GAI (#114) üzenetére


banhammer
veterán

Firefox-szal olvasom és nekem túl tömör az egész.
Kicsit szellősebben olvashatóbb lenne.
Mondjuk egy DTP-s tuti, hogy sírna kínjában ha látná a szöveget.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#134) hackeeeee válasza pmheros (#132) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom, hogy már akkor, hogy pontosan, hogy volt, de valami hibrid dög volt, az rémlik..

Vagy csak az volt a lényege, hogy: "In order to decrease the production costs of the card, the expensive eight layer PCB boards found on the GeForce4 Ti 4400 and Ti 4600"

Nem tudom már, nem ma volt...

Vagy lehet, hogy a 4400-hoz volt hasonló, nem tudom.. Na de majd utánakérdezek. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#135) Malachi


Malachi
addikt

örökös nVidia tulajként csak ennyit: :R

szép munka.

(#136) GAI válasza banhammer (#133) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Még szerencse, hogy nem professzionális felhasználásra készítettem.

(#137) Viktor77


Viktor77
titán

Nem készítettél nekik honlapot? Mintha valamelyik nap láttam volna egy oldalt, ahol az összes nVidia kártyád fel van sorolva.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#138) hackeeeee válasza banhammer (#133) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tény, hogy lehetne kicsit "tagoltabbá" tenni a szöveget, de ha nem kezd új gondolatot, akkor felesleges új bekezdéseket belepakolgatni...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#139) GAI válasza Viktor77 (#137) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A cikk elején linkelve vannak a régebbi oldalaim, de azokat már jóideje nem frissítettem, ezek a kártyák nincsenek rajtuk.

(#140) #65675776


#65675776
törölt tag

Azzal azért vitatkoznék, hogy a TNT képminősége kifogástalan volt. 2D-ben mosott volt, egy VirgeDX (és úgy általában bármelyik S3 chip) ezerszer élesebb és tisztább képet rajzolt. 3D-ben nem igazán volt vele baj, személy szerint öt évig használtam egy SGRAM-os V3400TNT-t.

(#141) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Szép gyűjtemény és szép írás.
Néhány megjegyzés.
A 3DMark 2001-es tesztnél a a legújabb zsugák nem valami problémába vagy processzorlimitbe botlottak, hanem szimplán ki vannak herélve a régi API-s tulajdonságaik, hogy a DX11-re több tranyó maradhasson. Ha lemérnéd mondjuk 3DMark2000-el, ott már szabályos teljesítményzuhanást látnál a sor végén.
apropó: processzorlimit - inkább RAM limitnek kéne nevezni, mert a K10.5-ös alapú rendszerek talán még DDR3-1333 esetén is jobban skálázódnak a RAM-mal mint a CPU-val.

Utánam a kondenzcsik!

(#142) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Bárcsak az én vitrinembe is lehetne egy 480 ;] .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#143) Nowhereman válasza #65675776 (#140) üzenetére


Nowhereman
őstag

Vedd úgy, hogy NVidiás viszonylatban /főleg a nonémdzsíforszemikszketősökhöz képest/

Utánam a kondenzcsik!

(#144) GAI válasza #65675776 (#140) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez lehetséges, én ugyan nem tapasztaltam ilyet, de nem is használtan soha aktívan TNT1-et. Viszont az elmosottság nem a chip hibája, hanem inkább az analóg kimenet szűrése/árnyékolása nem lehet tökéletes gondolom...

(#145) gantum


gantum
aktív tag

nem vagyok őrült. :DD :DDD

pont ugyan ezt akarom véghezvinni, hogy összegyűjtöm a kártyákat, csak én sorban szeretném őket, meg tesztet sem csinálnék. :)

gratulálok, jó volt látni, olvasni. :R

(#146) gYaLo válasza bacsis (#2) üzenetére


gYaLo
őstag

Nagyon jó cikk, +1 :C :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#147) GAI válasza Nowhereman (#141) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, lényegében mindenhol írhattam volna "rendszerlimitet" processzorlimit helyett, hiszen a Phenom se tudta magát kifutni abban az alaplapban, de a lényeg ugyanaz: nem a VGA-n múlott a dolog :) és a processzorlimit talán közérthetőbb kifejezés.

Érdekes amit mondasz, lehet hogy a GTX 480 tervezetten lenne gyengébb dx7-8 alatt, mint a régebbi kártyák? Előfordulhat, de szerintem inkább csak nem emelte meg az órajeleit akkora terhelésre, mert ugye 4 szinten tudja szabályozni...

[ Szerkesztve ]

(#148) GAI válasza gantum (#145) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ebben azért én nem lennék biztos, ugyanis én az vagyok :DDD

Sok sikert a gyűjtéshez, ha írsz majd te is egy cikket róluk akkor érdeklődve fogom olvasni :)

(#149) #65675776 válasza GAI (#144) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahány TNT chipes kártyával találkoztam, mind ilyen volt. Az Asus a jobban összerakottak közé tartozott. Szóval nem egyedi probléma volt, hanem globális, ami egyértelműen a chip problémájára utal. Nem létezik, hogy minden kártyát ugyan úgy baltázzanak el. Akkoriban még nem volt szokás mindenkinek referencia PCB-t és alkatrészeket alkalmazni.

A VirgeDX-em viszont alja kategóriás volt (a gyártóját se tudom megmondani), mégis ezerszer jobb volt 2D-ben a képe. Ahogy a manapság nálam levő két S3 kártya is noname, mégis tűéles képet rajzol mind a kettő. Ez bizony a chipen is múlik.

(#150) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Gratulálok! Jó cikk.
Nem kevés idő lehetett ezt összehozni... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.