Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoja™


Zoja™
őstag

Nem vagyok oda ezért a stílusért, de le a kalappal.
Ez igényes és profin kivitelezett mod, minden tiszteletem a tiéd. :R

(#2) Simi87


Simi87
senior tag

Aki tud, az tud. megint csodálatosat alkottál. :R

(#3) davidsone


davidsone
addikt

komoly :C szép munka!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#4) energy4ever


energy4ever
addikt

A stilus annyira nem bejovos, viszont igenyes mod lett, grat. :)

(#5) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez nagyon ott van.Le a kalappal. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) waithEard


waithEard
őstag

Az a lúdtoll nem semmi! Szép munka! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#7) feco72


feco72
Modder

Köszönöm mindenkinek, igyekeztem odatenni magam, mégis csak DCMM. Persze nem lett tökéletes, de ahogy lesz megint kedvem meg erőm hozzá akkor nekiállok majd a 4. változatnak is.

A lúdtoll az lúdtoll, nem csinálmány :DD

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#8) energy4ever válasza feco72 (#7) üzenetére


energy4ever
addikt

Szerintem adj neki egyedi gombokat. Pl fabol, eggyesefel beleegeted a betuket/szamokat forrasztoval. :)

(#9) Fr0z3n válasza energy4ever (#8) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Erre a boltban kapható kisméretű virágkaró tökéletes :D

Grat Feco, jó lett. Azt hittem az szegecs a csuklótámasznál.

(#10) CloZee


CloZee
aktív tag

Ez igen!

(#11) feco72 válasza energy4ever (#8) üzenetére


feco72
Modder

Azért az én mazochizmusomnak is van határa ;)

FrOz3n: Igen szegecsek futnak a szélén

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#12) drlovi


drlovi
aktív tag

respekt :C igényes munka! nekem nagyon tetszik.

(#13) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na ez az alkotás! Nem előre elkészített dolgokat összerakni (és kicsit átalakítani) eggyé amiket támogat egy cég!
Nekem sem a stílusom, de nagyon nagy lett! :R

(#14) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nekem ez a munkád sem tetszik, de én már csak ilyen vagyok, és amint látom, szerencsére egyedüliként. A beleölt idő és a kreativitásod viszont mindenképp dícséretet érdemel, még tőlem is, csak így tovább! :C

(#15) Fr0z3n válasza feco72 (#11) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A bőrben lévő díszítésre gondoltam. Álmomban sem gondoltam volna, hogy az festék.

(#16) ViZion


ViZion
félisten

Nem tudnám használni, törékenynek hatnak a gombok. továbbra sem értem, h a fémre vagy fémhatású fóliára lézergravírozott gombokat miért nem veted be, jól nézne ki.

Így is frankó, irigylem a kitartásod :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

:C

A.

(#18) #56573440


#56573440
törölt tag

a beleölt meló és idő miatt mindenképp maxrespekt :R

viszont pár építő jellegű ha meg nem sértelek:

- a bill jelentős része egyenes fa. azt fel lehetne dobni valamivel, mert így nagyon nagy a halott tér, azt meg lehetne törni akár valami decoupage teknikával, egy jó alapot ha találsz steampunk témában fel lehet vinni úgy, hogy az alatta lévő fa mintázata is átüssön, vagy egy nagy mintának csak a darabjait mintha töredékek lennének. bármi, vagy akármi :)

- a fehér bill szerintem nagyon elüt és idegen az egész barnás témától. jelentősen sötétebb alapszínben lenne érdemes szerintem gondolkozni, vékony, világos betűkkel. a fa színe, a bőr, a réz jó hármas, de abba én már nem igazán kevernék bele egy ennyire elütő, főleg ennyire világító színt. az kerül fókuszba, és ha csak nincs valami eszetlen módon kidolgozva és akarod kiemelni, akkor szerintem jobban jársz ha hagyod beleolvadni kicsit az egészbe. úgyis nagy területet foglal el, fent van, hangsúlyos lesz, de a kevesebb néha több :)

amúgy szép munka, grat hozzá :K

[ Szerkesztve ]

(#19) lazlogogola


lazlogogola
tag

Látszik,hogy megdolgoztál vele és ehez gratulálok! :C
Nagyon kreatív vagy.

De szerintem ill. számomra,ez borzalmas.

Volt már jobb munkád.

(#20) macko20


macko20
őstag

A réz mánia engem is elért.....tetszik kár h a réz rúd végül nem maradt a szélén,a sok terv között van egy rézcsővel körbe rakott ház aminek egy része a hűtésben is részt venne...
Én a kéztámasz mintáját változtatnám..a piros pontokkal jelöltre ,így:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#21) haxiboy


haxiboy
veterán

Brutálisan szép lett, igaz én nem vagyok ennek a stílusnak a híve, inkább a minimalistát szeretem, de ilyen igényes munkát ritkán látni! Le a kalappal!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó, tettszenek a steampunk cuccok :)

(#23) Dottore válasza feco72 (#11) üzenetére


Dottore
addikt

Kár, hogy van határa mert így max. csak ügyes lehetsz, de jó soha.

(#24) vadkörte


vadkörte
addikt

Grat! Jó lett.
Csak egy tipp. Ha a cseresznyefa nem elég sötét, próbáld ki a szilvafát.

Üdv. V. Körte

(#25) atike


atike
nagyúr

Gratulálok! Nagyon igényes munka! :R

(#26) 1tom


1tom
tag

Szép munka!

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#27) beleszólok


beleszólok
senior tag

Mondd, ugye ennek nincsenek olyan vicces tulajdonságai, mint prof. Dolores Umbridge kis tollacskájának? ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#28) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Minden elismerésem! :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29) feco72


feco72
Modder

Szétdarabolom,hogy még emlékezzek, mit is akartam írni.

#FrO23n: Múltkor kaptam mindenféle bőrös szerszámokat, gondoltam használom már őket. Kiemeléshez meg jó volt a festék és így nem kopik.

#VIZion: A környéken nem csinálnak ilyet sajnos, viszont a betűkészítős sráccal meg vagyok elégedve, olcsón és korrekten dolgozik.

#blackrulz: Kifejezetten ki akartam emelni, talán még lehetett volna feketén-fehér. A fémszínt használtam ennél [link], nekem túl sötét lett. Megfelelő színű fóliát kell majd szerezni, ami egy árnyalat a rézzel.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#30) feco72


feco72
Modder

#macko20: Ezeken a mintás dolgokon régóta filózok, egyre több lesz majd ilyen, különösen a réz részeken. Itt csak túl nagynak találtam a fekete bőr részt és akartam rá "valamit". A következőnél átgondolom amit mondtál.

#vadkörte: Fánál az a válszték, amit kapok. Az egyik helyen van 4-5 fajta, cserébe marha drága és lassú. A másiknál meg van általában 1, cserébe olcsó-gyors. Alapból ilyensi színt szerettem volna, egyszerűbb páccal-lazúrral kihozni, mint vadászni ilyen fára.

#beleszólok: természetesen nem, majd ő felruházza valami mágikus dologgal.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#31) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Szia.
Örülök ,hogy te is kijutottál a DCMM-re.
Ha ilyen iramba fejlődsz ,határ a csillagos ég.
Csak így tovább. :R

(#32) vadkörte válasza feco72 (#30) üzenetére


vadkörte
addikt

Érthető. :)

Üdv. V. Körte

(#33) feco72 válasza Andrew_31 (#31) üzenetére


feco72
Modder

Sky? :O

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#34) Andrew_31 válasza feco72 (#33) üzenetére


Andrew_31
Modder

Erről már kifejtettem a véleményem. Amit a Németek idén ezzel a kategóriával csináltak az gusztustalan volt.Ezt Alinak is megírtam, de az email ezen részét nem kommentálta. :))

(#35) feco72 válasza Andrew_31 (#34) üzenetére


feco72
Modder

Már nem érdekel, csak magas labda volt az égre hivatkozás :DD . Azóta megy a vita a CE-röl a wmi-n

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#36) Fr0z3n válasza Andrew_31 (#34) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Erről lehetne tudni esetleg bővebben? Háttérben történő infókról sehol nem írnak.

(#37) feco72 válasza Fr0z3n (#36) üzenetére


feco72
Modder

Röviden: a DCMM elött kb. egy hónappal a Sky cég meghirdetett egy spec versenyt, ahol a beltérijét lehetett átalakítani. Ez volt a Sky-CE kategória, ahol az is nevezhetett, aki a CE-ben indult. A versenyen mint utóbb kiderült, viszont összevonták a kettőt és a sima CE kategóriánál is 3 sky nyert meg persze a sajátjukban is. Ezért van a tudósításban is, hogy a Sky és CE kategória gyöztese és helyezettjei megegyeznek.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#38) Fr0z3n válasza feco72 (#37) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez volt az, amiről Eszter e-mailt írt?
Amúgy elég tré egy hozzáállás :(

(#39) feco72 válasza Fr0z3n (#38) üzenetére


feco72
Modder

Igen ez volt az. Láttam én korábban a wmi-n, de nem foglalkoztam vele különösebben. Azért nem volt őszinte a mosolyunk az eredményhirdetésnél. Oké főszponzor...

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#40) Fr0z3n válasza feco72 (#39) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azt elhiszem. Azért dolgozzon az ember, hogy egy huszárvágással szabályt módosítva keresztül húzzák jópár ember számítását. Ez aztán fasza...

[ Szerkesztve ]

(#41) feco72 válasza Fr0z3n (#40) üzenetére


feco72
Modder

Szóval azóta van egy vita a dcmm fórumon, hogy akkor most hogy is legyen a CE meg egy másik ahol kihozták a pontozási szabályokat. Egyébként jó gépek voltak a sky-osok között, én pl. tudtam, hogy hol vannak hibáim és a zsűri is látta, szóval kb. belőttem a magam helyét, de gondolom a többieknek is rossz érzés volt hirtelen. Először egyébként azt hittük, hogy összekeverték a két kategória eredményét. Mindegy ezen felesleges rágódni, még jobbat kell csinálni és kész.

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#42) Andrew_31 válasza feco72 (#39) üzenetére


Andrew_31
Modder

Taps se nagyon volt. :))

[ Szerkesztve ]

(#43) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Összeségében szép munka, igényes munka. Szeretem a steampunk cuccokat, de a billnetyű gomb rész úgy érzem egyszerűen ronda, számomra nem illik bele az összképbe. Véleményem szerint ide réz vagy fa dukált volna. Persze tudom, hogy idő (meg főleg pénz), de érzésem szerint egy jó 5letet ilyennel tönkre vágni már majdnem bűn :) . Ahogy már előttem is írták a fában picit sok a holt tér, valami kis fogaskerekek, faragások vagy intarzió simán elment volna még bele, esetleg vékonyabbra az egészet.
Gondolom ismersz valami CNC laser-est, segítségükkel egész szép dolgokat lehet könnyen varázsolni a fába, például .
Csak megfelelő átmérőjű fa tiplit kell venni és felszeletelni, és már mehet is a lézerezés. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44) Fr0z3n válasza sad_Vamp (#43) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem kell ahhoz lézer. Egy 2000 ft-os pyrográf is megteszi. :)

(#45) sad_Vamp válasza Fr0z3n (#44) üzenetére


sad_Vamp
őstag

CNC lézerrel pontosan lehet követni a fontot (meg bármilyen más vektort), pyrográf az már komoly mazochizmus, persze van ahová az jobban megfelel. :)

meg lézerrel nút keletkezik amit szépen fel lehet tölteni színes fagittel, vagy színezett epoxyval (esetleg egy kis foszfor por, hogy sötétben is lássuk a billentyűket :) )

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#46) feco72 válasza sad_Vamp (#45) üzenetére


feco72
Modder

Ketté kell választani a dolgokat. Ez a gép a dcmm-re készült, itt már azért is húzták a szájukat, hogy a gombok cnc-vel lettek kivágva acélból ( ugye Andrew_31!!)

Amit majd készítek az viszont magán felhaszálásra lesz, ott majd lehet szó ilyenről, de a környéken egyelőre nem találtak még hasonló technikát. Se fa se réz (amit én isszeretnék). Marni tudnak, de durván.

A díszítésnél meg direkt nem akartam rá szinte semmit, legyen csak a fa magában. A varázspálca tartó kerül majd át ide, marva lesz a helye illetve még nagyobb lesz az egész, mert most milli pontosan fért el alatta a fólia. Tehát kap még 1-1 centit alul-felül és akkor a multimédiás gombok is rákerülnek. akkor viszont meg tudom majd csinálni, hogy az egész ívelt legyen ne csak a két széle. De ez még odébb van.

A gomboknál még gondolkozom/keresgélek üveg felületet. Eredetileg kerámiát szerettem volna, de az illető a füle botját se mozgatja azóta se.

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#47) Fr0z3n válasza sad_Vamp (#45) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ízlések és pofonok. Én szeretem a pyrográfot használni. Ezzel is lehet nagyon pontosan és szépen dolgozni, nézd meg pl a blogomban az devastator mod bejegyzés első képét. Feltölteni szerintem meg felesleges. Pácolt és lakkozott fa + égetés bőven szép eredményt hoz.

(#48) feco72 válasza Fr0z3n (#47) üzenetére


feco72
Modder

Ehhez én nem vagyok elég ügyes sajna :( . De nem hiszem , hogy a 9x11 mm-es gombra rá lehetne kézzel írni pl. mail vagy stop ráadásul egy kézírásos fonttal.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#49) Fr0z3n válasza feco72 (#48) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Betűket, számokat tuti lehet. A többit meg kipróbálom. Ha mást nem, szimbólumokkal helyettesíthető.

(#50) sad_Vamp válasza Fr0z3n (#49) üzenetére


sad_Vamp
őstag

jah, a mail felirat helyett oda pingálni stílusosan egy HP-s baglyot nem?! :DD

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.