Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) localhost


localhost
Közösségépítő

Imádlak! Gratulálok! Helyeslem! Támogatom!
(csak egy nyelvi lektor megy egy kis igényesség hiányzik)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2) hejesírásó válasza localhost (#1) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nem lehet mindent akarni azonnal. :B mond mit javítsak és javítom.
priváűtban, a formai, nyelvi ilyesmi hibákat, h kíméljük a topic forumát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) #92888064


#92888064
törölt tag

33. telefonokhoz kártya függetlenítő kártya - mivel illegális tevékenységet lehetővé tevő eszköz árusjtani tilos

idáig többen legálisan hirdettek turbosimet, azóta megváltozott a modik véleménye ezzel kapcsolatban, vagy csak én értelmeztem félre?

amúgy jó elgondolás, csak most nem tudom, h bazárnak minősülök, mert 1 éve munkanélküli vagyok, és adok-veszek unalmamban :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

én letettem róla hogy az apró modkert használjam. Írtam be egyik nap de nem válaszoltak. Utánam párral felmerült ugyanaz a probléma, amelyre viszont válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#5) hejesírásó válasza #92888064 (#3) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ez pl sztem vita tárgya, mert láttam h modik szerint szabad, de sztem meg illegális tevékenységet tesz lehetővé.

várom az érvekkel alátámasztott véleményeket, és megbeszéljük.

sztem tilosnak kéne lennie. veszel egy telefont amit nem függetlenként veszel. azért kapsz kedvezményt mert aláírtad h ez a telefon CSAK a szolgáltató simjével mehet. Attól még hogy maradandó, későbbiekben kézzel fogható nyoma nem marad, még olyat csinált a user a turbóval amit aláírt h nem tesz meg. És a PH-oldalain minden tilos ami illegális. Ez pedig sztem az.

Gergő_: többek között ez azért IS megeshet mert az a vmi amit beírtál lehet, hogy egyik nap egyik modinál még tilos másik nap másik modinál meg nem.

pl az 1ik határeset téma: a moddolt konzolok árusítása. a moddolás tiszta sor, de a moddolt konzol értékesítése már nem az. hol így hol úgy ítélik meg.

Ad_m: haszonszerzési céllal teszed?

[ Szerkesztve ]

(#6) Psychonaut válasza hejesírásó (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szvsz moddolt konzol árusítása ne legyen tilos. Tekintve, hogy tudtommal a Microsoft EULA-ja (X360) és a Sony EULA-ja (PSP) sem tiltja a konzol moddolását. A garanciavesztés magától értetődik, de ha úgy döntesz, hogy ezt vállalod, akkor nincs akadálya a moddolásnak. Hangsúlyozom, ez az én értesüléseim szerint van így, lehet, hogy rosszul tudom.

(#7) hejesírásó válasza Psychonaut (#6) üzenetére


hejesírásó
senior tag

hát golival találni mindent, de ez itt okosnak hangzik:

"To my understanding, modding your xbox is not illegal, but installing a cracked bios (which u need to load onto your modchip to play pirated material/install a bigger harddrive/install new dashboards/run linux etc.) is illegal"

szval a chip berakása nem törvénysértő, de arra feltölteni azt a sfotvert ami lehetővé teszi a warezolt tartalmak használatát már az, ennek okán teheti meg a MS a live tiltását a moddoltak számára.

Egyrészt. másrészt egyenes következménye a warezolt tartalmak használata. igen lehet azt mondani mint a torrent technológiánál, h de hiszen legálisan is lehet használni a technológiát. csak ez konzoloknál hasra ütve 99,999% ban nem így van, itt bizony nagyon nagy többségben van vszleg a warez célokkal moddolt xbox. egy embert nem tudok aki nem ezért moddolta. :B
Technológiai és jogi oldalról sztem tökéletesen egybeesik, és párhuzamos a kártyafüggetlen telókkal.

[ Szerkesztve ]

(#8) biker válasza hejesírásó (#5) üzenetére


biker
nagyúr

a turbo/rebel sim ugyanúgy nem illegális, mint az EFIX kártya OSX futtatáshoz

mivel mindkét eszköz teljesíti azon követelményeket, hogy sem a telefon szoftverét, sem hardverét, se ma szolgáltató tulajdonát képező sim kártyát nem módosítod, innentől semmi közük hozzá

ugyanez EFIX esetén, mivel nem módosítod az apple szoftverét, sem a számítógép hardverét, csak a külső eszköz avatkozik be, nem illegális a használata az eszköznek.

innentől ha nem lehet ilyet árulni, ehhez szíve joga a PH-nak, de nem annak illegalitása miatt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ps.: nyilván a CSAK 3 pöty elleni meghalás miatt moddoltakra nem vonatkozik.

(#10) Lenry


Lenry
félisten

8. bundle játékok értékesítése az újság értékesítése nélkül tilos- olvasd el mi van a lemezre írva!

akkor ez a hirdetésem illegális?
megkérdeztem anno, és akkor azt ötlöttük ki, hogy ez első sorban az újságosokra vonatkozik

11. mmorpg játékok accountjának eladása az eredeti játék lemez nélkül. Tehát csak az account eladása tilos!

ennek meg semmi értelme. a lemez önmagában csak az általában ingyen is letölthető klienset tartalmazza, a játék szempontjából teljesen lényegtelen, hogy van-e vagy nincs.
a saját WoWom telepítőlemeze pl sosem volt még a meghajtómban sem. csak a serial kellett róla, az pedig egyszer használatos.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Psychonaut válasza hejesírásó (#7) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát most el nem olvasom az EULA-kat, ahhoz túl hosszúak, de a PSP-nél is valami ilyesmi van, hogy moddolni nem illegális, de a gyári szoftvert visszafejteni, módosítani, stb. tilos. Ergo ilyet telepíteni is tilos.

De összességében mintha "elítélő, de konkrétan mégsem tiltó" konklúzióra emlékeznék.

(#12) hejesírásó válasza Lenry (#10) üzenetére


hejesírásó
senior tag

én úgy tudom, hogy újság nélkül forgalomba hozni tilos. ez ugyan úgy vonatkozik a trafikosra, újságárusra mint a PH hirdetőre.

sztem. :B

de ebben a listában az a jó látjátok h ezeket a kérdéses dolgokat VÉGRE rögzítjük, megbeszéljük.

demok-valóban hozzáférhetők, de amikor full gém van a lemezen? annak az ára, kvázi az újságba van beépítve, az a játék nem ingyenes.

remélem majd a modok jönnek és irányt mutatnak :K :R

félreértés ne essék: én itt most nem akarom a frankót megmondani. a leírtak mind mind vita tárgya lehet.

WOW. elvileg ha csak a serialt adod el, mert már neked nem kell a játék azt ha jól tudom, nem teheted meg a cd nélkül. mert az teret engedne a feltört accok eladásának a ph-n.

[ Szerkesztve ]

(#13) Lenry válasza hejesírásó (#12) üzenetére


Lenry
félisten

annak az ára, kvázi az újságba van beépítve, az a játék nem ingyenes.
és azt az árat én ki is fizettem anno az újságosnak. hogy utána mit csinálok a saját, teljes jogú szoftveremmel, az már az én dolgom.
szerintem :B

de ezzel várjuk meg egy moderátor/házigazda véleményét

WoW: a serialt nem tudod eladni, csak, ha még nem használtad fel (ergo: nem hoztál vele létre accountot). utána nem jó semmire*
ha már felhasználtad, létrehoztál egy accountot, akkor pedig nem lesz szükséged többet a serialra. a telepítő pedig akár account/serial akármi nélkül is letölthető a Blizzardtól

*ha elfelejted a jelszavad, akkor kérhetik

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) hejesírásó válasza Lenry (#13) üzenetére


hejesírásó
senior tag

modikra várok majd én is. de nem sietünk. sok a dolguk.

Ahogy én látom, a cd-t és az újságot egyben vetted meg, és a ráírtak szerint csak egyben is értékesítheted tovább. legalábbis a gyakorlat azt mutatja h az újság nélküli bundle gémeket tartalmazó aprókat törlik a modok. ;)

most ez részletkérdés, a lényeg h az a tapasztalat, hogy hol törlik az accokat hol nem.
ha vkit láttam h az accot dobozos játékkal adta (még ha az nem is jó már semmire) akkor meghagyták a hirdetését.

[ Szerkesztve ]

(#15) Lenry válasza Lenry (#13) üzenetére


Lenry
félisten

ehh... még jó, hogy utánanéztem, és így magam javíthatom a hibámat...

You may permanently transfer all of your rights and obligations under the License Agreement to another only by physically transferring the original media (e.g., the CD-ROM or DVD you purchased), all original packaging, and all Manuals or other documentation distributed with the Game;
WoW EULA, 4.B bekezdés

mea culpa, a WoWos ügyben igazad volt :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) hejesírásó válasza Lenry (#15) üzenetére


hejesírásó
senior tag

:B
semmi baj. pont ezért vagyunk itt. most mivel megtaláltad a forrást, alátámasztható a dolog.

én köszönöm!

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha jól tudom akkor a turbo-sim nem tiltott eszköz, de lehet azóta változott.

A keresztlinkelést és pl. használom amikor van egy alaplap+proci, akkor felteszem mind2-t a saját kategóriájába, és vigyél hozzá procit/lapot is ott van a végén.
(habár újraolvasva te nem erre gondolsz, itt lehet finomíthatnál a ponton)

Az üzletrontást át kéne gondolni, mert pl. az üzletrontás-e, ha egy ismert webshopot linkelsz, ahol 10-20-30%-al olcsóbb a termék mint amennyiért az eladó kínálja használtan. Kicsit el vannak szállva az aprón a használt cuccok árai, néha annyira, hogy olcsóbb az új. :U

Jövedéki adós termékek árusítása tilos, szesz/dohány/stb.
(igen, vízipipa dohány is)

Az újságmellékletnek érdemes lenne tényleg utána nézni.

(#18) #92888064 válasza hejesírásó (#5) üzenetére


#92888064
törölt tag

eleinte csak vásároltam, mivel itt találtam a legolcsóbb hardvereket a neten. innen raktam össze a gépem, majd ha változtattam itt adtam el, és itt vettem az újat. később ismerősöknek, rokonoknak segítettem, ha fejleszteni akartak. nem 1x a postaköltséget és az utalási költséget is buktam. aztán 1 éve megszűnt a munkahelyem, és unalmamban elkezdtem cserélgetni az alkatrészeimet, főleg a vga-mat. mindig annyiért vásároltam, amennyiért 1 hónapon belül el is tudom adni. ha valami jó árban van, és kíváncsi vagyok a teljesítményére, akkor megveszem. tesztelgetem, használom pár hétig, aztán eladom, mert meguntam. a "váltásoknál" volt már nyereségem, persze elenyésző.
egyfajta hobbi: mindig más kütyüm van (amit tesztelgethetek), nem kerül pénzbe(néha plusszos), és néha találkozok új arcokkal (értelemszerűen személyes átvételnél).

(#19) D1Rect válasza #92888064 (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt én is csináltam, de már ráuntam. :))
Egyébként jó móka. :K

(#20) hejesírásó válasza D1Rect (#19) üzenetére


hejesírásó
senior tag

és én mint vevő köszönöm h csináltad :DD
most is jól megy a 4870. mind a kettő. bár a gainward kicsit melegedik.

(#21) D1Rect válasza hejesírásó (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Nagyon szívesen. :))
Meg kell hagyni, azért az a gainward kari elég jó darab. :K

(#22) Thunderzolee

"2. Ne hirdessél meg két helyen ugyan azt. Ne hirdessél ugyan azt kétszer egy helyen."

Valaki hirdet egy nVidia Go 8600M GT videokártyát.
Ezt most akkor hol adja fel? :F

1. Videokártyák-->egyéb videokártyák
2. Notebook-->tartozékok, alkatrészek

Mert ugye érdemes lenne mindkét helyen feladnia.
Ugyanez a helyzet a notikba való procikkal.
Noti alkatrészként hirdessem, vagy egyéb processzorként?

Memóriával más a helyzet, mert ott van a ramoknál SO-DIMM menüpont.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) Lenry válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem elég egyértelmű, hogy notialkatrészként adom föl

főleg, hogy az egyéb VGA szekció az a nem-NVIDIA, nem-ATi VGA-knak van. procikánl ugyanez

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Thunderzolee válasza Lenry (#23) üzenetére

:R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Mivel még kidolgozás alatt áll az általános moderálási séma, ami alapján egységes moderálás lesz, így ez az írás inkább csak találgatás, pár pontatlan, vagy éppen nem helytálló résszel.
Ha készen lesz a séma, úgyis írunk valamit, h mindenkinek világos legyen utána.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26) Thunderzolee

"23. egy termékér sokkal többet (értsd nevetséges összeget) kérni NEM tilos, ebben az esetben ha vki reklamál az ár miatt az üzletrontás miatt szankcionálható"

Ez nem tetszik.
Pont ettől jó a PH, mert itt nem engedik átverni a hozzá nem értőket.
Ha valaki túláraz valamit (mert balekot keres), ne csodálkozzon, ha páran beírogatnak a hirdetésébe, h ez nem fair.
Persze lehet különbséget tenni rosszindulatú üzletrontók, és lehúzást megelőző üzletrontók közt. Ez utóbbi ne járjon szankciókkal. A PH érdeke, h tiszta maradjon, és ne engedjen teret a mások átveréséből élőknek. Egyáltalán nem biztos, h egy túlárazott terméket nem vesz meg senki. Elég egy véletlenül ide találó laikus vásárló.
A lehúzás az maradjon meg a Vaterán, Tesz-veszen, Expresszen.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) Dany007 válasza z0d1AK (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Hhm ez érdekesen hangzik. Mivel kapcsolatos séma készül? :) Csak a Hw apróhoz? Vagy úgy általánosságban?

@Thunderzolee: 100%-ig egyetértek. Ez már bennem is felmerült régóta!

Amúgy erről már beszéltem egy moddal vagy hg-vel már nemtom. Mert engem is felidegesített a dolog párszor.
És állítólag réges régen egy messzi messzi Ph-n anno még nem volt olyan h üzletrontás... Mindenki beszólhatott, viszont nagyon sok probléma volt vele, sok helyen elfajultak a dolgok, akkor került bevezetésre ez az üzletrontás dolog...

[ Szerkesztve ]

(#28) z0d1AK válasza Dany007 (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy minden témára kiterjedő sémára gondolok én itt. Amiben meglesz minden részlegben az, amit nem lehet, illetve hogy miért mi jár.
De türelem, eddig is ment az apró, nem ezen a pár napom fog múlni

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) Thunderzolee

Most a chippelt PS2-vel kapcsolatban mi lett a többség véleménye?
Hirdethető, vagy warez elősegítése miatt nem? :F

Ezt kukacoskodásnak tartom.
Kár lenne az ilyen hirdetéseket mellőzni, egy telefonnál még megértem a kártyafüggetlenítést (illetve az ilyen hirdetés tiltását), de a PS2-höz konkrétan még képes leírási segédletek is vannak a a neten. Ha annyira gáz lenne a moddolása, töröltetné a Sony is.
Ennyi erővel a DivX-es filmek lejátszására alkalmas DVD lejátszókat is ki kéne vonni a forgalomból. Nem nagyon láttam még boltban DivX-es filmet.. :U

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#30) z0d1AK válasza Thunderzolee (#29) üzenetére


z0d1AK
veterán

A chippelt konzolok valószínűleg nem lesznek tiltva, mivel most isa konzolok 90%-a az. Ha ezeket töröljük, akkor a felhasználók jó része eltűnik, és a prohardver neki olyan oldal lesz, ahol semmit sem lehet, ai pedig megmarad, az pedig majd privátban írják, hogy chippelt,vagy kitalálnak egy új varázsszót rá.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31) hejesírásó válasza z0d1AK (#28) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nekem nem is mondtátok h nektek is van egy ilyen sémátok alakulóban. akkor ez fölös amit összedobtam? :B

(#32) z0d1AK válasza hejesírásó (#31) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, fölösleges(szerintem legalábbis). Úgyis majd az általunk összeállított séma lesz a hivatalos.
Nem is tudtam, h be kellett volna neked jelenteni :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33) hejesírásó válasza z0d1AK (#32) üzenetére


hejesírásó
senior tag

Tudom, pont ezért írtam, hogy a részletek megtárgyalása után, és a modiknak már megfelelő verziót kéne csak elfogadni. volt modi akinek mondtam, de nem mondta h Ti is csináltok már ilyesmit. :U

[ Szerkesztve ]

(#34) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

A változásokat, javaslatokat ma délig beillesztem.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.