Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Ahogy nézem, nincs messze Ópusztaszer, a Feszty-körkép lehet tetszene nekik. :)

solfilo

(#2) mephi666 válasza solfilo (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

az azért egy jó 50-es onnan :) ...esetleg északra ott van bugac (csárda, ménes, lovaglás, kocsikázás), ami alsóbbrendű utakon nem akkora táv (más hirtelen nem jut eszembe azon a környéken)

#3: az tényleg nagyon jó :K 1éve jártunk ott, de az már vagy 80km majsától :D (és ott van mellette a tanya csárda, ami a bugacihoz hasonló... habár a bugaciban még nem jártam, viszont programokat tekintve hasonlót adnak)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) dugynok


dugynok
senior tag

Nem írtad merről mentek, de ha útbaesik oda vagy vissza Felsőlajos, akkor oda érdemes beugranotok a MagànZoo-ba! Nagyon jó vadaspark, sok oroszlànnal, akik nem az àrnyékba döglenek csak - mint minden àllatkertben!
Hasonló korú gyerekek nagyon élvezték nàlunk :)
Szinte minden évben születik kisoroszlàn vagy tigris, akiket meg is lehet simogatni!

[ Szerkesztve ]

(#4) Attiee


Attiee
újonc

Szia Kérdező. Tényleg nem írtad merről jöttök és pontosan a kérdést sem értem. Kiskunmajsai Jona Thermál fürdőről csak jót mondhatok. Sok medence, csúzdák (kicsiknek-nagyoknak). Szauna,gőzkabin. Hideg-meleg fürdő. A belépő kb.2000/fő. Van családi jegy is(kivéve éjszakai, ott fix.2000) Nézzd meg az oldalukat. Esetleg ha a környék érdekel ,lehet arról is tudok valamit.

(#5) hege8888


hege8888
aktív tag

Bocsesz, azt nem írtam, én hódmezővásárhelyi vagyok, Bugac Ópusztaszer már megvolt (többször is).
Falusi, alföldi gyerek lévén a puszta "szépségeit" már láttam, itt nőttem fel.
Szóval én konkrétan Majsán nézelődnék (ha van mit).

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#6) solfilo válasza hege8888 (#5) üzenetére


solfilo
veterán

úgy látom, van kisvasút is wiki szerint, az gyerekeknek is érdekes. :)

solfilo

(#7) Lenry válasza hege8888 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

ott jártam középiskolába, illetve itt lakok egy szomszéd faluban...
sok izgalommal nem tud kecsegtetni, sima semmiextra alföldi kisváros

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Chaser


Chaser
titán

van 3 napod pancsolj ( : egy nap alatt fele medencét nem tudtam kipróbálni
vannak külön gyerekeknek, meg vannak frankó csúszdák, rengeteg termál, hideg vizes kis medence, talán 10 fokos, szép nagy terület
volt vizi foci is, van egy tó is, játszótér
3 nap úgy elmegy ott észre se veszed

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) alcsa válasza Lenry (#7) üzenetére


alcsa
senior tag

Lenry vagyok a Faluból :C

(#10) Zsiráfapu válasza solfilo (#6) üzenetére


Zsiráfapu
csendes tag

Sajnos a kisvasúti közlekedés 2010 óta "szünetel".

Not trying, is lost by default.

(#11) TheLázs válasza alcsa (#9) üzenetére


TheLázs
csendes tag

És ez itt a Jackass...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#12) Narxis válasza TheLázs (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

:D

Thanos was right.

(#13) Padree


Padree
senior tag

Üdv!

Majsától pár kilóméterre, a Tázlár felé vezető út mellett van egy tanösvény (Tartósszegfű témájú). Hangulatos, rövid (kb 1km séta oda-vissza), több szakasza a talaj fölött, "palánkokon" fut, melyen ottjártunkkor a reggeli órákban rengeteg gyík napozott. Félreeső helyen, a főúttól beljebb fák alatt lehetett parkolni ahol az indítótábla is van, padok de még tűzrakó hely is van talán. A strand nyitása- és a kánikula előtt egy kis frissítő reggeli kirándulásnak tökéletes.

Mi a Lópofa csárdában kajáltunk, szintén pár éve. Magyaros, egyszerű, semmi csicsa. Korrekt árak, finom kaja, hatalmas udvar - a kölkök ellesznek.

Olcsó reggelit a fürdő felől Majsára befutó úton lévő Pennyben vettünk.

Távolabbi helyek ha útba esnek:
Soltvadkert: fagyizó a városközpontban, Vadkerti-tó homokos strand, környékén gokart, kilátó a tó túloldalán. Az Anna étterem sajnos bezárt tudtommal.
Kecel: hadijármű park (tankok, repülők)

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#14) hege8888


hege8888
aktív tag

:R Köszönöm a tippeket, kár a kisvasútért, a két kölök vonatbuzi... :D (na jó, én is az voltam, ha hallottam, hogy jön a vonat, futottam ki a kertvégébe. Nagyanyám pár háznyira lakott a vasútállomás teherrakodó felöli sorompójától, akkoriban még volt teher-forgalom, simán kint voltam 2 órát az átjárónál figyelni ahogy tolatnak, rendezik a vagonokat:))
A tanösvény-tippet is köszönöm, hátha nem lesz dögmeleg, meglessük, mert a gyíkok is izgalmasak... :)
Meg a kajás tippet is köszi.. :R

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.