Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Hamár időutazás, menjünk messzebb. Szerintem sokaknak ismerős. :R

(#2) hege8888 válasza rgqjx (#1) üzenetére


hege8888
aktív tag

Igen, ez a Delta c. Tv-műsor zenéje volt, aki 35 fölötti korosztály, azoknak biztos ismerős.
Inkább arra akartam rámutatni, hogy bizonyos techno motívumok már megvoltak, mikor még talán maguk az alkotók se tudták minek hívják a kreálmányukat.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#3) Oldman2


Oldman2
veterán

Ha Kraftwerk, akkor nekem a nejemmel együtt beugrik a 80-as években (vagy 90-es) a Kisstadionban lezajlott Kraftwerk koncert. Google segített: 1981.08.14

Azon felül, hogy csúcs volt, az üvegszálas padokat előtte cserélték ki...

Részletezzem? Hetekig utána szúrta a hátsónkat az üvegszál...

(#4) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Minden "modern" zene alapja Beethoven.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#5) lezso6 válasza hokuszla (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A DJ-k pedig valójában modern karmesterek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Klaus Duran válasza hokuszla (#4) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Minden "modern" "zene" alapja.... ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) Csapoati válasza hokuszla (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Beethoven meg a zene Mozartja.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Hű, erre a videora magam is ráakadtam pár hete. Meghökkentő lehetett a közönségnek az élmény. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9) joghurt válasza rgqjx (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Vagy az első elektronikus sláger (nem holmi experimentális rétegzene), a Popcorn, amiből azóta kismillió változat és feldolgozás készült.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Hieronymus válasza Trailblazer (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Meghökkentő lehetett a közönségnek az élmény.

Tudták, hogy milyen koncertre vettek jegyet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) Trailblazer válasza Hieronymus (#10) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem voltak ők még olyan nagymenők, hogy headlinerek lehettek volna.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12) bambano válasza hokuszla (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) lezso6 válasza bambano (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az ilyen "nesztek parasztok, kultúra" gyorséttermi junkfood jellegű crossoverektől a hideg kiráz. :( Bár az eleje vicces volt. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) bambano válasza lezso6 (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rendes Chuck Berry szám azokból az időkből, amikor még tudtak zenélni is, meg bulizenét is csinálni.
nesze :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) lezso6 válasza bambano (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tudom, kb 7 éves korom óta ismerem, igaz először csak midiben hallottam. :DD

Nesze, kb ugyanaz, csak fordítva. :P :DDD

Amúgy ez az "akkor még tudtak zenélni" dolog anno ugyanígy volt, csak akkor épp rock volt a sátán zenéje. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) #90088192 válasza lezso6 (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lattam a Popcorn elso televizios kozvetiteset :) Na az volt valami, mert nem tudta senki mit is kellene ra csinalni a "nezoteren".
Hamar komolyzene akkor inkabb Bach, hiszen orgonan olyat alkotott amit minden hol hallasz a mai napig, csak ugye feldolgozva millioszor elektronikus zenekent. SZVSZ. Tudom a tobbiek is, de Bach szerintem az elektronikus zene elofutara volt. :R

(#17) zither


zither
csendes tag

Mondjuk ez annyira nem meglepő. Mivel az techno vonal megteremtésében és elterjesztésében oroszlán szerepet vállalt a Kraftwerk (azzal együtt, hogy a techno "hivatalosan" Detroitból indult, mégis ők voltak a proto techno). A 80-as évekre ez hivatalossá is tették, mivel konkrétan beépítették a fogalmat az egyik albumokba (http://www.youtube.com/watch?v=s9tctaupuhw&t=4m57s). Ettől függetlenül ennél korábban is volt már teljes értékű techno zenéjük (lásd metal on metal-t 77-ből http://www.youtube.com/watch?v=i7i83yoQSo0&t=31m40s).
Modjuk ezeket szerintem ismered is, különben nem találtad volna meg azt ősi német krautrock fesztivál felvételt. Mondjuk a 60-as évek beli német krautrock mozgalom azért is izgalmas, mivel a legtöbb német elektro zenész onnan indult (gyakorlatilag abból nőtt ki a német elektronikus zene).

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj Hétfőn

(#18) Trailblazer válasza zither (#17) üzenetére


Trailblazer
addikt

Bizony. Ott van még a másik két élcsapat, a Can és a Neu!, a legendás motorik dobolással.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#19) lezso6 válasza #90088192 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az elektronikus zenét szerintem sokan nagyon-nagyon félreértik. Itt már rég nemcsak a dallamok és ritmus van, legalábbis ezek valamilyen szinten háttérbe szorultak. A hangzás a lényeg, már rég túlléptünk a hangszereken és dallamokon. Ez alapján kb három fő ágra lehet osztani a zenét, történelmi sorrendben:

1. Akusztikus, élő zene, nulla elektronikával. A hangszer hangja változtatható az alapján, hogy az ember milyen stílusban játszik rajta, ezt hívják játékstílusnak, melyet a kottára olaszul írnak fel. Ez nagyon sokféle lehet, pl dinamika (piano, forte, crescenco, stb) vagy a hangszer megszólaltatási módja (pl vonósoknál pizzicato, azaz pengetve), stb.

2. Elektromos zene. A hangszerekben megjelent az elektronika, ezzel változtatva a hangjukat. Legnépszerűbb ilyen hangszer az elektromos gitár, de a ma használt legtöbb orgona is ilyen, stb. A lényege az, hogy az adott hangszer még mindig hasonlít az eredetire, de a hangja kicsit vagy épp radikálisan más.

3. Elektronikus zene. A hangszer eltűnt, pontosabban két részre vált: hangkeltő elektronika, és hozzá valamilyen ergonómikus fizikai felület, bár utóbbi opcionális. Pl egy szintetizátor egyértelműen az orgona billentyűit másolja, de nem sok köze van a hangjának hozzá. Manapság persze nem igazán szokott lenni fizikai felület, ott a DAW (zeneszerkesztő szoftver), aztán egérrel és billentyűzettel össze lehet dobni sok mindent.

Az utóbbi kategória persze nagyon sokfelé szétszedhető lenne még. Pl analóg vs digitális, manapság elég retro hangulat van, és sokak (már akik megengedhetik maguknak) analógot is használnak. De nézhetjük úgy is, hogy szintetizáló vs "legózene". Előbbinél a szerző egy teljesen saját valamit dob össze, ő tervezi a hangszereket is. A "legózenész" viszont csak hangmintákat vág össze, minimális effektezéssel, amit én nem tartok valódi zeneszerzésnek, hisz az elektronikus zene lényege a kreativitás és a hangzásbéli autonómia.

Az egy szinttel feljebb lévő (tehát hangminták helyett teljes számokat legózó) didzsés keverést pl inkább interaktív, kreatív zenehallgatástnak tartom, bár persze az elektronikus "koncerteken" az előadó a keverésen kívül mást nem igen tud csinálni, igaz, manapság olyan fejlettek már a DAW-ok, hogy live műsort is lehet velük tartani, ami már több, mint DJ-kedés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A popcorn zene már ugye 96-ben létezett.

Magam részéről imádom a Kraftwerket.

Vlog hoz aláfestőnek is tökéletes, de komolyabb hifin meghallgatni maga az álom. Pláne bakelitről lenne jó!

A videónak megnéztem a hosszabb változatát, nem mondom, embert próbáló feladat. Az első pár percben sokan úgy néznek ki, mint aki magáról sem tud :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#21) Lalikiraly válasza rgqjx (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Atya ég 1957-ben a Delta zenéje. Szerintem csodálatos!!!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#22) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#20) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Bocs 69-ben...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#23) Lalikiraly válasza hege8888 (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Magyarországon ekkor vidéken még rádió se nagyon volt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#24) #90088192 válasza lezso6 (#19) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lehet felreertem, ami a mondanivalom azon nem valtoztat SZVSZ. A mai szint ahogy irtad is mar teljesen elrugaszkodott az eredeti hangszerektol, nincs ebben semmi rossz, mar JMJ is kezdett ebbe az iranyba huzni, sot Kingsley is a popcornban, csak ugye nekik akkor meg nemvolt erre olyan eszkozuk, igy lett a masodik kategoria. Minden egyes uj hangszer tulajdon keppen uj hangazas, es erre jonnek a stilusok. Erre jon a fizikai retegtol elvalasztott hangzas(hangok effektek), vagyis tulajdon keppen egy uj hangszer :)

Bach stilusaban volt kulonleges, amit muvelt az orgonan azt nem hallotam elotte senkitol, bar nem hallgattam vegig az egesz zenetortenelmet az igaz :) Ezert a hangazas mar eleve kulonleges, ezert is irtam, pont azt kezdte el amit most mar sikerult beteljesiteni. Egy teljesen egyedulallo hangzast.
Igy indult tulajdon keppen a mai elektronikus zene is nem? Volt nekik az elektromos orgona(billentyus hangszer pl) es olyan stilusban jatszottak rajta, olyan kombinaciot amit soha sem azelott, de igaz ez a gitarra is( Evan Dobson jo pelda a Trance ezen vallfajara, persze nem uttoro). Erre gondoltam igy hirtelen :R

(#25) lezso6 válasza #90088192 (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A fent leírtak szempontjából mindegy, hogy milyen stílusban játszol a hangszeren, a lényeg a hangkeltés módszere. Ha a zongorán nem a billentyűket használod, hanem nekiállsz kézzel pengetni a húrokat, az még mindig akusztikus zene. De ha már számítógépen utófeldolgozod, akkor elektronikus.

Az elektronikus zenével kapcsolatban szerintem ez a videó mondja el legjobban azt, hogy milyen elborult ötletek vannak, s mi az eredmény. Ez pedig azt, hogy milyen cuccokat szoktak használni az "művészek", ami amúgy nem olcsó, itt konkrétan alsó hangon több tíz millányi cumó látható. :D Persze az eredmény eléggé megosztó, én az előbbi előadót sosem, az utóbbi előadókat meg már nem bírom hallgatni, olyan káosz jellegű hangzavart csinálnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) #90088192 válasza lezso6 (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor valahol arrol beszelunk, hogy az akusztikus uton elerheto hangokat nem tekinthetjuk elektronikus zenenek, meg akkor sem ha nem akusztikus hangkeltokkel hoztak oket letre.
Ha viszont egy elektronikusan kelltett hangkavalkad nem irhato le zenei formaban, akkor nem tekintheto zenenek?

(#27) #97093120


#97093120
törölt tag

Na akkor ide is .

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.