Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

amire muszáj picit "hergelni" a játékosokat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2) Gomez86


Gomez86
őstag

Kétségtelen, hogy van egy hangulata; színvilága.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#3) Zsoccc válasza TazLeacher (#1) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Ehh, igaz, bocsi. Úgy látszik nekem még reggel van. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Gyusz


Gyusz
őstag

Hát ő, izé, szerintem ez nem néz ki olyan jól, bár lehet, hogy csak a nagyon sötét színvilág zavar meg.

[ Szerkesztve ]

(#5) nrgia


nrgia
őstag

Mivel ez is onlysony, nállam felejtős, sajnos....

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#6) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

"E3-om"? Nem mondod komolyan, ugye...? :O

[ Szerkesztve ]

(#7) Vico87 válasza Gyusz (#4) üzenetére


Vico87
tag

Egyetértek, szerintem ez nem valami lenyűgöző grafika manapság, ezt már kb az Oblivion is tudja. Én úgy érzem, hogy a "csak a PS3 képes erre" csak duma, nem vallják be, hogy valószínűleg a Sony hatására hanyagolják a többi platformot.

(#8) bozont válasza Vico87 (#7) üzenetére


bozont
veterán

Lehet egy kicsit túlzás, hogy csak a PS3 tudja futtatni, de azért elég jól néz ki szerintem. Az meg a másik, hogy szerencsére ebben a játékban nem a grafikán van a legnagyobb hangsúly.
Én valószínűleg a következő gépfejlesztés helyett beruházok egy konzolra és egyre jobban a PS3 felé húz a szívem.
mod.:
Egyetértek, szerintem ez nem valami lenyűgöző grafika manapság, ...
Akkor mégis mi számítana annak? Csak engem zavar hogy a szoftverekhez fejlesztik a hardvereket és nem pedig fordítva?

[ Szerkesztve ]

(#9) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Itt egy ÚJ kb 15 perces videó a játékról!
Fejlesztői kommentárral, új jelenetekkel. Az első 17 perc heavy rain-ről szól, kisebb megszakításokkal. Kis erotika is van benne... :U :D A játékban lesz több is. ;)
Ezt a linket bedobhattad volna a cikkbe Zsoccc. Feltéve ha nem utána került fel a GT-re, nem néztem mikori.

[ Szerkesztve ]

(#10) mad1 válasza Gyusz (#4) üzenetére


mad1
veterán

Jaja,semmit sem latni a kepeken jatekbol,csak arnyekot. :N

Ne szemetelj ! = Steam

(#11) nrgia válasza ez_meg_emaz (#9) üzenetére


nrgia
őstag

21 perces ...mindjárt meg is nézem :K ...THX

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#12) Tomekk. válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

az súlyos :DDD

Amúgy a játék nagyon nem jön be.

(#13) Vico87 válasza bozont (#8) üzenetére


Vico87
tag

Megnéztem a belinkelt 21 perces videót, és ott is említik, hogy "hűde nagyon kihasználjuk a PS3 képességeit", holott megnézve a videót és képeket, ezt egy közepes PC is simán tudja, nomeg az Xbox360 is. Szóval csak az zavar, hogy a marketingeseik kb teljesen hülyének nézik a játékosokat. Nem mondtam, hogy rossz a grafika, de azért viccesek a készítők nyilatkozatai, az egyik azt mondja, hogy "igen, a grafika korszakalkotó, nagyon rágyúrtunk", később meg "a játéknak nem a grafika a fő erőssége, hanem a sztori".

Egyébként érdekes maga a játékmenet, szívesen játszanék vele, szeretem az ilyen játékokat, amelyekben a sztori az erősség.

szerk.: az Indigo Prophecy is tetszett, bár a végefelé szerintem nagyon elszállt a fantasy irányba, pedig az elején ilyesmire nem számítottam ilyen mértékben.

[ Szerkesztve ]

(#14) Gyusz válasza Vico87 (#13) üzenetére


Gyusz
őstag

Igen, az Indigo Prophecy/Fahrenheit szerintem is jó volt, de egy idő után tényleg más irányt vett a játék, mint amire számítani lehetett, ezzel együtt az akció is eléggé túlsúlyba került. Ennek ellenére nagy kedvencem.

(#15) dezz válasza Vico87 (#13) üzenetére


dezz
nagyúr

Grafikailag igen, de itt az eddigieknél komolyabb fizika is van.
[link] (Csak hogy ne írjam be mégegyszer ugyanazt.)

(#16) Vico87 válasza dezz (#15) üzenetére


Vico87
tag

Lehet, hogy összetettebb a fizika, de a kérdés az, hogy kell-e. Itt arra a két dologra gondolok, hogy :
1) Ezek a sokkal komplexebb számítások láthatóan jobb eredményt adnak-e, vagy észre sem venni, csak a prociterhelésen ?
2) Egy ilyen játéknak van-e egyáltalán szüksége rá, hiszen az események között ugyan a játékos dönt, azonban előre felvett szkriptekről mennek (gondolok itt a videóban mutatott roncstelepi balhéra például, amelynek kimenetelei előre megszabottak, a játékos ezek között dönt cselekedeteivel) ?

(#17) Peat;) válasza dezz (#15) üzenetére


Peat;)
veterán

máig az adatlapokon szereplő számokkal játszol :) asszem nincs konzolod/nem szeretsz játszani de bármit megmagyarázol a ps3 javára legyen bármi a gyakorlatban, ami most itt megint az: kevesebb mint ami beígértek. Alan Wake nekem jobban bejön, remélem az is jön ps3-ra és majd kiderül a hatalmas különbség ;]

(#18) dezz válasza Vico87 (#16) üzenetére


dezz
nagyúr

Jó esetben az élethűséget és persze látványosságot növelik. Attól, hogy a fő események script alapúak, hogy mindig minden ugyanúgy essen szét, robbanjon fel, stb. ...

Peat;): Valóban, nem vagyok egy nagy játékos, inkább programozói (nem a rinyálós fajta) szemmel közelítek hozzá.

Játszani amúgy szeretek, de kinőttem már abból, hogy ne sajnáljam az időt a mai, valójában még mindig igen kezdetleges virtuális valóságokban eltölteni.

Viszont pl. az élethűbb fizika sokat lendíthet az egészen...

Nos, a mai konzolok közül a PS3-nak lehet erre megfelelő mennyiségű számítási kapacitása.

Neked meg arra van megfelelő mennyiségű (mint azt már számos alkalommal bizonyítottad) útálatod a PS3 irányában, hogy inkább ezt is elvitatod, csak nehogy akármiben is jó legyen a gép.

(#19) Vico87 válasza dezz (#18) üzenetére


Vico87
tag

"Jó esetben az élethűséget és persze látványosságot növelik."

Hát igen, jó esetben. Ami ugye akkor van, ha a közelítő megoldások láthatóan más fizikai eredményeket produkálnak, mint a bonyolultnak nevezett változat. Namost a kérdés az, hogy ezek mennyire térnek el, ugyanis lehet olyan közelítő függvényeket találni, amelyek matematikailag sokkal egyszerűbbek (könnyebben számolhatók), azonban alig-alig térnek el a pontos, ámde sokkal összetettebb függvényektől.

Ugye a hivatalos duma az, hogy más gép nem vinné a játékot, de ha belegondolunk, akkor nekik pont, hogy megérné, hogy menjen más platformon, hiszen akkor valószínűleg több példányban adnának el belőle. Ezért gondolom, hogy ez csak mellébeszélés.

(#20) dezz válasza Vico87 (#19) üzenetére


dezz
nagyúr

Az élethűséget term. nem úgy értettem, hogy minden pontosan úgy törik, esik, pattog, stb., mint a valóságban. Hanem hogy egyátalán van ilyen, sok-elemes "részecske"-szimuláció. (Ha a közelítő számításokból sok van, ahhoz ugyanúgy nagy számítási kapacitás kell... Mellesleg a Physix is közelítő függvényeken alapul, máshoz szuperszámítógép kellene.)

Van már egy pár PS3 exkluzív játék, miért olyan nehéz elképzelni, hogy ezt is eleve így tervezték?

(#21) GabN73


GabN73
addikt

Max Payne Matrix keverékben. a PS3 meg elmehet a .... :)

(#22) Peat;) válasza dezz (#18) üzenetére


Peat;)
veterán

X360-at legalább annyit leszóltam, csak azt hajlamos vagy nem észrevenni :) bármilyen hír van mindig ellentmondásokba keveredsz. Most azzal hogy grafikailag íme a dolog: így besegít a cell meg úgy az állításaid szerint, viszont a korábbi anyagokhoz képest most rontottak a dolgon és grafikailag nem nyújt többet mint a rivális. Én közel sem mondom hogy csúnya, sőt. De anno átbaszták a népet, ahogy te is hangoztattad hogy többet fog nyújtani. Hát nézd meg a képeket, nagyon igényes és szép, csak éppen nem több. Mostanában ez a sony, ezért nem szeretem, eteti a játékosokat. Erre te jössz most a fizikával ha a grafika része bukott, ha bukna a fizika része, mert biztos vagyok benne hogy nem lesz átütő pont egy ilyen dolog egy ilyen stílusú játékban, akkor majd jössz hogy x360-ra 10 dvd-n férne csak el. Mindig csűröd csavarod, aztán ha végigértél kezded elölről. Ezért is írtam, Alan Wake. Hasonló a hangulatvilága csak az nem előre scriptelt (vagy mi), tehát még a fizikát sem előre számolja. Majd ott kiderül a hatalmas különbség, szerintem egyszerre jönnek kb.

(#23) dezz válasza Peat;) (#22) üzenetére


dezz
nagyúr

A fizikát talán nem néhány kép alapján kellene megítélned...

Én nem csűrök-csavarok semmit (inkább állandóan te azt, amit én írok), 10 DVD-ről meg talán egyszer sem beszéltem. Csak a tényeket és a lehetőségeket mondom. Ilyen alapon a DirectX 10-ről, 11-ről, stb. sem lehetne beszélni, mert úgyis alig használja ki valami, az is évek múltán, stb.

Multiplatform címektől meg köztudomásúlag nem érdemes plaformspecifikus dolgokat várni. Mint ha nem tudnád...

(#24) Peat;) válasza dezz (#23) üzenetére


Peat;)
veterán

Bocs azt nem írtam, hogy azt meg microfos vette meg. [link] - ha rá akarsz nézni, 2 perc és jó az oldala.

(#25) dezz válasza Peat;) (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

Megnéztem. Nem volt túl tartalmas ez a rövidke trailer, szal majd meglátjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.