Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silεncε


Silεncε
őstag

"tény, hogy sokan valóban nem tudják azt, hogy ezek nemcsak a nekik szóló parancsokra figyelnek" - az ilyen emberek vajon mit hisznek, hogy működik az okoshangszóró?

(#2) bandigyerek válasza Silεncε (#1) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Az a baj, hogy nem így kellene, hogy rögzít és küld mindent, és nem csak az "Alexa" után elhangzottakat. De hát abban mi a biznisz? És ha megcsinálhatják, meg is csinálják.

(#3) Sinesol válasza bandigyerek (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

Folyamatosan figyelnie kell ahhoz, hogy az "Alexa" - ra reagalni tudjon.

Egyébként tényleg elképesztő, hogy mennyire világtalanok az emberek, mégis mit hittek, hogy működnek ezek a dolgok? :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Silεncε válasza Sinesol (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Benne ül a kis manó, aki hallgatózik...

(#5) arfer válasza Sinesol (#3) üzenetére


arfer
aktív tag

Attól még nem kellene elküldenie mindent a nagy testvérhez elemzésre...

(#6) azbest válasza Silεncε (#4) üzenetére


azbest
félisten

és időnként küldenek új manót, ha a régit ki kell végezni, mert túl sokat tud már? :D

"a digitális asszisztensek betörnek az emberek magánszférájába"
Naja, az emberi hülyeség tör inkább a felszínre. Amikor a saját butaságot úgy kompenzájnák, hogy állami megfigyelést és szabadságjog korlátozást követlenek maguk felett.
Aztán meg azért lesz sírás-rívás, hogy az állam avatkozik az életükbe.

Mindig a tudatos, körültekintő emberek szívják meg, mert az állam a hülyékhez, a szavazóbázishoz igazodik.

[ Szerkesztve ]

(#7) nyisziati válasza Sinesol (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

"mégis mit hittek, hogy működnek ezek a dolgok? "

Áh...
Amikor diplomás embereknek kb. századszorra magyarázod el, hogy csukja be az ablakot, mert így nem hatásos a légkondi... Ki kell írni, hogy húzza le maga után a WC-t és használja a kefét...
A szekrénykulcsokat már tengelyes (elfordítható) kivitelben gyártják, de még így is sikerül beletörni, ahogy elhaladnak a szekrény előtt, súrolva a kulcsot... stb...

Műszaki analfabéták, de valami extrém súlyos mértékben.

Csak arra gondolj, hogy közvetlen nyugatról átvett videókban, focimeccsen, a visszajátszásnál KIÍRJÁK, HOGY EZ UGYANAZ AZ AKCIÓ, CSAK MÁS KAMERAÁLLÁSBÓL. :O
Epic facepalm.

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ezzel kapcsolatban az Amazon egyébként elmondta, hogy munkatársaik az akár napi 1000 megvizsgált felvétel forrását nem tudják beazonosítani": segítsek?
"ráadásul szigorú titoktartási szerződések is tiltják ezek tartalmának nyilvánosságra hozását.": nem is nyilvánosságra akarják hozni, csak pár szakszolgálat érdeklődik utána...

arra pedig, hogy "nem kötelező", azt tudom mondani, hogy lassan nincs olyan telefon a piacon, amin nincs. tehát de, kötelező, ha telefonálni akarsz, akkor lassan a komplett adatharács bullshit kötelező lesz. vagy már az...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Lacok válasza Sinesol (#3) üzenetére


Lacok
őstag

"Egyébként tényleg elképesztő, hogy mennyire világtalanok az emberek, mégis mit hittek, hogy működnek ezek a dolgok?"

Az a baj, hogy az emberek túlnyomó többségét nem is érdekli "hogy működnek ezek a dolgok" pedig a lehetőség adott az interneten, hogy utána olvasson.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) gabor7th


gabor7th
addikt

Én voltam egy felső-középoszálybeli családnál többekkel, ahol miközben fontos dolgokról tárgyaltunk nagy komolyan, a három éves kisfiúk bemutatta, hogy mit tud Alexaval... a szülők elég rendesen égtek utánna... a kisfiú folyamatosan arra kérte Alexát angolul, hogy fingjon... és azt csinálta is.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) DraXoN válasza arfer (#5) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nincs bennük elég erős hardver és adatbázis (tanulni se képesek magukban), hogy megtudjon bármit csinálni.
Majdnem mindenhez "hazarohan", hogy "mit is akart".. maximum "gyakori helyi parancsokat" tud(na) helyben elvégezni ha akarna (nem tudom jelenleg "hogy áll ez a dolog")..
minden digitális "asszisztens" ilyen.. A GoogleNow, Siri és Bixby se kivételek..
csak az a vicc, hogy ezeket árulják és az emberek "örömmel" ugranak rá.

én bezzeg nem nyugszom amíg valamiről nem tudom meg, hogy működik ... még az ikeában vett ledes izzó működése is "érdekes" számomra mondjuk, így nem esik ez nehezemre, hogy utánajárjak.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) Silεncε válasza DraXoN (#11) üzenetére


Silεncε
őstag

Így van. Ezek csak mikrofonok, küldik haza, amit hallanak, aztán minden ott van elemezve, net nélkül semmit nem tudnak. Nyilván nem fognak egy 15$-s cuccba belerakni egy olyan hardvert, amin futtatnak egy teljes digitális asszisztenst.

(#14) dabadab válasza Sinesol (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Folyamatosan figyelnie kell ahhoz, hogy az "Alexa" - ra reagalni tudjon."

Igen, de azt pont helyben is fel tudná ismerni, nem kellene azt visszaküldenie a szerverre. Sőt, amikor utoljára néztem ilyesmit, akkor pontosan ez volt a koncepció, hogy csak a varázsszó elhangzása utáni dolgokat küldi a szerverre, a varázsszót meg a saját SoC-ján futó program ismeri fel.

DRM is theft

(#15) Béééla válasza Sinesol (#3) üzenetére


Béééla
őstag

A vicc, hogy működhetne úgy is, hogy a "hé alex" után vegyen csak. A 6288-as Nokiám (figyelem, 2006-ot írunk!) tudott offline hangfelismerést! Hosszan nyomva a headset gombját bemondtál valakit, és egész szép arányban találta el a névjegyekből. Egy ARM9, alig több, mint 200 MHz-es procival! Mi van az Echoban? Egy Cortex A, DSP-vel, többszörös procifrekivel (is)! Ne magyarázza nekem senki, hogy nem tudták belekalapálni...

Bélabá

(#16) TheSpy válasza arfer (#5) üzenetére


TheSpy
csendes tag

Teljesen igaz, ráadásul ugye a telefonokba laptopokba is be vannak a hangaszisztensek építve. Erre tessék jogszabályt alkotni EU. Csak és kizárólag a Ok Google, Hy Alexa és társai utáni elhangzott részt küldhesse tovább elemzésre. Szerintem ezt illene nagyon komolyan venni. Egyre jobban kielemezhetőek és releváns adatokká transzformálhatók ezek a hanganyagok, amikkel utánna vissza lehet élni. Ráadásul simán lehetsz vétlen elszenvedője is dolognak. Pl. ha valakivel beszélgetsz akinél a telefonon az adott funkció be van kapcsolva. Ehhez szerintem nincs a cégeknek joga titoktartás ide, bizalmas kezelés oda.

(#17) DraXoN válasza TheSpy (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Elvileg csak azokat küldi vissza amikor nem biztos benne, hogy mit is hall..
pl Hey Alexa, a szó de te azt mondod "Pereg a paripa" (hirtelen nem jutott más az eszembe)... mert lehet ilyenkor "azt mondja", "hey alexa" csak borzalmas akcentussal/tájszólással ...

A régi telefonokban (már a 2002ben megjelent Siemens C55öm egyik reklámja is az volt, hogy hangfelismeréssel felhív a telefonkönyvből embereket). Igaz a hatásfok abban még "nem volt az igazi" a későbbi telefonok már jobbak voltak, de azok nem igazi hangfelismerések, hanem inkább "hangminta elemzés" volt.. Azaz a betűket összerakva volt egy "elképzelés" a hanglejtésről amit hallani kellett, így ha valaki (a telefon által ismert nyelven) kvázi "dialektus" nélkül beszélt, jó eséllyel azonosította miről is lehet szó (bár nem tökéletes hatékonysággal)...

A google szöveg diktálási funkció úgy 2012 körül hivatalosan nem működött magyar nyelven (nem rémlik mikor is tették hivatalossá, talán 2016ban), de már próbálta megérteni amit az ember kísérletezett, anno az öcsémmel jókat röhögtünk, hogy direkt beszéltünk neki és "diktáltunk" és, hogy elírta miket ért.. mára ez már nem vicces játék, kvázi tökéletesen tud "írni" ha használja az ember.. A vidéken élő rokon tájszólása se volt akadály neki (tudom, ő pl. "lusta" írni a telefonon, így ha tudja azt használja)..

persze mind ez a fejlődés egy dolognak köszönhető, hogy borzalmasan sok mintát küldtek be az emberek, mint pl. mi az öcsénkkel amikor "csak szórakoztunk", eleinte nagyon lassan fejlődött, aztán egyre jobb lett, exponenciálisan "javulva"... Eleinte csak próbálkoztak vele sokan, de később mikor már pontosabb volt direktben használták ezen funkciókat.. Manapság Anyám is már "mondja" a telefonnak ha valamit keres (időjárás, tv program, "valamiről valamit").. Csak poénból mutattam meg anno neki, de nagyon meg tettszett neki elsőre (azóta a 70 éves nevelőapám is "rászokott" persze csak ha úgy gondolja senki nincs a közelben, mert: neki nem tetszik a technika, jó a "régi módszer" ;] )... Persze a telefonos hangfelismerés elvileg csak akkor veszi az adást ha megnyomod neki a "hangikont".. kivéve ha az asszisztens programot is használja az ember és engedélyezi neki az állandó hangfigyelést (bár eleinte az is csak feloldott képernyő mellett működött, de mivel sokaknak nem tettszett úgy működve, így lett "kijelző nélküli" figyelő módja is.. a "lustaság" kényszerítette ki).

hosszú lett a poszt, a lényeg:
Mi magunk küldjük a mintát ahhoz, hogy fejlődjön a technika, a hatékonyságnak korlátai vannak "offline" módban, nem férne el a belső tárban a rengeteg nyelv, rengeteg dialektusa, bár tény ha megtanulja akkor azt letárolva onnantól csak a "problémás" dolgot kéne beküldeni (bár hivatalosan így is tesz.. de ez eléggé "kiskapus" dolog, hogy "mi a hasonló és mi nem").
A fejlődés ténylegesen a beküldött hanganyagokból történik, amikor az emberek akik "visszahallgatnak" általában nem csak hangot hallanak, hanem egy az adott "rendszer általi" elemzést is, hogy "mi is lehetett" a hangminta amit beküldtek. De valamiért a rendszer úgy ítélte meg, hogy lehet tájszólásos-dialektusban de "kimondták a varázsszót", de nem vagyok benne biztos, inkább ellenőrizzétek ... elvileg ezen események ritkábbá kellene váljanak idővel ahogy javul az algoritmus, de mivel bővül a használók köre és az algoritmus is folyamatosan fejleszti magát, mindig vannak "tévutas találatok"... és szerintem a technika korlátja miatt lesznek is amíg az algoritmus nem tudja értelmezni ténylegesen a hallottakat.. de a HALL2000-res sztori egy másik történek.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) nyisziati válasza Béééla (#15) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem Nokia 5510-esem volt, spéci mikrofonnal, fülessel. Gyönyörűen vette a hangutasításokat.
64 megabájt (!) rammal, 2002-ben.

(#19) Kékes525


Kékes525
félisten

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D Ki nevethet még? ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) Patice válasza Kékes525 (#19) üzenetére


Patice
nagyúr

Cortana?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21) Kékes525 válasza Patice (#20) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) Somatom válasza DraXoN (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ennek nem feltétlenül kellene így lennie. Válasszuk külön az asszisztens funkciókat a hangvezérléstől! Egy "Ébredj Alexa" utasításhoz nem kell online értelmezés, távoli kapcsolat. Amíg ez nem hangzik el, addig Alexa sehova sem küldene adatokat. Tádááám!

Ami az Amazon hivatkozását illeti, nekik nem kötelező hatósági utasításra kiadni a felvételeket? Onnantól már csak egy hangmintaelemző kell a beazonosításhoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Karness Muur


Karness Muur
csendes újonc

Vigyázat!
Hazudik az újságíró!!!!!
"hiszen folyamatosan figyelniük kell"
Nem nem kell folyamatosan mindenre figyelnie, elég csak az alexa szóra figyelnie!
Hazudik az újságíró!!!!!

(#24) Kékes525 válasza Karness Muur (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem figyel folyamatosan, akkor honnan tudja, hogy éppen neki szólnak? Úgy, hogy folyamatosan figyel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) Somatom válasza Kékes525 (#24) üzenetére


Somatom
veterán

De miért kell mindent, amit hall, továbbítania, miközben csak arra figyel, hogy "Hé, Alexa"?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) Kékes525 válasza Somatom (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Az más kérdés. Ez adja meg a célzott hirdetések alapját.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Karness Muur válasza Kékes525 (#24) üzenetére


Karness Muur
csendes újonc

"Ha nem figyel folyamatosan, akkor honnan tudja, hogy éppen neki szólnak? Úgy, hogy folyamatosan figyel."
Nem. Csak az alexa szora kell figyelnie. masra nem. Ha az alexa szo elhangzik akkor kezdi el tovabbitani a hangot a kozpontba, ahol a mondatot elemzi a nagygep. szofelismeres beszedben, pentium1 100mhz, 16mb ram. Hazudaik az ujsagiro, mert ugy allitja e minth a tehnikaliag kenyszerpalyan lenne az amazon. mert csak a felhoben tud hangot felismerni. es ez a hazugsag.

(#28) Somatom válasza Karness Muur (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem kevered a szezont, a fazonnal. Figyelést írsz, de az adatküldést kritizálod. Ez két, külön dolog. Muszáj folyamatosan figyelnie, különben nem tudna reagálni. Csak nem kéne folyamatosan kommunikálnia a szervereivel. Nézd meg ezt a videót. Azért kell nyomkodnom a gombot, mert az általam használt alkalmazás szolgáltatása nem képes folyamatosan háttérben futni (tehát, nem tud állandóan figyelni). De, mint láthatod, repülő módba rakatom vele a telót, tehát a hangvezérléshez nem kell semmilyen külső szerverrel sem kommunikálnia.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) Karness Muur válasza Somatom (#28) üzenetére


Karness Muur
csendes újonc

"digitális asszisztenseknek bizony nem annyira szelektív a hallása, mint szeretnénk. Ez persze jobban belegondolva egyáltalán nem meglepő, hiszen folyamatosan figyelniük kell, ha észlelni akarják nekik szóló utasításainkat, viszont így azt is „kihallgatják”, amit jobban szeretnénk titokban tartani" "Sztem kevered a szezont, a fazonnal. Figyelést írsz, de az adatküldést kritizálod." Igen, valóban mert a cikkiró összemosta a kettőt. Úgy állította, be mintha a kettő nem menne külön-külön és csak a távoli gépen lehetne beszédetfelismerést végezni. "Nézd meg ezt a videót." Aranyos vagy, hogy megmutattad, de én írtam le mit látni a videóban: "szofelismeres beszedben, pentium1 100mhz, 16mb ram." az feltünt hogy ez idézőjelben van?: "Ha nem figyel folyamatosan, akkor honnan tudja, hogy éppen neki szólnak? Úgy, hogy folyamatosan figyel." csak mert ezt nem én írtam..... eza hozzászólásból van amir válaszoltam. Ezt ítrtam én: "Csak az alexa szora kell figyelnie. masra nem. Ha az alexa szo elhangzik akkor kezdi el tovabbitani a hangot a kozpontba, ahol a mondatot elemzi a nagygep."

(#30) DraXoN válasza Karness Muur (#29) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Infinite loop
(a south parkban cartman csinált egy jobbat, azt linkeltem volna, de nincs sehol egy "normális" videó a neten róla)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#31) Somatom válasza Karness Muur (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Szó sincs semmilyen szófelismerésről. Egyszerű hangmintaegyezés történik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) Karness Muur válasza Somatom (#31) üzenetére


Karness Muur
csendes újonc

Elolvasod amit írsz? Hangmintaegyezés? Ezt úgy érted, hogy az alexa nevű eszközt mikor kibontod és előszőr bekapcsolod akkor felmondod rá a saját hangodon az alexa szót, hogy megértse?

hangmintaegyezés:
kopogó dízelmotor hangja. pl.
beszédfelismerés:
Józsi beszél e vagy a Sári.
szófelismerés (élőszóban):
szó felismerése. bla-bla-alexa-bla-bla
nyelvfelismerés (élőszóban)
angol, német, spanyol
akcentusfelismerés:
észak ír angol, kelet vietnámi akcentus

Ezt írtad:
"Szó sincs semmilyen szófelismerésről. Egyszerű hangmintaegyezés történik."

hangmintaegyezésbármi lehet, Sári hangja is. Egy adott német szó bajor akcentussal akár.
Tehát akkor az alexa rendszerében nincs szófelismerés. :-) Értem.

(#33) Somatom válasza Karness Muur (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Én a videómban látható hangvezérlésről írtam, ami megegyezik azzal a módszerrel, amit a korábban említett, régi Nokia telókban is használtak a gyorshíváshoz. Igen, előzőleg rámondtam egy hangmintát, amihez társítottam egy funkciót. Ha a dömdödömhöz társítottam volna a bluetooth bekapcsolását, akkor dömdödömre kapcsolná a bluetooth -t. Alexa aktiválásához ez az egyszerű módszer is elég lenne, nem kéne hozzá semmilyen szövegértelmezés. Tehát, nem az asszisztenciához, hanem annak aktiválásához. Ezért nem értem, hogy ehhez miért kell interneten kommunikálnia.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) #33253120 válasza Karness Muur (#32) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha jól tévedek szerintem az ö rendszerében nincs szófelismerés.
Ahogy a régi Ericsson T10-em is tudott hanghívást. Fel kellett mondani a névhez egy hangcímkét, és amikor megnyomtad hangerö fel gombot, és benyögted, hogy "Sanyi", akkor ha felismerte visszajátszotta a hangcímkét. Gyakorlatilag hívásnál is rögzített egy címkét, és a tárolt fájlokkal hasonlította össze, nem pedig a magát a nevet akarta felismerni....

(#35) Karness Muur válasza Somatom (#33) üzenetére


Karness Muur
csendes újonc

"Ezért nem értem, hogy ehhez miért kell interneten kommunikálnia." Nem kéne, simán sunyin csinálta meg az amazon. Az újságíró meg elfelejtette megírni. Ezért írtam, hogy hazudik az újságíró.

(#36) Karness Muur válasza #33253120 (#34) üzenetére


Karness Muur
csendes újonc

Miért nekem írod? A cikkírónak írd ezt meg, ne nekem! Én voltam aki lehazugozta az újságírót.

(#37) Kékes525


Kékes525
félisten

Lehallgatás? Tényleg készülnek felvételek! (2. rész) - video

"A demonstráció kedvéért Keleti Arthur átnézte a saját Amazon Echo eszközének tárhelyén rögzített hangfelvételeket és bizony talált köztük olyat, amikor nem az Alexa eszközhöz beszélt, hanem egy élő személyhez és a gép félreértette a kimondott szöveget. Megmutatjuk ezt a felvételt, majd a helyzetelemzés után kiberbiztonsági szakértőnk javaslatokat, szempontokat is megfogalmaz a jelen és a jövő felhasználóinak. (PosztmodeM, 2019.07.23/6-2.)"

Érdemes megnézni, nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) Somatom válasza Karness Muur (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Az általad idézett mondatban nem hazudott az újságíró. A régi telókon meg kellett nyomni egy gombot, mielőtt kimondtad a hívandó nevet. A videómban is látható, hogy nyomkodnom kell a kijelzőt az utasítások előtt. Ezt csak úgy lehetne kihagyni, ha a figyelés és a rögzítés állandóan aktív. Ezzel sztem nem lenne semmi gond, ha az ilyen készenlétben rögzített hanganyagot csak a készülék tárolná és törölné, nem kerülne továbbításra. Tehát, az újságíró nem hazudott, a külső hangok állandó monitorozása szükséges. Feltéve, hogy nem egy külön, nálad levő eszközzel (teló, okosóra, bluetooth gomb, stb.) aktiválod Alexát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) Kékes525 válasza Somatom (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ezzel sztem nem lenne semmi gond, ha az ilyen készenlétben rögzített hanganyagot csak a készülék tárolná és törölné, "

Ha ez lenne, akkor sokkal nehezebben tudnák a jövőbeni fejlesztéseket legyártani. Ezek a felvételek nagyban javíthatják a következő verzió beszédértését.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) Somatom válasza Kékes525 (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Az asszisztenciát nem a készülék adja, hanem a távoli szerver. Azok meg elemezzék csak azt, amit Alexának mondok! Az Alexa asszisztencia aktiválásához szükséges utasítást tartalmazó szövegek (vagy hangminták) nem kéne elkerüljenek a központba. Azt csak helyben (kliens oldalon) elemezné Alexa. Így az aktiválás előtti monitorozás szöveganyagát (vagy, hangmintáját) nem tudnák erre használni. Persze, értem a mondandód lényegét. Nem azért csinálják így, mert technikailag muszáj, hanem azért, mert nekik ez jó. Még akkor is, ha nekünk nem az.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#41) azbest válasza Somatom (#40) üzenetére


azbest
félisten

elvileg nem mindig távoli a feldolgozás, csak megesik, hogy félreérti a hívószót és reagál, rögzíteni kezd, amikor nem kéne [link]

(#42) Kékes525 válasza azbest (#41) üzenetére


Kékes525
félisten

Például ami hangzástanilag hasonló, mint a hívószava. Ilyen a "legszebb" szó is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) Somatom válasza azbest (#41) üzenetére


Somatom
veterán

OK, megértem. Akkor ez egy téves ébresztés, egy error lesz. Miért kell az ilyen, egyértelműen nem Alexának szóló utasításoknak is elemzésre kerülniük? Pláne humán elemzésre? Elemezzék az Alexának szóló utasítások hibáit, a téves ébresztések hanganyagait pedig elemzés nélkül, azonnal töröljék!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44) Kékes525 válasza Somatom (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

"Miért kell az ilyen, egyértelműen nem Alexának szóló utasításoknak is elemzésre kerülniük?"

Miből tudja, hogy egyértelműen nem neki szólt az utasítás? Nem mindig van utána újabb próbálkozás, ami egyértelműsítheti, hogy őt szólították, e vagy sem. Ő nem értelemszerűen elemez, hanem "csak" a hangkép alapján. Azaz nem intelligens, hanem csak annak látszik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) Somatom válasza Kékes525 (#44) üzenetére


Somatom
veterán

Ha kételye lenne, akkor visszakérdezne, hogy mit szeretnél tőle, mert nem értette. De, a linkelt videódban sem szerepel ilyen visszakérdezés. Tehát, Alexa rájön, hogy nem neki szóltak. Onnantól viszont az a hanganyag számára nem releváns. Miért tárolja, a központ miért elemzi tovább és legfőképpen miért kerül humán elemzésre?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) Kékes525 válasza Somatom (#45) üzenetére


Kékes525
félisten

A beszéd értésben az is segíthet. Az is tartalmazhat olyan szavakat, amiket a jövőben neki fognak szánni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) Somatom válasza Kékes525 (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Ez igaz. Viszont, közben figyelnek a nappalidban, a hálószobádban, a WC -den ülve. Tényleg ennyire szükségesek azok a minták? Nem hinném. Egyszerűen nincs arányban a szükségesség a magánszféra megsértésével. Mivel alapjában, a működéshez erre nincs szükség, ezért az ilyen adatgyűjtés minimum külön engedélykéréshez kötött kéne legyen.
Esetleg adják ingyen Alexát azoknak, akik ebbe beleegyeznek. Azok az emberek a magánszférájukban keletkező adatokkal fizetnének a használatért.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48) Kékes525 válasza Somatom (#47) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egyszerűen nincs arányban a szükségesség a magánszféra megsértésével."

Ebben igazad van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) Kékes525


Kékes525
félisten

Az Alexa nem fog hallgatózni, ha erre külön megkérik

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) Eastman


Eastman
őstag

A netpolgárok egy része önszántából a se**lyuka élőképét is feltölti az internetre. Őket vajon mennyire zavarja, ha a gondolataikat mondataikat bárki visszahallja? :U Lehet, hogy egyszerűen nekik készült az alexa? ( ;] )

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.