Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

A főcímet olvasva én a Sharpra tippeltem. ;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) PuMbA válasza Tutu7030 (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Kár, hogy a támogatás önmagában nem jelent semmit. A Samsung KU6000 is "támogatja", de se nagy színteret, se nagy fényerőt nem tud a panelja, tehát csak dísz rajta a HDR :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Ezeket a HD Ready készülékeket már konkrétan tiltani kellene, az igénytelenség netovábbja. Nem beszélve arról, hogy 80cm-en... pixelek harca, de nem a 80-as éveken vagyunk...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) DraXoN válasza Duck663 (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szerintem az átlag tv adás minőségéhez... még ez is sok lehet. (és itt most nem a tartalmat értem alatta, hanem a sugárzás jelminőségét).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) papasoft80


papasoft80
tag

Nem akarja esetleg a SONY 2017-ben bevezetni a belépő szintre HDReady-ben a 3D támogatást?
A címet elolvasva már láttam is a cikket magam előtt, hogy na most aztán rendesen ki lesz készítve a SONY. Ehelyett azt olvasom döbbenten, hogy még meg is akarjuk magyarázni, hogy erre szükség és igény van.
Már bocs, de akinek a HDReady(reméltem, hogy sosem fogom ezt többet leírni :() megfelel 2017-ben, az azt sem tudja mi az a HDR.

(#6) Kansas


Kansas
addikt

Ha nem is HD Ready-ben kellene, de azt nem bánnám, ha 1080-ban elérhető lenne a HDR és nem csak a méregdrága 4K-ban és afölött, amire szerény személyemnek se szüksége se fölös pénze...
Azt se bánnám, ha 1080-as monitorból(esetleg 1440-esből) is gyártana valaki HDR-eset - a 3D nem fogott meg, egyelőre a 4K sem(bár annak hosszabb távon legalább látom értelmét monitoron) de a HDR jól jönne.

(#4) DraXoN: a HDR-nek felbontástól függetlenül van értelme, de abban alighanem igazad van, hogy aki úgy akar a sávszélességen spórolni, hogy 720p-ben vagy 1080i-ben ad, az pont nem a HDR-re fog áldozni belőle - Netflix-nek és egyéb internet streamereknek viszont akár meg is érheti, persze ha lesz natív tartalom, és nem utólag akarják feltupírozni a filmeket/sorozatokat.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#7) dethroner válasza Duck663 (#3) üzenetére


dethroner
veterán

Amíg a csatornák többsége SD minőségű a szolgáltatóknál, addig nem veszít sokat aki 720P-ben tévézik

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8) Hieronymus válasza Kansas (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...ha 1080-ban elérhető lenne a HDR..."

Az SD és HD felbontáshoz használt tömörítés. jelesül az mpeg2 és h.264, nem képes a HDR tartalom minőség romlás nélküli átvitelére. Ezért nulla közeli jelentőségre zsugorodik a 4K alatti tévék HDR támogatása.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) -Skylake- válasza Hieronymus (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

Neharagudj, lehet keso van es nem ertelek, de mikoze a 4K felbobtasnak ahoz, hogy olyan kontenert hasznalsz e ami minosegromlas nelkuli hdrt tamogat ? Ha a 264 alkalmatlan hdr-re, akkor akkor is alkalmatlan marad ha 4K.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) gF válasza -Skylake- (#9) üzenetére


gF
senior tag

Csak a HEVC kódolás támogatja a HDR-t. Amit jelenleg csak 4K vagy annál nagyobb felbontásokhoz használnak.

(#11) Duck663 válasza dethroner (#7) üzenetére


Duck663
őstag

Na ezért meg a szolgáltatók farát kellene rugdalni...

Inkább lenne kevesebb adó, de FullHD, mint sok tré minőségű, igénytelen műsorokkal. Olyan csomagot is el tudnék képzelni, amit az előfizető állít össze.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Manapság szerintem nem sokan vennének HD Ready TV-t, már FHD is elég olcsó, kicsit ráfizetek inkább szerzek egy olyat. Online Steam és konzolok is egyre inkább 1080-ra mennek, mai nettel meg az se gond steamelni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#13) NandorHUN válasza gF (#10) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez nem igaz, én sokszor szedek le HEVC kódolást 1080p filmekhez is ha tehetem. Csak azt nem értem miért van tiltva sok oldalon (pl ncore) pedig sokkal kevesebbet foglal mint a sima x264.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#14) tecsu válasza Tutu7030 (#1) üzenetére


tecsu
addikt

2017-ben mi az, hogy "HD ready" készülék? Van még VGA ready is, ami mondjuk csak CGA, de már tudja fogadni a VGA jelet is?
Pláne japán cégnél, most komolyan?!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) janos666 válasza gF (#10) üzenetére


janos666
nagyúr

De ezt úgy kezelitek, mint ha nem lehetne HEVC-el 4k-tól kisebb felbontású videót kódolni (akár HDR-ben), vagy mint ha nem lehetne a lejátszóval és/vagy TV-vel átméretezni a 4k-s képet a 2k-s panelre (ugyan úgy, mint annak idején a ~720 pixelsoros HD Ready TV is fogadta a FullHD bemenetet).

(#6) Kansas

PC-n egyébként elvben semmi akadálya nem lenne a szoftveres (vagy akár VGA kártyán keresztül netán szabványos formában "hardware gyorsított") HDR támogatásnak. Az "értelme" persze mindig egyéni mérlegelés kérdése lenne az adott megjelenítő képességeinek függvényében, de már 8-10 éve is léteztek >8 bites és/vagy >sRGB gamut és/vagy >120 cd/m^2 fényerőre képes kijelzők (olyan is, amire mindhárom igaz, még ha nem is nagyon rugaszkodik túl ezeken). A HDR támogatás az új kijelzőkben is inkább szoftver (firmware), képfeldolgozó elektronika kérdése, csak az ezen túlmenő minősítések (HDR Prémium és hasonló jelzők) utalnak arra, hogy összességében (hardware+software együtt) mire képes (képes-e látványosan túlszárnyalni az SDR-t).

Viszont biztos vagyok benne, hogy ez nem csak hogy nem lesz szabványos, de még csak lehetséges se, hanem explicit tiltani fogják a HDR módot SDR kijelzőknél, hogy még azok se szórakozhassanak ilyenekkel, akik hajlandóak egyedi 3DLUT-okat összerakni és egyedi shader-t injektálni a programba, ami HDR-ből SDR helyett az adott kijelzőre konvertál.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16) tecsu válasza -Skylake- (#9) üzenetére


tecsu
addikt

Ezt talán nem tőle, hanem a televíziótársaságoktól és kábeltévé szolgáltatóktól kellene megkérdezni, ugyanis Hieronymus arról írt, hogy náluk mi a jelenlegi szokás. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) konci79 válasza papasoft80 (#5) üzenetére


konci79
őstag

Ha már 2017 akkor azt is lehetne pl,hogy nyugodt szívvel megvehetem akármelyik tv-t,nem fórumokon kell kikérni ajánlást hogy melyik kerülendő...

(#18) Cassi válasza tecsu (#16) üzenetére


Cassi
senior tag

A kábelszolgáltatók nem érdekesek, tőlük nem érdemes várni semmit a közeljövőben. A legfontosabb a webes videók (YouTube) és a játékok kezelése lenne, ezek ugyanis egyáltalán nem igénylik a 4K-s felbontást. Monitorok terén a Full HD + HDR10 kifejezetten sikeres lehetne, de egyelőre csak ígéretek vannak, kapni nem lehet semmit.

(#19) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ennek a HDR-nek a netes/TV-s/újságos reklámkampánya azért elég ellentmondásos, nem?! Pl. látsz egy beszúrt képet a TV által mutatott "HDR képről" a róla szóló netes cikkben, amit persze egy nem HDR kijelzőn nézel. És kb. ugyan ez érvényes a 4K-ra, amit egy max FHD kijelzőn nézel. Szóval kb. tök lehetetlen bénázás ez a marketing :D . Persze a szép tukmálós szövegek mellé a lényeg, értem én, de ez akkor is nevetséges.

(Amikor meg összehasonlítóan tesznek egymás mellé egy-egy széjjel photoshoppolt "4K/HDR vs FHD/SDR" TV képernyőt (kb. az "előtte/utána" fogyókúrás lötty reklámok mintájára) az meg már tényleg a büntetendő kategória... :(( )

Amúgy a HD Ready témához:

Van akinek ez is nagy előrelépés, pl. aki még mindig CRT-n nézi a TV adásokat és a pénztárcája nem enged meg többet pl. egy 32"-os HD Ready-nél, amivel még utána még YT-ozhat és filmet is nézhet néha-néha. Nem tudom miért kell ezt lef#tymálni, az hogy erre is van reális igény, nem jelenti azt, hogy ne lenne igény szebbre/jobbra/nagyobbra is. (És vannak olyan helyek, ahová egy 32"-os TV is épp elég nagy és így nem is kell több a HD Ready-nél...)

[ Szerkesztve ]

(#20) Graphics válasza Duck663 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mintha a sima TV adás minősége is épp HD... Amíg ez nem változik.. Addig a HD Ready is elfér a piacon

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Departed válasza Graphics (#20) üzenetére


Departed
őstag

Nem 1080i? (nyilván a HD csatornáké) :F

Részemről azért akinek van 60ezer forintja HDready tévére annak 70ezer forint is összehozható (márka amit néztem: LG) hogy aztán hosszú évekig FullHD tévén nézze amit néz. Ezt mondtam volna (más számokkal) 5 éve is, 2017-ben meg aztán főleg.

[ Szerkesztve ]

(#22) Graphics válasza Departed (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A HD az nem 1080i, szerintem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Departed válasza Graphics (#22) üzenetére


Departed
őstag

Így tudtam és most is ezt olvastam: "Az EBU javaslata ellenére Magyarországon az 1080i/25 felbontás használata a kizárólagos, de egész Európában is inkább ez jellemzőbb."

(#24) SunMount3r válasza Departed (#23) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudtommal 1080p-s adás nincs, a legtöbb max 1080i-s és van egy-két 720p-s is (valamelyik természet csatorna azt hiszem.). Az 1080i is jobbára rendbe lenne, de ez is szolgáltató függő. Pl. a sportközvetítéseket (és nem csak a Digi Sport-ról) a Digi nagyon alacsony bitrátával nyomja (ennyit fizet a sávszélért) és ez meg is látszik a képen, néha már az SD határát súrolja (főleg a mozgások közben látszik). A "normál" adások képe viszont rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#25) Departed válasza SunMount3r (#24) üzenetére


Departed
őstag

Senki nem mondott 1080p-t (annak mellőzése teljesen érthető a sávszélkímélés miatt), 1080i-t mondtam mindig. A csatornánként változó felbontás meg furán hangzik.

(#26) SunMount3r válasza Departed (#25) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#27) SunMount3r válasza Departed (#25) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De mégis: nem tudom miért kell kontrázni egyből, meg félreérteni a hsz.-emet, senki se állította, hogy te azt írtad. ->"De ez most Mindegy..."

Amúgy: miért lenne "furcsa" a felbontás váltás csatornánként?! Az SD-k 576i-sek a HD-k 1080i-sek, tehát így is van felbontásváltás bőven. Amúgy most megnéztem és a Viasat Nature HD speciel 720p-ben nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#28) gF válasza NandorHUN (#13) üzenetére


gF
senior tag

A fő ok valószínűleg az, hogy kevés GPU támogatja a hardveres gyorsítást HEVC kódolásnál.

A broadcast világában is csak UHD esetén használják pl: 2160p 4:4:4. 1080i-nél még mindig MPEG-4 4:2:2 vagy MPEG-2 4:2:2 és az nem is fog nagyon változni egy jó ideig.

[ Szerkesztve ]

(#29) Departed válasza SunMount3r (#27) üzenetére


Departed
őstag

Köszi az infót, úgy képzeltem minden magyarországi HD csatorna 1080i. De akkor nem.
Sorry ha támadónak tűntem! :R

(#30) csabi63 válasza SunMount3r (#27) üzenetére


csabi63
senior tag

És 50 fps a Viasat Nature HD, ami fehér holló mifelénk. Konkrétan nincs is több. Skandinávoknál jellemző, ott több HD csatorna is 720p/50fps. Mindenhol máshol az 1080i/25fps a divat.

(#31) Tutu7030 válasza SunMount3r (#27) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az orf1-2 is 720p.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32) Departed válasza csabi63 (#30) üzenetére


Departed
őstag

Gondolom nincs vita hogy a 1080i/25 a jobb.

(#33) csabi63 válasza Tutu7030 (#31) üzenetére


csabi63
senior tag

Tényleg az, és sokkal több van mint gondoltam. Német, svájci állami csatorna is mind 720p/50fps.

(#34) erahurka válasza Duck663 (#3) üzenetére


erahurka
félisten

Miért? Én is HD Ready tévét használok. 2 méterről monitornak használom, filmeket nézek, játszom rajta. Abszolút semmi problémám nincs ezzel a felbontással, persze nyilván nem videókat vágok. A panel minőségét nem a felbontás határozza meg szerintem - bár ebbe a kategóriába nyilván nem csúcskategóriás alkatrészek kerülnek.

(#35) csabi63 válasza Departed (#32) üzenetére


csabi63
senior tag

Szerintem az 50 fps messze nagyobb előnyt ad a 25-höz képest, mint amilyen hátrányt jelent a 720p az 1080i-hez képest. Ahol gyors kameramozgás van, ott az 50fps rulez. Pl. sportközvetítések. De egyébként sem hinném, hogy az ARD HD gyengébb minőségben adna, mint az M1 HD. MM-ben olyan tükör képe van az ORF HD-nak is, mint az álom.

[ Szerkesztve ]

(#36) ribizly


ribizly
veterán

És kezdődik előröl ez a felbontás mókázás...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#37) tserrof77 válasza Duck663 (#3) üzenetére


tserrof77
senior tag

+1

Én lassan 5 éve egy Samsung tv-t használok monitorként is, ergo nekem anno alap volt a fHD. Anno azért nagyobb volt az árrés a hd és fhd között, bár ez kifutó modell volt, megvettem, nem bántam meg. Az egy dolog, hogy az adás, olyan, amilyen, de ezeknek a redis vackoknak én se látom már sok értelmét. Sokszor csak a vevő félrevezetésére jó. Mostanában két ismerős is megszívta, hogy csak az árat nézte, meg hogy HD... a "Ready" már nem volt feltűnő, (pláne hogy harmada betűkkel volt rajta) és most szidják a fejüket...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#38) madgie válasza tserrof77 (#37) üzenetére


madgie
titán

És otthon kiszúrták, hogy hű de pixeles ez, vagy mi? Mert egy 32" tévét 3-4 méterről bámulva aztán tökmindegy, hogy 720p vagy 1080p felbontású panelt raktak bele. Jól körülírja ezt a jelenséget az utóbbi oldal párbeszéde itt, mikor a többség azt se tudta, melyik adás jön 1080i-ben, meg melyik 720p-ben.

(#39) tserrof77 válasza madgie (#38) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem akarok trollkodni vagy flame-elni, de nekem spec bántja a szemem egy ekkora megjelenítőn a "kockásodó" kép :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#40) madgie válasza tserrof77 (#39) üzenetére


madgie
titán

Akkor még egyszer: három méterről te nem látsz egy fia pixelt sem a HD Ready 32" tévén.

(#41) _Smooth válasza madgie (#40) üzenetére


_Smooth
senior tag

De hát az a két ismerős is monitornak használja :N
Ahelyett, hogy vettek volna 24" UHD-t, vettek 32" Readyt.... pfejj.

Én a 95"-ra vetített FHD képen se látom a pixeleket 3méterről. Max, ha film helyett képpontokat akarok nézni - akkor észreveszem :)

Hálóban nekem is 32-es ready van, 2.4m-ről nézzük. Hibátlan.
Idővel egy 720p vetítőre és 150cm széles vászonra tervezem cserélni. Nem kell oda több.

Viszont ez a HDR őrület (főleg egy belépő TV esetén) :F

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#42) madgie válasza _Smooth (#41) üzenetére


madgie
titán

Ja, hát monitornak más :))

(#43) juhasz22 válasza gF (#10) üzenetére


juhasz22
aktív tag

HDR helyett FHD nak jobban örültem volna.

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#44) papasoft80 válasza konci79 (#17) üzenetére


papasoft80
tag

Az idő előrehaladtával ez egyre inkább így lesz a tudatos vásárlóknál. Egyre több a szemét termék, már a tervezési fázisban is. Ez kell a népnek. 100 emberből ha 5 megy vissza reklamálni, ha elégedetlen egy termékkel. Megértem a gyártókat is. Ha erre van igény, akkor ezt fogják kiszolgálni.
A HDR rövidítés meg marketing szempontból nagyon fontos. Az sem baj, ha a vásárlónak fogalma sincs arról, hogy az mit is jelent(sőt, így a jobb), ezért fogja megvenni a SONY szar termékeit. Mindig a vásárló a hibás, komolyan mondom.

(#45) mcs


mcs
veterán

Sokkal inkább felháborító az itthoni tv sugárzás minősége, mint az, hogy HD Ready televíziókat gyártanak.
Van néhány 1080i adó, ami nézhető, de a többi 576i egyenlő a természeti katasztrófával. :D

(#46) tecsu válasza papasoft80 (#44) üzenetére


tecsu
addikt

Pontos meglátás.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) Hieronymus válasza SunMount3r (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

.. Van akinek ez is nagy előrelépés, pl. aki még mindig CRT-n nézi a TV adásokat és a pénztárcája nem enged meg többet pl. egy 32"-os HD Ready-nél...

Borítékolható, hogy a tévé drágább lesz, mint az 1080i/p megjelenítésére képes társai.

más.

A 720p és az 1080i azonos sávszélességet igényel. Az információ tartalom azonos. A gyors mozgásoknál a 720p van előnyben. Hírolvasás esetében tűnik részletgazdagabbnak az 1080i.

A németeknél március végén kapcsolják le a DVB-T adást és indul a DVB-T2. Ebben már 1080i felbontást fognak használni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) SunMount3r válasza Hieronymus (#47) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Borítékolható, hogy a tévé drágább lesz, mint az 1080i/p megjelenítésére képes társai.-> Általánosságban írtam a 720p-s TV-kről, nem speciel erre a modellre értettem. A HDR-t meg én is inkább már a FHD esetén érezném jogosnak amúgy (ha már egyáltalán).

[ Szerkesztve ]

(#49) Kansas válasza SunMount3r (#48) üzenetére


Kansas
addikt

Miért? A HDR-nek nincs köze a felbontáshoz, a színtér és a dinamikatartomány nagyobb, felbontástól függetlenül.

Az más kérdés, hogy mennyi megfelelő tartalom van és az hogy jut el a fogyasztókhoz..

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) SunMount3r válasza Kansas (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, azt is akartam írni, hogy "de végül is miért ne". De ez elég komplex ár/kategória/képminőség (panel, elektronika)/képátló/felbontás kérdés és intuitíve úgy tűnik, hogy 720p-s HDR TV feláráért inkább egy HDR mentes FHD-t venne az ember. De ez elég sok tényezős dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.