Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Csak akkor lesz gond, ha megint úgy értelmezi nálunk a Tré a változatlan árakat, hogy megemeli :(((

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#2) D@niel válasza [Anduriel] (#1) üzenetére


D@niel
addikt

Drágább lesz itthon, mint máshol. A 4G drágább árakon fog kezdeni, mint a mostani 3GS.

Amúgy :C én már nagyon várom ! :)

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3) plus44


plus44
veterán

Az előbb olvastam szifon.com-on is. Nem tudom mi igaz belőle, majd megtudjuk, végül is nem lenne logikátlan lépés és haszna is lenne.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4) Magimano


Magimano
aktív tag

na ez az ami totál felesleges egy mobilba.
másrészt az olyan lencsékkel amiket mobilba tesznek semmi értelme HD videónak nevezni.... lehet hogy a felbontása eléri a 720-at de minőségre még csak meg sem közelíti azt....

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#5) D@niel válasza Magimano (#4) üzenetére


D@niel
addikt

Oké, olvasd el akkor az SE X10 cikket, nézd meg az milyen videókat csinál.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6) Quasi_modo válasza Magimano (#4) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ettől függetlenül nemsokára ez is egy szokvány átlagos feature lesz. Az i8910-zel elkezdték, a többiek meg folytatják.

valami

(#7) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Hahaha.......az apple és az árverseny két különböző dolog :DDD

(#8) New Life válasza Sandormaster (#7) üzenetére


New Life
aktív tag

Ebben igazad van... :O

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez aztán tényleg nagy valami, mindjárt dobok egy hátast, ha időm engedi. :D

(#10) Magimano válasza Quasi_modo (#6) üzenetére


Magimano
aktív tag

igen egy olyan dolog ami miatt HUUUU de aztán semmi.
i8910 is szép videót csinál. de mikor rákötöd egy HD-s tv-re akkor már nem is olyan jó, és nem hasonlít HD-re

[ Szerkesztve ]

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#11) Magimano válasza D@niel (#5) üzenetére


Magimano
aktív tag

kérek linket hozzá plííz :)

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#12) hackeeeee válasza Magimano (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát akkor ez sem fog hasonlítani a HD-re? Most amúgymeg, mi a f@sznak egy telefonba hd videózás? Ez ugyanaz mint az ilyen 8-10MP-s telefonos kamerák, ha valaki értelmesen akar fotózni, videózni, az vegyen értelmes gépet hozzá, és ne telefont... És ez sztem meg fog maradni még sokáig így. Nem a számok dominálnak... sosem arányosak a minőséggel, de hát nem gond, csinálják, sok m@rha úgyis megveszi...

Véleményem szubjektív...

(#13) Quasi_modo válasza Magimano (#10) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

8910 is szép videót csinál. de mikor rákötöd egy HD-s tv-re akkor már nem is olyan jó, és nem hasonlít HD-re
Az igaz, de 22" - on még használható.

valami

(#14) hackeeeee válasza Quasi_modo (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nha most nem azért, ha pl. 720p-s videót csinál, akkor azért az egy HD tv-n is értelmeesen nézzen már ki, ne csak egy 22" v kisebb monitoron... Legyen szó akármilyen készülékről...

Véleményem szubjektív...

(#15) Quasi_modo válasza hackeeeee (#14) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezt csak azért írtam, mert én csak 22"-on próbáltam...
Az a gyanúm, hogy ahhoz hogy a HD minőség is meglegyen, erősebb gépek kellenek.

[ Szerkesztve ]

valami

(#16) D@niel válasza Magimano (#11) üzenetére


D@niel
addikt

Bocsi, az SE Vivaz-ra gondoltam, itt lesznek (csak mert ez is HD-s mobil és meg lehet nézni a minőséget).

Mellesleg arról van szó, hogy a mobiltelefon helyettesítsen mindent amire szügséged lehet: először csak telefonálása jó, aztán mp3-lejátszó is, aztán fényképek-videók rögzítésére, aztán még több zene tárolása, aztán internetezésre is legyen alkalmas, ezután még gyorsabb internet elérés, aztán még jobb képek/videók rögzítése, stb stb.

Igen, hát ha valaki fotó művész nem ezzel fog képeket és videókat rögzíteni,de most legyünk őszinték: ha van egy mobilunk HD-s lencsével és látjuk az eredményét, partykon, nyaraláson csinálunk remek képeket és videókat, ezután érdekelni fog minket hogy mobilba nem való HD kamera?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#17) Pantal válasza D@niel (#16) üzenetére


Pantal
senior tag

Meg navigáció, esetleg játékplatform.. :U

(#18) #06658560


#06658560
törölt tag

Az, hogy csak 22"-on és nem 50"-en nézted hol befolyásolja a minőséget?

(#19) hackeeeee válasza Quasi_modo (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak akkor meg ne mondják azt, hogy HD.. :U

@Kopi31415: Valahol azért igen.. Próbáltál már normál avi filmet 82cm-es vagy ennél nagyobb tv-n teljes képernyőn teljes képernyőre rakni? Kétlem, hogy ugyanolyan minőség lenne, mint pl. egy 17" monitoron...

Mondjuk ez HD-re gondolom már nem annyira igaz.. mivel ami HD-ready-s cucc, az már a 720p-t, 1080p-t tudja. (elvileg)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20) <NewL>


<NewL>
addikt

semmiről semmi biztos - de ez a junius 8 honnan jött?

ájj,most olvasok vissza a topikban. nevetségesek vagytok :U - eddig az volt a baj ha szar képet-videót készítettél a mobiloddal. elkezdték a gyártók a vásárlókat valahogy kielégíteni,most már meg tök felesleges és bunkó dolog. :C

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#21) iZed válasza Magimano (#4) üzenetére


iZed
aktív tag

na es mi a jobb? 320x240 ezekkel a lencsekkel vagy 720x480? akkor mar inkabb a héthúsz.

amugymeg nemnagy dolog, egy rakas telefon tudja mar a 720at es el is varom h a kov iphone is tudja. ez inkabb olyan alapdolog.

(#22) hackeeeee válasza <NewL> (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azóta hülyeségnek tartom ezt az egészet, amióta felmentek 3,2MP fölé, bár már a 2 is bőven elég arra, hogy ezt azt lekattingasson vele az ember.. Aki meg fotózni akar vegyek értelmes fényképezőgépet...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23) D@niel válasza hackeeeee (#22) üzenetére


D@niel
addikt

tegyük hozzá a gyártók tisztában vannak vele, hogy a jelen készülékek nem fogják felvenni a versenyt a fényképezőgépek által készített minőséggel, pusztán a felhasználók igényeit akarják kielégíteni, akik egyre jobb, mobil fényképezőhöz méltó minőségű fényképet akarnak csinálni :U

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#24) hackeeeee válasza D@niel (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem fog soha bekövetkezni... Nem egy fotós ismerőssel beszéltem már erről, és hülyeségnek tartja mind ezt a MP növelést orrba szájba attól még nem lesz "méltó minőségű fénykép"...

Minek ekkora igény? Hiába emelik az MP-t... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25) Oliverda


Oliverda
félisten

Vajon az érzékelőlapkát és az optikát (már ha lehet annak nevezni) is hozzáigazítják majd ehhez a képességhez?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) D@niel válasza hackeeeee (#24) üzenetére


D@niel
addikt

Félre értettél,
1. egy szóval nem mondtam az előbb, hogy a mobilokkal is lehet majd idővel olyan képet csinálni, mint egy normál fényképezővel.
2. Hogy mért növekednek a megapixelek? Nos, ez pusztán pszichológia.
3. És igen, idővel a mobilok olyan szintet fognak hozni, mint egy fényképező. Ezt már most meglehetne csinálni, fognak egy kis fényképezőt meg egy mobil telefont és egybe építik. Sőt, egy fényképezőbe beépíteni a telefonálás funkciót nem jelent jelentős méretbeli változást, és tessék: "a világ legjobb fotós mobilja". Nem viccelődni akarok, de pusztán direktből nem "mossák" össze ezt a két technológiai ágazatot. Legalább is 2010-ben nem fogják. Aztán kopogtat a pszichológia -vagyis az igények növekedése- és az lesz, hogy a legolcsóbb mobilokba is kötelező lesz HD-lencsét építeni.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#27) #06658560 válasza hackeeeee (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ne, viszont próbáltam már 19"-on 1600*1200 felbontású monitorra kitenni, hányinger volt, maradt az ablakos nézés. miben különbözik ettől az, hogy nagyobb a monitor mérete, vagy kisebb? Nem a felbontása fontos?

(#28) hackeeeee válasza #06658560 (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megnézted volna 1024-ben nem lett volna olyan okádék. :D

@D@niel: Az lehet... Mindig ezt mondják, hogy fognak olyan minőséget hozni... Kérdem én mikor? Ezt mondják már évek ota, amióta elindult ez megapixelmizéria.. Ahhoz képest, ezek a nagy megapixeles gépek sem képesek olyan minőségű képet lőni, mint a kicsit jobb minőségű kisebb fényképezők...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29) Prof01


Prof01
veterán

Kíváncsian várom mi lesz belőle. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#30) Quasi_modo válasza hackeeeee (#19) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Csak akkor meg ne mondják azt, hogy HD
Lehet hogy csak nem kell félreérteni: Nem HD minőség, hanem HD felbontás.
Hangyányi, de lényeges különbség.

valami

(#31) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ha lesz árverseny akkor egy Iphone már készülhet is arra hogy megkaparintok egyet belőle ócón.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#32) hackeeeee válasza Quasi_modo (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aha, ennyi erővel HD felbontás VGA minőséggel.. Annak aztán sok értelme van.. :U

Véleményem szubjektív...

(#33) Magimano válasza D@niel (#16) üzenetére


Magimano
aktív tag

megnéztem a videókat. tény hogy telefonhoz képet szép de a HD től messze van.

értem én hogy nem a minősége HD hanem a felbontása, csak hát az a baj hogy ha már ráírják hogy HD akkor az elméletileg a minőséget kéne hogy jelölje, nem a felbontását.

ez kb. olyan mint az itthoni földfelszíni digitális Tv adás :D
felesleges jelen formájában :)

[ Szerkesztve ]

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#34) jooker82 válasza Magimano (#33) üzenetére


jooker82
nagyúr

Tény h HD-t irnak,de nem is a minőségre irják..h HD... tehát nem kell elvakulni senkinek,,itt csak a felbontás az...Alapból egy Hd-s film stereo de sok esetben 5.1..a mobilok pedig csak a silány mono nál járnak.
Én azt mondom h inkább a hangon és az éjszaka készitett videon kellene javitaniuk nem pedig full hd meg stb ahogy a samsung is tervezi..
Egyébként az arenám 720x480 as video minősége túltesz némely azonos felbontásban letöltött filmnél is...Ezt egy full Hd s 82 centisLCD TV-n néztem... Elég pazar volt...
Tehát jó ha jó videot vesz fel egy mobil,de fentebb emlitettjeimre is figyelni kellene a gyártóknak..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#35) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Én úgy tudtam, hogy lejátszani fog, nem felvenni...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#36) aram01


aram01
nagyúr

HD haha ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) hackeeeee válasza HyP3b0y (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor valaki hazudik... :DDD

Véleményem szubjektív...

(#38) geri|


geri|
aktív tag

Ne haragudjatok, de mióta tudjuk, hogy:

"a június 8-án leleplezésre kerülő jövevény"

Ezen kívül én tutira nem akarom a HD-s témát. Szerintem totál felesleges, tudjátok...célhardver vagy mi a szösz. Inkább valami újítást tudnék elviselni az iPod részben, persze ez is tuti, ami jelenleg van.

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#39) evone


evone
őstag

Már megint, akkora LOL. 1 éve még minden második hozzaszálósban az szerepelt hogy bezzeg ott van az a samsung telefon meg ott az a masik mittomenmi, azok már régen tudnak HD videozast, bezzeg az iPhone az egy szar, az nem tud videot felvenni stb... Mostmeg mikor normalis HD felbontasba fog rogziteni rogton az van hogy: ugyan minek az? fujjj, felesleges!!! fujj!!!. LOL. ...

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#40) Put2 válasza hackeeeee (#12) üzenetére


Put2
tag

Egyettértek veled! Csak ha épp ésszel akar gondolkodni az ember, nézz meg 1 fényképezőt, és hasonlisd össze a teleobijektívet vagy a lencse méretét, és rájön az ember, h a telefon gombostűnyi nagyságú lencséjével nem kell minőségi fotozást csinálni...

(#41) hackeeeee válasza Put2 (#40) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van.... :K

Véleményem szubjektív...

(#42) olbaidhun válasza evone (#39) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nem felesleges, sőt, alap. Egy 30-40k telefonba is simán elfér. Ami nekem betette a kaput, az a következő: "iPhone 3G S továbbra is piacon marad nyomottabb áron"

Aki ezt ki fogja fizetni, szerintem megérdemli a készüléket :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#43) hackeeeee válasza olbaidhun (#42) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, én nem látom értelmét annak, hogy HD-ban, vagy HD felbontásban vegyen fel egy készülék, minek? Ha már értelmes minőségben tud VGA, vagy abban a 7xx*xxx felbontásban felvenni, ami mostanság szokott lenni, sztem az már bőven elég telefontól..

Véleményem szubjektív...

(#44) evone válasza olbaidhun (#42) üzenetére


evone
őstag

Legyszives mutass mar egy 30 ezer forintos telefont ami hdben 30fpsel vesz fel legalabb videot? :) Amugy ha kepben lennel tudnad hogy a sima 3G-t is lehet kapni nyomotabb aron a 3Gs mellett.. tehat mi a gond ezzel?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#45) evone válasza hackeeeee (#43) üzenetére


evone
őstag

Igen, csak te nem latod.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#46) hackeeeee válasza evone (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak én? Nem úgy veszem észre...

De amúgy akkor vezesd már le nekem, hogy mi értelme annak, hogy egy so értelmes VGA felbontást mi értelme van széthúzni 1280*720-ra?

Annó a régi 6234-es nokiám 640x480-as felbontásban tudott videót felvenni ((H-263), MPEG-4-ben), és bőven elég volt, ennél jobbat minek.. Most abban mi a jó, hogy ezt a felbontást széthúzzák, kb minőségjavulás nélkül?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47) evone válasza hackeeeee (#46) üzenetére


evone
őstag

Miert kene szejjel huzni? Nativan tud rogziteni abban. Ha ebbe a telefonba belekerul ez a felbontas, biztos lehetsz benne hogy nem gagyi módon lesz megoldva.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#48) hackeeeee válasza evone (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen, natívban, csak semmivel sem jobb a kép minősge...Tisztelet azoknak a gyártóknak, akiknél talán mégis. Akkor meg minek? Nagyobb helyigény, más "előnye?!" nincs...

Erre is azt tudom mondani mint a fényképezőgékre, aki értelmesen akar videózni, az vegyen hozzá gépet... Amire meg ez kell, arra elég egy értelmes minőségő VGA felbontás...

Nem gagyi, de nem HD, hanem "csak" 1280*720-as felbontású úgymond "sima" videó, nagy előrelépés ám.. Arra elég, hogy jobban lehúzzák az embereket a HD felirattal...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49) evone válasza hackeeeee (#48) üzenetére


evone
őstag

Az az elonye hogy jobb a minosege........

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#50) hackeeeee válasza evone (#49) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Némelyiké jobb... De akkor sem kapok választ arra, hogy nekünk, átlagos júzereknek, aki néha napján talán még videóz is valamit mi szüksége van egy telefonban ilyen felbontású videóra... Szintén zenészként az ilyen 8-10 meg még több megapixelre? Azért mert ez a menő? Hát csodálatos... Vakításnak tök jó, csak értelme nincs.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.