Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blade zte


blade zte
őstag

Jó tudni. :R

Karácsony óta nem működött a kártya normálisan (vagyis mióta megvettem), és most hogy megy, király. Bár a farcrynál rendesen érzem, hogy nincs optimalizálva, eközben egy bf 3 pl. hasít maxon. Ha a steam-os kijön, akkor a teljesítménynövekedéssel nem lehetetlen, hogy kimaxoljunk majdnem mindent játékot 60fps-re (najó 50 a minimum). :))

Oppo find 7 astro black

(#2) ALBY


ALBY
senior tag

Tetszett a teszt, jó hogy ilyen szempontból összehasonlítottad a kártyákat.
Pont ebben a szegmensben keresgélek, jól jött.

Esetleg még a nyers HD7850 méréseit megnéztem volna mellettük, viszonyítás ként.

Egy észrevétel, több cikkben láttam már másoknál itt a logout-on, és nagyon zavaró.
A diagramokon olyan pontokat ne köttess össze amik értelme nem függ össze egymással, ez a diagram nem erre való. A különböző kártyák fps értékeit inkább az oszlopdiagramon ábrázold.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#3) Lewzke válasza blade zte (#1) üzenetére


Lewzke
őstag

honnan veszed, hogy a SteamOS-en gyorsabb lesz minden? ha a windows only játékokat is portolják valahogyan, akkor azok bizony gyatrábbul fognak futni. (HA portolják....)

(#4) lowzor


lowzor
veterán

Kiváló kártya a 7850 mind teljesítményben, mind fogyasztás/ melegedés terén. Az külön hab a tortán, hogy ilyen jó tuningban.
Én már egy ideje rájöttem, hogy simán elég egy 7850/ GTX 660 szintű VGA nekem, ennél drágább már felesleges pénzkidobás. Főleg, hogy az MSAA nekem nem is annyira fontos.
2 giga vram-ra azért szvsz szükség van rá.

Amúgy jó kis cikk lett :R

(#5) m0h0senator válasza lowzor (#4) üzenetére


m0h0senator
őstag

7870 2gigásban a te kártyád én is azt nyúzom és szeretem :B :U

An odyssey through the realm of consciousness.

(#6) ricshard444 válasza ALBY (#2) üzenetére


ricshard444
veterán

Ez típus szinte védjegyemmé vált, nekem és rengeteg embernek tetszik, hogy nem megszokott.Akinek nem az csak a konklúziót olvasssa, nem fogok változtatni a közeljövőben ezen a stíluson.
Az összekötést már elmagyaráztam párszor, ez így marad.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#7) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Nekem Gigabyte GTX 460-am van. érdemes szerintetek erre lecserélni?

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#8) lowzor válasza gerenda110 (#7) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, főleg ha tuningolod.

(#9) DEV_NULL:

Nincs jelentősége. 1350 felett szinte semmit nem ér a vram húzása 7850-nél.

[ Szerkesztve ]

(#9) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

"amit a 7850-k 90%-ban visznek"

Az 1450MHz VRAM órajel nem túl jellemező... sok esetben már az 1400MHz is jónak számít.

(#8) asdxv: teljesen mind1 a jelentőseége, akkor is valótlant állít a cikkíró.

[ Szerkesztve ]

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi!

7850 egyébként tényleg remek lett, kb mint anno a 38x0ás széria a 2900 után: gyors, jó áron, és fele fogyasztással. utóbbi tényleg megdöbbentő, nálam a CFel kb annyit eszik a rendszer terhelve, mint anno a 6950 2GBvel. üresben meg kevesebbet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) gerenda110 válasza lowzor (#8) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Nem akarom Tuningolni. a 460-ast se tuningoltam amióta megvan (3 éve) alapon is eldöcög.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#12) lowzor válasza DEV_NULL (#9) üzenetére


lowzor
veterán

Nem feltétlenül. Márkafüggő, hogy milyen RAM kerül a kártyára (Elpida, vagy Hynix). A Hynix általában viszi az 1450-et, az Elpida megáll 1300-1350-nél (de ennél nem is kell több). Az Asus/ MSI Hynix-ot rak rá, a Sapphire/ Powercolor Elpida-t. Tehát főleg attól függ, hogy mennyire lesz húzható a VRAM, hogy ki milyen márkát vesz.

(#13) DEV_NULL válasza lowzor (#12) üzenetére


DEV_NULL
őstag

pont ezt akartam írni... nem lényeg már. a cikkíró állítása csak a gpu órajelre igaz, de az sem teljesen, mert az pedig 100% :DDD

(#14) r00r1


r00r1
aktív tag

Nekem is pont egy ilyen kártyám van, nem rossz, de személy szerint kevésnek érzem az 1 gigát...főleg a BF4-hez, fullHD-n. Szerintetek mennyiért lehet eladni? 3 év ipon gari, most vettem március/április környékén.
gpu 1000 Mhz, memória 1250 Mhz, és alig melegszik, az egy ventis hűtéshez képest nem rossz...

(#15) proci985 válasza r00r1 (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

BF4 mikor jelent meg, hogy kevésnek érzed?

szvsz legrosszabb esetben le kell venned az AAt. Far Cry 3 elég érzékeny a memóriára, de ha annak elég 1gb, akkor szvsz a BF4nek is elégnek kéne lennie.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) r00r1 válasza proci985 (#15) üzenetére


r00r1
aktív tag

Még nem, de a gépigénye valamivel magasabb lesz a 3. résznél, ezt beláthatjuk. És nálam a 3. rész is néha be-be röccen...lehet, hogy a proci nem elég kihajtani? i5 2400s-em van (a 65w-os verzió, 2,5 Ghz)

(#17) .mf válasza ALBY (#2) üzenetére


.mf
veterán

A nem-tuningolt 7850-es számok engem is érdekeltek volna, de így is jó tudni, hogy jó kis kártya ez. A következő gen megjelenésével én is benevezek egy 2GB-os példányra (vagy 7870-re, ha eleget esik, vagy egy új-gen x850-megfelelőre, ha jó az ár-teljesítmény aránya) -- lehet, hogy ma még elég az 1GB, de mivel egy 4890-est fog váltani, látni lehet, hogy nem cserélek mostanában túl gyakran kártyát :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) VIC20


VIC20
őstag

Szép teszt.

Nekem már egy hajszálnyival sok ez a kártya: most nekem az a fő szempont, hogy passzív hűtésű, de használható legyen. (Ezért van 7750-esem.)

(#19) HSM


HSM
félisten

Jó kis teszt lett ismét. Mondjuk én a Tahiti korlátaihoz máshogy állok, inkább úgy, hogy van játék, ami szépen kihasználja az extra számolókapacitást, és van, ami nem. :) Itt mindkettőre láthattunk látványos példát. :R

(#20) mickemoto


mickemoto
őstag

A címhez hozzászólva : a 7850 nekem már felső övezetben van, majd ha megjelenik a következő generáció akkor talán lemegy a középmezőnybe, de ez sem biztos

(#21) lofagi


lofagi
addikt

Jó ez a cikk, csak kár, hogy későn lett kiírva, vagyis nekem, kb 1 nappal a cikk előtt adtam el a 7850-esemet egy 7950-es kedvéért. Nagyon örülök, hogy utána olvastam eme remek cikket. :D

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#22) Dany007


Dany007
veterán

Ez most hogy van egyébként az árakkal?

Mert ahogy nézem a webshopokban 7950-et lehet kapni 60 és 90 ezerért is. Ahogy 7850-et is lehet kapni 40 és 60 ezerért is... Van érdemi különbség az OC-n meg a spéci hűtésen kívül?

Tehát egy gyors példa: itt egy 7950 87 ezerért itt meg 68 ezerért.
Azért az a 20 ezres különbség nem mindegy... Miben nyilvánul ez meg?

(#23) lofagi válasza Dany007 (#22) üzenetére


lofagi
addikt

Ha a képek alapján jól azonosítom be akkor az első 7950 az ez lesz. Míg a második ez.

Ha összehasonlítod a kettő specifikációit akkor láthatod, hogy az egyiknek az alap órajele "csak" 850 és arra jön a boost, míg a másiknak az alap 950. Ez a nem mind1. Meg a hozzá tartozó kiegészítők, amik ugye a sebességén nem növelnek,de több mindent kapsz a dobozban.Ezt a részét neked kell eldönteni, hogy mi kell neked.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#24) sixpak


sixpak
nagyúr

Nagyon jó teszt, grat. Bár kicsit furcsa lehet az eddigi vga szörnyek után egy ilyen középkategóriás kártyát használni.
Ja, és tényleg nagyon olcsón lehet már 7850-et venni.

Dany007: az általad linkelt olcsó 7950-ről én még jót nem hallottam. A saját topikjában kifejezetten elkerülendőnek tartják. Azt hiszem ezt nevezik az olcsósított DualX-nek.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25) HSM válasza Dany007 (#22) üzenetére


HSM
félisten

Magyarország... Van ahol készleten ragadt régi prémium áron adják, van ahol friss áron, erősebb forint mellett adják. Máskülönben nem lennének ekkora difik. Azt kell mindig venni, ami jó és jó áron van.

(#26) Dany007 válasza lofagi (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Ahamm. Értem. Gondoltam azért, hogy nem véletlenül kerül ennyibe.

@sixpak: Így is érthető. Bár linkelhettem volna jópár másikat, mert elég nagy a szórás. Ahogy néztem a 20-30 ezer forintig van vagy 10-15 féle.

(#27) Firkavadasz


Firkavadasz
tag

Sziasztok. Nekem ilyen HD7850-em van.

Szerintetek érdemes a memóriát meghúzni 1300Mhz-re? Jótékony hatással lesz a teljesítményre?

A pletykákat az irigyek INDÍTJÁK, az ostobák TERJESZTIK, és a hülyék HISZIK EL.

(#28) HSM válasza Firkavadasz (#27) üzenetére


HSM
félisten

Miért nem próbálod ki? :F

(#29) ChrisG


ChrisG
tag

Gratula a cikkhez!! Jó kis kártyának tűnik, ez van nekem is, csak egy ezressel kissebb! Nagyon szeretem! :C

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#30) lowzor válasza mickemoto (#20) üzenetére


lowzor
veterán

Akárhogy nézed, középkategória.

(#27) Firkavadasz:

Persze, egyértelműen. 1300-at tuti bírnia kell a memóriának.

[ Szerkesztve ]

(#31) mickemoto válasza lowzor (#30) üzenetére


mickemoto
őstag

A termékpalettát nézve igen, de ez persze egyénenként változhat.A cikkírónak ez alsó kategória mint a címben is szerepel, nekem meg bőven felső.És most nem arról beszélek hogy ki mit engedhet meg magának, csupán arról hogy én ezeket a felső kategóriás kártyákat feleslegesnek tartom és szó ami szó sajnálnám is rá a pénzt.

(#32) echterion válasza ricshard444 (#6) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem tetszik és a cikk is tök jó, köszönjük. :C

**********

(#33) lowzor válasza mickemoto (#31) üzenetére


lowzor
veterán

Nem alsó kategóriás a cikkíró szerint, csak a 7950-hez képest alsóbb, szvsz.

(#34) ricshard444


ricshard444
veterán

A címet a 7950-hez lőttem, tehát az "alsóbb" övezet csak azt jelenti, hogy az eddig tesztelt cuccaimhoz képest az.
Természetesen a kártya középkategóriás, ahogy asdxv kolléga is mondja

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#35) dragonfx


dragonfx
veterán

elég a 7850 mindenre de még kicsi megalkuvásokkal a 7770 és a 7790 is.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36) lowzor válasza dragonfx (#35) üzenetére


lowzor
veterán

Full HD-ra azért nem vennék 7770-et és 7790-et.

(#37) mickemoto válasza lowzor (#36) üzenetére


mickemoto
őstag

Én fullhd-ra 7750-et vettem, nem max részletességgel, de minden fut natívon.

(#38) dragonfx válasza mickemoto (#37) üzenetére


dragonfx
veterán

;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#39) lowzor válasza mickemoto (#37) üzenetére


lowzor
veterán

Hát igényektől is függ ez, az biztos. Tuti fut minden Full HD-ban, csak kérdés, hogy hogy.

(#40) Firkavadasz válasza lowzor (#39) üzenetére


Firkavadasz
tag

Attól is függ neki mi az igénye :)

Egy jól optimalizált játékkal biztos nem lesz gondja.

A pletykákat az irigyek INDÍTJÁK, az ostobák TERJESZTIK, és a hülyék HISZIK EL.

(#41) adam12221


adam12221
tag

Jó cikk let, grat hozzá. :)

Viszont nem akarok hülyeséget mondani, de hogy lehet, hogy némelyik grafikonon, a minimum FPS több, mint az átlag? :U

[ Szerkesztve ]

(#42) Prof


Prof
addikt

Hat igen 40e-ert az 1 gigas 7850 az egyik legjobb ar/teljesitmenyu kartya FullHD-ra, csak 2xAA fole nem erdemes tenni.

Nekem anno Sapphire 7850 volt 1680x1050-es monitoron, mindent vitt mint a szelvesz hangtalanul.
Meglepett, hogy ennyire a 7950 sarkara lep, mikor legutobb neztem csak a 7870 szintjet hozta.

(#43) P.O.W.


P.O.W.
tag

Jó ki leírás lett. Én most vettem egy MSI 7850-et. Eddig kifogástalanul működik. :)

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#44) ricshard444 válasza P.O.W. (#43) üzenetére


ricshard444
veterán

Grat, jó kis kártya az :R

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.