Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ha egy kicsit odaléptél volna az órajeleknek, főleg a GPU-nak, mert tuti nem a ram a szűk keresztmetszet, jobb eredményt is el lehetett volna érni ;)
Adj neki még +0,2v-ot meg 50%os plussz órajelet a GPU-nak és egyből nagyobb lesz a gyorsulás :DD

(#2) gYaLo


gYaLo
őstag

Cod2 lelakott? :(( :W

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3) Madmax81 válasza bacsis (#1) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Nagyon jó kis hűtés van rajta .
Nem okozhat problémát az a +0,2v :)

1956-2010 07.22 Varga László

(#4) Zolee11


Zolee11
senior tag

Szerintem is korrekt megállapítás, a mai kártyákat teljesítménytöbblet reményében nem érdemes húzni! Ne érdemes kockáztatni a stabilitást pár FPS érdekében, mindegy hogy 60 helyett 70 fps vagy 18 helyett 20 fps. Játék közben ez szinte észrevehetetlen, főleg mert az FPS szám soha nem állandó. Viszont 50%-os túlhajtás relatíve jó nagy feszültség emeléssel egy idő után megöli a félvezetőket, sokkal nagyobb a szivárgó áram is ami szintén csökkenti a stabilitást, az izzó tranzisztorokról nem is beszélve, amik így sokkal hamarabb tönkremennek. Tehát játszani lehet, csak épp nem éri meg. :)

no brain, no problem

(#5) _L_


_L_
tag

3DMark01 ritka procilimites, azzal nemmész semmire, nekem 825\2380ra való húzással + 1200 pontot kaptam 06-ban, Farcry2-t nemnéztem, de majd megnézem hogy ott mennyit nő. Amúgy cirka annyival fgyorsult amennyit tuningoltál

(#6) bpx


bpx
őstag

"nem akartam leszedni a 06-ot, a Vantage-t meg főleg nem"

szvsz pedig pont ott lett volna észrevehető a különbség

(#7) nixx-21 válasza Zolee11 (#4) üzenetére


nixx-21
senior tag

18 és 20 FPS között igencsak nagy a látványbeli különbség sztem azért megéri húzni.....
meg általában a húzás a minFPS-t növeli meg...teáht ha valakinek van egy játéka ami fut avgFPS 35-el és a minFPS be-beugrik 25 (pl 22-20FPS-re) akkor megakad a kép egy picit illetve akadozik na ha most húzza a kártyáját akkor a minFPS megnő (teszem azt 26-27 FPS-re) akkor röccenésmentes játékélményt kapunk szvsz ilyen esetben érdemes húzni... :K

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#8) Zolee11 válasza nixx-21 (#7) üzenetére


Zolee11
senior tag

az lehet, hogy látod a 18 és 20 fps közötti eltérést, de a 20 fps is kevés a normál játékélményhez, de abban igazad van, hogy ha min. 20-22 fps-ről a minumum fps 26-28-ra növekszik akkor érdemes húzni a kártyát 10-15%-ot, de ez pont olyan ritka mint a fehér holló, na jó annál egy kicsit gyakoribb. :)
Viszont az extrém húzást, abszolúte nem ajánlom hosszabb időre, mert megöli a kártyát, de ez mindenre igaz (CPU, RAM, stb.) én már 10 évvel ezelőtt is tuningoltam és pár éve már VGA BIOS-t hackeltem, tudom mit lehet és mit nem. Sokan azt hiszik a sikeres túlhúzás eszköze a nagy hűtés, de ez sem igaz, nem a hőmérséklet a korlát, hanem inkább a "kóboráram" a szivárgás és ezt nem lehet hűtéssel megoldani. Egy CPU 120 fokon is pont ugyanolyan stabil marad mint 50 fokon, de ha 20-30-40%-al növeljük a feszt de az órajel marad, akkor már sok CPU 50-60 fokon is kifekszik, a szivárgások miatt, és nem azért mert túlmelegedett!!!

no brain, no problem

(#9) bacsis válasza Zolee11 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jaja igaz hamarabb megpusztul... 20év helyett csak 10évet fog kibírni a kártya :DD
a 12éves 5X86osom kapja a 4v-ot a 3,3 helyett ha jól emléxem, és 133mhz helyett 160on megy, máig semmi baja nincs...
igaz hogy megrövidül az életciklusa de azért annyira nem... persze ki lehet fingatni 1-2hónap alatt is!
Mint pl amikor a 3ghz-es p4et (631) vízzel hűtöttem, és az 1,35V helyett 2,1v-ot!!!!!!!! Adtam neki!
Atom stabil volt 5466Mhz-en, cserébe vízzel is 78fok volt, miközben alap órajelen csak 17 :DDD

(#10) mokus1


mokus1
addikt

Jó kis teszt a COD2 t én is lefuttatom 2900 pro-n kivi leszek milyen eredményeket kapok:)
Amúgy a COD 2 1.2-es nem 1.3-as amikor kijön a console oda van irva :B
Szoktál multizni:? :))

(#11) pee13 válasza gYaLo (#2) üzenetére


pee13
senior tag

Tele van moddal és midnen szeméttel:) Amúgy nem azért írtam hogy rossz játék lenne, hiszen ma is tolom:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#12) pee13 válasza bpx (#6) üzenetére


pee13
senior tag

1 megás nettel sok-sok idő, miközben még torrentezek is..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#13) pee13 válasza mokus1 (#10) üzenetére


pee13
senior tag

1.3 az, csak a single 1.2es exe-vel indul el:) Szoktam multizni, bár inkább cod4, de ezt is szeretem.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#14) mokus1 válasza pee13 (#13) üzenetére


mokus1
addikt

Nick? :B
Egyszer nézz fel a BL szerverre eszméletlen jó pályákat csináltak oda. :K

(#15) pee13 válasza bacsis (#1) üzenetére


pee13
senior tag

GPU nem igazán megy tovább.. Nem adok nekif eszt,, isten ments!:D Nem az élettartam miatt, hanem melegedés, és fogyasztás is nagy szempont nálam.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#16) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem ilyen régi progikkal mérsz, jobban kijön a tuning hatása. Persze alapvetően ott a tény, hogy maga a 4670es jó ha 15% OCt elbír, érdemes-e.
Én a sajátomat 10/10% OCval 825/2200on járatom, és igenis elkél, gondolok itt Crysis-WH féle szösszenetre, ezzel az OCval 1024x768ban maxon kitűnően fut :DDD

Ja, DM01 tényleg csúnyán proclimites, nálam a tiéddel azonos beállításokon 28100 pontot dobott, defaultban majdnem 45000ret..E5200@3750MHz :)

[ Szerkesztve ]

(#17) pee13 válasza mokus1 (#14) üzenetére


pee13
senior tag

H4rdw4r3_M4lfunct10n vagy Dick Assman :DDD Igazából én oda szoktam felnézni ahol gob_rats megy..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#18) pee13 válasza Speed® (#16) üzenetére


pee13
senior tag

Warhead fut ott verihájon alapórajelen is:) 1440x900ban is játszható, bár nem a legjobb.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#19) Zolee11 válasza bacsis (#9) üzenetére


Zolee11
senior tag

20év helyett csak 10év, aha értem, nem tudom te melyik mai kártyát használtad már 10 évig esetleg 20 évig, ha esetleg nem vetted volna észre, kicsit nagy különbség van egy 486-os és egy mai CPU között. Főként a csíkszélesség, a sokkal közelebb került vezetékezés, a sokkal tömörebb áramkör, és az ezeket ért brutális terhelés. De nyugodtan hasonlítsd össze a két technológiát, mert sok értelme van. Ma sokkal hamarabb döglenek be az alaplapok, a VGA-k, sőt szinte minden, mert jóval nagyobb terhelést kapnak és sokkal érzékenyebbek mint a régi "dögök".
A magasabb hőmérséklettel nem arányos az élettartam rövidülés, tehát pl. 50 fok helyett 100 fokon való üzemeltetés nem megfelezi a működési időt hanem negyedeli vagy ötödöli, vagy 2 nap után felrobban a FET a terheléstől... Ha egy mai 80 fokon üzemelő VGA neked elmegy 10 évig normál használat mellett akkor ügyes vagy, mert tudtommal a mai félvezetőket 8 év élettartamra tervezik (ez folyamatos üzemidő de nem 80 fokos GPU esetén).
Én nem kötekedni akarok, hanem segíteni.

no brain, no problem

(#20) mokus1 válasza pee13 (#17) üzenetére


mokus1
addikt

Az a könyves pálya ugye ahol könyvek hűtő meg stb van? :))
mert ott van az is
Hogy hozod elő az eredményeket? lefuttattam én is 1440*900on 4Xaa anti full és 50-60FPS
740/2040 :)) 2900pro

[ Szerkesztve ]

(#21) Sanyix


Sanyix
őstag

na és hol a "mer a procid nem hajtja ki" brigád? :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#22) Speed® válasza pee13 (#18) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Futni fut, de a min. FPS sokszor leesik az ingerküszöböm alá, kell az OC.

Persze tudom miről beszélsz, általában én is csak akkor húzok valamit, ha minimum 20% benne van, azért már megéri. Volt rengeteg karim amit 35-40% OCval használtam hónapokig, nem féltettem őket, mert gondosan megválasztottam mit veszek és ügyeltem arra hogyan húzom.
Mellesleg pont a VGAk azok, amiknél többségében rizikómentes a tuning, hiszen elenyésző a szoftveres +fesz. adagolásának lehetősége.

Prociknál más tészta, ott ki-ki döntse el mi az a határ amit nem lép át a saját zsebe védelmének érdekében. Nálam ez a szám 20%, ennél több feszt nem adagolok semmilyen procinak. A elmúlt ~7 évben bevált, nem deglett még semmim meg, pedig volt 800@1064 Duronom, 2500+@2375MHz Bartonom, 3200+@2800MHz A64 X2m, E2140@3200MHz/E6550@3500MHz C2Dm, és most a kis E5200, ami szintén vígan elvan 50% OCval 1.4V alatt..

Sanyix
Előtted írtam, nemhajcsaki, mer' enyimé procival 28100 :P :DDD

Zolee11
Az ilyen felrobban a FET szövegektől inkább kíméld a szervert plíz :U Vígan elvan akármelyik 100°Con, nem vízbűl van hogy elforrjon.
Az élettartamra mint olyanra a magasabb fesz van csak hatással az elektronmigráció révén, maga a hőmérséklet inkább a működést befolyásolja, lévén ugye a félvezetők ellenállása a hőmérséklettel változik..

[ Szerkesztve ]

(#23) zoo8800


zoo8800
veterán

anno én is játszottam kicsit a G80-as 8800GTS-emmel. 510/792-ről feltoltam 620/950-re, és csak kb. 10%-ot gyorsult, de volt, ahol ennyit se.

rip and tear, until it is done

(#24) kts88


kts88
senior tag

Én még a 4850-est is felrángattam 700/1100-ra, mert kellett a kraft a clear sky alá. Pedig nem egy izmos procim van. És a kedvenc ukrán játék még így is képes kellemetlenséget okozni dx10-ben, majdnem maxon, pici aa-val.

Szerintem teljesen játékfüggő a tuning, mert nfs-ben pedig csúnyán procilimites a dolog.

Emlékszem még a "régi" időkre amikor 566+gef2 volt a gépben. A 3dmark03 alapon 42 pontot tolt, húzott vga-val 41-et :DDD

Speed(R): nem mindegy, hogy hol 100 fok a fet. Ha maga a Si ostya 100 fok, akkor az még meg sem karcolja, de ha tok is 100 (+rossz a hőellenállása) akkor bent már régen rotyó van.

[ Szerkesztve ]

(#25) mmdms válasza zoo8800 (#23) üzenetére


mmdms
addikt

ha a gtsemnek is lehetne +feszt adni de örülnék...így csak 570*1188/900@650/1600/900

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#26) zoo8800 válasza mmdms (#25) üzenetére


zoo8800
veterán

én nem adtam +feszt :N

csak a Rivatunerrel és az Atitoollal játszottam. De ahogy látom, a Te GPU-d jobban bírja. Az enyém 630 felett már sárga bogyókat rajzol az Atitool szőröskockájába. A memória 970 környékén kezdett vacakolni.

rip and tear, until it is done

(#27) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Az írás jó lett, bár pár játék tesztet még szívesen láttunk volna. ;)
Ezt a mondatodat viszont nem értettem: "Kezdett mosolyra húzódni a szám, hiszen 19676 pont helyett 20134 pont jött ki." Ahogy kivettem a szövegből, ezt te pozitív értelembe gondoltad. Hát egy 7 - 8 éves 3DMark - nál az a 458 pont még hibahatáron belül van. Szerintem inkább a 3DM01 már nem nagyon érzékelte azt a + tuningot. Egy 3DM03 - al lehet jobban jártál volna.
De a teszt jó lett, nem akarom leírni. :K

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#28) kts88 válasza HUNNIA1920 (#27) üzenetére


kts88
senior tag

Akkor inkább már a 06-os verzió. A 03-as már egy 8600gt-vel is proclimites tud lenni, ha nem félted a csúszkát a rivatunerben :DDD

(#29) mmdms válasza zoo8800 (#26) üzenetére


mmdms
addikt

nem is lehet neki csak vmoddal. az én kártyámon ez nem nagy tuning, mivel OC verzió.
nekem a ram 50MHz-et sem bírt pluszba, de szerintem a 320bitnek köszönhetően teljesen felesleges is az 1800MHz fölé tolni...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30) HUNNIA1920 válasza kts88 (#28) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen a 06 lett volna a "legjobb", de azt írta, hogy nem akarta letölteni. A 03 - as verzió már elég "komoly" ahhoz, hogy használni is lehessen. A 01 ma már nem sokat ér.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#31) Zolee11 válasza Speed® (#22) üzenetére


Zolee11
senior tag

Az ilyen felrobban a FET szövegektől inkább kíméld a szervert plíz :U Vígan elvan akármelyik 100°Con, nem vízbűl van hogy elforrjon.

Ha egy FET-et túlterhelünk, az túlmelegszik és a nagy hőmérséklet változás következtében a különböző anyagok hőtágulási mértéke miatt elpattan "felrobban".
Ez természetesen nem 20-30-40%-al nagyobb terhelés esetén következik be, hanem 2x vagy akár 3-4x üzemi terhelés esetén.
Nem kell mindjárt arra gondolni, hogy 20-30% feszemelés kinyírja, hisz sok tuninglap ezzel számol, azaz jóval e fölötti kapacitással rendelkeznek a tápáramkörök. De extrém esetben pl. gyártási hiba esetén még alacsonyabb terhelésnél is előfordulhat. Tudtommal a lapokat nem tesztelik ilyen szempontból, csak üzemi terhelés +10-20% amivel nyúzzák őket. Ezt támasztja alá egy haverom alaplapja is, amelyen normál üzem mellett egyszerre 3 FET is eldurrant, ha tesztelnék volna túlterhelve akkor, ez nem 2 hét üzem után következett volna be, hanem már a gyárban... tegyük hozzá ma már sok lap és vga nem normál FET-eket használ.

Az élettartamra mint olyanra a magasabb fesz van csak hatással az elektronmigráció révén, maga a hőmérséklet inkább a működést befolyásolja, lévén ugye a félvezetők ellenállása a hőmérséklettel változik..

A félvezetők jelentős része diffúzióval készül, e termékek még 20 fokon is veszítenek a beléjük diffundált anyag mennyiségéből, viszont e folyamat annál gyorsabb, minél magasabb az anyag hőmérséklete, és ez a folyamat nem egyenesen arányos a hőmérséklet növekedésével. ill. ott van mondjuk az 50%-os feszemelés következménye a magas szivárgási áram, ami jelentős hőterhelést okoz a félvezető vezetékezésében, ill. téves kapcsolások tömkelegét okozva ezzel, hisz a felhevült tranzisztor nem képes időben kapcsolni, azaz még több és még több feszültség kell...habár bőven az üzemi hőmérsékleten belül vagyunk, a növelt órajelen már nem lesz stabil a CPU (ezt mondjuk nem szakkönyvből tudom, hanem egy szervizes kolléga mondta, ez lehet téves infó is valós alapokon).
Én sem szoktam 20%-nál több feszültséget adni, mert egyes esetekben a léghűtések nem bírják normál üzemi hőmérsékleten tartani, kinyírni sem akarom, de ennyit simán elbírnak, én mint nem ajánlott kategória az extrém tuningot 40-50% emeltem ki. Ez feszültségértékre vonatkozik, nem órajelre!

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#32) Speed® válasza HUNNIA1920 (#30) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 06 sajna pont nem a legjobb, értelmetlenül keveset dob a 4670essel. Nekem 3.75GHzes proci mellett 825/2200as tuninggal is 9000 alatti az eredmény..persze játékokban meg összevissza verem a 3870eseket is néha, szóval :U

Zolee11
A FETekkel kapcsolatban pont amiatt butaság amit először elintéztél egy fél mondattal, mert csak extrém helyzetben jelentkezhet. Nyílván egy gyárilag selejt alkatrész hamarabb megmurdel, de ez nem is volt kérdés. Alapesetben egy laza 15-20%os terhelésváltozástól nem szabad baja legyen, emiatt is méretezik túl az alkatrészeket, legalábbis azok a gyártók akik adnak a minőségre ugye..
Tudtomal fotolitográfiás eljárás és marás az előállítás módja, a diffúzió egészen máshol használatos technika. Lehet, hogy a forrásom téves, de nem hinném.
Az elektronmigráció pont az a folyamat amit leírtál, a vezetősávok "kopása". Valóban felgyorsítható megemelt fesszel, itt jön képbe a mértékletesség :K
Vam jópár ember aki hónapok alatt csinált 4GHzre képes prociból <3.5Ghzeset.

[ Szerkesztve ]

(#33) HUNNIA1920 válasza Speed® (#32) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

3DMark06 alatt a 9000 pont az reális. A 8800GT - k csinálnak olyan 11 - 12.000 pontot.
Az hogy néha veri a 3870 - est az szerintem vagy a dupla mennyiségű textúraszűrőnek vagy a magasabb órajeleknek köszönhető (amelyik játék érzékeny rá).

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#34) Speed® válasza HUNNIA1920 (#33) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy reális..1280x1024ben noAA stb. nem lehet szűk keresztmetszet a 35GB/s sávszél, azon túl meg erősebb a 38x0nél, az általad említett textúrázók miatt pl. Esetleg a felezett ROP szólhat bele, de nem hinném, inkább a driver lesz. Nem mintha különösebben zavarna, csak sokakat megtéveszt akik ez alapján mérik a vidkarikat..játékokban ugye egészen más a helyzet.

pee13
Alapon járó procival talán lehetséges 6k, de így húzva biztos 8k felett leszel.

[ Szerkesztve ]

(#35) pee13 válasza Speed® (#32) üzenetére


pee13
senior tag

Már csak azért is le fogom szedni a 06-ot, mer úgy melékszem nálam úgy 6k körül teljesített..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#36) cizoe válasza pee13 (#35) üzenetére


cizoe
őstag

Báven afelett kell, hogy legyen a 3ghz-es conroeval. Nekem 3,1GHzen az x2-vel lett meg a 10000 a 3870 mellett.

(#37) kts88 válasza Speed® (#32) üzenetére


kts88
senior tag

Meglestem a linket, nagyon jó :Y
De ott is van diffúzió. Ezt írják a régi technológiakönyvemben, és az általad linkelt oldalon is.
A rendes diszkrét tranzisztorok pedig tényleg sorozatos diffúzióval és oxidálással készülnek.
Egyébként ha rendesen van méretezve a táprészben tekercs, akkor elég nehéz pusztán feszültséggel elpusztítani egy fetet. Egy mezei n csatornás mos tranzisztor is kibír 50V-ot (tartósan) és legalább 10A áramot (kapcsolóüzemben).
Ha valakinek kipusztul akkor elégtelen a hűtés vagy sikerült selejtet kifognia. Esetleg jön egy feszültségtranziens a tápból ami átlépi az 50v-ot (legyen bármennyire is rövid az ideje) a Fet bemenetén lévő gs kapacitás irtózatos sebességgel átüt, ekkor pedig már jön is a füst :DDD

(#38) pee13 válasza cizoe (#36) üzenetére


pee13
senior tag

Nálam tuti nem.. mindjárt leér, majd írok.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#39) Speed® válasza kts88 (#37) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fene tudja mi igaz ebből a mai technológiákra, 22nm s társai ugye. Nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen méretnél könnyen irányítható lenne a folyamat mértéke. Sokkal inkább a fotolitográfia az amit elképzelhetőnek tartok. Biztosan alkalmazzák persze, anyira azért nem vágom a témát..

(#40) pee13


pee13
senior tag

Jól ledöbbentem, videó alapórajelen, proci 2,7-en, ram 810-en 5-5-5-18.. 4984 pont jött ki, 1440*900 8xAA 16xAF..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#41) Speed® válasza pee13 (#40) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1440ben 8xAA 16xAFel mit vártál :F Defaulton nyomass már egy tesztet :U

(#42) pee13 válasza Speed® (#41) üzenetére


pee13
senior tag

7374

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#43) Speed® válasza pee13 (#42) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Defaulton, ahogy a 06' elindul (1280 noAA/AF) csak ennyi? Valami nem stimmel.
Ennyire azért nincs CPUlimit.., driverben nincs bekapcsolva az AA/AF véletlenül?
Most nézem a toplistát, Aggregátor alapon kapott 76xxet E6700al (2.66GHz). Lol..
Érdemes lenne a procidat legalább 10x300ra felküzdeni, segítene valszeg a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#44) pee13 válasza Speed® (#43) üzenetére


pee13
senior tag

Beállításoknál nyomtam egy defaultot..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#45) kts88 válasza pee13 (#44) üzenetére


kts88
senior tag

Lehet a Catalystban be van állítva valamilyen értékre az élsimítás, meg az anzio. Kapcsold ki vagy állítsd alkalmazásvezéreltre

Speed(R) amit ma művelnek az már nem emberi. Ekkora méretek mellett még beraknak vörösréz összekötő elemeket is, de a réz az magától bediffundálna a Si rétegbe, ezért még alá különböző rétegeket raknak mindenféle anyagból(W, BaTi), hogy ezt megelőzzék Az aluval nem lenne ilyen gond, de azzal lassabb is lenne. Nem véletlenül ugrott meg az órajel a 95 körül (dátumban nem vagyok biztos), ezt a problémát ekkora sikerült csak megoldani (alu helyett vörösréz). gondolom ha mi mezei halandók megtudnánk a titkaikat, akkor már másnap jönne értünk egy fekete autó :))

[ Szerkesztve ]

(#46) pee13 válasza pee13 (#44) üzenetére


pee13
senior tag

Kinyomtam a catalyst AI-t így lett 7505.. Mondjuk igazából teszek a 3dmarkra, csak fusson rendesen a játék..
Kts88: Minden alkalmazásvezérelt.. Már csak arra tudok gondolni, hogy nem veszi fel a driver a gpu órajelét, de akko kb 1000 pont jönne ki..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#47) ollie válasza zoo8800 (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Naív vagy, ha azt hiszed, hogy csak a vga-tól függ egy játék sebessége.

***

(#48) macika5


macika5
csendes tag

megyaz fesz emelés nélkül is jobban srácok 06-ban 9100 pont az azért jo.

(#49) ollie válasza kts88 (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 06-os elég durván procilimites, a 03 nem annyira.

***

(#50) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ez sapphire 3870 minden alapon, a proci is. Igaz win7-en, de sztem az mindegy. FSB 400-on, hogy ki legyen hajtva a RAM, és az ORB csak a maximális szorzóval számol, azt nem nézi mennyi is valójában. A proc 6,5x400=2600MHz valójában.

3DM2006: [link]

Mostmár kíváncsi lettem mennyit megy max., meg is nézem :) Azért vettem jobb gépet hogy jól menjenek a játékok, de annyi a melóm, h nincs időm rá. Ez így elég jó befektetés lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.