Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whiz


whiz
aktív tag

Van kérdés? :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2) Attila14 válasza whiz (#1) üzenetére


Attila14
aktív tag

Én egyedül a cod4-et hiányolom a tesztből, ma már szerintem sokan cod4 alatti teljesítmény szerint választanak!

[ Szerkesztve ]

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#3) afterburner_


afterburner_
őstag

en amit leszűrtem..bar nem a kartyakhoz kapcsolodik, a vista eleg jol szerepel mostmar 3d alkalmazásokban is! ugyhogy lehet feltolom:-)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4) whiz válasza Attila14 (#2) üzenetére


whiz
aktív tag

COD4-em nincs, és nem is vonz. Az válasszon aszerint kártyát, aki azzal akar játszani, vagy menőzni akar a 3000fps-sel (amit hülyeségnek tartok).

Látom a 256megás okosságot már kiszedted... itt nem 256 vs 512 megáról van szó.

afterburner_: örültem volna, ha több játékot tudtam volna összeereszteni xp vs vista miatt. Szerintem elég gáz 1-2 helyen a különbség az xp javára... (igaz, hogy az talán csak pont nekem fontos)

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#5) Eagle16


Eagle16
addikt

Na ez szép "kis" teszt lett :)
Éljen a 9600GT :C

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#6) Abu85 válasza whiz (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na ez már sokkal jobb lett, mint az előző. :D

Annyi kérdés lenne, hogy mivel mérted a Videó memóriát? ... mert erre igazából nincs lehetőség. Maximum a lefoglalt virtuális memóriát tudod egy programmal kiiratni ami messze nem a valós képet mutatja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) JColee válasza whiz (#4) üzenetére


JColee
őstag

attól még h nem arról van szó max felbontásban 8*AAval sokat számít
nézd meg mennyit esett az fps nagy AA mellett

(#8) Abu85 válasza Abu85 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még annyi, hogy a STALKER nem támogat élsimítást ... ha azt bekapcsolod akkor azt éred el, hogy egyes fázisokat nem kevered bele a végeredménybe. Az nV itt áthágja a szabályokat és ráerőszakolja a programra az élsimítást, de ez probléma Deferred Shading fázisoknak mivel az alapértelmezett Render Target-en lesz szűrve a kép ami még nem végleges képkocka.
Az AMD-nél azért nem lehet ezt bekapcsolni, mert a Catalyst AI érzékeli, hogy nem kompatibilis a két eljárás egymással és az élsimítást letiltja.
És ahol sokat esett a teljesítmény GRID 8x ott a 256MB a kevés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) misirulez


misirulez
senior tag

Köszi a tesztet hasznos volt.
De azért én annyit hozzátennék, hogy mostani piaci árakat nézve kb. annyival jobb a 9600gt mint amennyivel drágább.
Tehát ha fps/forint-ot nézzük akkor kb ugyanott van a kettő, tehát egyik sem jobb a másiknál. ;]

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszönjük a tesztet! Érdekes, az biztos.

(#11) whiz válasza JColee (#7) üzenetére


whiz
aktív tag

1280-ban 8xaa-nál már igen, valószínűleg. De az is főleg vista alatt gyilkos, xp alatt nem annyira. Pl. nézd meg a GRID 1024-es 8xaa-s tesztjét, xp és vista közt ég és föld a különbség. Ott biztos nem a 256MB a kevés...

Abu: ati tool (osd-vel kiíratva). Aztán lehet, hogy az nem jól méri, végülis ezt nem tudom :B
A stalker-t meg akkor kicsit megtévesztett engem...

misirulez: ebben igazad van :)

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

uhh nagyon jó teszt lett :R
Szeretnék egy ilyent látni 3870essel is!
Mert a prohardveren 2X is tesztelték a 3870essel a 9600gt-t és az nvidia jött ki győztesen, de azóta eltellt bő fél év, és az ATI kártyái elkezdtek igen csak szárnyalni a sok optimalizációnak köszönhetően!
ahogy anno pl az x1950pro a 7900gs szintjéről felkapaszkodott a 7950gt szintjére!

(#13) Abu85 válasza whiz (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Aha ... az Ati tool az a virtuális memóriában elfoglalt helyett méri. Teljesen fals eredmények azok az értékek. VGA memória telítettségét egyszerűen nem lehet mérni ... főleg úgy, hogy a mai programok streamelt textúrázást alkalmaznak.

Hivatalosan nincs megszabva a WHQL-nél, hogy ne lehetne alkalmazni két inkompatibilis dolgot egy alkalmazásnál, de semmiképp sem ajánlott. A Deferred Renderinggel működő programoknál nem szokás fix funkciós MSAA-t beállítani, mert nem támogatott. DX10.1-ben van erre egy teljesen használható megoldás, csak nem alkalmazzák.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Typhoon47 válasza whiz (#4) üzenetére


Typhoon47
őstag

az ilyeneket haggyad :U..

igényes, hasznos, teszt lett, grat :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15) whiz válasza bacsis (#12) üzenetére


whiz
aktív tag

Gondolom az már bőven pariban van. Meg feltételezem újabb játékokban is jobb a helyzete az atinak. Én is megnéznék egy olyan tesztet, de sajna nekem csak ennyi erőforrásom van.

Amúgy az 1950pro atomjó kis kártya volt, azt hozzá tudtam mérni egy 7950-hez és mondhatom, szép egálban volt vele ezekben a játékokban, pedig nem egy súlycsoportban indultak anno ;]

Nem lepne meg ha később ugyanez történne a hd3xxx szériával, hogy szépen elhúz a 9600, 9800, 8800 GT-GS-GSO és egyéb variánsai mellett - az idő, na meg a programozók majd eldöntik :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#16) whiz válasza Abu85 (#13) üzenetére


whiz
aktív tag

Akkor legjobb ha ezt ki is szedem a szövegből.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#17) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nagyon szépen köszönjük!Zsivány kis teszt! :C

(#18) Abu85 válasza whiz (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írd oda a STALKER-hez, hogy az MSAA nem támogatott, de az nV driver kényszeríti. Tulajdonképpen ez is az igazság.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Bici


Bici
félisten

Miért lassul be a Vistás ATi driver ennyire az XP-shez képest?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) kavicssli


kavicssli
addikt

Jó teszt!

COD 4 alapjáték :D ;]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#21) whiz válasza Bici (#19) üzenetére


whiz
aktív tag

Azt én is nagyon szeretném tudni... teljesen frissen telepítettem mindkét rendszert, és mégis... (akkor is ilyen volt, amikor még nem telepítettem újra, de gondoltam valami már elbarmolódott benne a kísérleteimnek köszönhetően)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#22) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Jó kis teszt, köszönjük :)
De játszunk inkább 4850-el :D

<-ƘƘ->

(#23) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

tudtam hogy a 3850-nél gyorsabb valamivel a 96GT, de hogy ennyivel azt nem gondoltam volna. valahogy még most se nagyon hiszem. vagy az nv-driverek voltak ennyire jók, vagy én nemtudom, de nekem picit irreálisnak tűnnek a számok.

gottagofast

(#24) #41133696


#41133696
törölt tag

Company of Heroes ? Amúgy jó cikk :K

(#25) xuldar válasza whiz (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Van. Miért kell erőltetni egy 256MB-os kártyát egy 512MB-os ellenében, mikor egyértelmű, hogy élsimításnál halálra van ítélve. Az élsimításhoz sok videómemória kell.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) whiz válasza xuldar (#25) üzenetére


whiz
aktív tag

Nézd már meg azokat a nyomorult táblázatokat. El ne mondd nekem, hogy 1024-ben kevés a 256 mega, akármilyen élsimítással is (de akkor maradjunk csak 4x-ben a kedvedért)...

Mellesleg meg azért kell erőltetni, mert egyik kártyától megválok. Ha már kéznél voltak, egymásnak eresztettem. Nem mindent eldöntő kérdés, csak egy teszt.

Egyébként meg ha utánajárnál, tudnád, hogy az 512MB se mentette volna meg az Ati-t (ellenben a 256MB kinyírta volna az NV-t - kicsit különféleképp kezelik azt a jó rápakolt ramot, de ezt majd egy okosabb megmondja), és ez a tesztből is jól látszik. Ettől függetlenül én is szívesen látnék egy olyan tesztet, ahol egy 512-es HD (is) szerepel.

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#27) aginor


aginor
addikt

Rengeteg munkád van benne, az látszik, és jó sok játékkal teszteltél, bár én valahogy össze vontam volna benne a diagrammokat, úgy szerintem átláthatóbb letnne.
Nagy felbontásnál(vagy szűrökkel) azért lehet bele szól az eredményekbe a 256Mb vram is, nálam is produkált érdekes dolgokat a 256-os verzió..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#28) proof88 válasza Abu85 (#13) üzenetére


proof88
addikt

Azért valamennyit csak számít, amit mér az AtiTT, mert nekem egy x1950Pro-m van, és COD4-ben és GRID-ben kiírattam a vram-ot, és COD4-ben úgy lőttem be a beállításokat h amikor kifogyott a vram-ból, akkor visszább vettem. És olyankor valóban az volt, hogy mikor fordultam, akkor egy pillanatra beszaggatott. GRID-nél is volt egyik pályán, hogy akkor kezdett el nagyon csúnyán szaggatni, amikor 0 lett a szabad vram.
Még ha csak a virtuális memória alapján gondolkodik, azért néha jól jön.
Egyébként ez akkora hülyeség, hogy nem lehet lekérdezni a videokártyától a szabad vramot. Pl OpenGL-ben lehetne egy extension hozzá, D3D-ben is valami... segítené a fejlesztőket, nem? Mert a driver nem feltétlenül tudja, hogy milyen stratégia alapján érdemes kivenni-berakni a textúrákat, ha nincs elég hely.

(#29) joshua7 válasza whiz (#1) üzenetére


joshua7
veterán

Ez is egy jó teszt lett, grat. :C
Gondolkodtam, h új vinyómra Vistá-t tegyek-e majd, de az eredményeket látva...

Semper Fi

(#30) lezso6 válasza xuldar (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szintúgy...
A magyarázat nem elég, hogy mikor mind1 hogy mennyi VM van, szerintem nincs sok értelme két különböző VM-méretű videokártyát tesztelni. :(
Nagy felbontásban/élsimítással még jó, hogy az 512-es a nyerő. :U

Úgy tudom nagyobb felbontásban az Atik a nyerőek. Csak ahhoz kell VM is...

Egyébként, szép átfogó teszt lett, az előbbieket nem figyelembe véve! :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) norbert087


norbert087
csendes tag

Szeva

Jó teszt tetszett! :C :C
Olyan kérdésem lenne, hogy jelenlegi ati hd2600xt helyett jó lenne a 9600GT ? a procim intel 2160 -as, meg nagy táp kell 9600gt hez? vagy elég neki a 350W delta?
Megköszönném a választ! :))

Egy csomó olyan segédeszköz létezik, amivel a nők szexuális kedve növelhető. Itt van például a Mercedes-Benz 380SL.

(#32) xuldar válasza whiz (#26) üzenetére


xuldar
őstag

Félreértés ne essék, elismerésem, hogy ennyit dolgoztál a teszten, nekem nem lett volna türelmem hozzá. Viszont van benne 1280x1024/8x FSAA is. A 256MB pedig egyre inkább hátránnyá válik, ahogy egyre nagyobb textúrákat pakolnak a játékokba.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#33) whiz válasza xuldar (#32) üzenetére


whiz
aktív tag

A 8xaa-t csak azért tettem be, mert kíváncsi voltam a GT mit fog menni (meg valaki említette, hogy próbáljam ki azzal is). Tudtam, hogy ez valószínű már sok lesz a 256megás ati-nak - de azért van ahol így is bírja az iramot.
Igazából a két kártya ár szerint nézve nem is ellenfele egymásnak, a gt inkább a 3870-hez van közelebb ilyen szempontból. Ár-érték arányt nézve pedig kb. egy szinten van a kettő.
(direkt elhagytam a "vs"-t a címből, mert valójában ez a teszt nem teljesen arról szól, hogy egymáshoz képest melyik kártya is a jobb)

norbert087: az én 350 wattos FSP-m elég neki, azzal a Deltával se lehet gond - tudtommal elég minőségi tápokat gyártanak. Amúgy két 12V-os csatit kell elvileg rákötni a kártyára (erre legalábbis), de eggyel is szó nélkül megy.

kovi: vistából ez volt kéznél, ezt szoktam használni is (a 4GB ram miatt de ezután simán lemondok róla, XP-nek meg úgyse kell annyi). Azt tényleg jó lenne tudni, hogy vajon a 32bites verzióval mi lett volna a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#34) kovi


kovi
senior tag

Jó lett a teszt!
Annyit azért hozzátennék, hogy azért tesztelnek a világ nagy hardware oldalai 32 bites Vistával, mert a 64 bitest alig használják. Pontosan amiatt hogy rosszak a driverek, nem lehet jól mérni a különbséget. A helyedben 32 bitest használtam volna. Függetlenül attól hogy 3 GB rendszerramot látott volna az OS.
De látszik hogy sok munkád van benne, ezért köszönjük neked.
Elismerésre méltó. (jómagam azért kíváncsi lettem volna egy 32bites Vista eredményeire is) ;)

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#35) whiz válasza kovi (#34) üzenetére


whiz
aktív tag

Hja azt lehagytam, hogy viszont az NV driverei közel se annyira szutykok - szóval azért valami okosság mégis kiderült a Vista64-es összehasonlításból :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#36) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

köszi, igényes teszt :R

(#37) norbert087


norbert087
csendes tag

Kösz a választ, meglátom még mi lesz, de nagyon tetszik a 9600GT! :C

Egy csomó olyan segédeszköz létezik, amivel a nők szexuális kedve növelhető. Itt van például a Mercedes-Benz 380SL.

(#38) Sanyix


Sanyix
őstag

ez a 256mb vs 512 még mindig nemfrankó. Tökmindegy a felbontás, manapság a videoram nem csak framebufferként működik úgytudom...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#39) whiz válasza Sanyix (#38) üzenetére


whiz
aktív tag

Ahol elfogy a 256MB, ott játszhatatlanok a játékok. Ez elég kevésszer fordul elő a tesztben (kivéve Vista alatt, de azt most ebből a szempontból ne vegyük figyelembe a szar driver - vagy akármi - miatt). A többinél meg egész egyszerűen ez a különbség, el kell fogadni. Ha nincs tele a 256 mega, akkor tökmindegy mennyi van azon felül, nem fog gyorsulni a játék semmit, sz'al hidd el, nem ettől gyorsabb a Geforce. :)

Egyébként 512-es HD és GT van egyszerre pl. ebben a tesztben. Szerencsére itt is új drivereket használtak már.

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#40) kételkedem


kételkedem
addikt

Mennyi-mennyi színes grafikon :R

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#41) whiz válasza kételkedem (#40) üzenetére


whiz
aktív tag

És képzeld mennyi-mennyi időt p*cs*ltem vele, mire mind kész lett, és jó is lett :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#42) Sanyix válasza whiz (#39) üzenetére


Sanyix
őstag

Honnan veszed, hogy nem terítette be e ramot?

Ez a techpowerupos teszt egy vicc, már csak a 3850 és 3870 közötti helyenként 2x-es fps beli különbségtől. Az még hagyján hogy a gpu tök ugyan az, de még nem is hatalmas órajelbeli különbségek vannak közöttük, hanem 100mhz, amiből nemnagyon jöhet ki ilyen különbség.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#43) whiz válasza Sanyix (#42) üzenetére


whiz
aktív tag

Visszakérdezek: Te honnan veszed, hogy de?

Szívesen látnék egy tesztet 3850 256MB vs 512MB-ot, mint mondtam, de pl. egyet már láttam ITT is.

Most ha akarod, akkor az 1280x1024-es felbontásokhoz 8x élsimítással odaírhatom, hogy "igen itt kevés a 256MB az Ati-n, azért lett gyenge az eredmény". Vagyis GRID és FlatOut UC alatt. A többi játék a gef skálázódásából és a kissebb felbontás/élsimítás nélküli eredményből arányosan számítva kizárja ezt. Egyébként szerintem nincs vészes különbség - főleg az XP alatti eredményeket tekintve (tényleg nem értem miért fáj, hogy a drágább kártya gyorsabb is). A Vista más tészta, ott nem tudom, hogy az oprendszer, vagy a driver a hibás (jó eséllyel mindkettő, kiindulva abból, hogy van ahol a Gef is atomnagyot zuhan).

Egyébként meg szerintem nem olvastad el azt a cikket, mert sehol nincs benne 2x különbség a 3870 javára a 3850 ellenében (én 10-20%-okat látok, ami ~ reális is)... :U

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#44) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nekem nagyon az jön le a teszteredményekből, hogy a 256MB memória már kevés, úgy tűnik, hogy az fogy el a HD3850-nél. Ezt mutatja az, hogy nem egyszer a Radeon gyorsabb 1024x768-ban, de ahogy bekapcsolod az élsimítást és egy kicsit feljebb veszed a felbontást, máris erősen visszaesik a teljesítménye a 9600GT-hez képest.

***

(#45) whiz válasza ollie (#44) üzenetére


whiz
aktív tag

Adjatok egy 512-es HD-t, és megmondom, hogy tényleg így van, vagy se. Addig ez csak találgatás :D ;] :R

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#46) szumo


szumo
senior tag

Ez sokkal jobb volt, mint az előző.
Csak így tovább a Lenini úton.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#47) Gyuri27 válasza whiz (#45) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért ahogy írták előttem is 256 vs 512. Ahogy irod nv-s gamékal toltad. De ami jobban árnyalja a képet, hogy a 9600gt árában kapni 3870-s vgat ddr3-l. Ill ha drágább 9600gt veszel 25-26k-ért ott már van gddr4-s 3870 is. De ezeket csak csendben mondom. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#48) whiz válasza Gyuri27 (#47) üzenetére


whiz
aktív tag

Persze, ez igaz, direkt oda is írtam a végére, a békesség kedvéért :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#49) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Fogadd őszinte gratulációmat. :R

Én személy szerint Vista alatt többet vártam a 3850-től. Minden szempontból jobb a 9600GT, de a párja szerintem a 3870, legalább is árban. Ezeket az eredményket látva, egyébként le is mondtam a 3850-ről. Még sem lenne nagy előrelépés a 2600XT-hez. Én még 40%-os sebességnövekedést sem látok. Amivel a 3850-el tudnék játszani 1280x1024-ben, a 2600Xt-vel is megy 1024x768-ban. :(

(#50) whiz válasza tzsolesz (#49) üzenetére


whiz
aktív tag

Köszi :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.