Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Ezt nem próbáltad? [link]
Elvileg tudja, amit szeretnél.

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

sudo-ért korbács jár.
i386-os architektúra emlékeim szerint már nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Lenry válasza bambano (#2) üzenetére


Lenry
félisten

Debiánék szerint van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) bambano válasza Lenry (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

:R nem jól emlékeztem, processzorokat dobtak, nem az egész architektúrát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) hcl válasza qqcqqc (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bejegyzés első mondatában : (nem Live, hanem a pendrive-ra telepített normál OS kellett, ami fontos különbség). ;) Live cuccaim vannak, de az nem volt elég.

@Bambano : Nekem úgy tűnik, hogy azt már csak i386-nak hívják :D Nemrég akartam Via C3 procis gépből home szervert kreálni (aztán nem tettem), de arra sem ment fel, akkor láttam, hogy sajnos i686 a követelmény már az i386 -nak is. De már kb. semmi nem támogat az alatt! Mandriva-t láttam kb, ami még i586-ig megy.

Sudo-ért miért jár korbács? Mondjuk értelme úgy lenne, ha nem a root lenne az egészen az egyetlen user, de ha egyszer odajutok, beleveszem azt is, hogy ne rootként használódjon.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) bambano válasza hcl (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

először is azért jár a sudo-ért korbács, mert minden utasításra egyesével usert váltani az egyfajta forkbomba. ha ennyi utasítást akarsz végrehajtani rootként, egymás után, akkor sudozzál egy root shellt, és utána pakold bele.

másodszor meg azért, mert a sudo egy windows userek miatt bevezetett betegség. ne kapd el, nem jó.

meg vannak ilyen apróságok, hogyha loop-pal mountolod az image-t, akkor a debootstrap miért image-t csinál? hint: nem azt csinál, fájlrendszerbe telepít kezdő oprendszert. a chroot elhagyását meg rosszul copypastéztad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) hcl válasza bambano (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, a vége egy .img lesz, én sem nagyon tudom, hogy valójában hogy működik :B
Na meg jelen esetben a filerendszer egy image-ben van, és a végső cél is annak a preparálása.

A sudo mondjuk sudo su - , de az a sudo telepítése nélkül nem megy :D Különben melóban szépen használjuk. A root jelszó kevésbé publikus, külön hozzáférés kell, hogy megtudd, de különben is csak akkor kell, ha összeborult az OS, és konzolról kéne megjavítani. (Ritka.) Tehát van userünk, sudo su - , jelszó, és mehet a móka rootként.

Illetve nem tudom, sudo nélkül hogyan lehet szabályozni, hogy melyik user milyen parancsokat adhat ki (+ loggolva is legyen, hogy ki volt az)? Mert ilyesmire is használva van. Persze a sudoers szerkesztését nem szeretjük + folyamatos macerálás van, hogy éppen mit szabad benne, de a céges megoldás az.

A lecsatolós észrevételt köszi, javítottam :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) bambano válasza hcl (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

linuxon a fájl az blokkokban is hozzáférhető, vagyis akár lehet egy blokkos eszköz háttere. a loopback interfész csinálja azt, hogy egy fájlból device-t csinál. tehát lefoglalod a helyet a diszken az image-nek, azt berakod egy blokkos eszköz mögé (/dev/loop0), majd csinálsz rá fájlrendszert és felmountolod. attól kezdve az nem image, hanem fájlrendszer. csak nem blokkos eszköz van mögötte, hanem egy imagefile.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Fecogame válasza bambano (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

sudo-ért korbács jár.

+1. Az egyik helyen használsz, a másik helyen nem (ahol pedig ebben az esetben kellene - apt-get). Célszerűbb az elején átmenni root-ba, és így kiadni az összes parancsot (ekkor már sudo nélkül, mert felesleges).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) bambano válasza Fecogame (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a másik helyen nem (ahol pedig ebben az esetben kellene - apt-get": konkrétan itt nem kell az apt-get elé sudo.
már volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ő szerintem általánosan értette, ha jól értem :D

Amúgy azért van egy csomó sorban sudo, mert az elején linkelt leírásban is úgy szerepel, nekem meg úgy működött. :) Nem bolygattam, a parancsok a historyból származnak.

@bambano : Azt a részét tudom, hogy a file-ok így is kezelhetőek, de jelen esetben az image-ben levő filerendszerre telepítünk OS-t - a végeredmény egy bootolható image. Na most a bejegyzés olyanoknak is íródott, akik ezeket nem tudják, szóval nekik elég konyhanyelven annyi, hogy az image-be létrejön egy Debian. :P De azért átfogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) bambano válasza hcl (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de a debootstrap nem image-t hagy maga után, hanem fájlrendszert. egyszerűen belép egy könyvtárba, letölti a szükséges csomagokat és kicsomagolja. mindeközben a debootstrapban nincs fájlrendszer driver, az oprendszert használja arra, hogy írjon a diszkre.

az egy ettől diszjunkt körülmény, hogy te azt a fájlrendszert egy imagefile-n hoztad létre. úgy is csinálhattad volna, hogy valahova kicsomagolod a debeket, és utána csinálsz belőle image-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.