Hirdetés

2021. május 13., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Aweriot

Aweriot
veterán

Ez tipikusan az a gép amin simán lehet még dolgozni (LibreOffice), de közben nem fog Spotifyról menni a muzsika. Használd őket egészséggel! :R

Ezeken a gépeken nem lenne jobb egy Lubuntu?

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#2) Silεncε

Silεncε
őstag

Nekem is most jött el az a pillanat, hogy megrendeltem az SSD-t a laptopomba. Magában a gép se egy erőmű, viszont az 5400rpm-es SATA2-es hdd gyakorlatilag megöli az egész rendszert.

Fear is freedom! Subjugation is liberation! Contradiction is truth! Those are the facts of this world! And you will all surrender to them, you pigs in human clothing! - Kiryūin Satsuki

(#3) Tim82

Tim82
nagyúr

A T30 nem hasonló belsejű (az egy generációval régebbi Pentium 4M -> mobil P4 van benne), a valóban hasonló belsejű T40, T41, T42 meg nem annyira robusztus házú.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - JVC HA-S500 fejes, desktop DDR2 modulok, mobil i3-4000M proci eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) ncc1701

ncc1701
addikt

Ha kidobod a gnome3-at, még gyorsabb is lehet a dolog. :)

(#5) hcl válasza Tim82 (#3) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz, de inkább ahhoz hasonlítottam, mert ahhoz volt tapasztalat. (A T40 meg konkrétan majdnemazonos hardver :D )

@Aweriot Köszi :)
Nem lenne jobb, a másikon az van, sokkal lassabb, nem sokkal kényelmesebb. Ha nem magamról lenne szó, lehet jobb lenne egy Lubuntu, de nekem jó ez a Debil most :)

@Ncc1701 : Használtam minimál ablakkezelőket, nem baj az, hogy Gnome3 van.

@Silenc3hun : Jaja, mindig a winyó volt a leggyengébb láncszem :)

[ Szerkesztve ]

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#6) domos

domos
senior tag

Lehet velem, vagy a felfogásommal van valami gond, de attól miért görgetne simábban, vagy töltődne be gyorsabban egy weboldal, hogy SSD van a gépben? Azt hittem hogy a RAM/CPU/GPU/netkapcsolat sebessége a limitáló tényező (ha csak nem swap-el a gép).

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#7) hcl válasza domos (#6) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

A kérdés jogos, de úgy vettem észre, hogy elég sokat reszelte a háttértárat netezés közben, illetve az sem jó, ha a többi rendszerfolyamat a winyóra várogat (elméletben persze ez sem baj). RAM meg nincs annyi, hogy a FF cache oda menjen. (Azon kívül, hogy már próbáltam gyenge gépeken, a csak RAM cache nem hozott szinte semmit sebességben.)

[ Szerkesztve ]

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#8) razorbenke92

razorbenke92
senior tag

de végülis ide, nem mindegy? Viszont nem lehetett értelmesen betenni a gépbe, mert ez SATA

Most akkor ide vagy sata ? :F ;]

mellesleg, kicsit más átalakítókkal és mSATA SSD-vel, de hasonló sztori (https://logout.hu/bejegyzes/razorbenke92/toshiba_satellite_sm30_es_az_ssd_azaz_10_eves_gep.html

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#9) hcl válasza razorbenke92 (#8) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Ide, azaz ebbe a gépbe, nem mindegy? :D ;] ;]

Különben ja egy 300x CF kártya is gyorsabb, mint egy átlag IDE HDD. Viszont értelmes CF-et, vagy mSata cuccot+átalakítót drágábban kaptam volna, így az SSD és az átalakító együtt is bagóért volt.

(#10) kovgab

kovgab
aktív tag

jó kis gépek :)
sajnos a manjaro linux most dobta a 585-os támogatást ...
Így a jó öreg fusi amilo 3505 lehet megy a süllyesztőbe :(

Ká Úr

(#11) hcl válasza kovgab (#10) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Más is létezik... Amúgy pl. az Ubi sem megy elvileg PAE nélküli procikon, aztán forcepae...

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.