Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Mondjuk megnéznék egy windows telepítést teljesen a rambó' :)
Biztos jó sebessége van.

12 giga fölött már bevállalós.

(#2) hcl válasza Krugszvele (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Simány hasítana, de sajnos leakad, mielőtt elkezdene települni. Gigabites hálón is jól szalad az, és nem is nehéz, csak a telepítőt kell hozzá megmókolni előtte.

(Különben meg tudod csinálni, betöltesz egy bármit, csinálsz ramdisket, és az oda letöltött ISO-t bootolod - nem lehetetlen, csak macera :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) zolee001


zolee001
őstag

Ennek mi is az értelme?
Ja,hogy elkallodott a pendrive és ezzel szivatod magad?
Hááát,ha van erre idöd.....

(#4) hcl válasza zolee001 (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennek az az értelme, hogy egyszer kell megcsinálni, és kb. többet nem kell pendrive. (Elkallódni is el szokott, behalni is be szokott, régebbi gépek háklisak is az USB bootra...)
Sem arra sincs szükség, hogy ja, most egy telepítő van a pendrive-on, és kéne egy másik, akkor letöltöm, kipakolom rá... Mert a legtöbb Linux telepíthető direktben hálóról, így kb. annyit csinálok, hogy egy txt file-ba lementem a megfelelő címet, és már települ is hálóról, a hálóról bootolt gépre.
Meg ilyesmik.
2019 van, frankó gyors hálókkal, használjuk is valamire.

De ha neked nem hasznos, attól másnak még lehet az.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) zolee001 válasza hcl (#4) üzenetére


zolee001
őstag

Nem teljesen értettem a hasznát
Pl 1 pendrivera simán rámegy többféle "telepitö" akár Windows akár Linux avagy egyéb moddolt dolgok is,64 GB pendrive tökéletes
A PXE alapu telepitést egyszerre több gép instalására vagy "headless" gépek telepitésére használom.

(#6) hcl válasza zolee001 (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha már van PXE cuccod, akkor pont jó egy ilyen Hiren's - szerű dolgot arról is bootolhatóvá tenni, hiszen akkor mindig ott van a diagnosztikai eszköz. Pont nem lassabb, mint a pendrive, csak máshol van a várakozás :)

Nekem nincs 64GB-os pendrive-om, leginkább 1GB-osok vannak, egy 8GB-os, és egy 16-os (lett nemrég, felszabadult a home szerverből). De mostanában elég sokat költöztünk, és rendszeresen nem találom, ami van, azt sem. Ugyanakkor az is tök felesleges, hogy különböző verziókat írjak ki egy drive-ra, mert a http://hu.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/bionic/... megfelelő verzió URL-jéről töltődik és települ az OS, tehát egyáltalán, az egész ISO leszedés, pendrive-ra másolás, stb-t is átugorva. S ha ehhez már van egy PXE, akkor jó, ha másra is tudom használni.

A headless gépek bootolása is jó dolog, az most nekem nincs, de régebben működött, használtam is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) zolee001 válasza hcl (#6) üzenetére


zolee001
őstag

Köszönöm de gyári dolgokat használok leginkább

(#8) hcl válasza zolee001 (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ha az ISO-ban van, arra is jó :)
De mindenki mást szeret használni, ízlés dolga. Getdataback meg nem szokott lenni a Dell Rescue CD-n...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.